Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

uz aby vsetko bolo na kamerach a normalne komunikovalo, nech zberba co nema na udrzbu nebeha po cestach.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

okna ani servo mi hadam nikde nekontrolovali. na kamere uz je vsetko, ale obabravat sa da aj tak, kedze kamera ma fixnu polohu. co sa deje pod autom uz nevidi
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a tam by sa to veru zislo tiez.

akoze chalani sorry ale nefungujuce servo a este mate ODVAHU A DRZOST ist na stk ? Ja som bol teraz s tym mojim 15rocnym šarkanom, no okrem drobnej hrdze tu a tam nemal co vytknut. Brzdy uplne nove, uplne uplne samozrejme aj s kvapalinou a brzdove trubky nebolo treba vymienat, desat kilometrov mali najazdene ked prisli na STK rovno z haly, tlmice boli komplet menene par rokov dozadu teda dva, capy stabilizatory neklepkaju, homokineťáky homokineťákujú... kokos parkovacie ziarovky som menil obidve vpredu lebo som proste zistil ze nesvietia, no na keru rit su mi v realite, ale proste ORDNUNG MUST SEIN !!

ked niekomu nebude chodit klima, tak to pochopim, povedzme ze je to prekvapenie po zime a klima neohrozuje ostatnych na ceste (priamo, jasne mozeme diskutovat ci sofer pracujuci v nadmernych tepelnych podmienkach podava ten isty vykon ako neprehriaty sofer, ale to mozeme zacat rovno aj o unave, o tom kto sa ako pohadal so zenou, koho nasrali v robote atd atd), ale zase odtial potial...

Mne okna kontroloval. Predminuly tyzden, Bratislava. Vsetky styri.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Papek napísal:okna ani servo mi hadam nikde nekontrolovali. na kamere uz je vsetko, ale obabravat sa da aj tak, kedze kamera ma fixnu polohu. co sa deje pod autom uz nevidi
lenze elektricke svieti na palubaku Mirko :). Hydrauliku kym neští pod auto nezistí nikto.





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal:a tam by sa to veru zislo tiez.

akoze chalani sorry ale nefungujuce servo a este mate ODVAHU A DRZOST ist na stk ?
Je rozdiel, ked servo vypadne nahle bez varovania, alebo vies o tom ze nejde, pripadne ho mas umyselne odstavene/vyhodene.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

lenze elektricke servo neodstavis, je sucastou prevodovky riadenia, podotykam neoddelitelnou, tym padom je vadne aj riadenie, nakolko musis prekonavat aj elektromotor, o bezpecnosti ani nehovorim, zastrelit takychto ludi.





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

ja si zas kladiem otazku, ako ohrozujem ostatnych neplatnou TK s autom, ktore mi stoji s vadnym vstrekovacom v garazi... odpovedat nemusite :D
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Peter Sagan si nechal postavit zaujimavu "hracku".

http://autobild.cas.sk/clanok/211297/sa ... 1-000-koni
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

snake: mne este nikdy servo ani okna nekontrolovali.

Ja som bol na STK s nefunkcym oknom na soferovej strane. par dni pred STK mi zlomilo na zdvihaci okna nit, a okno spadlo. Musel som ho pevne fixnut. Do SKT som nezohnal nahradny diel.
na stk si to ani nevsimli. mozno som mal len stastie :D
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Na STK chodím vždy poctivo, bez úplatkov a nemienim im dať ani cent do vačku, aj keď si nepriamo pýtajú...
Napriek tomu mi nikdy funkčnosť akejkoľvek výbavy (A/C, okná, spätká, sedačky, skrátka hoc čo) nikdy nekontrolovali! NIKDY! Na moje prekvapenie nastavenie svetiel kontrolovali vždy, ale funkčnosť automatického nastavovania NIKDY!

