Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mp3turbo napísal:>> Ja som kupil za 127 litrov prerobeny 3 izbak 75 stvorcov so zariadenim v Dubravke.

kedy presne ? Kde presne v Dubravke ? Za Saratovskou smerom na Zohor dva kilometre ? Lebo aj nie je Dubravka ako Dubravka...
to je pravda. no Bagarova. dva mesiace dozadu
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak to bola este super megasuper cenovka by som povedal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa lezgy »

no k tym porovnaniam a bublinam
treba pockat kym sa vo vecsom zacnu zbiehat brigosi a hlavne udenaci z UK /brexit/
to budu ceny padat....
vedla vo valale udeneho nemali tusim ani nikdy
teraz prisli a skupili tri domy, tym padom susedstvo s krasnymi domami uz kupi len udeny
kolega robil svadbu v sobotu, romantika jak svina dom vycinaltovany a oproti ako privitanie 44 kusov pece klobasu kolauduju dom a halajkane ze to prehlusilo aj tu svadbu
no nenasere ?:)

takze treba brat aj nezistene skody v uvahu....
to len tak na okraj temy

a na porovnanie tuna 40arovy pozemok 5000 e.. aj to sa mi vidi moc kedze najblizsie nieco je 20km
chory svet
kupujce bo nebudze
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa quicky »

sory kto by isiel umyselne na vychod :D nerypem len sa zamyslam :D presne to je odpoved preco to tam tolko stoji,lebo hladova dolina bez prace ako sa hovori :) a to je presne ten dopyt ponuka, ked tam pride 20 investorov co spravi mega vela pracovnych miest a bude slusna dobre platena robota tak potom ten pozemok bude stat 100K :) ale co by bolo keby ..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa stiv »

Nj. Hlavne ze plne forum milionarov bratyslavcanov a my chudaci z vychodu. :D
Naposledy upravil/-a stiv v Ut 01. Nov, 2016, 21:49, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Chris »

v Dubravke mam prechodene a da sa kupit 3i od 72m2 (bez balkona, loggie, pivnice) od 127-135k.

Btw. vie niekto o lepsej alternative ako SLSP - 1,5% na 5r fix (zaplatia posudok, zapis do katastra a dake srandy ... ) ???
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa quicky »

ja som chudak z nitry :D
ANONYM_a7

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Chris mega vela kolegov vzalo hypo, 90% skoncilo v SLSP, zvyšok vo VUB.

Osobne sme tiež premýšlali s priateľkou že čo ďalej čo byt a tak. Ale tie ceny v BA, pardon ale je to choré. Totálne odmietam také prachy zaplatiť, ceny sú masívne nadhodené, a aj keď je fakt že by mi dali HYPO z fleku, nechcem do toho ísť. Škoda že žena chce len BA, nejak nie je otvorená okoliu (rakúsko , madarsko, ...) no ale ved som jej povedal nech si zarobí a môžeme byť aj v BA ale ja to platiť nebudem :D

Za cenu 3izbáku v BA mám v blízkom okolí domeček ako sa patrí :p
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Papek »

Broslo ja som mal podobny pohlad na to. Tiez som odmietal hypo, ale doslo to iba k tomu, ze plat mi za tie roky narastol, ale narastli aj ceny bytov... takze som si mohol dovolit +/- to iste, akurat ze som neplatil 6% uroky. Z BA sa mi nechcelo ist prec a potreboval som niekde byvat, tak mi zostala iba ta hypoteka a brat to aktualne je (teda co bolo pred dvoma rokmi). 2i novostavbu v petrzalke za 100.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa yesper »

Som na tom podobne, dva roky byvam v 2i co stal 123k. A momentalne? Teraz predavaju taky isty byt za 143. To cakanie sa nemusi vyplatit.

Na 90% som rozhodnuty kupit 3i blizsie v meste, samozrejme 100% hypo ;) a ta dvojka pojde do prenajmu. Na margo domceka, nie pretoze v Ba asi neostanem a toto mi pridu ako lepsie odlozene peniaze. Ani to dochadzanie mi za to nestoji.
ANONYM_a7

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To zaleží... jasné že sa niekedy neoplatí čakať, akože momentálne tá hypo nehrozí. Keby mám decko na ceste hned je to iná situácia ale takto nemám moc prečo ponáhľať sa. Každopádne do 30tky by som chcel mať byt vyriešený mám teda ešte 3 roky...

Osobne ale nevidím jediný dôvod (okrem práce) prečo zostávať v BA :D do roboty to mám bližšie z madarska a rakúska i tak :D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

co ja viem, niekto chce napr. zostat na slovensku?, tam vela moznosti nemas potom no

ked chodis do viedne (ci?), tak to je uz ina kapusta :D
ANONYM_a7

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ono ja by som rád zostal na slovensku, len pre mňa nie je v BA o nič lepšie ako napr v TT, kde kúpiš byt za facku... doslova
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Chris »

yesper napísal:Som na tom podobne, dva roky byvam v 2i co stal 123k. A momentalne? Teraz predavaju taky isty byt za 143. To cakanie sa nemusi vyplatit.

Na 90% som rozhodnuty kupit 3i blizsie v meste, samozrejme 100% hypo ;) a ta dvojka pojde do prenajmu. Na margo domceka, nie pretoze v Ba asi neostanem a toto mi pridu ako lepsie odlozene peniaze. Ani to dochadzanie mi za to nestoji.
Kde sa predava 2i za 143k?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa HaDeS »

vyber si nahodne lokalitu, snad vsade najdes 2i za 140k+.
btw 100% hypo sa nedava uz nejaky piatok. IMHO pokial bude situacia aka je ( bankovy odvod z vkladov+nizke sadzby) banky si najdu sposob ako obist NBS a davat vysoke hypoteky dalej, kedze sa im menej oplati drzat vklady


edit:
Co sa byvania v satelitoch tyka - tiez by som to ternom nenazval.
Jeden priklad za vsetky - staci sa ist pozriet na Novu Marianku. Velmi som zvazoval tam kupit dom/pozemok a som strasne rad ze z roho nakoniec zislo. Co tam dorobili je na zaplakanie (a ako dobre to zo zaciatku vyzeralo).

na margo brexit hnedoslovakov - nemyslim si ze to nejako zakyva cenami, aspon nie v Ba vzhladom na tie sumy, za ktore sa byty predavaju. Na druhej strane verim, ze by to mohlo rozlozit rodnu viesku v okoli TO, kedze tam sa da kupit starsi dom vhodny na "vybyvanie" od 30k

Sucasna situacia pre nas zial praje predavajucim. Svoj 110m2 byt viem predat zo zaujimavym ziskom, ale je to prd platne ked barak v rovnakej lokalite stoji 3x tolko, resp ak len pozemok 8-9arovy sa kruti okolo 180-250e/m2
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"