Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

Papek_SVK napísal:preco ste taki docikani z tych otacok? ja som skusal prevetrat touran tdi, ono ten diesel pocitovo celkom slusne taha do tych 3500-3700, potom nastava v priebehu 100-200 otacok brutalny prepad vykonu, kde to uz straca zmysel tocit, ale ak sa dobre pametam, tak redline bol az okolo 5k. Jeden kratky zahul by octavii nemal uskodit. Ved ani na emiske tie diesle velmi nesetria.
:good: asi tak nejak.
Tiež keď idem cez 3500RPM tak za mnou čierno šedivá clona... a? nič, kašlem na to, je to dízel :)

inak pozeral som spotrebu. Keď sa trepem často pod 1800ot. tak mám spotrebu ešte vyššiu ako keď jazdím 2000-2700rpm. Dnešné dízle nie je dôvod trošku nepoštekliť :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

Jaffar: ale ja nevravim o neandrtalcoch co si dokazuju ze su neviem aky borci v zelenej uniforme. Mal sa odbavovat na takych. Tiez som mal upravene auto a stopovali ma skoro zakazdym ked ma uvideli. Ale otazka je preco. lebo sa najdu magory ci si robia home tuning na aute, spojlere si pridrotiuju, namiesto vyfuku si daju odvapovu ruru. Potom sa im to po ceste niekde rozpadne alebo v horsom pripade mu odleti koleso v zarkute a zabije seba a este aj niekoho ineho .Proste s tym treba ratat ze ked sa nieco vymika standardu tak ludia na to aj nejako reaguju. Ak mas vsetko v papieroch a v poriadku tak ta nehaju tak. Ak je to ale nejaky debilcek tak je jedno ci mas tuning alebo obyc auto bude ti kontrolvoat aj pocet obvezov v lekarnicke. CO je ale narpd ze stale neprekracuje svoje pravomoci ale robi prehliadku auta zo zakona. To ze neuvladaju poriadne zakony je uz vec druha, ten policajt mal zareagovat nejako pohotovejsie a riadne ho schaldit. To je asi jedine pozitivum toho videa. Ale preco robit hentake hospesy pri beznej prehliadke to fakt netusim. A policajny stat? Nie my sme len poriadne skorumpovany stat. V inych krajinach ( hlavne v USA) musim vystrcit ruky z auta von a tak otvorit dvere aby stale na ne policajt videl, opres sa o kaputu a ruky musis mat stale na viditelnom mieste polozene. Budme radi ze toto este u nas nemame.
A este raz. Neexistuje neopravnena kontrola. Policajti su na to aby robili kontroly, vypliva to z ich povinosti. A kiez by aj unas nahanali kazdeho co vyjde z krcmy a nasadne do auta alebo na motorku.
NB: Asus ROG Strix G16
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

Nemám upravené auto, mám auto, ktorých je na Slovensku menej než 20 a má na svoj rok výroby neštandardnú výbavu. A garantujem ti, že 2x mesačne ukazovať príručku k autu kvôli tmavým zadným svetlám, dennému svieteniu, zadným kotúčovým brzdám a podobne by Ťa rýchlo prestalo baviť.
K zbytku - už som sa vyjadril, nebaví ma písať to isté dokola, každý máme svoj názor, zbytočné sa hádať dokola ;) V skratke, môj názor je, že jeho postup bol zo zákonného hľadiska absolútne korektný, z ľudského to mohol riešiť kludnejšie. Každopádne vyžadovať po policajtoch presné dodržiavanie zákona - kedže pre nich platí presný opak toho čo pre ostatných, teda čo nie je dovolené zákonom je zakázané - je absolútne korektné a žiadané chovanie.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Borec napísal:veď nie sme pred 100 rokmi a tie dnešné dízlaky niečo zniesť musia :)
"pred 100 rokmi" tie diesle zniesli ovela viac (keďže ich maximálka bola asi 1800-2000 RPM), taktiež staré IDI. ;)
Papek_SVK napísal:preco ste taki docikani z tych otacok?
Lebo to neni benzin s VVTI/VTec či MIVEC, preto :). A už duplom nie preto, že motor neni v dobrom stave a dusí sa. Preto tiež...

Keď bude mať hawkeye auto v takom stave že nebude mať únik boostu (najskôr), a bude mu to ťahať ostošesť, potom sa môžme baviť o tom kto ako nakopal rev limiter, takže mu to nemajte za zlé. A diesel je diesel, tam to za 3k ťahať je zbytočné (duplom už staré VEčka ako mám ja/on)...





