Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

jaka kopa sraciek??

pritom, co tu vypisujes Ty, by ma zaujimalo, kolko priestupkov mas v karte vodica Ty. Aby sa Ti nestalo, nedajboze, pri nejakom prusere, a sude, aby si dostal horsi trest ako ta spita vodicka.

Ja jazdim fakt ako sa ma /a zasa, nechapem, ako niekto moze drbat dakoho, kto jazdi predpisovo... pretoze ak sa nemylim, pravidla, nielen cestne, su tu na to, aby oddelovali ludi od opic..../. CO by nastalo, keby neboli ziadne pravidla? Ved by sme sa vyzabijali za rok... Slovaci na cestach minimalne.
Ako moze dakto drbat do niekoho, kto dodrziava len to, co je normalne zakonom dane...

Tvoje dristy keby ci cital taky Bazovsky, tak povie ze si pripad pre rovnakeho odbornika, ako ten co razil cestu sanitke... Absolutne nic neobhajuje jazdu mimo 50/90/130 a jazdu mimo predpisov.. Nic.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

pritom, co tu vypisujes Ty, by ma zaujimalo, kolko priestupkov mas v karte vodica Ty.
ty si tu par rokov vyskakoval ze si to vies pozriet, pozri si to :) ja sam neviem kolko :)
Aby sa Ti nestalo, nedajboze, pri nejakom prusere, a sude, aby si dostal horsi trest ako ta spita vodicka.
Hej, nieco nezaplatim v bille tak pojdem sediet na viac nez henta co zabila, takze pohoda, na slovensku nic neni nemozne
Tvoje dristy keby ci cital taky Bazovsky, tak povie ze si pripad pre rovnakeho odbornika, ako ten co razil cestu sanitke... Absolutne nic neobhajuje jazdu mimo 50/90/130 a jazdu mimo predpisov.. Nic.
:cool: ty si fakt mimo kamosko





.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Predpis je formalita, par ludi a vacsina dochodcov je nebezpecna aj pri 40/70/110. S tym nic nenarobis. Je to o kazdeho rozume a zrucnosti. Nasledky pri nizsich rychlostiach su mensie ale clovek ktory toto alebo nieco podobne sposobi koli svojej debilite nema mat co vodicak a ani pravo na zivot.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Asnod napísal:Predpis je formalita, par ludi a vacsina dochodcov je nebezpecna aj pri 40/70/110. S tym nic nenarobis. Je to o kazdeho rozume a zrucnosti. Nasledky pri nizsich rychlostiach su mensie ale clovek ktory toto alebo nieco podobne sposobi koli svojej debilite nema mat co vodicak a ani pravo na zivot.
Gratulujem, patris medzi ludi co maju trojciferne IQ, well done :)





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

s kartou vodica opatrne, odkedy je objektivna zodpovednost, tak aj 100 na 50-tke v meste lahko skonci zaplatenim pokuty (dokonca s 33% zlavou) a nikto neriesi, kto v tom momente soferoval a ziadny zapis do karty vodica sa nekona
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nikdy som netvrdil, ze iba vodici, co porusuju predpisy ala MPR sposobia nehody..

uz sme vsak videli v spravach x x x celnych zrazok, kde jeden obiehal lebo si myslel, ze na to ma, lebo v hlave ma "len ja a moje auto", nevydalo, a vysledok: mrtvi v nevinnom aute, typek co porusil predpisy prezil, lebo sedel v luxusnom bezpecnom aute.

taky dedek co ide 40 sposobi nehodou mozno, ale nie so smrtelnymi nasledkami. ale ked ti ide nejaky blazon na luxusnom aute 150 cez plnu, lebo on to stiha, tak ten ta zabije ovela skor. moze mat aj 400koni, hovno mu to bude platne... statisticky najcastejsou pricinou nehody je prekrocenie rychlosti. bodka, dalej sa niet o com bavit...

