Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality...

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Muhyng »

Dik za hodnotny prispevok... :facepalm:
Aktualizacia na 8.1 urcite dramaticky zasiahne najma navigaciu na ktoru som sa pytal, ostatnych veci sa moze a nemusi vobec dotknut. Poprosim dalsich mudrcov a grafomanov aby prispeli radsej inam, ked nevedia/nechcu odpovedat.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa lepermessiah »

- IE podporuje u mna na L920 6 tabov (max som mal otvorene 3 :D )
- VLC sa planuje, filmy na mobile nepozeram, na to mam telku
- Here je fajn, obcas posle zle kvoli starym podkladom, ale ma aktivnu komunitu podobne ako Waze, cize ked natrafis na pruser, oznacis, opravis a nabuduce tam druhy clovek nemusi bludit (mne osobne sa stalo 2x, z toho raz mi priamo obyvatel danej oblasti povedal, ze jednosmerky sa tam striedaju raz za 3 mesiace, cize navigacia nema sancu na to reagovat). Sygic som nikdy vaznejsie nepouzival, vzdy ma akurat tak napalil a pouzival som iGO v Becker navigacii, to musim uznat bolo a stale je velmi kvalitne, na vyber z 2 poskytovatelov map (cize ak jedny nevyhovuju, mozes zvolit ine - ale to uz sme OT)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

satyr_ik napísal:Nazdar, rozmyslam o novom fone a Lumia s WP (8.1) sa mi velmi pozdava, ale potreboval by som niekoho s realnymi skusenostami. V okoli WP nikto nema... O co mi ide:
- Prezeranie netu - kolko tabov moze byt naraz otvorenych? Podporuje otvorenie noveho tabu na pozadi? Celkova praca so zalozkami atd. - Neskusal niekto nahodou appku Pock8? Mala by ukladat offline stranky, ktore si chcem precitat, bez reklam a balastu.
- Su nejake alternativne browsery?
- Multimedia - aka je podpora prehravania filmov s titulkami? Ake formaty videa to vie prehravat? Defaultny player je v pohode, alebo je k dispozicii napr. VLC...?
- Navigacia Here vs Sygic - dost chvalia tu vstavaniu nokia navigaciu, je v pohode? Ak ste mali moznost vyskusat Sygic, ktora je lepsia?

Zatial cakam na telefony z novej rady, ktore maju mat aj pamatove karty, hlavne nieco mensie ako 6'' padla, ktore uz su v predaji, tak zbieram informacie.
Prve skusenosti s WP8.1 pridu najskor v aprili, ked by mala vyjst developer verzia

- browser: 6 tabov (lumia 928), novy tab je vzdy v popredi, da sa nastavit tlacidlo vedla adresoveho riadka na: karty, oblubene alebo stop/obnovenie
- UC browser je zaujimava alternativa, ale nepouzivam ho. Maxthon som tiez videl, ale neskusal som ho
- filmy som popravde nepozeral, s titulkami uz vobec nie.
- Here je dobra navigacia, nemal som s nou problem nikde v EU ani v US. Daju sa nastavit spoplatnene useky, dialnice atd. Jedine co by som jej vytkol je nemoznost nastavit prejazdovy bod. S novym Sygicom som sa stretol mozno 2-3x a bol tiez bez problemov, ale viac ku nemu neviem povedat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

satyr_ik napísal:Dik za hodnotny prispevok... :facepalm:
Aktualizacia na 8.1 urcite dramaticky zasiahne najma navigaciu na ktoru som sa pytal, ostatnych veci sa moze a nemusi vobec dotknut. Poprosim dalsich mudrcov a grafomanov aby prispeli radsej inam, ked nevedia/nechcu odpovedat.
v podstate sa zbytočne rozčuluješ, aj tak ti nik momentálne konkrétne a s istotou na tvoje otázky neodpovie ( čo sa týka WP8.1 ), ešte nikto poriadne nič nevie, je na to embargo :laugh:

V každom prípade môžem WP8 odporučiť, čo sa týka L920 nehovoriac, momentálne asi najlepšie železo čo môžeš dostať za normálnu cenu, L820 tiež nieje zlá ale cena klesá, aj keď niekto by si povedal, že by šiel radšej do novšieho modelu. Počkaj si, aj my čakáme ( ja sa tiež neviem dočkať ) :good:

Ja osobne si myslím, že sa to nijak Here+ nedotkne, ono mapy sú priebežne aktualizované k lepšiemu, a pochybujem, že by to update z 8 na 8.1 ešte nejak zlepšil, ale nechajme sa prekvapiť ;)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

satyr_ik napísal:Dik za hodnotny prispevok... :facepalm:
Aktualizacia na 8.1 urcite dramaticky zasiahne najma navigaciu na ktoru som sa pytal, ostatnych veci sa moze a nemusi vobec dotknut. Poprosim dalsich mudrcov a grafomanov aby prispeli radsej inam, ked nevedia/nechcu odpovedat.
Zdrz sa laskavo takychto utocnych prispevkov, nemusime to... Normalne ti pravdu napisal...

