Vypovedanie zmluvy s providerom - NEED HELP

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Trochu ironicujuceho podripovania: (mislene v dobrom)
Zmluva napísal:Datovo a casovo neobmedzeny....
- dat mozes naozaj preniest kolko len chces (kolko linka 32kbit/s linka dovoli......) - Slovanet zmuvu dorzal
- prenasat mozes ktoru kolvek hodinu, den........ - Slovanet zmluvu dorzal
Zmluva napísal:Maximalna rychlost je 1024/256 kbit/s...
- to znamena ze moze ist as tak rychlo (dokonca aj prvich 15Gb naozaj tak ide......) - Slovanet zmluvu dorzal
- rychlost 32kbit/s splna parameter "as maximalnej rychlosti", (zase sa neda nejak velmi stazovat......) - Slovanet zmluvu dorzal

T. :x
Naposledy upravil/-a Toman v Pi 27. Apr, 2007, 11:04, upravené celkom 5 krát.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

aj ty si vynechal to slovko nemerany :)

Je mi jasne ze podpichujes ale ak ho doplnis, uz to uplne nie je pravda s tym dodrzanim zmluvy. To ze namiesto spoplatnenia nameranych dat na ich zaklade uplatnia FUP nic nemeni na fakte ze sa jedna o meranu sluzbu.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Fu*king Slovanet

Príspevok od používateľa janda »

Pekne s nami ten Slovanet vy****** :E Je mi z neho zle...
Rychlost Vaseho pripojenia je 26.3 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiez 3.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
Na Slovensku si, kazda firma moze robit co chce... uz sa tesim na na krach autoreklamy, zasa sa niekto nabali a nic sa mu nestane
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

blesko napísal:aj ty si vynechal to slovko nemerany :)

Je mi jasne ze podpichujes ale ak ho doplnis, uz to uplne nie je pravda s tym dodrzanim zmluvy. To ze namiesto spoplatnenia nameranych dat na ich zaklade uplatnia FUP nic nemeni na fakte ze sa jedna o meranu sluzbu.

nemerany v pripade flat znamena, ze nie fakturovany podla prenesenych dat, ale v ziadnom zakone nenajdes ustanovenie o tom, ze provider nesmie zaznamenavat logy pripojeni svojich klientov.

Len pre zaujimavost obchod s metrovym textilom neznamena, ze tam budu latku predavat iba po 1 metri.
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal:aj ty si vynechal to slovko nemerany :)
no na Sk je to tak:
nemerany objem dat znamena, ked platis pausal a ten sa ti nikdy nemeni, ci stiahnes 10 alebo 100 GB. Dan za to je rychlost. Stahuj kolko chces, plat malo, ale necakaj ze budes mat taku rychlost ako ten, co plati 2x tolko.

merany objem dat znamena, ze platis pausal, ale ten sa ti moze kedykolvek navysit, ak to prezenies a natahas vyse dat nad tvoj predplateny limit. Vyhoda je ze mas kvalitnu rychlost, pretoze poskytovatel vie, kolko stiahnes a ak aj stiahnes nieco navyse, tak ze si to nuteny zaplatit

nic nove, ja viem, ale toto znamena, ze cela tato debata je o nicom, nie ste v prave, lebo sluzbu mate stale rovnaku za nezmenenu cenu :beee:
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

akoze sluzbu mame rovnaku? Sak takto sa da teraz mesacne stiahnut max do 25 GB. A to by som musel tahat nepretrzite kedze po 10 a 15 GB by to islo pomaly ...resp neslo. Slovanet si moze len tak upravit podmienky - myslim zavedenie FUP ??
10 GB hranica pretoze vraj vacsine ludi to staci. To keby vacsine stacil 1 GB tak by nam/co mame FLAT/ dali 1 GB plnou rychlostou, dalsi 0,5 GB rychlostou 256 kb a nakoniec zase horsie ako dial up - 32 kb?? To si oni mozu stanovit hranicu prenesenych dat pri FUP aku chcu??
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal: Oni vsak meraju objem prenesenych dat a na zaklade toho aplikuju FUP. Takto teda porusuju zmluvu. Je to tam sice od zaciatku ale doteraz to bolo iba ako informacia resp. statisticke udaje. Tym ze zacali uplatnovat FUP na zaklade objemu prenesenych dat, zmenili de facto sluzbu na datovo meranu.

Je to iba hranie sa so slovickami ale to je aj pri tvrdeni o tom ci bola tato zmena podstatna alebo nie. Ich tvrdenie doteraz bolo ze sluzba ako je definovana v tarife nebola zmenena.