https://www.zpiestan.sk/spravy/pocet-tr ... -rychlost/

x clankov.. rychlost rychlost rychlost...

a k tomu len dodam, ze my slovac sme tak dementni narod asi, ze to sa neda chapat.. keby sme dodrziavali MPR, nikdy by policajti nemerali. ziadne hliacky, meracky.... v takom rakusku sa ludia nikde neponahlaju. ani v madarsku nevidim tak casto prekracovanie MPR ako u nas. cim to bude?? sak my sami nutime policajtov, aby merali. lebo tu MPR proste prekrocim, a bodka..
takze dakujme vsetkym soferom, co nepoznaju cisla 50/90/110/130 ze vdaka ich neschopnosti drzat ruciciku na tej hodnote tu mame tolko meraciek a hlavne take vysoke pokuty.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:a k tomu len dodam, ze my slovac sme tak dementni narod asi, ze to sa neda chapat.. keby sme dodrziavali MPR, nikdy by policajti nemerali. ziadne hliacky, meracky.... v takom rakusku sa ludia nikde neponahlaju. ani v madarsku nevidim tak casto prekracovanie MPR ako u nas. cim to bude?? sak my sami nutime policajtov, aby merali. lebo tu MPR proste prekrocim, a bodka..
takze dakujme vsetkym soferom, co nepoznaju cisla 50/90/110/130 ze vdaka ich neschopnosti drzat ruciciku na tej hodnote tu mame tolko meraciek a hlavne take vysoke pokuty.
taaak toto bola silna uvaha, fakt ze jo, pri tom rakusku som sa skoro posral od smiechu fakt.





.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

a neodpustim si - si manipulativny bulvarny ha.... , mozes is pozriet ofiko (http://www.minv.sk/?statisticke-ukazova ... ej-policie) statistiku nehodovosti, a nie zadat do googlu nehody rychlost a je..nut sem prvy clanok len aby to tebe hralo do karat...

a hadaj co je prve, vlastne si to otvor





.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Ide o debilitu vodicov, nie rychlost. Ak na to dedko nema reflexy a nieje zdravotne sposobily nema co za ten volant sadat bez ohladu ako rychlo jazdi. Tak isto pokial sa bavime o retardoch ktori predbiehaju v neprehladnych zatackach, cez plnu, zle odhadnu cas, miesto, sposobia svojou debilitou dopravnu nehodu a rovnako ako alkohol aj unava, sadnut za volant otapeny, neprebraty a nevyspaty s 0 reflexami a vypnutym mozgom, nie pre to ze idu rychlo. Na vine takejto nehody nieje nikdy rychlost ale vymyty mozog a vodicak nejakej pipiny ktora si ho bud vysulozila alebo blbecka ktory si ho zaplatil.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mne sa chce smiat z tvojho zmyslania...

si myslis, ze by dopravaci vonku cakali na porusitela MPR v takom objeme ako teraz, keby sa taky nasiel raz za hodinu??? nie....

lenze, ked zo 100aut 40prekracuje rychlost, doslova im na tacke davame: sak dojdi merat, slovaci sa aj tak nechaju namerat, a zaplatia...

nejazdim malo, madarsko, aj rakusko som za posledne roky najazdil stovky km, ale nepamatam si jedinu hliadku, ktora by merala. naopak, akonahle som sa vratil na slovensku, uz radar tu, radar tam.. zamysli sa, preco asi??????? si myslis, ze sefko hliadok DP posle vonku 4 hliadky merat, ked vie, ze za den nameraju max 10aut?? zabudni... lenze oni nemaju problem namerat auta.. nemaju problem.

lenze mentalita slovakov je taka jak je, a asi sa nikdy nezmeni.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Snake napísal:a neodpustim si - si manipulativny bulvarny ha.... , mozes is pozriet ofiko (http://www.minv.sk/?statisticke-ukazova ... ej-policie) statistiku nehodovosti, a nie zadat do googlu nehody rychlost a je..nut sem prvy clanok len aby to tebe hralo do karat...

