Upgrade Pc na hranie

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Upgrade Pc na hranie

Príspevok od používateľa wingo »

Vyzerá že máš DX11, no tak skús prepnúť na ten Vulkan pre zmenu, možno pomôže. A hoď najnovšie drivery. Vravíš že to robí na oboch tak nemá zmysel zostávať na starých. Inak neviem, skúsiť hru vymazať a znova nainštalovať? Aj také mi už vyriešilo náhodné pády, pre zmenu pri nVidii.

Čo pozerám na nete problémy ľudí (aj pri iných hrách nielen DOTA2), jednému crashovalo lebo mal málo RAM (16GB a crashoval MS Flight Simulator), ďalšiemu pomohlo keď nastavil namiesto tej automatiky čo máš pevnú veľkosť Virtual memory (toto som riešil kedysi dávno pradávno...).

Ozaj, ešte ma napadlo, keď si robil upgrade, spravil si čistý install Windows? Alebo aspoň odinštaloval nVidia ovládače cez DDU než si nainštaloval Radeon? Zbytky nVidia driverov vraj zvyknú robiť šarapatu, všade odporúčajú uninstall cez DDU.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Upgrade Pc na hranie

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tiez som si vsimol ten automaticky windowsovy swap... nikdy som automatiku nepouzil. Musim rozumiet svojim aplikaciam atd, a podla toho riesit (napriklad aj preto mam vsetky robotove stroje s totalne vypnutym swapom, proste mam tolko pamate ze swap vobec nepotrebujem) - vseobecne ale nic nebrani nastavit rucne :

- minimum swap 2048MB
- maximum swap 65536MB cize 64GB.

Urob to, je to jeden jediny reboot a nic to nestoji, hocikedy si mozes vratit naspat tuto automatiku ako mas teraz. Keby ale bol problem v swape, som presvedceny ze by si v Event Vieweri nasiel tie hlasky ktore som spominal - poznamka, nevieme co a kde a ako presne si hladal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pade2112
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2011, 19:41
Bydlisko: Brezno

Re: Upgrade Pc na hranie

Príspevok od používateľa pade2112 »

dobre dakujem krásne, poskúšam ale len cez víkend ked bude čas, potom sa poprípade ozvem veľká vdaka :)
Používateľov profilový obrázok
pade2112
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2011, 19:41
Bydlisko: Brezno

Re: Upgrade Pc na hranie

Príspevok od používateľa pade2112 »

BOl dneska čas z rána som hral Wowko asi po 20tich minútach hrania mi wowko padlo na plochu a samostatne znovu načítalo znovu po spustení som chvílku hral potom mi vyhodilo nejaky windows error a a reštartovalo pc, začal som skúmať a niekto napísal že to môže robiť starý disk vytiahol som ho a spravil v afterburneri zásah ktorý vyzerá takto
gpu.png
dal som cpu Core Clock na 2193MHz a wowko išlo viac ako 2 a pol hodiny úpplne vklude (world questy zabíjanie rare a world boss)
ale zapnem dotu prvá vec ked mi načíta už lobby je že teplota PCU stúpne okamžite cez 80 stupnov ale usage je max do 30% ale to asi nieje problém ked som ale hral ranked, tá hra išla hrozne mrzlni snímky a celkovo to očividne lagovalo pritom Cpu a Gpu nebolo vôbec vyťažené skúpsil som dalšiu vec (poradil uživatel Walenda)

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/z ... are_button

zatial som len spravil ten prvý krok a to disabling multiplane overlay a hra ide úplne výtečne idem testovať dalej ak sa niečo stane ale si niečoho dalšieho všimnem bude update dakujem za pomoc :cool: :) :)

Update: nepomohlo dota raz padla bez erroru rovnako ako predtým a WoWko rovnako
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Návrat na "Nákupná poradňa"