chladenie a tisenie HDD

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: chladenie a tisenie HDD

Príspevok od používateľa faugusztin »

GABO napísal:Bolo bo dobré tie lišty z vibration killera otočiť naopak - plná strana gumy musí byť na vrchu - máš to naopak.
Asi takto :
http://img511.imageshack.us/img511/8614/p1000419ri9.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Liptow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 09:47
Bydlisko: BA

Re: chladenie a tisenie HDD

Príspevok od používateľa Liptow »

jj uz to mam tak co som prevratil disk dole hlavou. skusal som na disk fukat fanom spredu ale ten sa proste rozhodol ze ked je teplo tak sa neda osalit vzduchom o teplote 30°C, nech uz fuka odkialkolvek.. pozoruhodne zistenie je ze pokles o 4 stupne som dosiahol vypnutim realtime protection u Norton antivira :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Re: chladenie a tisenie HDD

Príspevok od používateľa bruno75 »

To Liptow: Ten 80mm fan mas prilis nizko, teda nedostava sa mu dostatok vzduchu a tym padom ani nepodava dostatocny vykon. Mimochodom ten fan by som skor dal dopredu, teda z toho smeru ako si fotil. Predpokladam, ze sa jedna o predok skrine a ak by si ho mal este perforovany, urcite vysledok bude o poznanie lepsi.

Co sa tyka ztisovania disku, sam mam Silentmaxx a musim povedat, ze je to asi najlepsie aj ked zaroven najdrahsie riesenie. Predtym som pouzival riesenie od AC a to konkretne case AC Silentium T2 kde je disk v hlinikovej sachte ktora je zavesena na 4ks gumovych zavesoch. Takze teoreticky by sa malo jednat o stisenie aj chladenie. V skutocnosti ale o stiseni sa moc hovorit neda, kedze tie gumove zavesy sa stale trhali. O schladeni tiez nemohla byt rec, kedze disk "na volno" bol o nejakych 4-5°C chladnejsi.
Mam samozrejme vyskusane aj home made riesenie s molitanom a podobnymi rieseniami (makka guma a pod.) ale uprimne nic sa mi tak neosvedcilo ako ten priserne drahy Silentmaxx. Takze u mna je maximalna spokojnost.
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
Liptow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 09:47
Bydlisko: BA

Re: chladenie a tisenie HDD

Príspevok od používateľa Liptow »

Uz som to upravil tak, ze do plastoveho krytu skrinky vpredu som vypizlikal dieru, spredu dal mriezku s filtrom a zvnutra prichytil tichy modrosvietiaci 80mm fan fukajuci dovnutra skrinky na disk. Gumove kolisky po celej dlzke HDD som v strede odrezal a na obnazene boky disku som prilepil stvorcove pasivy.

Obrázok

Disk je teraz zaveseny na styroch stvorcovych blokoch makkej gumy a tlmi to stale dokonale.
Pri vonkajsej teplote 28°C ma teraz disk pohodlnych 38-43°C pri nepocutelnych otackach fanu. Zaujimave ze disk sa viac zohreje ked je PC v pokoji, staci vsak pustit nejake video a teplota za 2-3min klesne o par stupnov.

Obrázok

Obrázok

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"