Kúpa auta cca 3500-4000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Xeigen »

Prvé čo ma napadlo, že to má podozrivo málo km vzhľadom na to že to LPG...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

taketo veci tazko povedat od stolika - mohla to tetuska kupit ked to malo 40.000km, odvtedy teda najazdila 80.000km cize investicia do LPG sa jej uz stihla vratit dvakrat.

Ale aj nemusela. Mohlo to byt trikrat havarovane, ale aj nemuselo.
Mohlo to byt zatopene, ale aj nemuselo.
Moze jej tam hrkotat prevodovka z posledneho, ale aj nemusi.

To je tazko podla obrazovky posudit auto... bohuzial. To je univerzalna odpoved. Mam kamarata ktory bol pozriet takmer 10 krasnych neburanych aut a potom ho to prestalo bavit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Také autá ako Roomster sa kupujú často na to na čo sú určené, je to polododávka. Navyše je to typický koncernový kostitras, na druhú stranu asi menšie zlo ako Astra H, Astra H ale zase môže byť kombík
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ako je mi jasné, že presne o tom kuse mi asi veľa nepoviete, lebo ho treba vidieť a pozrieť naživo. Mňa skôr zaujímalo to auto ako model, teda čo čakať od Roomstra, aké chyby majú a pod, či má niekto skúsenosti.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Kolega predal Fabiu I kombi 1.4TDI (lebo hltala olej) a kúpil Roomster 2010 1.6TDI, olej to hltalo tak isto, miesta nič moc a navyše ak chcel dať kočík do kufra, ktorý to Fabie kombi vošiel, tak musel vždy demontovať jedny kolieska. Nakoniec sa k tomu oleju ozvalo aj DPF, týžden trápenia a už aj Roomster putoval do sveta. Teraz má fungel nové C3 Picasso placu zasa nikde
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pan sa vyzna, proste odbornik je odbornik.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Chris »

radost kupovat, ked sa takto pokrutene auta predavaju....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Celý problém bol iba v tom že tlačil hlavne na to aby mal čo najnovšie auto za svoje peniaze, ked kupoval Roomstera tak kúpil najlacnejší kus. A potom to už šlo, blbne zámok dverí, z ničoho nič nefunguje ovládanie zkadiel. Tak sa prístupilo k výmene zámku dverí za použitý, bohužial to nepomohlo. Nakoniec sa zistilo že v káblovom zväzku čo ide do dverí je polámaných XY káblov.
Potom sa zistilo že nevyhrieva zadné okno...
Zistila sa spotreba oleja, len že príručka k auta vravela niečo také že až 1l/1000km
Poondial sa homokinetický klb, výmena za druhý
Potom sa objavil problém s DPF, jeden snímač za 160€ a auto šlo do sveta

Čo by ludia chceli od rozpočtového auta a ešte k tomu najlacnejšieho kusu z ponuky.
Všetci robia dookola stále tú istú chybu, tlačia na ročník a cenu, kupujú najlacnejšie kusy a ešte si myslia že zrovna na nich sa usmialo šťastie a podarilo sa im "výhodne" kúpiť auto.
Ak sa navýši pôvodný rozpočet, okamžite sa zvýši požiadavka na mladší ročník a zasa je dotyčný tam kde bol, akurát vyberá o 2-3 roky mladší šerbel...
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ale ja nepozerám najlacnejšie auto v danej kategórii, Astra G je od cca 1500e+, Hčko cca 3000e+, ja mám rozpočet cca 6000 už s LPG, takže dúfam, že sa tam niečo nájde.
Bohužiaľ skoro všetko je AAA, kde je banda magorov, nechápem ich prístup.
Bol tam otec prvýkrát popozerať, že čo majú v ponuke. Predtým sme našli na nete zopár zaujímavých kusov, ktoré mali byť v PP - nebolo ani jedno z toho + predajca robil z oca debila, že to musel zle vyhľadávať. Otec mu povedal svoje požiadavky ( motor 1.4 a viac, benzin atď). ukazoval mu jednu Astru prehnitú, potom nejakú fábku 1.2 a nakoniec sa ho snažil ukecať na diesel - takže prvý deň nič.
Potom sme zistili, že je možnosť previezť auto na pobočku, kde je záloha 100e. Otec sa chcel informovať o jednom aute - nechal na seba kontakt. Volali mu z Ačka, že práve vykúpili Astru v PO, či má záujem a tak sa dohodli na dátume a čase, kedy tam bude.
Po príchode do Ačka povedal, prečo tam je, zamestnanci stále chodili okolo neho so slovami, že už už sa mu budú venovať. Následne mu zazvonil telefón, volalo Ačko, že kedy príde pozrieť na auto. Odpovedal im, že už tam predsa sedí. Po 45 min odišiel.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Do Áčka predajú auto najčastejšie zúfalci, ktorý ho inak nemôžu predať a preto by som auto odtial ani nekúpil
Pár výnimiek čo buchli auto do Áčiek pod cenu pretože sa im nechcelo zožierať s kupcami čo chcú zlavu a ešte sa s nimi naťahovať po čase pre skrytý vady neberiem do úvahy.

K tým tvojím "rozpočtom" typu Astra H je od 3000€... Ano sú - akurát tak šerble, takže ked riešiš Astru H tak si smelo môžeš povedať že sú od 4000-4500€ aby si mohol hovoriť o solídnejších kusoch
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Vravím, že Astry sú od cca 3000e a môj rozpočet je takmer 2 násobný ( cca 5000 + LPG ), preto si myslím, že na Hčko je dostatočný, alebo sa mýlim?

Keby som riešil kúpu o cca mesiac skôr, tak by som už pravdepodobne mal Astru H GTC, avšak známy ju strelil do Ačka.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Inak ked si na pevno rozhodnutý pre LPG, tak by som sa vyprdol na motory typu 1.6i - sú to zdochliny, velmi často základné motorizácie. Síce sa do Astry montovala aj 1.4i ale živo si viem predstaviť ako ťahá 1.6i ak sedia v aute 4 osoby, človek má strach potom obehnúť aj linkový autobus čo sa vlečie po okreskách 70km/h. Ja mám pod kapotou 121kW a poviem na rovinu že to nie je žiadne delo, stačí na bezpečné predbiehanie.
Koncern zrovna moc neoblubujem, ale myslím že nejaká 1.8T + LPG by bola rozumnejšia volba

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"