Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a mame to tu po 109x :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Vieš že existuje aj iná krajina ako slovensko že áno? :) Skúsme sa baviť vecne a globálne keď už tak, toto predsa nie je problém len SR. ;)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ja zijem na Slovensku a zaujima ma riesenie, ktore bude realne mozne tu, nie rozne scifi riesenia v inych krajinach. ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

zakazat predaj alkoholu :-D
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

to by nehodovost este zvysilo, pribudli by za volantom metanolovi slepci z domacich palenic
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Navyse sa vsetci zamyslate len nad jednym problemom, ze som pil a potrebujem niekam ist (nemocnica, ...).

take telefonne cislo ze 112 poznas ?
Ano, jasne, tvoja nemocnica je tak urgentna ze tych poslednych 20 sekund co potencialne stratis ta zabije. Chapem. Ale, co ked sa s tym autom [ciastocne] ozraty dostanes na normalnu cestu, bol si niekedy napriklad v Bratislave ? Ako sa chces RYCHLEJSIE, BEZPECNEJSIE A LEPSIE dostat cez zapchaty cojaviem Pristavny Most do Ruzinova alebo na opacnu stranu do Petrzalky na Antolsku ?

Alebo cez LaFrankóni na Kramare ? Kamoss to mas 20 minut cakania na semtamfóre len dole na Patronke, uplne polahky, podla toho v akej hodine ides.

Sanitka s majakmi to zvladne rychlejsie ako ty na vlastnom aute s dvomi promile. A ci to bude bezpecnejsie ani neskusaj uhadnut.


Takze ono v konecnom vysledku hypoteticko-teoreticky mozes vo vlastnom aute umriet lebo ti bude chybat tych 20 sekund co sanitka bude mat k dobru. Ja viem ze sa bavime len tak, krcmovo od stolika. Co ked niekoho zramujes po ceste a do nemocnice neprides ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

beardie napísal:tam nejde o tie bezne dopravenia do nemocnice v meste, tam ide prave o tie specificke miesta na chate v lese, na luke, mimo civilizacie, kde by ta zachranka nenasla a ty musis zraneneho dopravit aspon k najblizsej ceste
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

vrtulnik poznáš? Lebo ak si bol niekedy na horách a pod, si na miestach kde sa sanitka NIKDY nedostane ale nedostaneš sa tam ani ty na aute ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

ale nehovor :)

poznam x miest, kde by si musel zachranarom povedat presne GPS suradnice lebo inak by sa tam nevedeli dostat, nema to totiz ziadnu adresu
napriklad chaty, kopanice, casto v lese, takze aj k vrtulniku by si musel zraneneho nejak dopravit, pokojne aj kilometer

kazdopadne, pocet nehod zavinenych alkoholom vyrazne klesa, takze nieco take je momentalne zbytocne plosne nasadzovat
aj notorik ti moze zachranit zivot
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

radsej ist ten kilometer peso, ako to naburat rovno do stromceka a bude treba zachranovat dalsich
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

mp3turbo napísal:>> Navyse sa vsetci zamyslate len nad jednym problemom, ze som pil a potrebujem niekam ist (nemocnica, ...).

take telefonne cislo ze 112 poznas ?
Ano, jasne, tvoja nemocnica je tak urgentna ze tych poslednych 20 sekund co potencialne stratis ta zabije. Chapem. Ale, co ked sa s tym autom [ciastocne] ozraty dostanes na normalnu cestu, bol si niekedy napriklad v Bratislave ? Ako sa chces RYCHLEJSIE, BEZPECNEJSIE A LEPSIE dostat cez zapchaty cojaviem Pristavny Most do Ruzinova alebo na opacnu stranu do Petrzalky na Antolsku ?
...
Teraz neviem ci mas len lahku diagnozu alebo si si len dobre neprecital ten moj prispevok. Skus si ho precitat este raz a pochopit o ktorom z tych dvoch pripadoch (pre vysvetlenie: 1.alkohol a nemocnica alebo 2. zlyhanie modernej techniky) som hovoril ja.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

cize si sedel treti den v aute a uz si ho dokonale poznal.
Vestecka gula funguje? ci fantazia? super, ked chces argumentovat, vynechaj tieto elementy
Aj si vedel ako sa taky kaliber sprava pretoze si to uz predtym aspon stokrat vyskusal a absolutne nic ta nemohlo prekvapit.
Vid vyssie opat, hej, na osmach mam najazdene, povedal by som, cca sto litrov kilometrov, modely D2, najviac D3, a aj D4, takze, hej, vedel
Na danom konkretnom aute, na danych konkretnych pneu lebo ked zmenis 245/45/R19 za nieco ine, uz to nebude zrovna to iste spravanie napriek tomu ze je to to iste auto. Ano, ten rozdiel moze byt maly ale...

Este aj 245/45/R19 pneu od Hatatitly budu ine ako 245/45/R19 pneu od Mišelína dofrasa nevypravaj ze ne.
jou, presne tak, aj moj rozmer 255/40/19 a aj obuty 275/35/21, dokonca pneu som mal take iste jake mam na svojom aute uz rok aj nejaky mesiac, to je paradicka co? aj kolesa su od quattra, takze tiez su rovnako tvrde, jou dokonca aj vzduchovy podvozok som uz zazil...

cize, hej vedel, prekvapko co? som tu, zivy, zdravy, neuveritelne ze hned sa neprejavil skok z R19 na R21 a ze som hned neskoncil v jarku...





.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Mohol si tam napr. umyvat auto :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:"110 ako sa bezne da" dobra poznamka. Bola noc, zakruta. AKoze to zakon vravi? Ze mozeme ist takou rychlostou, aby sme vedeli zastavit na vzdialenost na ktoru dovidime. Ked si to rubem rovnou cestou medzi dedinami 150, predomnou ani za mnou nikto, jasny slnecny den, pole vykosene ze tam viem poratat zajacov ... hmm? Ale ist 90 v noci do zakruty, ktora je neosvetlena je zrazu v poriadku, lebo som neporusil ziadny explicitny zakaz, ktory tu tak vsetci vyzdvihuju.
presne :)
felipe25 napísal:btw, k tej rychlosti.. zenska v trebisove sla 130... na useku, kde je 90..

takze aki opovrhovaci rychlosti?? preto zabila tu v protiiducom, lebo keby sla 60 sa to nestane...
zdroj tohto udaju? nie bulvar, dakujem

a stalo, a nasledky by boli take iste, obe sli bohuzial vo vrakoch a zabili by sa aj keby sli 50 lebo sa trafili svojimi stranami celne, v tychto autach by sa zabili na stopro. V sklasse nie, tam je to komfortnejsie, ale v pole, a tychto srackach umrie kazdy clovek, aj v 90ke.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> na osmach mam najazdene, povedal by som, cca sto litrov kilometrov, modely D2, najviac D3, a aj D4, takze, hej, vedel

prepac, na S8+ v ktorej si teraz pritlacal kopcami, mas natocenych vela km ? Nemas, parkrat si v tom aute sedel a uz si myslis ze si majster sportu.

Velmi dobre viem, ze D2/D3 a dvanastimi valcami [bohvie kolko na nich mas najazdene] sa spravaju neskutocne odlisne nez najnovsie najrychlejsie projektily. To ze mas na D2/D3 natocene 100k km a ze mas doma 3.0d neznamena ze si Sebastian Loeb, ved to preboha uznaj. Aj tych 100k km si nenakrutil s podlahou omotanou o pedal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"