Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

shiro napísal: Po 28. Feb, 2022, 09:22 Sak a to si nesleduje rychlost? Ze asi kusok moc zrychluje zrazu a potom o dost opat zbrzdi, daco asi dobre nebude a da nohu z plynu. Vidno ze vodicak robila rozkrokom a v hlave nas*ane. Takymto sliepkam max. Smart, ziadne velke auta.
zeny dokazu viacero veci naraz,
...volant, fb, instag,sms,sminky, zrkadlo....castokrat vsetko naraz a v blbej chvili :laugh:
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

scream napísal: Po 28. Feb, 2022, 10:05 Na dialnici, treba lignut zlostnu slinu, spomalit alebo zrychlit ale hlavne sa zbavit takeho sofera v okoli. Nahodou ho suchnes alebo to v panike ozaj strhne na zvodidla a uz stojis na dialnici a riesis banalny suchanec, akurat okolo lietaju auta 150km/h. Konanie zien za volantom sa nesnaz chapat, to je niekedy tazke aj bez volantu.
Vsetko sa da urobit aj bezpecne. Zase nebavíme sa o tom ze by to bolo brzdenie vyraznejsie ako brzdenie motorom, alebo ze by sa spomaľovalo pod 100... V dnesnej dobe kamier a bulvaru si toho clovek vela dovolit nemoze...

Sorry jako, ale ked musis v priebehu 5km 5. Krat obehovat, lebo sa zaradi tesne pred teba a zacne spomalovat, tak je uplne v poriadku take auto uz pred seba nepustiť. Byt to za inych okolnosti, tak mu zdrhnes. Ale naložena dodavka na dialnici superbu nezdrhne.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Tak volam zandare, ze auto so znackou xyz sa sprava nepredvidatelne a ohrozuje premavku a je tam podozrenie na pozitie alkoholu. Potom sa len drzat za nim a vychutnat si ako ho odchytia.

To urobit "bezpecne" sa da len z tvojho pohladu. Nemozes uhadnut rozpolozenie cloveka v druhom aute, mozno ho prestal bavit zivot, mozno si nedal tabletky, mozno mu treba srat...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Praveze mozem.

Aby bolo jasno, myslim si ze jazdim dost defenzivne. Take ze mi obcas niekto neda prednost, zle vyrata obehovanie, nevsimne si ze som vedla neho v pruhu, vyjde mi z parkoviska do cesty atd... To neriesim, beriem to tak ze proste ludia nie su stroje, a ked ich na ceste stretnes tisicky, tak je statisticky nemozne aby niekto okolo teba nespravil chybu... Pribrzdis a ides dalej.

Ani take ze niekto zacne vyblikovat zozadu atd... maximalne mu zapnem zadnu hmlovku a tiez idem dalej.


Jedine co neznesiem je ked niekto skodi naschval, blokuje, vybrzduje... Chce sa hrat? Nech sa paci, rad si zahram jeho hru :)
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Víťaz získa?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Poukaz na kurz skakania cez mlaku
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

bepetko napísal: Ut 01. Mar, 2022, 18:20 Víťaz získa?
Pocit zadostucinenia, medailu a dobru naladu.

A mozno nejaky matros do videa.
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Spoluúčasť k havarijnej.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To by muselo dojst k nehode, a naviac by si musel byt vinnik.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Hola. Roky chodím tankovať benzín do Rakúska, lebo však 3× to poteší (nižšia cena, lepší benzín, nepodporím SK). Ceny sa hýbu rôzne, zvyčajne cca 10 centov na liter pod našimi cenami. Dnes som šiel z tréningu, že však stavím sa tam, hladné oko už zasvietilo. Na hraniciach ma znudený rodený čierny Rakúšan rovno odmával ďalej, prišiel som na moju pumpu a cena za 95 reku 1,677€ / liter. Rozmýšľal som, čo som zameškal. Vybral som sa naspäť a na Slovnafte 1,590€ / liter. Natankoval som na ďalšej mojej pumpe za cca 1,53x€ / liter.

Chápem, že Ukrajina a spol., ale tak čo sa udialo v Rakúsku? Kvôli čomu sú takéto ceny zrazu? Alebo to len táto pumpa? Pôjdem v sobotu na výpravu hlbšie do vnútrozemia a uvidím tam.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Choď do Maďarska. Tam myslím majú zmrazené ceny do nejakého dátumu.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2585
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa 1adad1 »

@zoom:

Ja tiez odporucam Maďarsko, naposledy som usetril cca 12-13 EUR na 50L nadrzi.

Hned v Rajke je pumpa MOL, tak tam je to najblizsie z Bratislavy. Len si daj pozor a plat kartou, Cash maju zly vymenny kurz.

Dokonca aj 100 oktan tam maju za super cenu.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja chodim tankovat na TAM v KE:

Natural 101 Plus1,699 €
Natural 95 Plus1,589 € (cena ako pred tyzdnom v piatok na OMV)

Este si zdarma doplnim aj nemrzku do ostrekovacov.

Za kolko v prepocte tankujete v HU?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Naftu som tento tyzden kupoval za 1.599 vo Viedni. Skokovo isli ceny hore, este pritom neplatime uhlikove dane, tie zvysia cenu o dalsich tusim 7/9c (nafta/benzin) od zaciatku jula.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

do PL nechce sa dakto ist povozit cez den? aby mi v aute nebolo smutno :D trebalo by mi tankovat ale asi vezmem mamu
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"