Inac IE10 ma limit 6 tabov, ale vo WP8.1 je posunuty na neobmedzeny pocet..

Ako tu bolo pisane,neboj sa ani Lumie 820, ten slabsi raster necitit.. Mam doma aj 920tku, viem to posudit, je to mytus.. Ak ti to tak trha zily, vezmi L920 kym je v predaji.

EDIT:
http://wmpoweruser.com/first-screen-sho ... s-phone-8/
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa kllr007 »

ehm, k tomu aprilu a dev prewiev - este to neije iste, nakolko to oficialne nebolo potvrdene, a koluju zvesti ze bola odlozena (tzn. neoficialny dev prew. bol neoficialne odlozeny :D )

Mam L920 a je to skvely fon. Mal som aj 820 no aj ta je OK, aj ked oproti L920 ma horsi displej ( amoled nemusim) a fotak... inac fajn telefon a ten raser vaztne moc nevidno. Na 920 ho nevidno vobec.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

CageJ napísal:
Ako tu bolo pisane,neboj sa ani Lumie 820, ten slabsi raster necitit.. Mam doma aj 920tku, viem to posudit, je to mytus..
to ze to vies posudit je inemu dost naprd..mne napriklad raster na 820 vadil :)

ad 920 ako najlepsie zelezo ..no, zeleza zrejme obsahuje dost, s jej vahou :red:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

kllr007 napísal:Na 920 ho nevidno vobec.
vidno, ale tu je nie teraz podstatne :D
Display je dost jemny :)..
ja si dam vzdy otazku:D.. na na monitore vam DPI na urovni 90-110 nevadi ? :D
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Mučo Mačo napísal:
CageJ napísal:
Ako tu bolo pisane,neboj sa ani Lumie 820, ten slabsi raster necitit.. Mam doma aj 920tku, viem to posudit, je to mytus..
to ze to vies posudit je inemu dost naprd..mne napriklad raster na 820 vadil :)

ad 920 ako najlepsie zelezo ..no, zeleza zrejme obsahuje dost, s jej vahou :red:
Stačí občas zbehnúť do posilky na margo váhy L920 :)
Btw. keď hladáš na L920 raster, tak ho hladáš, to je rozdiel oproti L820, na tej ho vidíš :laugh:
Naposledy upravil/-a trojan4x4 v Št 27. Mar, 2014, 01:16, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa verzo »

myslim ze bola tazsia prvy den a to asi len par hodin .... teraz nepocitujem ze by mi ta vaha nejako vadila ...aspon ked ju stratim tak to budem citit :)
Galaxy S9+
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Papek »

tiez som si na vahu L920 celkom rychlo zvykol. Ale aj odvykol. Par tyzdnov som mal iphone 5 a ten navrat k L920 bol divny. Zrazu v ruke velka tazka tehla. K rastru len tolko, ze kto ho chce vidiet, ho najde, ale z beznej pozorovacej vzdialnosti to chce fakt snahu hraniciacu s nejakou uchylkou. Lumia 928 je na tom o cosi slabsie. Ked sa na to zameriam, tak pentile maticu si vsimnem, ale je to na ovela lepsej urovni ako L800 alebo L820. Vyhody amoledu na wp u mna jasne prevazuju nad jeho negativom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa CageJ »

tak 820 a 900tka nema pentile, ale klasicku RGB maticu
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

aky je rozdiel,ak je fon distribuovany pre EU a pre SR ? oba maju menu aj v slovencine
Používateľov profilový obrázok
Pein
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1760
Dátum registrácie: St 11. Sep, 2013, 09:20
Bydlisko: Žilina

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Pein »

Pre EU : telefon pochadza z inej krajiny, tzn obchod ho tam kupil a predava tu = šedivka.
Rozdiel pre teba takmer žiadny až nato že reklamaciu si mozes uplatnit len u obchodu kde si ho kupoval a nie v Nokia Care centre. (tam mozes aj z inej distribucie, no potrebujes mat blok od tej danej krajiny a nie od SVK shopu)
+ možno ako niektore zvyknu rpedavat dokonca od zahranicnych operatorov.
+ aktualizacie ti pridu podla tej krajiny ( mozno skor, mozno neskor ak ona SVK)
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Windows® Phone - Skúsenosti, rady, problémy, aktuality..

Príspevok od používateľa Muhyng »

Dakujem za nazory. Ci vidno alebo nevidno raster ma netrapi, skor ma zaujima, kolko obsahu sa vojde na displej. Ze ma moj monitor 96 alebo kolko dpi mi je jedno, ked ma full HD a vidim na nom celu web stranku a v exceli viac ako dve bunky bez posuvania. 800x480 je podla mna malo, inemu to moze byt akurat...
Este sa chcem spytat na L920 - dost vas ju tu ma, ako je na tom s vydrzou? Da aspon den-dva bez nabijania? Pri normalnom pouzivani, t.j. niekolko hovorov a zapnute wifi (nemyslim surfovanie cely den).

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"