Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Jazdil si niekedy v zime na PDčku bez EGR?... lebo ja mám tento motor 96kW a EGR idem dávať naspäť. Kvôli zdochýnacej klapke (dá sa upraviť SW aby to neklepalo) by som ho ajtak nedával von ale zaslepil výfukovú rúrku.
Najlepšie je proste raz za čas ho vybrať a vyčistiť. Všetci vyberaju EGR, to je nová móda. Ak ti to egr ide, tak ho proste vyčisti a nehaj ho tam nieje tam naškodu. Bludy že budeš mať vyššie výkon atď. radšej nekomentujem.
Na EDC15 sa dá EGRko odstaviť priamo cez vag/vcds. Login 12233, prispôsobenie kanál č. 3 a hodnotu dať max (tuším 33768... proste max čo ide zadať) testovať uložiť.
EGR nevýhody, treba to čistiť, alebo vedieť jazdiť a mať to funkčné
EGR výhody, o polovicu rýchlejšie zahriatie v zime, lepšie štarty v zime, menšie emisie
druhou katergóriou sú EGR s tými radiátormi kde sa zohrieva voda, zvyknú sa kaziť, ale tiež niesú naškodu v zime
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Este raz, v zivote som nemal naftove auto, mal som len velkoobjemove benziny, cely tento motor je pre mna velka neznama. Viem ako si na tom vymenim olej, filtre apod. a to je tak vsetko :D
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vycisteny EGR je uplne v pohode.



>> az nad 200kW to je drahsie

blbost.
Nad 200kW je sfleku drahsi DOVOZ A PRVE PRIHLASENIE NEZ TO BOLO DOTERAZ, avsak PREPIS nebude lacnejsi nikdy pre nikoho. Zaplatit 300 az 700eur za prepis normalneho teda parrocneho trosku vykonnejsieho auta (nerozpravam 300kW) nebude najmensi problem.

Pre trosicku vykonnejsie masiny bude prepis neskutocne drahsi ako doteraz.

Ides si kupit Pórš Kajen Turbo, si teda v najvyssej hmotnostnej kategorii 6308eur. Kedze masina je 2009, padas do koeficientu 0,26 teda platis 0.26 x 6308 = 1640eur. Za co ? Za ten isty ukon ako na prepis vymrdanej Fabje rodinne turbo 0.5i ktory bude stat o dve nuly menej ?

Kupujem Krajzler Hemi, teda obycajny osemvalec bez turba, 250kW. Auto ma 9 rokov, koeficient teda 0,23 a to som na tom uzasne dobre, s odretymi usami vleziem do 4249eur pasma ktore konci na 254kW. Takze to mame 977 eur za posraty prepis auta ktore stoji 8000 eur. Nepride mi to v pohode, nejde o to ci mam alebo dam tie dukaty, proste mi nepride v pohode ZE PRI KAZDOM prepise dochadza k takemuto uzasnemu poplatku.


Zachvilu asi fakt budeme jazdit znovu na konoch.


Prepis trojrocneho auta po skonceni leasingu ta moze stat 3.000 eur len tak zahuci. Dosplacas to co mas a chces to z leasingovky na seba, ved normalka ne.... co by si nechcel, za tri tisic eur v pohode.

Prepis 2.0tdi 140kW bude stat skoro 400eur, cerstvo skonceny leasing teda stvorrocne. Wot d fak !



A NEZABUDNI ZE MOZES VESELO STAT CELY DEN V RADE SO SUDRUHMI OBCANMI KTORI PREPISUJU TIEZ. Keby to aspon bolo bimbumbac za 5 minut hotove, tak zavrem hubu a tych 400eur si MOZNO aj zasluzia. Ale nezasluzia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

cele je to na toltal pi*u.

zoberiem tieraz ocove auto co si kuppil. Lexux is 250, 150kw rv 2009. prepis ho stal 66e
teraz po novom 167e??? za co? rychlejsie ma vybavia? nemusim tam stat ako tajtrlik a divat sa na dolezite xichty? cele v pi*i.
Ja viem ze sa najdu ludia, ktory ked pocuju 2.5l benzin, tak sa 100 krat prezehnaju, pobozkaju svoju skodu 1.0l TSI s 3 hrncami, ale to uz fakt musim byt trestany za to, ze chcem nieco ine ako tie poondiate sracky z koncernu WV??????
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

vtedy by som za novu kiu ceed 1.6GDi zaplatil 267€ a teraz 106€? za mna OK :)
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Však počkaj až budeš predbiehať s plným autom nákladiak a ten dupne na plyn keď ťa zbadá v zrkadle. To bude ešte len OK.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

podla tvojej logiky, ked mam menej koni ako kamion, tak som v <>, hej? :D
To aby som zacal setrit na huracan..
ja mam 88kW a nemam problem.. kamion sice ma koni dostatok ale jeho a moje pruzne zrychlenie sa neda porovnavat.

