notebook do 670e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa spencer »

Tak notebook je doma , celkova spokojnosť , zvuk z reprakov je tragedia , ale to nie je priorita . akurát neviem aké sú safe teploty , lebo nainštaloval som hru dead island a na procesore bolo 82 stupňov po 5 minutách . keĎ som nainštaloval prime95 tak po chvili bola teplota na cpu 90 stupnov , je vhodné testovať ntb tak naročným programom ? a to ešte nebežal furmark na grafiku . pripadne crysis 3 sa dá brať ako zaťažovi test adekvatny ? meram hwinfo
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa pepkopav »

ak chceš testovať tak testuj,grafika to musí vydržať...ale v hrách sa gpu nikdy nedostane pod takú záťaž akú jej pripraví furmark...a áno aj nb je vhodné otestovať náročnými programami aby si si bol istý,že sa ti do rúk nedostal nepodarok,ktorý pri náročnom teste kľakne...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa spencer »

v teste som si vsimol , ze pouzivaju cinebench r15 na 30 minut . nemalo by to dropovat z turba na idle , teploty sa neuvadzali bohuzial . ale maximum pre ten procesor by malo byt 100°C . fakt to len asi testovat narocnou hrou a kaslat na teploty , ak to zhori je to v zaruke , horsie by bolo keby tam padali tie frekvencie , to by som to vratil
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa pepkopav »

throtlovať určite bude,tomu sa pri nb ťažko vyhneš...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja som včera hral päť hodín v kuse Red Dead Redmption 2, a môj Legion 5 ledva dával 80 Stupňov na CPU a 65 GPU žiadne throtlovanie celý čas full boost. Ale mám upravený bios aby sa dal 10300H podvoltovat a mám to tiež prepastovane dobrou pastou. NB som mal na nohách na knižke, ja si myslím že človek sa pri herných NB vyhne problémom s teplotami iba keď si to sám porieši.

Ale inak jo je to bežná vec že 3/4 NB hneď narazí na teplotnu ochranu a stiahne boost na CPU.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa spencer »

akirat som docitql zaujmavi clanok , kde sa pise ze turbo bolo vyvinute viacmenej ako obcasne navysenie taktov pokial je teplotna rezerva , v pripade dosiahnutia urcenej teploty , s ktorou sa samozrejme dopredu rata , sa ma turbo vypnut a teploty opat klesnut . takze neviem ako je to dnes , ale takto sa s tym zacinalo . z toho mi ale potom vyplva , ze by malo byt prioritou pri ntb vyberat procesor s vysokym zakladnym taktom a turbo brat ako prilepsenie ked je zrovna prilezitost . to podvoltovanie znamena , ze procesor je vyrobcom krmeny zbytocne vela voltami a tak sa viac hreje a zerie ? uvidim sam ake budu teploty pri hrani , udajne je bezne ratat s teplotami kolo stovky ,ale je rozhodujuce ako rychlo a efektivne sa dokaze odtial to teplo dostst , lebo procesor znedie vela , ale suciastky okolo to casto nevydrzia
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak záleží aj koľko ti stiahne MHz s turba, 10300H procesor dáva 4.2Ghz v Turbe. Ak ti to padá niekde ku 3.5Ghz je to cítiť to mi robil Nitro 7 ale to bol hrozný NB horší ako Nitro 5 čo som tiež skúšal.

Tvoja teória je fajn ale procesor čo má vyššie takty má automaticky aj väčšiu spotrebu tým pádom začne tak isto narážať na teplotné limity a tak isto sa podtaktuje.

Podvoltovanim stiahnes teploty ale niekedy je pod CPU-GPU taká žuvačka že ti nepomôže ani to, a musíš to prepastovat.

Ja už frčim na NB dobrých 5 rokov ešte som nemal herný NB ktorý by nemal dáky problém s teplotami. Najlepší NB čo som mal bol Acer Predátor 17 G9 tam boli tak luxusné teploty keď sa to prepastovalo a podvoltovalo. Novšie Predátori už neboli tak fajne.

