Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

mna uz dake voskovanie velmi netrapi, ale pred zimou sa snad necham nahovorit... Per ak najdes dakeho sikovnika v BB, daj vediet

do udrzby tlacim co si pyta... nieco mi "vpredu" hucalo, pocul to snad jeden z 10. Vcera vymena oboch nabojov s loziskami na prednej naprave + zadne ulozenie ramien a zas je to v pohode. Bonus - konecne vymenena uz takmer 2tyzdne mrtva skrtiaca klapka (aspon teraz viem, ze sa da prezit aj bez nej, len treba odpojit kabel, lebo je na spolocnej poistke s ventilátormi na chladicoch... potom sa clovek cuduje, ze preco ta klima v kolone nejako biedne chladi :D )
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rozhodne sa nechaj, ma to OBROVSKY vyznam. Obycajne slovenske navoskovanie ani moc nestoji. Ked ma niekto vela casu :

http://kdskeltec.co.uk/detailing

a pozerat s otvorenou pusou - pre kazdu robotu je tam napisany cas kolko to trvalo. 100 hodin [!!!!] nie je nic co by zdvihlo obocie, proste taky bezny standard a to je 100 hodin TVRDYCH profesionalov co maju "naleštených roky a roky áut" cize na ten level nikto z nas nema.


http://kdskeltec.co.uk/detailing/bugatti/veyron
gold paint correction, to nie je ani platinum level ani wet sanding :)


na hlavnej stranke doporucujem pozriet EPIC WET SAND na modrom BMW3, wet sanding znamena skutocne ZBRUSENIE laku co je galaxie niekde inde ako VYLESTENIE lestickou. Po takom zasahu sa lak stava vopravdickym ZRKADLOM, UPLNE ROVNYM farebnym zrkadlom.

Kto nevidel, nikdy nepochopi. Som presvedceny ze na Slovensku takto spraveny lak nikto nema.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

3000libier stoji a koľko ti to vydrzi na slovensky zadrbanych cestach? Ja v tom význam nevidím si auto glancovat tak dlho a potom to hneď zasrat niekde na ceste. Skor toto beriem ako niečo čo sa robí prilezitostne..alebo ako koníček,bez nejakého praktického presahu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

videl si ake auta tam su ? Pre majitela milion a pol draheho Vejróna pripadne nejakeho 5milionoveho Feraari asi nebude problem polozit tri tisice libier za takuto srandu - pre ludi ktori sa zucastnuju Concours de Elegance je to absolutna nutnost a tam s tromi tisickami ani nezacnes. To uz sa robi v rukavickach.

Na ten Vejron stoja pneumatiky tusim 20.000 libier a nemas na vyber, pasuju tam len jedny jedine. Brzdy nechcem vediet kolko stoja. Tam proste rocne vlastnictvo ide do desiatok tisic eur/libier, ked to zlahka prezenies ze s tym niekde aktivne sportujes tak sa veselo mozeme bavit o NIEKOLKYCH STOTISICOCH ROCNE.


Predpokladam ze moc vela Felicii na obrazkoch u toho chlapa nenajdeme... preco asi tak...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ked mam buggati, tak tych 3000libier mozem zvysoka fuckat.. :))) na to aby bolo auto pekne, ich kludne dam.. sak si treba kuknut fotky pred a po, ved je to krasa..

clovek ktory ma toto auto, ma take vydavky v radoch tisiciek bezne..

sleduj ludi v luxusnejsich autach (a to nemaju buggati), co zastavi slovenska policia ako prekrocia rychlost, 650e cash v penazenke, a idem dalej. ziadne vyplakavanie, proste taky mensi nakup.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6628
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Q: ak si dam do auta rozdvojku na 12v zasuvku - utiahne v pohode gps a autochladnicku?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filip : spravne.
Hawkeye : spravne.


pozri, gps ma spotrebu tri watty cela minus nic, takze to si zasuvka ani nevsimne. Cele je to o tom, aby chladnicka nebola 150W+ pretoze to sa blizis limitom typicej kabelaze na tieto 12V srandy plus aby rozdvojka ktoru pouzijes nebola spravena z blata. Technicky to nie je problem, otazka je konkretne prevedenie. Ked mas 55W "chladnicku" tak to utiahnes natotata.


