Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

hovorim ze tam nejde o to stat si za svojim pravom, s tym suhlasim, ale ako to on robil tak mi to pride jak jednanie s dobytkom...
zostava otazka, ci povazujeme fizlov za dobytok? :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

landrower napísal:hovorim ze tam nejde o to stat si za svojim pravom, s tym suhlasim, ale ako to on robil tak mi to pride jak jednanie s dobytkom...
zostava otazka, ci povazujeme fizlov za dobytok? :)
Mestkých, ktorí sa hrajú na dôležitých a pritom to robia len preto, že by ich nevzali ani SBSky (nemusia mať čistý register)? Áno, mestskí šmejdi sú pre mňa na úrovni dobytka, resp vlastne pod, dobytok je aspoň na niečo užitočný.

Hájiť si práva samozrejme treba kľudne, agresiou nič nevyriešiš. Momentom ako by policajt začal jednať tak ako jednal, by som reagoval identicky. Až na to, že by som mal sakramentský problém po tých 10 minútach alebo koľko zachovať asertivitu a jednu mu nepri*ebať.

Štátni su iný level, nemusím ich vôbec, ale rozhodne nie sú dobytok (až na pár trotlov), hlavne tam treba určité vzdelanie, takže aj keď nie sú ideálni, dá sa s nimi väčšinou rozumne jednať.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Podľa mna dôvodom toho, že chlapík je tak zbehlý v tých zákonoch, a jeho veľkej pedantnosti je to, že je to nejaký ašpirant na policajta (študujúci policajnú akadémiu či jak sa to volá), a značne je deprimovaný tým, že 99% jeho spoluštudentov sú totálny výmeli, retardi a j*** decká, ktoré vďaka protekcii nemusia nič robiť, no jeho sa snažia od tiaľ vyhodiť pri akejkoľvek možnosti... A preto, to dáva takto zožrať tým dementom na uliciach, čo si nevedia zapamätať pár zákonov, no hrajú sa na bohov...
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa mirjak »

...tak ako, kto uz prezul? Ja som v nedelu nahodil zimne, jazdene 2 sezony, ostali tam necele 4mm, tak ich teraz dorazim a najneskor v novembri zozeniem nieco nove. Mozno tip na dalsiu anketu...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

k tym MP. Kedze som bol v cechach tak viem ze tam MP maju o dost vacsie pravomoci ako statny. Merianie rychlosti a podobne.
Zbytocny vyjazd?? Tak to uz preco? Ja ten vyjazd povazujem za velmi rozumny a bol by som rad keby sa podobne vyjazdy stavali castejsie. Typka videli ist z krcmy a nasadol na skuter. Myslim ze ten anonym sa mohol pravne domnievat ze pozilalkohol. Tak na to zavolal policajtom. U nas by sa asi vykaslali za nim ist ale oni isli. Zastavili ho a chceli mu dat fukat z dovodu .. podstatne je jedno z akeho dovodu. Policajt ako taky (aspon v CR) ta moze kedykolvek zastavit, skontrolovat ti doklady, skontrolovat auto, dat fukat a podobne srandicky. Nechceli po nom nic zlozite len klasicku kontrolu.A on sa tam na ich vrhola stale dookola opakoval jeden zakon co si nastudoval doma. Neboli k nemu drzi (videa ako sa chovaju jeb**ty policajti si kazdy vie najist) v podstate sa tam s nim serkali ako v rukavickach. Este mu aj povedali dovod ze preco ho zastavovali. Pritom mu mohli povedat ze je to len rutina prehliadka. Ano poukazal ze policajti "nedodrzuju" vsetky ustanovenia pri prehliadke ale na to sa ja mozem vyfakovat. Ak ma zastavi a normalne is odomna vypita vodicak a podobne tak mu ho dam a idem dalej. CCA5 minut.
A este raz, ja by som bol zato aby kontroli obcas stavali pred krcmami a kazdeho jedneho co vyjde z krcmy a nasadne co i len na bycikel tak by som mu dal fukat. Verim tomu ze by to bolo uzitocnejsie ako keby si mali valat sunky na stanici za moje peniaze. Pretoze ja ich platim aj ked len sedia na zadkoch a pozeraju pecko. Tak nech radsej robia poriadok.
Snake: neviem z coho usudzujes ze suhlasim so spravanim policajtov (niektorych). Raz som narazil na debila ale tomu sa to potom vratilo. Inac z mojej skusenosti ze pokial sa spravam normalne tak sa aj oni spravaju normalne. CO sa cudujem, lebo keby ze mam mrznut niekde pol dna na ceste a kontrolovat doklady tak by som s tou pistlou asi zacal po tych autach strielat a hlavne keby sa nasiel podobny chujmaj co tam bude vytrcat jeden paragraf. CO sa tyka penazi ze platim vyjazd, tak len koli nemu som ten vyjazd preplatil lebo sa tam hral na frajera a namiesto standardnej kontroly som este musel zaplatit vyjazd aj statnej policie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Problém je, že tá kontrola ani nemala byť!
qq6600 napísal:Myslim,ze kazdemu normalnemu je jasne ,ze za veternu clonu ktora nebrani vo vyhlade vodica nema co policajt udelovat pokutu...bohuzial ale vynimky sa najdu :wallbash:
To povedz tomu frajerovi, čo mi chcel vziať TP :-)
jaffar napísal:
landrower napísal:...
Až začneš jazdiť, môžeme sa porozprávať.
:good:


