Obchvat Bratislavy D4+R7

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4579
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

tvoj pozemok je hore nad tym malym kruhacom v 1:33 na tom videu. podrobnejsie si to pozries tu: http://www.obchvatbratislavy.sk/uploads ... ap-142.pdf
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

hej vidim, len ta video studia je uplne mimo pretoze ta cesta tam tak nejde a ten horny kruhac sa tam ani tak neda umiestnit, za dalsie tam uz je postavena nova asfaltova dvojprudovka skrz to pole popri mojom pozemku (rovno za plotom mi ide) k tomu projektu dunajske predmestie ktore tam bude a oni ho tam ani nemaju zakomponovane cize toto je studia mozno 10 rokov stara ktora este nezahrnala kopec veci ktore uz teraz su uplne inak :)

staci porovnat tieto dva obrazky, uplne inak

http://www.compassatelier.com/sites/def ... k=sfersquy

http://2.bp.blogspot.com/-Go7hxdEclkw/V ... 0005_1.jpg
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4579
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa killswitch »

mne teda pridu obidva tie obrazky plne kompatibilne. developer toho sidliska to ma nakreslene tak, ze usti na slovnaftsku. akonahle sa bude stavat ta dialnica, tak tato cast slovnaftskej bude slepa ulica ;) tu som to spojil do jedneho obrazku:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa scarinko »

Nj uz to vidim, len co urobia s ludmi co maju v malom palenisku postavene rodinne domy to neviem. Kua ked tam budem mat barak tak budem musiet ist cez dva kruhace ked ta cesta bude slepa ach jaj
Uz vidim ten pokoj - z dvoch stran dialnica, to mam stastie
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

Problem s MHD je nasledovny:
Potrebujem vybavit veci, x, povedzme - 3, tri.
a kazda je inde, s autom to clovek da za 1 hod, s MHD asi tak za 3 hod.
a to nehovorim, ak musim niest bremena, nad 5-10kg. nerealne.
nerealny je aj nakup, len taky blby priklad: z cukrarne do MHD a domov, to iste.
rozne firmy su kade tade, jedalne tiez.
uz len posta, ked postarka je leniva priniest balik/list doporuceny.. najhorsie je, ked je posta 800m od obydlia - autom blizko, pesi daleko. MHD je nanic, zastavky su mimo, usetrim, 200metrov.
je ale komicke, ak vidim v kolone 1auto/1clovek, 10x za sebou a potom dvaja, potom zas 1/1 5x za sebou.
ale aj tak si nemyslim, aby ludia nemali pravo cestovat s autom, za ktore platia nekrestanske dane a poplatky.
isto nie do absolutneho centra, ale keby sa v centre ohanali s Co2, nech idu do prdele - centurm Ba je v nizkej nadmorskej vyske, kam asi pojde vsetok prach z obchvatov? hm? do karpat, hore kopcom? to iste.. alebo mozno dolu kopcm do madarska..
blbe je, ze mnoho perspektivnych restik a firiem je v centre, ale ako sa tam mam dostat? nijak.


este nech mi niekto napise, ze podme do divadla s MHD, napriklad ked je oblacno.. ano ano... mozno v teniskach+rifliach+tricku.

mna zaraza, ako to, ze v monaku je 10 poschodove parkovisko pod takmer kazdou budovou a plati sa tam 1eur/hod. v blave nie je takmer ziadne podzemne a ak ano, je znacne odruky (napr tatracentrum) a plati sa viac, ako v monaku - monte carlu. a je mensie, nehorazne mensie.

MHD neriesi vela, par prikladov : chcem ist do cajovne, sedime do 23:00, ako teraz do okrajovej casti mesta? ano, kupit si byt v centre - ale ehja - ani rezident nema pravo parkovat pred bytom. co ak nechem byt, ale dom? nepostavim ho v centre, skor na okraji. cize som okupant a mam si peniaze zobrat inde? no rad by som, som zvedavy odkial budu cerpat peniaze ludia z centier. ale asi studenti tocia dost prachov, aj turisti -briti, nemci...

podla seba sudim inych - kto by dobrovolne trepal sa do centra? ja som tam nebol velmi velmi dlho, bol som tam elektrickou, raz na obchodnej autom, toto za posledne 2-3 mesiace. a nikdy nejdem tam, kde sa neda parkovat, to nedava logiku, zial.

ale keby teraz babka nemoze ku mne prist do BA, lebo nema VIP BABL znacku, tak dovi dopo.. to je ultra retardovane riesenie. bude platit za parkovne, hej? no pekne - nestacia uzernicke dane z PHM, DPH, ine poplatky, treba aj parkovne. - co tak spravit 1-2 poschodia pod zem, pre parkovanie? vo viedni je takych podzemnych parkovisk kopec..

ked nebude stacit parkovne, budeme platit za najazdene kilometre poplatky?

