Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Tu si to písal
HellAngel napísal:Nebude trestana za porusenie rychlosti, ale za alkohol. uz to pochop aj ty.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

rychlost bude pritazujuca okolnost, nebude mat sud za alkohol a aj za porusenie rychlosti. Nie bude sudena za alkohol za volantom co malo za nasledok sposobenie dopravnej nehody so smrtou. rychlost, technicky stav vozidla atd budu v tomto pripade ako pritazujuce okolnosti. Nehodu Nesposobila koli nedodrzaniu rychlosti, ale koli tomu ze bola ozrata, ja neviem co na tom nechapete. To iste aj ta spominana kosicanka. Rychlost bol pritazujuci faktor. Ale to je sud, sud sa moze vyvijat vseliako, bude sa prizerat na jej psych. stav, na okolnosti ....

Nehoda ale ako taka bola zavinena koli alkoholu, mohla ist aj 50, a na tej ceste by sa krutila rovnako. Len nasledky zrazky by boli mozno mensie. Ci isla 130 alebo 50, ak ti proste niekto v behne pred cumak, tak dovi dopo, to nestihnes strhnut, ubrzdit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

hell, nemusis sa snazit, on je natvrdly a bude si mliet a spajat svoje.





.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

hell my to chapeme len jeden clovek to nevie pochopiť, vlastne tak ako vždy že áno ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

už dvaja, aj turbovi preplo, na papka ktorý mal 100% pravdu nereagoval, každý len bububu čo sa týka rýchlosti.a výhovorky a bujná fantázia, a samozrejme nesmieme zabudnúť na hodnotenie vodičských zručností cez internet...





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

sranda, kolko Vas je tu, co si zakon vysvetlujete FURT A FURT po svojom. (silne auto, som srac - mozem si to dovolit)...

len ci to budete tvrdit aj po pripadnej nejakej vaznej nehode, ktoru nedajboze v zivote zazijete

tie dristy spletate tu na fore.... az na smiech, keby ste boli na sude, taki malicki by ste boli.... urcite by ste povedali sudcovi: taaaaa ja som si myslel ze mam silne auto a som super sofer ze mozem tam ist na tej rovnej ceste 250..

to je uplne rovnaka veta ako povedal polsky vodic kamionu ked tvrdil, ze ked niesu dole zavory a len blika cervena, myslel si, ze to znamena, ze moze prejst...
hned by sudca na vase dristy z fora povedal, ze na ceste NEMATE CO HLADAT!! prave takito ignoranti ako ste poniektori z Vas /aspon podla toho, co pisete/ na nasich cestach nemaju co hladat....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ty pochop, ze v tomto si mentos. rozoberame tu havariu lacneho pezota, so starym berlingom. Kde je tu to silne auto??? kde? Neviem mi ani napisat, preco sa nesmie predbehnut do kopca, ak mam dostatocne vykone auto, aby dokazalo zrychlit aj do kopca a nie 1.4 TSI od skody?

Kto tu bezne jazdi 250? kde to je napisane? To ze na kilometrovej rovinke, kde nikde nic nie je slapnem na plyn, tak koho ohrozujem okrem seba??? Vidim v dialke auto, tak spomalim. Kto tu pise ze strikuje auta v 250tke?
Konkretne sa ta pitam na dalsi vec, kde som pisal kolko som isiel a na akej ceste, krajine? Co? Vytahujes neustale slovicka z viet a zlepis si z toho svoju pravdu.
U teba je hned kazdy kok*t lebo ma lepsie auto ako ty? to naozaj tak zavidis tim ludom?
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ano felipe všetkých nás poznáš 10 rokov ešte sme spolu za sebou káčerov ťahali po sídlisku. Ja nemám silné auto napríklad a ani som nikdy nemal... čiže do akej skupiny podľa tvojho hodnotenia patrím ja? to že rešpektujem fakt, že ak má niekto silné kone a chce isť rýchlo že ho pustím je zlé? Mám ho radšej blokovať a tlakovať a robiť mu nervy nech mu prepne a spraví dáku somarinu? :? no veď poraď ako sa mám teda správať. Ja zákon rešpektujem ale nemienim riešiť to, ak ho niekto nerešpektuje, na to máme políciu.. keby sa neflákali možno by to tu ani nebolo ;) (idealizujem pretože na obyvateľa máme tých policajtov dosť)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ved jasne ze ho pustim, hadam ho nebudem blokovat a hrat na na Texas rangera. Vacsinou sa nad tym ani nepozastavujem, proste prefrci a ide dalej. Milujem jebkov co zacnu blokovat a podobne. Ti su podstatne nebezpecnejsi

a o dialniciah ani nevravim, idem v lavo 130, predbehujem auta na pravo. Zrazu si nejaky tajtrlik zmysli ze ide aj on a vbehne do usmevu. :facepalm:
Naposledy upravil/-a HellAngel v St 01. Jún, 2016, 11:30, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

normalne este aj tuknem smerovecku, ze sa idem uhnut semtam, obehne, zasmejem sa, ze skoro nabural v protismere a ideme dalej.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

uvidíme čo nám felipe poradí lebo ja to robím tak isto. Akože až také smiešne to nie je ale je to jeho osud, jeho život, keď sa chce zabiť nech sa ide zabiť sám, nemusím mu v tom asistovať tým že ho budem tlakovať a obmedzovať.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

stavim sa, ze felipe v zivote nesiel ani len pesi cez prechod na cervenu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> už dvaja, aj turbovi preplo, na papka ktorý mal 100% pravdu nereagoval, každý len bububu čo sa týka rýchlosti.

Turbovi nepreplo, Turbo pisal ze Turbo prekracuje rychlosti [a pre nieco ho Turbom volaju].

