PC upgrade pre kamarata

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Proximo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2021, 23:28
Bydlisko: Sc

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa Proximo »

Vyuzijem toto vlakno a spytam sa na upgrade ci sa oplati v mojom pripade:
Mam momentalne:
i7 8700k
Strix z370-f gaming
Gskil ddr4 32gb

a zvazujem prechod na novu generaciu intel
i9 12900k

Ma to zmysel oproti terajsiemu vykonu?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mam Szkodu Ocktavia 2.0tdi rok 2014, oplati sa mi updatnut na dvojturbo Pasatt 2.0tdi 2021 ?

Vies z toho popisu poradit ? Mas info ako auto pouzivam ? Kolko jazdim rocne, akym stylom - ci som zurivy vodic alebo umierneny dochodca, ake jazdy jazdim (ked najazdim 16.000km rocne, povie ti to volaco ? Mozu to byt mesacne fušky Bratislava-Mnichov idem na zaciatku mesiaca 550km na jeden prietah bez vypnutia motora a na konci sa rovnako vraciam domov ; alebo to mozu byt 3.7km jazdičky po Galante z jedneho konca na druhy desatkrat denne kde sa dieslovy motor nezohreje a je absolutne nevhodny)... atd, atd, atd.

Pochopil ? Nemozeme ti poradit ak nevieme ako pocitac pouzivas. Či sa vyhradne hrajes, či robis nejake Autocady, či či či... dopi...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Napis trochu podrobnejsie, na co PC vyuzivas. Ak na hry, ake rozlisenie a aku graficku kartu mas. Ak praca v grafickych programoch, napis ake. Takto sa neda doporucit ozaj nic, ako napisal Turbo :)
NB: Asus ROG Strix G16
Proximo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2021, 23:28
Bydlisko: Sc

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa Proximo »

Ospravedlnujem sa panove, graficku mam rx6600xt hram sa len hry, monitor mam 27cku dell aw 244hz a rozlisenie full hd
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak potom upgradenema vyznam. V prvom rade ak chces viacFPS musis vymenit GK a potom aj procesor. momentalny CPU ti v pohode stiha s aktualnou tvojou GK a vyraznejsie by si si vymenou za nvy procesor nepolepsil. Nevravim, ze vobec, ale rozdiel by bol maly. Zato, ak by si vymenil GK za 3080/3090/RX6800/RX6900 rozdiel by bolo urcite poznat. Ja to vidim tak, ze ak ides menit CPu, tak vymen aj GK. AJ ked na FULL HD ti staci aj to co mas teraz. No 4K by to uz nezvladalo
NB: Asus ROG Strix G16
Proximo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2021, 23:28
Bydlisko: Sc

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa Proximo »

Vdaka myslel som hlavne do buducna predsa tuto zostavu okrem grafickej mam uz vyse 3 roky ze by som mb,cpu,ram predal a dolozil dalsie peniaze a kupil uz novsiu generaciu
Casom by som chcel urcite aj lepsi monitor ale vsetko postupne.
Vdaka za nazor
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ak chces ist do vyzsieho rozlisenia, zacni grafickou kartou, potom CPU/Doska a RAM.To uz mas ale v podstate novy PC. Byt tebou, riesil by som cely novy PC a stary predaj
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to ze mas 3 roky nie je podstatne - ak to zvlada vsetko co je treba tak nemas dovod menit. Musis si urcit priority : ak mas maly monitor a chces vacsi lebo user experience, tak v pohode ; podla rozlisenia potom bude vhodne upgradnut aj grafiku. 8700vku by som pretocil a nabuzeroval, ved od toho je to K-čko.

Pamate 32GB... aka frekvencia a casovanie ? Ak mas 3000MHz/CL18, vies nieco ziskat ak sa daju preklopit na 3600/CL18, nedajboze 3466/CL16 alebo este nieco utiahnutejšie. Ak nemas poriadny prievan v bednicke (mimochodom nie je bedna ako bedna, je medzi nimi rozdiel : kludne aj 15 stupnov v teplote grafiky alebo procesora), tak urobit. Upratat kable aby nic nebranilo prietoku vzduchu, nasavaci ventilator aj vysavaci ventilator ale ze poriadny. Castokrat sa obmedzuje vykon grafiky alebo CPU ked sa prehrievaju, tomu musis zabranit. Zo zadnej steny vyber zopar zaslepiek a z kartonu si vystrihni a zlep dovnutra bedne konstrukciu, ktorou budes tahat chladny vzduch priamo pre graficku kartu - znizenie teplot kludne o 20 stupnov. Inak aj grafiku mozes zoptimalizovat, pretocit, podvoltovat...

Ked teraz nechces menit monitor a rozlisenie, nekupoval by som uprimne nic. Optimalizaciou mozes kludne dosiahnut 15-20% navyse ; v pripade zle nastaveneho BIOSu atd kludne aj 40%.

Ak chces, kludne sa rozpis o tychto veciach. Aky mas chladic na cpu, ake bezis nastavenia, vsetko o pamatiach...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Proximo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2021, 23:28
Bydlisko: Sc

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa Proximo »

Ja mam tento pc vlastne z alzy to bol komplet v tej dobe ked sa bral
https://m.alza.sk/alza-battlebox-gtx1080ti-d5123760.htm

Pc mi bezi default nemam ziadny oc, neviem to 🤣
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa HellAngel »

A aku tam mas dosku? Grafiku si menil ked pises ze mas RXku?
NB: Asus ROG Strix G16
Proximo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 124
Dátum registrácie: Ne 07. Mar, 2021, 23:28
Bydlisko: Sc

Re: PC upgrade pre kamarata

Príspevok od používateľa Proximo »

Grafiku mam uz druhu, dosku strix z370-f gaming

Návrat na "Nákupná poradňa"