MHD je udajne stratova, rad by som videl ich uctovnictvo, myslite ze je to mozne? je to niekde online?

otazka sa da polozit aj takto:
keby mam vlastny pozemok, dom, a mam viac aut, ako mam miesta, postavim tam parkovaci automat na vlastne auta, alebo si postavim pod/nad zemnu garaz? nie su peniaze? ja ich najdem, len potrebujem vidiet uctovnictvo mesta alebo kohokolvek, kto vybera dane za auta..

zabudame mysliet 3D, nezijeme v 2D..
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa SurrendeR »

oni chcu stavat nejaky obchvat? sak oni nevedia postavat jednu prepojku ponad zeleznicu Galvaniho/Hradska, ktora by riesila velke kolony v tychto castiach.
btw ten obchvat ivanka-jarovce by mohol byt docela prinosom, ked sledujem co vsetko ide z rakuska smer polsko a naopak.. dost by to ulahcilo situaciu na pristavnom. kazda cesta navyse odlahci dopravu v spicke.
ak sa odlahci situacia na obchvate, zlepsi sa situacia aj v meste. ludia budu volit priepustnejsi obchvat ako upchate mesto.

tie kecy o CPckaroch .. ach deti.. podme sirit nenavist medzi sebou..
(ok, neberem take ze jedna "CP rodinka" zabera 4 park. miesta a vobec tie auta nepouziva.. z toho ma ide rozdrapit)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

pre anti CPckarov:
otazka ...
kolko madarov nadavali na blavakov, co tam isli do Rajky?
a do satelitnych mesteciek? ivanka.. az za senec.. blavaci (developer) tam dojebal les, vyrubali ich kopec, teraz su tam novostavby a auta BL BA BL BA BLA BA.. mam fotky pred po niekde, ale staci sa opytat ludi, co tam ziju.. les/urdna poda na ukor domov..
a do zapadnych krajin? :D
tiez by cpckari (tj neblavaci) mohli nadavat, ze im kazdia zivot, lebo masovo osidluju to, co osidlene nemalo byt..
alebo chodia za rodinou a parkuju na verejnom..
toleruje sa to..

migracia je bezna.. blavaci moju byt extremne radi, ze dostali za minuleho rezimu byt zadarmo prakticky a teraz pridu cpckari a platia najom, tocia v blave prachy..zatial co ni idu do tych domov, resp do zahranicia alebo noveho bytu vyuzitim leverage/hypo z banky. ja tiez nie som rad, ked o 18 00 pridem v nedelu domov a parkovisko plne.. pritom je tu x aut, aj s BL znackou, ktore su v dezolatnom stave, odsatvene x mesiacov az x rokov, ale ano, su aj exoti co o strom priviazu vozik, DS znacky.. avsak pokial sa clovek sprava normalne, da sa to respektovat.. presne tak isto ako ked idem do obchodu a niekto si kupi 3 rozky.. alebo 3 voziky a ja mam naopak 3 rozky.. a cakam.. je to chyba cloveka, co isiel do obchodu tak ako ja? alebo manazmentu, ze zamestnava malo ludi v pokladni a MY musime cakat?

tak kto je na vine, ze tu nie su volne miesta? blavaci, cpckari, ci mesto, ktore berie a vybera (zvysuje pravidelne) dane a nedava za to nic ? len rozjebane cesty a stale ubudajuce parkoviska? mestu len vyhovuje, ked sa ludia skupinkuju a hadaju. nechapem preco sa nepostavi par stoviek ludi z tych 500 tisic a nepojde s motykami na mesto.. alebo momentovym klucom.. ved - ked mi podnikatel/firma/korporacia preda nieco, co nie je hodne penazi, resp ma zavadzali, reklamujem reklamujem a reklamujem. najskor slusne a ked to nejde po dobrom, su aj ine paky.. toto iste by malo platit obcan vs mesto alebo obcan vs "stat"( korektne vlada, kedze stat je obcan)

ale tak, to je na inu temu :)

PS: nechcem rozputat zbytocu hadku alebo tak, len vyjadrujem nazor, postreh.. mne osobne je jedno, co kto kde, pokial to nie je extrem.. ved auto sa da sikovne zaparkovat na vela miest, lebo vacsina si netrfne, cize natesno miesta zostavaju volne a aj zostanu ;) hlavne netreba zbytocne volat 159, ze henten parkuje 1cm pod limit od neviemcoho, poikal clovek svedomito necha tak vela miesta okolo auta, ako len dokaze, plus, odide s tym tak skoro, ako je to mozne, nevidim dovod preco takych ludi bicovat... mat tak take problemy, ze "henten parkuje zle, volam 159.." ten musi byt zavodou, ze nemusi nic ine riesit v zivote :)