a hadaj co je prve, vlastne si to otvor
http://www.minv.sk/swift_data/source/po ... 20def..pdf
strana 12

Hlavné príčiny vzniku
dopravných nehôd v roku 2015
Smrteľné dopravné nehody Dopravné nehody
1. porušenie povinnosti vodiča (nevenovanie
sa vedeniu vozidla, telefonovanie a pod.)
porušenie povinnosti vodiča (nevenovanie
sa vedeniu vozidla, telefonovanie a pod.)
2. neprimeraná rýchlosť jazdy neprimeraná rýchlosť jazdy

takze druha najcastejsia pricina je 2. neprimeraná rýchlosť jazdy neprimeraná rýchlosť jazdy..
to az taky rozdiel nieje, ci prva.. ci druha...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

no vidis, ja som tento mesiac spravil 10 tisic kilometrov a vies kolko radarov som stretol? 2.

v AT som kazdy mesiac raz-dvakrat, o nic to neni insie nez tu, o nic, len slovak zasrany si mysli ze je v AT tak ako je vsetko fasa...trt barani...

To iste DE ale tam sa aspon ludia vedia chovat, a jazdit rychlo.

K tym tvojim meraniam len tolkoto

Vyjdi von, do mesta, a pozeraj tabule, tu 70, tu 50, tu stavaju cestu tak sem drbneme 60ku (na R1 do boha, na dialnici!!!!). Tam tie svine meraju, a potom kobra na dialniciach.

O zakazoch predbiehania ani nehovorim, preco? Stopky vsade kde to je mozne.


Ja sa tym ludom ani nedivim ze sa ponahlaju, a radsej pojdem 110 na okreske, nez nezastavit na stopke (co som podla teba vacsi hajzel co? lebo rychlost rychlost rychlost, nahoneny si nanu jak maly chlapec)

Zobud sa uz z tvojho sna priposrateho, tuna ludi ucia jazdit v meste 30, a mimomesta 70, preto tento krepy narod nema problem vybehnut niekomu lebo nema ten zasrany odhad kedy to auto pride a ci ho neobmedzim v jazde.

Vies co je prdel, ze ked ja si to budem slahat 200, a ty mi vyletis, z teba nic neostane (ad 1), a ad 2, ak hej, na vine budes ty (rychlost je len okolnost, porusenie predpisov je nedanie prednosti v jazde, a na tomto sme sa uz raz pochytili, a overoval som si to viackrat u inspektorov). Takze vies kam mi chod s tvojou rychlostou.

Nemci nemaju problem letet 300, maju reflexy, maju odhad, ovela menej nehod.

Len bastardi na 1.2 TSI firemnej si myslia ze su nesmrtelni...

a k tvojmu editu, rozdiel nie je? no jak povies serlok





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Nato aby som isiel 150 kmh nepotrebujem 400 somarov pod kapotou. Staci kludne trojhrncek od skodovky.

Na neprimeranu rychlost pozor. Tam sa nemusi prekrocit maximalka, ale neprisposobeniu tychlosti k stave vozovky. Taka momentalne celkom casta hlaska pilocajtov.

1 alebo 2 rozdiel moze byt. Podstatne su cisla.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

a jak ti tuna hell poznamenal,

cislo dva znamena, ze ak sa fitipaldy ktory je slovenskou naturou buzerovany ze 91 je setsakramentskyrychlo vytrepe za dazda lebo isiel 89 a dostal smyk na barumkach ktore mali 9 rokov, tak to spada do dvojky...

ale ty vidis rychlost, tak ti to sedi do argumentu...

pohni tym hore nabuduce.





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Nejako tam nevidim ako pricinu technicky stav vozidla... a na TK sa pritom tlaci stale viac a viac, ktovie preco...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"