mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tak ta 6tka vyzera byt dobry deal, nehal by som ho pozriet v servise. Ale ta cena je good.
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

no na amzde mi slo zle radit z 2 do 3(vyrobna vada-bol aj buletin v mazde) pomenili asi 17 suciastok, vymenili aj olej v prevodovke, faktura 900e len som podpisal a slo cez zaruku, prednedavnom mi display zahlasil odstavte vozidlo, a blikala kontrolka baterie9cervena) zase do servisu a vymena BCM modul-400e faktura, podpisal som a slo cez zaruku. preto ebz zaruky je pre mna usmevne, kedze sam kebyze nemam teraz zaruku tak 1300e v mazde by som uz nechal od oktobra doteraz. ale zase vraj manik servisoval auto v toyote, hadam sa mi toyota vyjadri, v mazde sa objednam anprehlaidku ale dedko tvrdi ze top stav. pofotim nieco? pomoze to niekomu mi pomoct?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

uprimne, na 60tisicovom aute neni co kukat - kukni akurat na svoje bankove konto ci je masinka kompatibilna s tebou a hotovo.

edit : Mazdu servisovat v Tojote, to mate na vychode nejaky lepsi vzduch ako my tutok na dolniakoch v hlavnej dedine. Inak neviem co tam chce odservisovat, kruzky v prevodovke Mazdy mu v Toyote nevymenia, olej usetri desat eur, jeeezisko cele motanica.

Nemas nikoho kde by si mohol uliat dépéháčku ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa scream »

No ono ked liter oleja stoji 23E a normohodina 40, tak aj posrana vymena oleja je za 100E+ ... A to nie zeby bolo vela penazi, ked mas na 6tku ale proste nesi ochotny preplacat za nic a dotovat dakomu konto... v toyote mohol mat znameho...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

avsak ked niekto uvazuje az takto, zvykne to dopadnut u Joza v garazi : olej za 29 celych 5 litrov, filter za desinu, Jozkovi desinu. V Tojote ten znamy tiez nemoze robit akekolvek veci a akekolvek auta co ho napadnu, a uz vobec nie sukromne fusky.

A furt plati ze mi pride vrcholne cudne vyvalit za autiak 28.000, s usmevom vytrpiet pad hodnoty o 18.000 za peť rokov zivota, zaplatit na havarijkach dalsich asi 3.000 eur pocas tych 5 rokov, na palive 5.000 eur (60.000km, spotreba 6l/100km = 3600 litrov benzinu x 1,4eur priemerna cena) a cojaviem ake dalsie prachy za pneumatiky (nie, 60k km nespravi na jednej sade), 500eur za zakonne poistky... cize dohromady zahodit von z okna zhruba 28.000 eur za 5 rokov A UZ NEMAT 5x STO EUR ZA AUTORIZOVANU VYMENU OLEJA SO ZARUKOU NA AUTO [!!!] A S PECIATKAMI DO KNIZKY. Radsej pojdem k Jozkovi kde ma to bude stat pajcku cize len pacjku usetrim... [do autoterorizovaneho servisu si MOZES priniest vlastne oleje, takze ti nauctuju akurat filter a robotu na hodinku, cize za stovku to spravis aj v servise s tabulami Mazda].

29eur olej co prinesiem. 40eur normo-60minutovka. 30 eur hodne drahy autorizovany filter. Kolko je to spolu ? Stovka.

Akoze sorry ale toto je fakt cudne. Viem ze stodvacat sa nepise stodvacat, tricať sa nepise tricať, peť ňeňi peť a pajcka neni Stefanik :)

ked si to zoberes, touto piratskou akciou usetril priblizne 5 vymen oleja (60.000km sa u mna rovna sest, povedzme ze pan meni po 12.000km takze 5 vymen oleja, podla predpisu LEN DVE ALEBO TRI, KEDZE OLEJ SA MENI 20.000KM ALEBO 30.000KM), cize to mame usetrenych uzasnych 5x 50eur = 250eur. Za 5 rokov vlastnictva vozu kde stratis 28.000eur. A KEBY TEN OLEJ MENIL PODLA PREDPISU MAZDY, TAK MA LEN TRI VYMENY CO SA ROVNA USETRENYCH UZASNYCH 150EUR ZA 5 ROKOV A 60.000KM

nie je ten svet kraaaaaaaaaasny ? Bez zaruky na auto lebo usetril 150 eur ???? co tym ludom uz uuuuuplne kúruje na gebule !!!!!
Ty vole co bude s tolkymi dukatmi robit ? Unesie to psychicky ?

