Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa hopkok »

automat v 1,6-ke, to veru nie je dobry napad

Edit: v popise 6st.automat na fotkach 5st.manual :-)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo ktore nebeske howado naprojektovalo tie MEGAsiroke sedacky v Koktavii a pre aky okruh zakaznikov asi tak - pretoze 39kg blondiny jazdia do Polusu na Q7 a nie na Koktavii...

Zwaro teba niekto tak strasne obtiahne pri kupe toho auta ze si ani nevies predstavit ako. Velmi ti drzim palec aby aspon MIG/MAG zvary boli povodne, aj ked nemas najmensie tusenie o com teraz hovorim.

Hlavne nezabudni, ako kazdy najpravejsi slovak, vyhladavat auta bez rozdielu triedy (corsa alebo 760iL), bez rozdielu rocnika (1940 alebo 2015) v kazdom pripade - betonovo fest - do 125.000km. Co vas vsetkych vedie na toto zazracne cislo ? PReco to nie je 80.000 alebo 40.000 alebo 150.000 alebo dopuce akekolvek ine cislo ako 120000 pripadne 125000 ? Z kerej tramtarie ste vyhrabali zrovna toto zazracne cislo, ale vsetci, uplne vsetci doradu kazdy jeden ? Este som nikoho nikdy nevidel vyhladavat auto s tym ze by tam zabudol napisat ciselko a ako sa rozculujem vzdy to bolo 120000 ?

Ty si myslis ze auto co ma 149000 uz nefunguje ? Kazde druhe auto co dovezie akykolvek bazar zvonku ma nakrutenych tretinu miliona kilometrov a tie auta este dlho predlho majitelom funguju. Poznam X aut co maju tesne okolo 200.000 a interier je ako novy samozrejme bez akejkolvek manipulacie, volant nevysuchany, sedacky nevysedene atd, a strasne sa smejem na tych "120tisicovych" v bazaroch co su zhumplovane az strach.

Drzim ti palec chlape.

PS: viacej "zmotavane" auto ako Ocktavia u nas na trhu nenajdes.
PS2: vlastne mozno hej, fabiu, passat a golf.

Spravnym smerom si sa vybral, velmi spravnym :) od sukromnej osoby ani za boha (okej mas nejake prekazky ale minule som ti povedal ze nech sukromna osoba preda auto bazaru a ten ho nasledne preda tebe, zaplatis dvesto euro, bazarnik sa bude strasne rehotat ze este nikdy za dve zmluvy a jednu minutu dve stovky nezarobil ale mas to vyriesene)...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Rasty_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 21. Okt, 2011, 12:35
Bydlisko: Bratislava

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Ako ti uz pisali viaceri tak diesel do 10 000km neni dobre riesenie ked jazdis 20km do a z prace tak ani tu spotrebu nebudes mat taku aka sa pise na diesli, lebo budes jazdit na studenom a ten viac zere ;) . Ad 2 1,4 octavia a ina znacka v tej triede by ma osobne nikto nepresvedcil. 1,4 je podla mna slabota na tak velke auto tak musis ratat ze to auto bude stale v otackach a to podla mna tiez neni najlepsie pre ten motor = zivotnost. Mas 8000 tak by som sa osobne nezameral na znacku ale km, vybavu, rok vyroby. Ad 3 ked chces jazdenku jedine dovoz ine by som osobne nekupil. Za 8000e Mondeo 2009 :facepalm: to kupis podla mna tak macku vo vreci a nie slusne mondeo. Podla mna lepsia 2008 s 100 000km ako 2009 s 150 000km ;)
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Odar »

Najdi si preboha niekoho, kto sa vyzna (nie niekoho, kto si mysli, ze sa vyzna) a pomoze ti - aj ked mu za konzultaciu zaplatis. Bude ta to stat ovela menej penazi, ako ked potom zistis, ze auto je pozvarane z 3, do pol roka vymenis polovicu dielov . . . kamarat kupoval "neburane" auto v bazari asi 5 rokov dozadu. Niekde ho oskrel, ked sa pustil do opravy, zistil, ze tam nema airbag spolujazdca, plechy boli vyspravene novinovym papierom, zatrete, nalakovane. Ake krasne auto to bolo :D Reklamovat? Nedokazes! Na to zabudni.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zwaro, vies ako odlisis toho co sa SKUTOCNE VYZNA od bezneho "mechanika na prehliadku" ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
anonym_a8

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ze ten co sa VYZNA, s tebou odmietne ist, lebo uz sa pred tym z obhliadok milionkrat pogrcal...
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa hopkok »

Je to naozaj tak, ja som nasiel po 4 mesiacoch denno denne na nete "cukrikovu" A4, 3.0 V6 quattro bez priamovstreku, proste presne co som chcel, ale SUKROMNA OSOBA,poctive kilometre,clovek co sa o to staral a aj tomu rozumel,samozrejme mechanik bol so mnou aj ked sa jak tak vyznam. Urcite nekupuj tak, ze silou mocou uz musim mat auto vtedy to dopadne nahovno.