99kW je podla mna OK. a musim to upravit, lebo som sa pomylil.. cize 327€ vs 141€..
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

lacika napísal:vtedy by som za novu kiu ceed 1.6GDi zaplatil 267€ a teraz 106€? za mna OK :)
lacika za teba mozno hej ale ked susedovi hori dvor amne nie tak to nie je ok vobec, nebudme slovaci v tomto ;) Je to blbost skoro ako parkovanie a EEI (uplne ina tema ale inac vyzyvam na podporu proti EEI, raz to dojde aj do vaseho okresu mesta casti ked to nestopneme).

Co som chcel? hej, ze pozerajme sa na to trochu objektivne, nie je to ok zvysovat cenu servisu ktoreho podstata sa nemeni.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

EU vadi, ze pri dovoze jazdenky platis vyssi poplatok ako keby si kupil jazdenku u nas. Teraz budu za opatovne prihlasenie platit aj domaci a problem je teda vyrieseny.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Aj tak je ten system zvlastne nastaveny. Sice uz teraz vyjdu v ustrety komisii, ale budu trpiet vsetci pri prepise. Skor byva vo zvyku platit pri prvej registracii auta v danom state, ale poplatok za registraciu zvykne byt odvodeny podla nejakych kriterii (vid napr. NoVA v AT) ako urcite percento z ceny vozidla (pri jazdenom vozidle podla aktualnej trhovej ceny). Skor je zaujimave, ze Kazimir este neprisiel na kuzlo cestnej dane platenej vsetkymi vlastnikmi automobilov, nie len firmami. Toto je celkom bezne v EU a pomerne rozsirena praktika ako dostat do statnej kasy slusne mnozstvo penazi. Pritom pri rozumnom nastaveni systemu to nemusia byt extremne peniaze pre vacsinu a odstupnovanie sa da spravit na zaklade vykonu vozidla (tiez bezna praktika, plus sa zavedie nejaka odpocitatelna polozka, etc.).
Nieco na precitanie, v EU su na tom najhorsie asi v Dansku:
http://www.copenhagenize.com/2012/10/da ... ather.html
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Jednoduska napísal:
lacika napísal:vtedy by som za novu kiu ceed 1.6GDi zaplatil 267€ a teraz 106€? za mna OK :)
lacika za teba mozno hej ale ked susedovi hori dvor amne nie tak to nie je ok vobec, nebudme slovaci v tomto ;) Je to blbost skoro ako parkovanie a EEI (uplne ina tema ale inac vyzyvam na podporu proti EEI, raz to dojde aj do vaseho okresu mesta casti ked to nestopneme).

Co som chcel? hej, ze pozerajme sa na to trochu objektivne, nie je to ok zvysovat cenu servisu ktoreho podstata sa nemeni.
oplati sa to len tomu, co si auto dovezie.. a to markantne.. cize ak auto, tak dovezene alebo nove.. inak ta to po novom vyjde drahsie.. dalsi skvely krok ako zabit domaci trh. :cool:
imho.. uz sa dostavame do toho stadia, kde sa zdanuje stokrat zdanene :) z coho by potom Kalibaba a jeho zbojnici kradli?
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Obrázok

Auto zabrzdilo prudko pred prechodom, kamaratka na motorke stihla dobrzdit, Audina strhla do boku a trafila jej nohu, a peugot trafil do audiny .... vysledok ? chodec nezrazeny, noha napuchnuta, audi ma skrabanceky inak nic, a peugeot ako je vidiet na fotke ....

a to vsetko v mieste mojho bydliska :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

turbo diky za prednasku, ale ja som povedal len, ze nove auta pod 200kw to bude pre prveho majitela lacnejsie
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

lacika napísal: btw: Je tu niekto kto vidi do motoriek?
Chcel som najst nejaku fullsize motorku (rozumej: nie skuter) do 125ccm s automatom..
nieco ako yamaha YBR125
nie je, mozno nieco cinske
seriozna 125ka je napr https://www.autobazar.eu/derbi-terra-ad ... 39254.html
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

shajek, bez komentara to podla foto vyzera, ze chodec alebo motorkar je pod tym kamionom...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"