Pista, aky je to rok totej Sestky co mas za 16k ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

a hlavn on to chodil menit do toyoty, takze tam je tiez normohodina trochu inde ako u Jozka, no mozno o par EUR lacnejsia ako v Mazde. Urcite by som sa na to auto siel pozriet, zobral ho do mazdy, dal technikovi pozriet, kludne aj celu normohodinu. Ak dedo robil co sa malo, aj ked inde tak nevidim problem. Otazka je ta zaruka, ci plati ak sa nechodilo na servisky do mazdy. Potom preco dedo to tak nizko predava
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stiv »

Co sa to tu rozobera? Vsetky mozne teorie? Mozno ma v toyote niekoho z rodiny tak ho stal olej a vymena 0,- a ked len "mozno" prisiel o zaruku tak mohol fakovat cely Mazda autorizak.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

bo ma previest troska v ke. krasne ide tichucko secko. ako moja 88kw minto prislo. nevidel a necitil som.tam tych 165koni ale.soferoval dedko cely cas. dnu mal.kusa bordel. bybaly veferinar a teraz vraj len vnuka nosi kade tade. v servise ma kamosa/suseda riaditela a za smiesne sumy mal servis kde v mazde lytali 380e od neho. ze z lrincipu tam nesiel. v juni teraz mu pride nova 6tka takbuto mu netreba. v aaa mu nukali 14k. na palubaku ma 61tis km. vybava je 3/5 attraction. ja sa donaut neako nevyznam no dedulo nema problem vzuat auto do servisu kde chcem . je to 12/2013 a zaruku asi nema, ale vraj podla eu normy by mal mat kedze nemusi servisovat v mazde ale udrzba moze byt aj v inom servise.cena cca14tis, mam zbit aspon na 13700?do mojej ked som sadol ta bola cistejsia dnu ale mam potahy MAD
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stiv »

A aku mas vybavu ty vo svojej?
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa HellAngel »

urcite co sa tyka vybavy tak tam ma vsetko zakladne a potrebne, vacsinou tie top vybavy su hlavne koza a dizajnove doplnky. Klimu, senzory, tempomat to ma
stefan, osobne si myslim ze nemas co rozmyslat, ak mozes predat za tu cenu 3jku a za to iste, iked o rok, ci dva starsiu 6tku, siel by som do toho.
Ten vykonnostny rozdiel sa urcite prejavi, len to nemoze soferovat dedulo. Urcite dynamika je trosku inde ako na 3jke.
AK suhlasi s prehliadkou v servise, urcite tam chod

este taka drobnost, mne osobne sa viacej paci cervena :D

k tomu kamosovi riaditelovi servisu, na jednu stranu moze hovorit pravdu, ze tam chodil. Na druhu stranu ho poziadal o par peciatok, pripadne faktur koli predaju auta. Proste len to auto mohol drat a teraz ho ide predat, spotrebak. Ale to su uz teorie, no 15 000e nie je malo penazi a treba byt podla mna vzdy podozrevavejsi k predajcovi.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaruku to ma standartne 3 roky, priplatit si mozes za 4 roky alebo 5 roky co je otazne ci ujko spravil ALE UZ TERAZ BEZPREDMETNE. Setrny je jak hovado, akurat ze vyhadzuje desiatky tisic do vzduchu na tych trojrocnych vymennych cykloch, u mna cele dobre.

Vzhladom na to co je v inzeratoch je to cena primerana.

Co si napisal ze moze servisovat aj inde, ano moze akurat ti chlapci vyhodia na oci ked budes nieco potrebovat ze tento a tento ukon nebol spraveny, neabsolvovalo zvolavacku M68923/X, ze tam nebol pouzity taky a taky olej ale inaksi - v servisnej knizke nemas nic len pre pripomenutie, papiere k tomu ziadne, takze si skoncil na zaruku ked sa volaco stane motoru. Na zvolavacke vymeny kruzkov v prevodovke si nebol, takze skoncila zaruka na prevodovku ak by nahodou volaco atd, atd.