Taktiez predtym som chcel Peugeot 406, 3.0 V6,pol roka denno denne na mobile.de...vysledok...nasiel som auticko jak lusk, odvtedy si uz odkrutilo 100000km (a ze nie kludnej jazdy :-) ) a pohodka

No a z ineho sudka, rychlo som chcel kupit nieco male, volba - 206, za 2 tyzdne doma, trochu bola drcnuta a opravena zozadu, za 2 tyzdne som fasol na nej 2 pokuty...o 2 mesiace isla het, (aspon ze o 700E drahsie :facepalm: )

P.S: bazar som pri kupevzdy obisiel na mile daleko a to som sa bol naschval pozriet v Trusalovej,Darexe aj AAA...same predrazene sracky
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa zwARO »

asi spacham samovrazdu a kupim si kolobezku

nie ste trochu paranoidni, ked musi byt kazde auto z bazaru zle, alebo nejako podchytene?
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa hopkok »

Ked sa nevies auta zbavit, jebni ho do bazaru, dobre auto predas aj sam a nemusis platit bazaru. V AAA je dobre auto skor vynimka a ak aj ano zaplatis palku :-)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Chris »

mna by zaujimalo preco je 1.6mpi v octavii s DSG zle ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Xeigen »

Len tak pre info ohladom velkosti, octavia sedan a combi sú rovnako dlhé.....
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nie ste trochu paranoidni, ked musi byt kazde auto z bazaru zle, alebo nejako podchytene?

jasne ze nemusi a ani nie je, ale ty si totalny laik do aut a ver tomu ze profesionali z AAA, BBB, CCC a DDDareksu ta prekuknu este ani hubu neotvoris tretikrat a takym sposobom ti natlacia kokocinu co im tam polroka stoji - a pred tebou ju 50 schopnych ludi zamietlo - ze by si tomu ani neveril.

Ti chlapci na to maju specialne skolenia plus su ojebavaci zo zivota.

K tomu co absolutne fenomenalne povedal hopkok pridam drobnost: na moje dve auta, ktore vobec nepredavam mozno tak o rok o dva, mam uz asi styroch, piatich kupcov. Ludia ktori ma poznaju, ktori vedia ako sa o auta staram, ako jazdim, ako buram (respektive neburam). Na styri auta mojich kamaratov som kupec ja - otazka je ktore dve sa budu predavat najskor. Napriklad chlapec kupil novy Transporter najdlhsiu verziu, v primerane namakanej vybave, jazdil som s tym X krat ja osobne, Y krat sme boli spolu na cundri, Zkrat som to mal doma pozicane, a napriklad trikrat som od toho konkretneho cloveka uz kupil auto predtym. A takychto kamaratov mam dvoch-troch sfleku ktori vedia ze od nich chcem kupit - aj o dva roky - ich auta.

Zarucene nehavarovane, kupene nove v SR, rozhodne neukradnute, rozhodne nevytopene... viem ako s tym chodili do servisov... mam pokracovat ?

Co si myslis, pojde jeho Transporter do AAA za 10.000eur, ked bezna trhova cena je 15.000eur alebo mu dam peniaze ja na drevo ? Co si myslis, pojde moj voz do inzeratov ? Skus uhadnut a musis sa hodne snazit.


PS : vidim ze nemas ani najmensiu skusenost s vykupom aut v spominanom AAA. To je tiez jedna perfektna parada.

PS2: nejake to auto som uz v zivote kupil aj predal. Asi 20. Dve som kupil na inzerat, z toho jedno od kamarata a jedno jedine som predal na inzerat. Vyslo ti z toho ze moje auta o ktore sa staram a ktore nikdy neboli kupene na leasing (inak povedane mam prachy na rozdiel od 95% obcanov) by si mohol najst v bazari ?

PS3 : naposledy na STK mojim brzdam nameral fesak skoro 4.5kN brzdny tlak. Nechaj si ukazat protokoly svojich kamaratov, kolegov, rodiny, kto ma 4.5kN brzdy. Tipnem si : zo patdesiat aut ani jeden. Skus to, len tak zo srandy. Bezne byva dva cela nieco, semtam sa u tych fakt lepsich prihodi tri kN. Tieto tazko nadstandartne brzdy tiez nestali dvadsat eur ba dokonca ani dvesto eur, ale vidis ja ich mam. Nastastie som si ich este nikdy nemusel vyskusat. Ale ked ta doba pride, rozhodne ich tam chcem mat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:mna by zaujimalo preco je 1.6mpi v octavii s DSG zle ? :-)
Lebo DSG





.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa zwARO »

automat by som ani nechcel, to bol proste zly link.

no jasne, ze som lama, nic neviem a auto som naposledy videl na autoskole :D co bolo asi 8 rokov dozadu :) takze to bude dost tazke no...

tak idealne asi vyzera ta nejaka benzin octavia 1.6 MPI
napr tuto mame v piestanoch
http://www.samauto.sk/auto/skoda-octavi ... s-5093651/
mozem ju ist pozret buduci tyzden, hadam neodrbavaju v tych malych bazaroch viac ako vo velkych :D Hlavne tu v PN by som aj vedel dakoho zohnat na tu obhliadku, co v BA asi moc nemam koho.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mondeo 1.8 TDCi vs Octavia 1.9 TDI vs Qashqai 1.6 i

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal:
Chris napísal:mna by zaujimalo preco je 1.6mpi v octavii s DSG zle ? :-)
Lebo DSG
Ved ale vysvetli ..
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"