Nakladovost :

https://www.youtube.com/watch?v=x2wXn3mmS7A
21.000 bezna rocna udrzba (inspekcia vozu, fluids = naplne)
33.000 stoja pneumatiky - sa ti zda vela ? To este len pride : MUSIA SA MENIT KAZDYCH 2.500 MIL = 4000 KM !!!!
50.000 A VIAC, NAJNESKORSIE kazdych 10.000 mil [!!!!!!!] za kolesa samotne. Musia sa menit.
50.000 rocne v nejakych statoch dan


Veyron SUPERSPORT :
https://www.youtube.com/watch?v=fwnfzLM-EI0
3.2 miliona dolarov oficialna cenovka, plus 340.000 dan. Sakra to stoji tolko ? Sa mi zdalo ze "len" 1.2 miliona alebo tak.
30.000 pneu tak to je rovnako ako hore
120.000 za vymenu kolies (NAJNESKORSIE kazdu tretiu vymenu pneu co je rovnake ako hore pisu)
30.000 rocne za lahky servis, VYMENA OLEJOV co je tiez viacmenej to iste


takze ono fakt, vysolit 10.000 libier raz za dva-tri roky aby superprofici prebehli masinku a nahodili ju do gala je... prdlajz. Uplne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

Slubene foto: http://leteckaposta.cz/898870630
Tato stanica je vecsia, urcena pre lakovanie dodavok (sprinter, crafter, transit, atd.) ide to niekde do ciny.
Ten vecsi kusok vzadu na stanici je na lakovanie vnutra dodavky (lozneho priestoru), fotka je robena z vystupu stanice, keby tam bola karoseria tak pozeame na jej cumak.
A odfoteny rozprasovac nieje kompletny, chyba este kryt turbiny a zvoncek ktory tu farbu rozprasuje tocenim pomocou turbiny.

Lakovaci takt pri takejto stanici je samozrejme dlhsi, casy spominane v predchadzajucom prispevku platia pre bezne osobne auta a aj tam niesu vzdy tak nizke, zalezi od automobilky...
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pekne, take nemame doma !


Zase som otvoril motoristicky magazin. Odborny.

http://www.imageshost.eu/images/2016/07/03/DSC_0594.jpg
odkedy je S-Max VELKE mpv ? Jaj vlastne ano, ved aj Kia Venga je tiez nieco RODINNE, tak hlasa reklama.



http://www.imageshost.eu/images/2016/07/03/DSC_0595.jpg
mazda cx3, vsimneme si mnozstvo "priestoru" na nohy vzadu a komentar "je to vsak na hrane".


http://www.imageshost.eu/images/2016/07/03/DSC_0596.jpg
s komentarom "vsetko velke, nielen priestor na zadnych sedadlach" nastupuje do boja A6. Podla mojho nazoru vidim DALEKO MENEJ miesta ako na fotke CX3 "je to vsak na hrane" vyssie.

Tym ze je to A6 zaciname automaticky pustat bludy ? Ved ten clovek je tam doslova dopismena ZARAZENY medzi sedacky bez centimetra na pohnutie - odkedy toto oznacujeme pojmom VSETKO VELKE ?




http://imageshost.eu/images/2016/07/03/ ... 7736f2.jpg
Kia. Daleko viac ako VSETKO VELKE, ale v ziadnom pripade by som toto nenazval "na nohy je tu miesta neurekom" - pride mi to skor "da sa v tom bez velkeho vrtenia dostat z Bratislavy do Modry ked neni velika zapcha v Pezinku". Preboha ved toto nie je NEUREKOM, toto je absolutne spodna hranica pouzitelnosti doslova a dopismena s par centimetrami na pohyb aby ti nohy nezmeraveli na mramor dokial vystupis.