P.S.: čo to je nepriame pýtanie si úplatku? Osobná skúsenosť. S predchádzajúcim autom - Daewoo Lanos 1.6 SX. Všetko, samozrejme, v absolútnom poriadku, ešte ma aj pochválil že všetky podvozkové diely sú evidentne nové, ale zavolal si ma pod auto a ukazuje mi - aha, tu máte únik prevádzkových kvapalín. Na spoji medzi motorom a prevodovkou bol fľak (PODOTÝKAM STARÝ, ZAPRÁŠENÝ, ZABLATENÝ, USCHNUTÝ) nepravidelných rozmerov o celkovej ploche odhadom max. 2cm². Vraví mi, že je to závažná chyba typu "C" a vozidlo sa okamžite stáva technicky nespôsobilým na prevádzku po pozemných komunikáciach. Udivene sa ho pýtam, že to naozaj kvôli tak malému evidentne starému fľaku? A on mi odpovedá že áno, že keď mi to kvapne na horúci výfuk a vznieti sa to, že on si to nevezme na zodpovednosť (výfuk o pol metra inde). Sklesnutý vravím, že teda oukej... ...a on na to, že ale viete, vidím že sa staráte, staré auto v dobrom stave, vedeli by sme sa dohodnúť... Na to som mu naštvane odpovedal, že nech ukončíme prehliadku a odchádzam. Protokol, samozrejme, nevyhovel, chyba "C" - únik prevádzkových kvapalín.
Prídem domov (áno, vozidlom technicky nespôsobilým, cesta domov zo Stanice TK asi 0.5km), fľak som doslova zoškrabal. Príchod na TK na druhý deň veľmi skoro ráno (aby som bol prvý - šiel som do práce) - tentokrát už bez chyby, poplatok za opakovanú myslím 14€, ten istý technik mi vyslovene povedal, že som to mal drahšie a časovo horšie akokeby sme sa na mieste dohodli, odchádzam s protokolom "vyhovel".
P.S.: na fľak som si spomenul až pred ďaľšou STK v rade čakajúc na TK & EK - zohnem sa pod brčiace auto - fľak sa už nikdy nezjavil...
P.S.2: áno, ten olej mi tadiaľ kedysi veľmi dávno naozaj tiekol, v rámci pravidelných poctivých servisov som menil veškeré guferá, zrejme môj mechanik neumyl spodok až tak detailne, ako technik na STK vyžadoval...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sa moze stat ze pri nalievani netrafis dobre olej alebo ze mas nahouno pristupnu nadrzku na servokvapalinu ako ja a uz to otecie az dole po motore, prevodovke atd. Myslim ze je jasne co od teba ujo schovany pod autom chcel.



>> snake: mne este nikdy servo ani okna nekontrolovali.

Snejki ma pravdu, elektricke serva (Fabia atd) svietia na pristrojovej doske. Co ti na to ma povedat technik ? Nech sa paci v poriadku zadarmo, nech sa paci do tohoto mojho vačku a tympadom je to uplne v poriadku a pred branou mozete niekoho zramovat ved do polhodiny dojdu policajti, nech sa paci vykakame sa na uplne vsetko, nech sa paci vobec som si nevsimol ?

Jakoze netvrdim ze s nefunkcnym servom sa neda jazdit blablabla ale ti z nas ktori uz nemaju dvadsatdva rokov proste vidia veci inak ako ti ktori maju. Neviem kolko mas rokov, nepodstatne, proste ked clovek "zostarne" tak ma prah bolesti niekde inde. Ta otazka neznela v zmysle "vcera sa mi pokakalo servo, dnes mam ist na STK", znelo to trochu inak.

Zober to tak, chcel by si aby ta na prechode alebo v zakrute na bicykli zramoval nejaky poloblb len kvoli tomu ze mu nechodi servo ? Normalne chcel by si, nastavil by si svoju vlastnu miechu a povedal "ved okej, nevadi, to je v pohode" ? Zenu a deti este zrejme nemas, ale chcel by si aby ti policajti zavolali ze doneste si dve igelitky ?

Nechcel. Pozri, s brdzami, riadenim, tlmicmi, pneumatikami nie su srandy. Ani s rychlostou a alkoholom. Koniec prednasky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

linka odtialto zo sajty, ale dam ju sem na forum mozno niekoho potesi :

http://autobild.cas.sk/clanok/211297/sa ... 1-000-koni

Mopar, Big Block, litrak piva sa do kazdeho [!!] valca zmesti a este skoro 20% zostane, kompresor namiesto čapičky, ved dofrasa akokeby som videl svoje. Podla mna to nebude mat zly zvuk, ani trosku zly... jezisko farba to zabila ale ten chlapec ma gule.

Sfleku by som isiel do cervenej, oranzovej General Lee (aha uz viem co budem dnes vecer pozerat) alebo ciernej.
Ze to ma vykon ako Veyron (non-SS) so styrmi turbami teraz nachvilku zanedbame.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

A kufor to má poriadny ? :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj toto som cital vcera, brutal kara. ziadne pupus auto, ale monstrum. Hadam ho nerzomlati, si neviem predstavit tych 1000 koni na zadnej naprave. Chcel by som v niecom takom sediet a povozit sa.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

caute, kto chodite tadialto v BA? je tam nejake nepisane pravidlo, ze to je cesta pre dvoch? dnes si tam idem s rodinkou nejakych 70 po strede cesty a nejaky suhaj mi pustil dialkove... ciary tam nie su, tak predpokladam, ze oficialne tam je len jeden pruh, ale chcem len vediet, ci sa tam jazdi dvojpruhovo alebo co, aby som nabuduce nezavadzal... ak sa tam pustaju rychlejsie auta pred seba, tak ako sa potom hore radi do toho pripojovacieho? silnejsi pes jebe?

https://www.google.sk/maps/@48.2030498, ... 312!8i6656

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"