inak su hlasim ze chcu stavat obchvat, ale centrum mesta je rozbite uz 2 roky.. cesty su rozbite stale, dialnice maju na mostoch tie prekazky, toot nevedia v rozumom case opravit, ale chcu stavat a to este nedajboze tunel.. a uz principu verim, ze si tam niekto symbolicky uleje miliardu..
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa molnart »

obcanx napísal:Problem s MHD je nasledovny:
Potrebujem vybavit veci, x, povedzme - 3, tri.
a kazda je inde, s autom to clovek da za 1 hod, s MHD asi tak za 3 hod.
a to nehovorim, ak musim niest bremena, nad 5-10kg. nerealne.
kolkokrat ides vybavovat 3 veci a nosis so sebou 10 kil? problemom su skorej ti ktori hodinu sa terigaju po meste v zapche dvaciatkou, potom 15 hladaju parkovisko kde im auto stoji 10 hodin a potom to iste naspat.
obcanx napísal: mna zaraza, ako to, ze v monaku je 10 poschodove parkovisko pod takmer kazdou budovou a plati sa tam 1eur/hod.
v monaku sa neplatia ani dane, nemiesaj sem extremy. parkovne vo viedni napr. je uplne bezne za 4 eur/hod (aspon bolo pred 5 rokmi, odvtedy to islo urcite hore) a centralnych obvodoch mas na ulici statie povolene len na 15 min.
obcanx napísal: MHD neriesi vela, par prikladov : chcem ist do cajovne,
nemas sa co yebat do cajovne. toto je argument, ist autom niekam aby som tam vysedaval s nejakymi debilmi. ludia su idioti a treba kontakt s nimi obmedzit na nevyhnutne minimum, nie sa za nimi este terigat
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa LordKJ »

nemas sa co yebat do cajovne. toto je argument, ist autom niekam aby som tam vysedaval s nejakymi debilmi. ludia su idioti a treba kontakt s nimi obmedzit na nevyhnutne minimum, nie sa za nimi este terigat
:hysterical:
tak toto si dobre zadelil
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

molnart, predstav si, ja sa neprevazam len tak, keby chcem ist LEN TAK, idem ma slovakiaring a nie do mesta.
10kil bremena je velmi jednoduche uz len nakupom, a ja si veci spajam, aby som mal efektivny cas, cize nechodim pre 1 vec niekam do mesta, ale spojim si ich. vcera to bola posta, nakup 25kg krmiva na opacnom konci mesta, navsteva babky mimo blavy, vyzdvihnutie cloveka z prace a cestou hodim domov, nakupy v 2 obchodoch (pretoze prvy bol slovensky, podporujem domaci predaj, druhy bol to, co v prvom nemali, ale aj tak je to k zivotu potrebne).

ok, teraz bud chlap - daj mi rozpis mhd, ako by si to stihol? nemas predstavu..

ked nemam co vybavit, auto nestartujem a do cajovne nemam ist? ok, tak nech cela blava krachne, ved co, bez ludi je lepsie - ja suhlasim, lenze pouzi hlavu.. do cajovne nechodim kazdy den a nemam ju pod oknami, cize ako sa tam mam dotrepat?

tak rodina: som od babky autom 40 minut, pokludna jazda, jazda pri MPR 30 minut, je to 30km odhadom. keby chcem ist na nedelny obed, nedostanem sa tam skor ako 12:30, z blavy, nerealne a nemozem odist neskor ako 15:nieco, lebo uz mi spoj nepojde. toto je tvoja idealna predstava nechat doma auto, alebo mam prestahovat babku do blavy alebo ja za nou? v tom druhom pripade by som nevahal ani raz, a pracujem na tom ;)

parkovanie vo viedni je sice bezne za 4eur na hod, ale maju trochu inu kulturu parkovania a ine platy ;)

tak daj ako sa nemaju yebat ludia do divadla, pozerat sa na hercov je predsta trapne ta ne.. či?

v neposlednom rade, did you know, resp vedel si, ze dane z PHM ktore tankuju/firemne auta dotuju MHD?

sice ja som dost nevsimavy, ale ak napises, ze netreba chodit medzi ludi, lebo su retardi, tak kto chodi MHD? Zvierata ?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa CageJ »

Myslím si, že cena za ten obchvat je reálna.. Treba počítať prevádzku, resp. servis.. no a 20% dary....
Ten obchvat je nutný... sám vidím co sa deje s Trnavskou alebo Vajnorskou... to isté Ružinov...

k tej MHD: chodievam 98 do Petržalky, večerný interval je 15min ale ak prídu po sebe 3 - 4 busy s rozpätím 30-45 minút, tak niekde je problém....
včera som cestoval polus=> slov. nar. archív takmer hodinu a to som si prosím pekne ešte musel od vozovne Hrobonovej vyšliapať hore peso...
električka to je fraška pána Ftacnika, ktory si myslí, že môže vytvoriť nosnú mestskú dopravu... Ďalej nepochopím zrušenie rýchlodrahy.. električka, ktorá ide max 45, reálne 30kmh nemá žiadnu budúcnosť v meste, ktoré má rozlohu cca 75% Viedne.... to pochopí aj laik len bývalý primátor nie.... hlavne, že miliardy (v cene po inflácii) sa už utopili v projekte metra, na to nikto nepozerá... Som presvedčený, že niekto sa za tu jeho električku už nabalil... o tom kedy bude postavená škoda hovoriť.

