Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ešte nie, v tomto bode som mega spokojný s tou druhou ponukou aj prístupom človeka a mám aj referenciu videl som jeho hotovú robotu. NIe že by som mal niečo proti tvojmu, ale musel by ísť ešte o dosť nižšie čo by som neočakával. možn osa mu ozvem ak by tento prestal byť top favoritom z nejakého dôvodu :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ja mam 250m zateplenie s fasadou 20cmpolystyre a podbitie stablonu.za 15k komplet s materialom uz aj tych osb a lesenia.s pracou. ale hej ked mas dobry pocit a referencie a si spokojny s cenou tak neni o com. nastastie dost majatrov este nepyta miliony a makaju pekne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Riesili ste niekto, pripadne aky mate nazor na stropne chladenie? Pride mi to ako ultimatny sposob klimovania domu a nemalo by byt drahe ani zlozite nahadzat trubky do stropu...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Mam v praci a nic lepsie som zatial nezazil bez prievanu v budove aj pri najvacsich hicoch prijemnych 24°C
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa materik »

tiez len z prace skusenost a je to mega. Ak by som mal riesit klimu a mal na to priestor, urcite stropne chladenie
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dik za potvrdenie nazoru. Jedine negativum co som postrehol je ze sa to nedá velmi kombinovat so snizenym stropom. Takze k tomu treba prisposobit osvetleniene, trasy kablov vzduchotechniky atd...

A tiez je problem vrtat do stropu. Ale to sa da vyriesit tak ze sa tam pusti tepla voda a s termokamerou sledovat kadial idu trubky :D
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

kombinovat so znizeným stropom sa to da akurat budes mat perforovaný strop (v praci tak mame) vyhoda je ze nemusis ukladat potrubie pod omietku nevyhodou pri tomto riešení je ze pri velkých teplotných rozdieloch môže dojst k roseniu trubiek
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

mam to v praci v urcitej casti budovy a je to blbost. Ak je vonku 30, tak tam mas mozno 27-28.
Idealne dat klimu, dnes uz mas aj nowind jednotky, ak si na to nachylny
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ale to nie je chyba systemu, ale toho ze je blbo naddimenzovany. Bol som asi na 3 stavbach kde sa to pokladalo, a nikde s tym nebol problem ktory popisujes.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Presne ono treba mat aj kapacitu zasobnikov aby sa voda stihala ochladzovať. U mas to je nainstalovame v 4 poschodovej budove a ide to bez problemov
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som zatial nenasiel cloveka co by to chvalil. moje tep cerpadlo bude mat chladenie v podlahe ale aj tak davam klimu. ale zeby som do stropu tahal rurky neviem no. skladba by ma zaujimala kde pojde parozabrana pre pripad kondenzu lebo ak bude stavbe horuco a tie rurky budu studene tak to vidim na orosene minimalne ako pivecko v lete na terase tak ten pohar je turbo vlhky. kde pojde ten kondenz? nezatracujem len uvazujem ze ako ten chlad by mal padat dole na zem ze logiku tam vidim, len ci to ochladi vzduch je zas otazne. kazdopadne minimalne predpripravu na klimu by som spravil. do 100m2 pohode staci aj 3.5kw jednotka na chladenie a to je liter eur hore dole na stavbe.
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ako najlepsie je navrhnut dom tak abz sa ti neprehreival a klima nebola nutna. nastavenie automatiky tienenia a my sme par krat pouzili podlahove chladenie. ktore dokazalo dat teplotu dole v dome o 2 stupne.
cize vetrat v noci, nenechat prehriat dom, a spravne tienit interier
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> do 100m2 pohode staci aj 3.5kw jednotka na chladenie a to je liter eur hore dole na stavbe.

financne ano, nevidim dovod dnes nenamontovat. Len bacha na tych 100m2, ak to nemas "jednu izbu" tak krizomkrazom za roh, do druhej miestnosti a podobne jedna klima uz nepotiahne dobre. Kamarati mali take napady ze do bezneho 4izb bytu 82m2 namontujem jednu klimu a bude to fit. Houbelec - v jednej miestnosti, trosku v prilahlej, a minimalne dve miestnosti bytu (2x izba plus kuchyna) mozu akurat tak labu lízať.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co s kondenzom - chladis tak aby nevznikal. Vypocitava sa tam rosny bod. Vies trebars vypocitat ze pri 25°C a 60% vlhkosti sa voda zacne zrazat pri teplote rurok 16.7°C... takze tam proste pustis 17°C vodu a nic sa rosit nebude.

Ak by si pustil trebars 10°C tak sa to orosi vytopi pruser cele zle.

Tym padom ziadna parozabrana nic. Proste mas betonovy strop, uplne obycajny. A len v nom zaliate rurky.


Ochladit to ochladi, naposledy co som bol na jednej stavbe tak jednoposchodovy dom, komplet presknenne steny od v zeme po strop a nebol problem ho vychladit pod 20°C ked si to na den vypeckoval

A ano, najlepšie je ho navrhnut tak aby sa neprehrieval. Vsetko co si vymenoval podla mna patri ku common sense. Ale ked je raz 2tyzdne vkuse 33°C cez den a 23°C v noci, tak s tym nevybabres nijak.

Klima... Som dost extremne nachylny na prievan :D kolko krat staci okno na vetracku o 5m dalej a nasledujuci tyzden smrkam nos...
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1618
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tak k tomu chladenemu stropu ako pisal skilex akurat ze okrem zaliatia do betonu mas moznost riesit toto chaldenei cez kazetovy strop ktory ape musi byt perforovany vyhodu je jednoduchsia montaz a servisovstelnost nevyhodou je estetika.
Fungovat to funguje paradne este baby sa stazuju ze im je v lete zima 😅 a to pri dlhodobych vonkajsich teplotach cez 30

Návrat na "Debata o všetkom"