PS: 10300H nejde podvoltovat vo všetkých NB, výrobcovia to blokujú v Biose ale vieš si to zapnúť ak si troska šikovný na internete je návod :red:
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa spencer »

dobre to uz si vyspekulujem skor ma este zaujma , ci je mozne si robit upgrade ram a doplnit hdd do toho lenova , mam doma jednu 2.5" 500gb jednotku , v krabicic je aj kit na to , takze predpokladam , ze to neni uz ako kedysi ked boli vsade plomby
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa HellAngel »

stale je to problem, napis/zavolaj tomu predajcovi odkial NB mas, ci toto mozes spravit ty doma. Maloktory vyrobca to toleruje
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa pepkopav »

hdd aj ram môžeš do nb kedykoľvek doplniť bez straty záruky...preto tam tie voľné sloty sú aby si užívatelia mohli nečo v nb upgradovať...žiadnej straty záruky sa nemusíš obávať...žiadny nb nieje zaplombovaný...
HellAngel odkiaľ máš info,že to výrobca netoleruje? lebo je to blbosť...

také niečo sa občas stáva pri stolných pc,keď si ho dáš firme poskladať a oni ho zaplombujú aby si ho aj pri prípadnom potrebnom čistení musel zaniesť k nim a oni zarobili...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa Marek125 »

Písal som do Lenova a nieje problém ani prepastovat (ak nebude niekde mechanické poškodenie). Tomu moc neverím ale spravil som to, HDD, RAM môžeš. Ale čo ma dosť nasralo bol Acer keď som mal Predátor nebol problém, ale keď som volal ohľadne Nitra 7 tam mi bolo povedané že to nemôžem otvárať pokiaľ tam na to nieje otvor.
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa error7 »

spencer napísal: Št 15. Okt, 2020, 06:50 v teste som si vsimol , ze pouzivaju cinebench r15 na 30 minut . nemalo by to dropovat z turba na idle , teploty sa neuvadzali bohuzial . ale maximum pre ten procesor by malo byt 100°C . fakt to len asi testovat narocnou hrou a kaslat na teploty , ak to zhori je to v zaruke , horsie by bolo keby tam padali tie frekvencie , to by som to vratil
Procak 100°C síce vydrží bez problémov, ale trpí všetko naokolo(VRM, bga spoje). Pokiaľ ti vadia vysoké teploty, môžeš si stiahnuť appku ryzen controller:
https://www.ryzencontroller.com/

Nájdi si tam nastavenie VRM Current a nastav to napr. na 30A, uvidíš na koľko ti bude procak boostovať a podľa toho si to nalaď tak ako ti to vyhovuje z hľadiska kúrenia a taktov. Nastavuje to tabuľkové hodnoty napätia a frekvencie, t.j. max prúd v loade by mal byť tých 30A a ktomu to nastaví príslušné napätie

Dá sa ladiť aj napätie GPU v afterburneri... treba sa s tým vyhrať a budeš mať fajn teploty
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa Marek125 »

Error: Ako naladí napätie v Afterburner ja to tam nemám na Mobile GPU
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa error7 »

Návody sú na nete, napr. https://youtu.be/oO50uMU7L-E

U nvidie to funguje asi od rady 1xx0, u 950m to nešlo ... osobne testnuté na noťase s GTX1050, treba spustiť MSI afterburner, skratka CTRL+F zobrazí graf napätia/frekvencie, treba nastaviť najvyšší bod frekvencie pre určité napätie a všetky ďalšie state-y nastaviť s tou istou frekvenciou, potom to automaticky zvolí to najnižšie napätie pre danú frekvenciu ... enjoy
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: notebook do 670e

Príspevok od používateľa spencer »

hoši a viete mi niekto povedať čo si stiahnuť do nb od lenova ? jedine čo som tu videl ako nejaká aplikacia od lenova tu je stiahnutá Dolby Audio ovladač . čo sa týka nejakých monitoringov , či už vydrže , výkonu , prehľad teplot a podobne . na stránke nič také ako driveri nefunguje . možno tak na win 7 . sťahujem akurát lenovo vantage
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Nákupná poradňa"