Aku to ma vybavu ? Koza, automat, xenony, elektricky nastavitelne pedale s pamatou, nezavisle kurenie, zacni s drahymi neprilis beznymi vecami. Ze to ma klimatizaciu, elektricke okna a tempomat asi mozeme vynechat, isteze ma. Nekupujes z Mladej Boleslavi jedna-dva...


Zaruku na tom aute nemas, zmier sa s tym.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Chris »

ma automat ?

zaruku ti mazda neuzna v ziadnom pripade. (nemas servisne prehliadky a servis v mazde) tak si mozes ist vies kam....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa stefan222 »

ma to 6stp manual, vybava attraction, xenony vyhr sedadiel, mrtvy uhol senzor, senzory vpredu vzadu, kolizny senzor do 30km/hod(ma aj moja 3jka) a navigaciu musim poriesit, kedze on setril 550e za navigaciu,(na bazosi sa da kupit sd karta za 100e)
moju mam o stupen nizsiu vybavu 2/5 challenge, on ma attraction 3/5.
servis povedal, ze mozem si vybrat a nema problem ist. pan si ide kupit novu teraz v juni, caka za dodanim, tak skocim asi s nim do rpedajne kde kupoval a kupuje dalsiu(ccca 28tis) a neverim more ze mu nedaju aspon dajaku zaruku, ked dedko uz u nich kupil nejednu 6tku. dedko ma prachy a meni kazde 4 roky auta. s trbom suhlasim, ze ako prichadza o love a nacrtol som to vcera s nim, ze ci mu to nevadi ta ze on love neriesi. no moj emchanik tiez mi tvrdil ze veterinari sa nemaju zle no. zel som studoval asi. svoju mam kupcu za 14. tuto mam tiez ponuku za 14. ale problem je zaruka jedine u mojej manzelky, ja mam do 02/2019, on zrejem ziadnu. volal som do 3 mazd servisov a vsade mi potvrdiliz ebenzin mazda 6 je bezporuchovy.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2949
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

navigaciu si spravis aj sam zadarmo..

po motorovej stranke by som sa toho vozidla nebal
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: mazda -czk/sk/pl/de-15k€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Love neriesi, akurat hlada ako co najlacnejsie vymenit olej a ako usetrit za navigaciu. Ti poviem, bankovky lietaju jak Aladin na koberci

Ja by som do toho isiel.

Teda vlastne nesiel, lebo za 14.5k mam bez dph (nepisal si ci mas moznost uplatnit alebo nie) Lančju Themu, koza samozrejme chladena nielen vyhrievana, 8kvalt automat, ujo motor sesthrncekovy 211kW bez turba bez priamovstreku = na LPG len tak zahuci kedze som ekologisticky orientovany a o prezitie tucniakov mi ide predovsetkym. Vybava je tam taka ze pedale su pamatove a elektricky nastavitelne, subwoofery iba dva, nezavisle kurenie, je to dlhsie a podstatne sirsie nez Sestka, nebudeme spominat seplety ako automaticke tempomaty aj brzdenia a rozbehy hore kopcom. 2015ka december, na tachometri 008.750 kilometrov (slovom NULA NULA osem tisic dohromady), predava to Lančja koncesionar takze zaruku ma iba do konca 2019 kedze kilometre na tom nepresiahnes. Motor samozrejme nema ziadne problemy, je to maly americky motorcek bez tych nutnych kotrmelcov co vyvadzaju v Boleslavi lebo tam to asi designuju studenti mediciny pocas velkej prestavky ale hodne pod vplyvom.

Cheers ! Jo a neriesis ci tychto 128 konikov je splasenejsich nez hentych 88 konikov, ci to je taky pocit alebo makovy pocit ; tristo koni je tristo koni napimpovanych osmymi stupnami ... proste v meste sa s tym akotak da jazdit. Kto uz by ale chcel vacsie auto, ukrutne viac vybavene, s neporovnatelnym motorom / vykonom a pohodlim za plusminus stokoruna rovnaku cenu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"