vymena lancera za nieco ine

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

otazky zneju inak - ako sa vies branit proti odtahovke ?

Doplnujuce : vies kolko rachotu sposobi odtahovka na dvore rodinneho domu ? Alebo medzi panelakmi ? Na parkovisku Teska ? V podzemnej garazi ? O tretej v noci hocikde kedze drtiva vacsina kradezi sa stane v noci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:sorry ale ten kto nema GAP je sedlak ? GAP nie je ochrana proti kradezi - GAP je zmiernenie slz po nej ale kradezi ani trochu nebrani.

pod otvorit Zeder do minuty bez poskodenia aby si s vozom mohol odist, chcem vidiet. Kolko zaplatim ? Bez kamery. Len my dvaja.

Hjundaj ani Kija nehrdzaveju, uz sa zbav tych svojich sialenych predsudkov a upjatosti na konkretnu znacku ktora je najlepsia na svete. A nic ine nemalo existovat samozrejme. Ako vidis, Kija aj Hjundaj maju obrovske kvanta zakaznikov a ano iste, je to sposobene aj nizsou cenou.
Ked mi niekto doplati rozdiel po kradezi, je mi to srdecne jedno. A Hyundai a Kia hrdzaveju, jak fras :), mam X znamych s nimi, viem, len to nie su typy ludi co pisu za kazdu blbost na forum, a hej, su to novsie auta jak moje, a hej, co ine od teba cakat nez zas poukazovat na vymyslene predsudky o znacke auta :)
mp3turbo napísal:otazky zneju inak - ako sa vies branit proti odtahovke ?

Doplnujuce : vies kolko rachotu sposobi odtahovka na dvore rodinneho domu ? Alebo medzi panelakmi ? Na parkovisku Teska ? V podzemnej garazi ? O tretej v noci hocikde kedze drtiva vacsina kradezi sa stane v noci ?
Vies kolko ludom bude totalne u takejto velkej prdele ked pride auto s odtahovkou a zacne nakladat druhe auto? Nikto sa ani len nepozastavi nad tym ze su to lopkari. Ked zacne revat alarm, tiez sa nejdem pozret ci to neni moje auto ked ton je uplne iny, aj ty, aj kazdy tuna. Tak sa nehrajme na samaritanov.





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

ecoboost iu forda 74kW? docus combi 2016 za11k?
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

Prosím ťa kde chodíš na tie ceny? Ty si ideálny adept na to aby si kúpil nejaký prúser. Furt pozeráš len ponuky za podozrivo nízku cenu, si ako myslíš že niekto predáva auto pod cenu len tak aby tebe urobil radosť.
Každý "lojzo" chce za svoje auto dostať maximum bez ohladu či to je zachovalé auto, alebo vyjazdený črep

Už vidím teba ako svojho jazdeného Lancera pustíš o 1000€ lacnejšie ako je bežná trhová hodnota
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:.
.
.
.


>> Najlepšie zabezpečenie auta je samozrejme poistka či už zeder alebo iné zabezpečenia odplašia jedine feťákov.
>> @zabezpečenie superbu 2012+... aj nejaké má? okrem teda hučiaku a imobilizera,
>> auta s ODB je uplne najlahšie ukradnuť, stači par sekund doslova.
>> na nete su videa, dokonca aj dokumenty. + ten slávny VAG autoservis (kluč za hmlovkov a pod.)

niektore tvoje nazory su strasne zle a nepodlozene objektivitou.

1) ukaz nam statistiku kolko ukradli aut so Zederom. Uz tu mozeme ukoncit debatu. Ze ta vec prisla z Balkanu od zlodejov vies ?
2) o elektronickych riadiacich stlpikoch si pocul ? Kradeze passatov sialene padli dole medzigeneracne.
3) skus to. Zober si navody z internetu. Ani nemusis byt fetak...
4) hrozny urban legend. Kluc v hmlovkach, v zrkadle. Keby si nieco vedel o tom ako funguju kluce z fabriky do autorizakov...






>> nikdy som nepochopil prečo to v ľudoch vyvoláva pocit vysokého postavenia v spoločnosti.

niektore tvoje nazory su velmi dobre. Ano, je pravda ze v rovnakom obdobi zmizol jeden jediny Hjundaj dohromady v danom kraji.




Nic to nemeni na tom ze v presovskom kraji je cmajznuty jeden jediny Superb za TRI roky (A BOLA TO JEDNICKOVA SUPERBA Z ROKU 2004 so zabezpecenim na urovni hrdzaveho klinca), ano Pista sa moze prestahovat ale aj nemusi.


Poviem to este inak : namiesto vsetkych Ocktavii by sa kradli Superby - pouzivaju rovnake zabezpecenie, maju vacsiu hodnotu, daleko premiovejsie vnimanie v ociach ludi. Takze preco je tak sialene malo cmajznutych Superbééčiek v hociktorom kraji v porovnani s Ocktaviami ? Ano, iste, Ocktavii je viac na ulici, ale ked mam rovnaku namahu na udrbanie Superba ako mam na Ocktaviu, tak rozhodne berem toho Superba a nehovor mi ze na ulici Superba nenajdem.

Kde je teda to tajomstvo ktore nepoznas ?


PS : lepsie zabezpecenie za tri stovky nez Zeder nenajdes. Nemam s nimi nic spolocne, nikdy som Zeder osobne nevlastnil.

1) ukaz nam statistiku kolko ukradli aut so Zederom. Uz tu mozeme ukoncit debatu. Ze ta vec prisla z Balkanu od zlodejov vies ?