Reku druhe cislo bude lepsie. Nadodne otvorim, poskrabem plesinu ze Sopel Astra 1.0i jazdi uz od 6.5 litra, veselo za devinu ked sa to zlahka pritlaci. Dakujem, berem 540i s LPG ktore vrndží za 9 az 18 cize rovnako lacno ako naduchvatny interkozmicky jednoliter od Adama a to vsetko s trosicku inymi jazdnymi vykonmi, ZVUKOM ZVUKOM ZVUKOM plus schopnostou premenit pneumatiky na dym+krik co Adam neprilis dokaze - maximalne tak krik od volantu ty ****** trojvalec...

Ja tie mikromotorceky raz proste nepochopim. PS ano, 540i nebude nova, bude jazdena, ale bude za mensie prachy nez novy Adam a aj keby v priebehu vlastnictva do toho bolo treba na servise natankovat viac nez co stoji jednoliter, nejako mi to furt pride zaujimavejsi napad.

Zase asi nemusim chvilu čučať do casopisov okrem Bikini World.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

S max zase nie je az tak male MPV, nedavno som mal moznost vyskusat. Celkom slusne vozitko
CX3 je male auto, ani si nemyslim ze sa hra na nejak velke auto, to CX5 je uz podstatne prifuknutejsia
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ze vas bavi riesit taketo chobotiny, aj tak su to dristy novinarov, ktori nemozu zniest pozicane auto pod ciernu zem, ale iba tak trochu, aby sa nepovedalo... k tomu porovnaniu CX3 vs A6, este raz pozri fotecky. Dlzka sedaku na A6 je kapanek dlhsia, sklon noh a priestor medzi kolenami a spolujazdcovym sedadlom je viditelne vacsi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mozete mi niekto s dvojkovou oktavkou odfotiut stranku zo servisnej knizky,kde su tie zaskrtavacie policka,co sa v danu kontrolu robilo ?
Mam to v holandstine a chcel by som vediet co ktora vec je..Translator velmi nepomohol
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

precitaj si holandstinu nahlas, foneticky to znie ako skomolena anglictina. Mne to dost pomaha :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

to by som musel mat na ucte sumu zacinajuci na 100 mil dolacov, aby som dal 3,2mil dolacov na ten veyron..

uz ferrari by mi za takych 300tisic eur bohate stacilo.. a to su ludia, co aj na ferrari vysolia 3000eur za vonkajsie "upravy" laku, vzhladu, voskovanie a pod...
fakt by som musel mat tryskac, jeden heli, aby som premyslal o buggati.. ale proste, to je o prestizi.. keby som mal majetok 20 mil dolacov, isto by som nedal 3,2 za buggati...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

mp3turbo napísal:http://www.imageshost.eu/images/2016/07/03/DSC_0594.jpg
odkedy je S-Max VELKE mpv ? Jaj vlastne ano, ved aj Kia Venga je tiez nieco RODINNE, tak hlasa reklama.
Ale ano smax je dost velke mpv. Kedze ho vlastnim tak to mozem porovnat. Zene som kupil cmaxa pretoze smax jej bol velky nehovorim ze ho nevedela soferovat lebo jazdila na nom rok ale teraz je spokojna z cmaxom lebo je sikovnejsi do mesta. Ked ho porovnam z touranom je takisto vacsi. tourana som mal predtym. Mal som aj alhambru co je taka velkost ako tvoj galaxy. Smax je co sa tyka vnutorneho priestoru mensi ale po dizajnovej stranke ma pre mna navrch a co sa tyka priestoru tak ho je tam az az. Je postaveny na takom istom podvozku ako galaxy, ma taku istu dlzku aj sirku akurat strecha je robena inak. Takze za mne jednoznacne je smax VELKE mpv ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"