Ale zase nestruha frajera ako je to slovenskym zvykom, nepotrebuje jazdit 250 lebo z toho nema ziadny uzitok ani na dlhej rovnej ceste a nepotrebuje za kazdu cenu predbiehat hore Donovalmi (ano viem, nezaznelo tu ze za kazdu cenu, hore Donovalmi z kazdej strany je vela usekov kde sa da KRASNE predbiehat- inak na Donovaloch vlastnime ubikaciu takze uz som tu cesticku tiez zoparkrat isiel, najradsej o druhej/tretej v noci durchom cez stredovy prud a na apex a ano nejednu dvojitu ciaru som nechal na zemi za sebou, zapalena 700W LED rampa na streche plus 2x 100W plus 2x 75W HIDy a ano, samozrejme vsetky tie svetla su NELEGALNE a ano nebolo to na 1.0i rodinnom turbe lebo tam sa pitchi tie svetla nezmestia).




>> a výhovorky a bujná fantázia, a samozrejme nesmieme zabudnúť na hodnotenie vodičských zručností cez internet...

neni problem - tak mi ukaz na akych pretekoch si sa zucastnil a na ktorom stupienku si stal. Lebo fakt jedna pravda je na tri sekundy zatlacit plyn a obehnut "chudaka" na 1.0i rodinnom turbe je ina rozpravka ako byt majster sportu a poznat VSETKY pneumatiky [teda aspon podla rečí to znelo tak ze s Homolom chodis pozametat kedy sa ti zachce a ze Rosina ti nosi uteraky].

Pozri, my "bezni vodici nepiloti" respektive "my namakani vodici ktori mame rečí viac nez piloti" zdaleka nemame ten instinkt ktory maju chlapci co trenuju od dvoch rokov na motokarach, ci sa ti to paci alebo nie. Mozes sa hadzat o zem, mozes mat huste reci, na tom ale nic nezmenis. Ked najdem tvoje meno v nejakom motorsporte, potom zasalutujem jednou rukou, druhou rukou, dvomi rukami naraz a zahlasim ze dokazes plne ovladat S8+ dovtedy si sikovne chlapcisko ktore rozumie pocitacom (tusim ta aj zivia, mam dojem ze motorsport nie je hlavnym zdrojom pre teba) a semtam ma pristup k rychlym masinam.


Ano, v tomto pripade zabijal alkohol a nie rychlost. Ano, rychlost hrala ulohu. Ano, keby ta rychlost bola mensia, mozno by nikto neumrel ; keby ta ožraňa davala iba 50 tak by neumrel nikto takmer nabeton. Ano, boli to srandovne auticka. Nie, nikomu z nas by sa to nemalo stat. Nie, moc vela ludi z vas nevie co to je ked mu zena / frajerka nepride domov - ja som roky sedel vedla chlapa ktoremu takto zena domov neprisla a tym nemyslim Leopoldov ale robotu. Neviete si predstavit co to je.


edit : trochu edit.

Kazdy z nas nieco trochu prehana. Moznoze Filip by mal menej kazat - a bol som to zrovna ja co som sa Filipovi v tejto teme hodne velakrat vzdul a poprehadzoval ho vidlami - moznoze niektori majitelia A8 v najzakladnejsej motorizacii teda 3.0d su v realite mensi frajeri ako slovom + pismom... cojaviem...

houno mi na tom zalezi aby som pravdu priznal. Cele je to tu ale ukrutne lepsie ako sa v krcme ozierat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

tak je to uplne oficialne, Tesla Tri sa nebude nabijat na superchargeroch zadarmo :
http://www.engadget.com/2016/06/01/free ... a-model-3/

priamo od sameho sefa, direkt na plnu hubu bez moznosti zakrut. Som zvedavy kolko bude stat package, nechce sa mi hladat neoverene informacie.


PS : som zvedavy ci tuto vec nejaky pako "ošéfuje" a budu sa predavat "emulatory" ako boli nekonecne telefonne karty. Zasifrovat komunikaciu AES256 ? Jednoduche. Je to spravene ? Neviem. Mozno bude existovat nejaky "nadstavec" ktory bude medzi Trojkou a SuperČárdžerom a SC si bude mysliet ze peckuje nejaky P85S so seriovym cislom ktore v skutocnosti existuje. Uvidime ako dobre to chlapci maju zabezpecene a ci dokazu na dialku aktualizovat SC keby cez to niekto presiel (tipujem ze nabeton ano, SC vyzeraju byt pripojene online).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ale ty si zabudol na jednu vec, ja ti nemam co dokazovat, hocikedy ked sa dohodneme, mozme sa stretnut na slovakia ringu, a zajazdit si, ked bude nejaky event v ramci Audi a bude volne miesto, isto sa ti ozvem, a dame si zavod kludne 1v1, bez emocii, bez nasledkov (dufam). Nikto sa na sportovca nehra, ani ma nezivi motorsport, ale tvrdit ze 250 idem lebo je to frajerina, ne, bezne jazdim 200+, som zvyknuty, bohuzial, preco, mozem, a chcem, a usetri mi to niekedy hodne vela casu (KE>BA - 2,5 hod).

PS: slepo neobvinuj, odo mna zoznam kde coho som sa zucastnil, co som jazdil, ako som jazdil, ten nedostanes, to je fakt pod moju uroven, nevravim ze som lepsi jak ty, ale ani ta nesudim za to keby si mi napisal siel som po D2 o jednej rano 200, je to tvoja vec, si zivy, zdravy, super, mal si dovod, neriesim preco, ani mi to zily netrha. Ty taky pristup nemas, preto som napisal ze ti preplo.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"