_______________

Hawkeye práve odišiel odo mňa (30 min dozadu), chudák má ešte teraz srdce v krku :( jeho octu sme potiahli na 3969RPM, a to už bola zadymená diaľnica :(

Dobre hawkeye, takže čo musíš vymeniť

- čidlo teplomera
- máš načaté ložisko na turbe
- a ten log pozrem zajtra
- viac si nepamätám, len tie veci oleje, filtre, kanáliky vyčistiť a tak :D

Takže ak ti niečo napadne napíš :-) . Teda ak nemáš momentálne infarkt z tých otáčok :(
Untitled.png

Inak sme si príjemne podebatili, a videli jedného k****a bez smeroviek (treba vidieť, prefackať málo)





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

jedno velke dik snakovi :good:

co si este ja pamatam tak tie 2 ventili a EGR resp vymenou jedneho zacne EGR fungovat normalne?
tolko novych informacii za 3h :D ze uz mam problem si to dat pomaly dokopy...
a este troska postelovat rozvody

a ak dobre pozeram ten graf tak EGR sa sa pri full dalo na 4.8 co je dobre nie? ale ked sme stali to bolo zaseknute hmmm

a co znamena vlastne ta najvyssia krivka resp duty cycle?

no maly infarkt este mam z tych otacok :D ale verim ze oktavka to zobrala tak ze to bolo must a tych par km je uplne nic
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Duty cycle je N75ka, tá obmedzuje plniaci tlak, problém bude najskôr v nej (vidím to tak). Zajtra to poštudujem podrobnejšie, dnes som fakt dead. Dúfam že to rozlúskneme spoločne :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

veď nie sme pred 100 rokmi a tie dnešné dízlaky niečo zniesť musia :)
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

No vidim, ze pomaly aj ja budem musiet ist s mojim darmozracom na diagnostiku. Naposledy co sme isli viac aut mi povedali, ze mi to dost dymi :( Tak nejak citim nove trysky.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

no som zvedavy co ti vypadne zo studie :)

cize vymenou N75tky by mal motor dostavat viac vzduchu a lepsie spalovat naftu ak som spravne pochopil..hmm, we will see :)
troska ma stve to turbo ale pojde na repass pre istotu...dufal som ze to bude urcite ok :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

Borec napísal:veď nie sme pred 100 rokmi a tie dnešné dízlaky niečo zniesť musia :)
sak vydrzat hej ale 4k RPM, 160 ci kolko sme isli, auta za tebou ani nevidis, motor huci,reve place :D :D
mladas to uz neni, aj ked snad je len v zabehu :) ale tak urcite prezije bez ujmy :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

@ SNakje & jaffar:
preco by som musel jazdit aby som mal nazor na fizlov? to by ma zaujimalo fakt :)
viacej ludi tu hovorilo ze v CR na to maju pravo MP v obciach (dat fukat, zastavit a pod.), a ked siel z krcmy tak ta asi neni len tak v poli ....
jedine cim sa tam ohanal bolo v zasade ze mu nepodali ponaucenie, a ked to povedal prvy krat tak potom uz tak mlel ze ani nemali cas mu daco hovorit okrem zmetenych tlachov.... skratka, chytrak ktory zbytocne provokoval...
skratka stale tvrdim, ze to bol drbko...
proste ked uz ti fizli nemaju kontrolovat ci dakto nesoferuje nadrbany tak potom uz co????? to uz fakt mozu s tymi placackami hrat pingpong :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

preco ste taki docikani z tych otacok? ja som skusal prevetrat touran tdi, ono ten diesel pocitovo celkom slusne taha do tych 3500-3700, potom nastava v priebehu 100-200 otacok brutalny prepad vykonu, kde to uz straca zmysel tocit, ale ak sa dobre pametam, tak redline bol az okolo 5k. Jeden kratky zahul by octavii nemal uskodit. Ved ani na emiske tie diesle velmi nesetria.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

landrower napísal:@ SNakje & jaffar:
preco by som musel jazdit aby som mal nazor na fizlov? to by ma zaujimalo fakt :)
viacej ludi tu hovorilo ze v CR na to maju pravo MP v obciach (dat fukat, zastavit a pod.), a ked siel z krcmy tak ta asi neni len tak v poli ....
jedine cim sa tam ohanal bolo v zasade ze mu nepodali ponaucenie, a ked to povedal prvy krat tak potom uz tak mlel ze ani nemali cas mu daco hovorit okrem zmetenych tlachov.... skratka, chytrak ktory zbytocne provokoval...
skratka stale tvrdim, ze to bol drbko...
proste ked uz ti fizli nemaju kontrolovat ci dakto nesoferuje nadrbany tak potom uz co????? to uz fakt mozu s tymi placackami hrat pingpong :)
Až ťa budú zastavovať a buzerovať za k@k@tiny pochopíš. Duplom ak budeš mať neštandardné auto ako ja - stará šupa s denným svietením, komplet kotúčovými brzdami a podobne.

A to jediné, čím sa oháňal, je to absolútne najzásadnejšie, tento jediný paragraf je rozdiel medzi demokratickým a policajným štátom.
Navyše on požadoval poučenie, načo mal monocajt reagovať, prepáčte, zabudol som a podať poučenie a nie stále dookola mlieť o tom, či odmieta fúkať. Takýto monocajt nemá čo v zbore ani len mestských monocajtov čo robiť.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"