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

no jaffar, aspon v tom sa zhodneme ze rozhodne to mohol riesit kludnejsie :) a ze fizlaci mohli reagovat pohotovejsie a dat mu to ziadane poucenie....
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

jaffar: viem co tym chces povedat, iked nemas tuning je to nieco co si dobre povedal na Slovensku nezvicajne a malo toho. Takze vpodstate pritahuje rovnako zelenych ako keby si mal nejaky tuning. Ty to vidis z toho pohladu ze ta otravuju ale ja to vidim z pohladu ze robia svoju pracu. Ako som pisal nerad vidim na cestach zhrdzavene a doma tuningovane skodovky za ktorimi sa clovek boji chodit bo im moze kazdu chvilu nieco odpadnut. Tak ako si celebrity musia zviknut na zvedavych paparazi tak ty si tiez v pdstate niecim vynimocny tak si musis zvyknut na castejsie kontroly.

k tomu videu sme sa asi nakoniec zhodli ze nemusel on tak reagovat ako reagoval a ti zeleny (keby ali viacej v hlave) mali pohotovo zareagovat a nie tam pobehovat ako parik neandrtalcov
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

tak, a preto treba mať oktáfku :D a nikto vás nebude buzerovať :D

...alebo ferrari za 200 tácov a dajú pokoj tiež :D

____________________

200. strana

Najväčšia téma na fóre :good:





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

presne tak :good:
ak nechce byt niekto viacej otravovany od zelenych tak sa musi zaradit do sedeho priemieru. ALebo mat fakt auto ktore jasne hovori "mam dostatok znamosti a penazi na to aby som ti spravil neprijemnosti ak ma zastavis" a budes mat tiez pokoj.
Tiez mi to nebolo prijemne ked ma kazdu chvilu zastavovalu zeleny a kontrolovali mi moju jemne upravenu skodovku, ale bola to dat za to ze som sa odlisoval od sedeho priemeru.
NB: Asus ROG Strix G16
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

HellAngel napísal:Ako som pisal nerad vidim na cestach zhrdzavene a doma tuningovane skodovky za ktorimi sa clovek boji chodit bo im moze kazdu chvilu nieco odpadnut.
Tak to samozrejme nemám rád ani ja. Nevadí mi ani kontrola ako taká, vadí mi, keď to prejde do štádia, že ideme mladému nájsť chybu (ich smola je tá, že mám všetko v 100% poriadku, vrátane výbavy na oboch autách).
Fakt ale je, že už ma parkrát zastavili s otázkou, pán vodič, čo to je za auto, 5 minút sme pokecali, popriali štastnú cestu a šiel som :D

A hlavne, že sme sa aspoň nejako zhodli, čo by to bol za svet, keby mali všetci rovnaký názor na všetky témy :good:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

jaffar napísal:Fakt ale je, že už ma parkrát zastavili s otázkou, pán vodič, čo to je za auto, 5 minút sme pokecali, popriali štastnú cestu a šiel som :D
hm, už viem čo chcem na ježiška :-D





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak nejak :D

v tychto kontrloach musim povedat ze CR policajti boli odost lepsi, vacsina mojich kontrol prebehla tak aso si to opisal ty. Pozreli a zacali sa vypitovat co a ako, ze sa im to paci a podobne. Dokonca som narazil na takeho policajta (bol mlady) ze som otvoril motor a debatili sme ako to ma on porobene a radil mi co a jak.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

a co to mas za auto?:)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa jaffar »

hawkeye napísal:a co to mas za auto?:)
Primárne teraz Volvo 940, to je stará škatula, ešte ma zatiaľ nestopli (mám ho ale zo 3 mesiace). To, kde ma zastavovali bežne je Volvo 480, čo viem, tak v BA sú tri, po jednej Senec, Trnava, Nitra, Bardejov. Pár ich ešte je, ale každopádne pod 20. V Čechách, kde ich je o hodne viac je ich registrovaných cca 140, otázka znie, koľko reálne jazdí.
Snake napísal:hm, už viem čo chcem na ježiška :-D
Šerbel, kde je prevodovka spotrebák, mení sa pomaly častejšie než spojka? Auto, kde výmena teplotného čidla zaberie 30 minút vrátane vyrobenia si ďalšieho kĺbu na ruke? Kde výmena ľubovolnej žiarovky vpredu zaberie minimálne 20 minút? Auto kde elektronika žije svojím životom? Auto, ktoré ma ku.va štýl?
Vitaj v klube :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

940 :good: , nie je to nahodou to iste auto co bolo na zaciatku commanda?:D
toto je jedno z mala volvo co by som bral hned

a 480 som este na vlastne oci nevidel..zaujimavy kusok
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tato 480 minule stala u nas pred kupelami. mal ceske znacky.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"