Samozrejme že za nejaku škodovicu a pseudoluxusne vozidlo kalibru superb sa nikto nebude naťahovať, vybere ti z neho radio, svetlá, narazniky, interier proste všetko čo potom môže predať. (keby velmi chceš najdem na FB skupine nitra ako jednemu takto vybrali superb, a ako ceresnicku na tortu mu interier zasvinili korenim.) keby máš zeder v nejakom aute ktoré stojí za to (hodnota 100k a viac) tak sa môžeme baviť o nejakej odťahovke pripadne prekonavani zederu.

2) o elektronickych riadiacich stlpikoch si pocul ? Kradeze passatov sialene padli dole medzigeneracne.

nie.

3) skus to. Zober si navody z internetu. Ani nemusis byt fetak...

navody ani nie tak ako rôzne tooly ktoré sa dajú kupiť v rôznych častiach darknetu (a neprekvapilo by ma keby aj na aliexprese) a stači potom rozbiť okno, napojiť to na OBD, spustiť a auto naštartuje a ideš. na starších autách to samozrejme nefunguje.

4) hrozny urban legend. Kluc v hmlovkach, v zrkadle. Keby si nieco vedel o tom ako funguju kluce z fabriky do autorizakov...

môže byť, tiež som to len počul takže netvrdím že to je pravda.

Poviem to este inak : namiesto vsetkych Ocktavii by sa kradli Superby - pouzivaju rovnake zabezpecenie, maju vacsiu hodnotu, daleko premiovejsie vnimanie v ociach ludi. Takze preco je tak sialene malo cmajznutych Superbééčiek v hociktorom kraji v porovnani s Ocktaviami ? Ano, iste, Ocktavii je viac na ulici, ale ked mam rovnaku namahu na udrbanie Superba ako mam na Ocktaviu, tak rozhodne berem toho Superba a nehovor mi ze na ulici Superba nenajdem.

Kde je teda to tajomstvo ktore nepoznas ?

Ponuka/Dopyt: po superB nieje až taký dopyt ako napr po oktavii, dalej, oktavii (a 1.9TDi) je na slovensku niekolkonasobne viac teda je vacší dopyt po nahradnych dieloch. Ked sa kradnu luxusne auta tak malokedy na nahradne diely, vacsinou na predaj do tretich krajin ci uz bosna alebo ukrajina pripadne ine krajiny.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Rátaš že získaš na predaji lancera + 10 500 doplatíš?

Ak áno, tak čo takto skúsiť mazdu 6 wagon? Dobre vyzerá, fičí dobre, je to kombi...
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Blackhawk »

skor myslel, ze preda Lancera a zvysok do sumy 10500 doplati.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

No neviem ked vyššie písal že je možnosť Focusa 2016 za 11000€
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Chris »

pockat, jazdil si dlho s fobiou 1.2 HTP, teraz s lancerom 1.6 117PS ti to pride levine ? :-)

Ak chces upgrade kup Civic 9 1.8 VTEC, hatchback s velkym kufrom, magic seats, kde po odklopeni uvezies aj cca 2 bicykle a pod. Cenovo to mozno tiez za nejaky jazdeny vyjde.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

tu je focus s dohodou:
https://www.autobazar.eu/ford-focus-com ... 52505.html
len mi 74kW pride tiez lenive

v honde som sedel a tlacil som sa kruto.
presne chris, dlhe roky som sa trapil s fabkou a o to vecsie je z lancera sklamanie ked vidim ten slaby rozdiel.
teraz uz chybu nechcem urobit.
na lancera mam kupca za 10400e cash. len nahradu neviem najst.
za kazdu radu som vdacny a citam vsetko co pisete. a som vdacny za secky posty borci. ;)
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

Tak to je potom jasná volba S-Max 2.5T 162kW ideálne svižné rodinné auto, na AB.eu máš aj ponuky s LPG :D
Ale radšej by som ostal pri tom 2.0i 107kW

EDIT: nechceš sklamanie, ale realita je taká že pri vyššom výkone výrobca zasa prevodovku inak vyskladá ako na nejakej nákupnej taške.
Jednoducho aby bola aj lepšia spotreba, olebo keby pri tom výkone nechal také sprevodovanie ako mala Fabia 1.2HTP, tak by ti trhalo krk pri dupnutí na plyn a spotreba by bola 15-20l len taký fukot. Predlžením kvaltov logicky klesá dynamika
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Tak keď si bol sklamaný, rovno ti vravím že pod 100kW ani len nechoď, to už dnes majú aj smiešne 1.9TDI pomaly.
LPG môže byť? https://www.autobazar.eu/chrysler-300c- ... 07064.html
https://www.autobazar.eu/mitsubishi-out ... 43482.html - tu sa ti spotreba nebude páčiť
https://www.autobazar.eu/subaru-legacy- ... 70928.html
Prípadne nejaké picasso? Alebo S-max 2.0i? Bez turba samozrejme.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mirjak »

zabudas, ze manzelka chce max. 2014 rocnik?
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Manželke treba vysvetliť, že nech sa nehrá na Alicu v krajine zázrakov. Dnešné autá idú kvalitou dielov len dole.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> presne chris, dlhe roky som sa trapil s fabkou a o to vecsie je z lancera sklamanie ked vidim ten slaby rozdiel.

Stevo, jedna vec - presadnutie z fabie do 119ps ci kolko pises Lancera je SKLAMANIE a teraz sa ides trepat z 119ps lancera do 101ps TROJVALCA ktory sa snazia optimalizovat na spotrebu [prevody !] a podvadzajuce emisie ako sa len da ???

Preco si myslis ze toto by sklamanie nebolo ?



Linkovany Krajzler som videl - kukni sa ako dlho je v inzeratoch, bol spredu tresnuty.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"