Ako potom chceme aby ľudia presedlali na MHD, ak im nedokážeme poskytnúť rýchlu dopravu naprieč mestom, namiesto toho ponúkame 3-4 prestupy...
som za nech sa zákaze vstup autom do mesta, vid Mníchov ale musia existovať aj záchytné parkové miesta odkiaľ pôjde rýchlovlak ci už nadzemka alebo metro.

Rezidenti v nerizedenti: OK beriem neplatia dane z MTV, treba však brat aký retardovany systém pri zmene adresy tu máme.. prečo nefunguje systém, zmením adresu cez net, pošlú mi novú ŠPZ a starú pošlem obratom späť (funguje napr v UsA). čiže na úradoch strávime asi tak 30 hodín a 15 ciest...
Ak si myslíte, že si novú adresu zmeníte vďaka eID ste na omyle... odporúčam prečítať... a to v prípade ak vám eID vôbec funguje....
mne ju neboli schopní aktivovať na 3x, potom som už na to nervy nemal... to je tak keď informačný systém robia amatéri.. iste IFRS- osobná skúsenosť , nefunkčný produkt.... atď

Potom je jasné, že v Bratislave žije 700K ľudí.... na papieri ale 430K.. Ale Bratislava nie je 'pupok' sveta... odporúčam ísť niekedy v špičke do Prešova ak si teda myslite, ze máte problém so zápchami, neviem teda ci existuje mesto u nás s horsou dopravou..
15r sa tam nerieši doprava, kolaps je tam na dennom poriadku, obchvat nedohľadne ak bude v roku 2025 tak skoro... jediné mesto kde ide všetka doprava cez obytné štvrté... vnútorny okruh vo výstavbe, firma skrachovala, minimálne ešte rok výstavba a ďalší rok na výber ďalšieho dodávateľa... o tom, že tu existuje asi svetová rarita križovanie trolejbusov s vlakovym priecestim.. a to isté hlavná cesta na diaľnicu... lebo nikto nie je ochotný vlak poslať po zem alebo mimo...
no a mesto nemá ani poriadne spojenie na západ, lebo tu existuje je zásraty Kysak, vraj dočasné riešenie trvajúce 40 rokov...

je nutné si uvedomiť, že KE- PO s rozlohou o niečo väčšou ako BA ma porovnateľný počet obyvateľov..
Takže áno Bratislava obchvat potrebuje ale potrebujú ho aj iné mestá....
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

jo aby cela BA isla menit si SPZ do petrzalky, parada.. pricom vsetci pozname ake su strankove hodiny, to je 1-3 dni dovolenky.. nuze kto si to moze dovolit, neviem.. ale bezny pracujuci clovek tazko. to uz je naozaj vyhodnejsie skocit pod vlak a zneprijemnit zivot dalsim pracujucim, ze budu musiet nadrabat, lebo prisli neskor do prace.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Blackhawk »

molnart napísal: v monaku sa neplatia ani dane, nemiesaj sem extremy. parkovne vo viedni napr. je uplne bezne za 4 eur/hod (aspon bolo pred 5 rokmi, odvtedy to islo urcite hore) a centralnych obvodoch mas na ulici statie povolene len na 15 min.
Mesiac dozadu som vo Viedni parkoval v parovacich domoch Apcoa a bolo to 5 a 7,5 eura na cely den. Navyse podla miestneho "sprievodcu" ma Vieden brutalne vyriesenu hromadnu dopravu, vdaka ktorej nema mnoho domacich obyvatelov vlastne auto.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa Papek »

Povedal by som, ze vacsina hlavnych miest v EU ma vyriesenu dopravu. Len u nas to akosi nejde. V Amsterdame nie je problem sa dostat do 20 minut prakticky kdekolvek v meste metrom a zvysok trasy absolvovat elektrickou/busom. MHD tam funguje do cca. 1 rano. Zapchy tam existuju tiez, ale v ovela mensej miere ako v BA. Rychlostnych ciest a dialnic je tam viac nez dost.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Obchvat Bratislavy D4+R7

Príspevok od používateľa obcanx »

A hlavne su, predpokladam, menej rozbite, tie cesty ako v BA :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"