Zatial stale zapieraju, takze skusam dalej.
data meraju vzdy, lebo ich ako vsetci poskytovatelia, platia. zacali ti pri flate uctovat data? ak ano, zmenili produkt a teda ide o zmenu podstatnu. Ak ale nie, tak nie je co riesit. FUPkou iba ovplyvnuju rychlost, nie to, ze by si navyse platil za data. Pri flatoch rychlost vzdy kolise, teraz ti ma ist dobre, ale len do urciteho casu (ktory ani nemusi nastat, zalezi od teba). Zrejme ti nedochadza, ze aj pri FUPke su to iba statisticke udaje, ktore ale neplatis navyse. Ani jeden bajt z toho co prenesies. Ak mas flat, mas to totiz v pausale.
To je proste klasicka FUPka, nie su jediny co ju maju. FUPka je vyborny nastroj ako preniest zodpovednost na zakaznika a zbavit sa zbytocnych reklamacii na rychlost. Takto to ide dobre vsetkym, iba tym nie, co zabijali vzdy pasmo. Ja som za FUP a podla mna je to fer voci ostatnym, ktori chcu platit pevny pausal, mat slusnu rychlost a nepotrebuju prenasat 100 ci 200 GB.

Toman napísal:mozno blbost, ale:

- kamos z dubravky mal DSL linku + providera od ST s viazanostou.
- po case zacal mat vypadky
- reklamoval to 3x a reklamaciu mu nevedeli vyriesit (stare vedenie)
- a tak si dal zrusit DSL linku z dovodu nekvality spojenia
- tym padom mu vladtne vznikla moznost bezplatne srusit DSL linku a aj ST ako providera.

T. :wink:
to znamena, ze doslo k odstupeniu z dovodu nemoznosti dalsieho poskytovania sluzby podla podmienok dohodnutych v zmluve. Vtedy mas moznost odstupit od zmluvy podla zakona a poskytovatel to vie. Nie je to nic neobvykle, poskytovatel to presetri a ak boli splnene podmienky na odstupenie uzna, s tym nema nikto problem. Sankcie vtedy nie su, plnenia sa nevracaju.
To ale nema s FUP nic spolocne, skus nieco ine. :P
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

teta od telekomunistov 6min volala s mati a skusala ju ukecat na ich DSL...dojdem domov, matka, ze nech sa s tetou porozpravam, sama sa do toho nevyzna... sak fajn, teta vysypala na mna skvelu cenu 399 ci kolko Sk a hw za drobaky... vravim, ze ak to je bez viazanosti, ze je to super...
samozrejme nie je, skusila ma presvedcit hlaskou, ze dostanem emailovu schranku zadarmo... usmev od ucha k uchu a ine som nevedel povedat, len ze to je zlate od nich :red:
po minute som tetu presvedcil, ze nemam zaujem a jej hlas sa zmenil na zdeptany...chudatko :)
to len tak btw, nudim sa v noci

Inak moc nechapem co tu riesite, tak velka firma ako Slovanet bude mat kazducku zmenu pravne riadne osetrenu, ono sa veci vacsinou nemenia tak, ze riaditel sa dobre vysr*l po zapche, zdvojnasobime rychlost

V skole nas ucili, ze cielom kazdej firmy je zisk.. v skole nas neucili ale uvazovat, takze budem uvazovat ako sedlak, ktory ked ma vela deti, utopi ich a pohnoji nimi zahradu..sak si vyrobi dalsie...
Peniaze budu, ked vydaje budu mensie ako prijmy... teda Slovanet potrebuje znizit vydaje, aby mal vyssie prijmy... lebo potrebuju viac toaletneho papiera, alebo ritualne palia tisickoruny, alebo ich pouzivaju miesto toaletaku...je to jedno...

Urobili to, co je teda pre nenasytnych cucacov filmov, kde ked su zena a muz v naraz na scene, konci to jeba*im, v extremnych pripadoch je na scene muz a muz a muz a muz a muz a niekde je aj zena a tiez to konci jeban*m, modliacich sa po veceroch k soske rapidshare, aby konecne zrusili to hnusne odcitavanie, najvacsie svinstvo, ba vrazda. Znizili vydaje tak, ze podmienky pouzivania ostali nezmenene. V zaujme zachovania svojho zvyku mat disky narvane nadoraz a dusevneho zdravia, rodinnej pohody, leguanovej erekcie a globalneho oteplovania tito ludia s lavicovym zmyslanim nechcu pochopit tento pravicovo extremny krok..

ja sa fakt ze nudim takto v noci, ne ze by mi komunisti, alebo leguanova erekcia vadili, len sa mi nechce ucit dejepis a rypem si do ludi, co ich trapia ine problemy ako filozofia humanizmu, dejiny antiky a podobne sexy veci :D
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

Scorp napísal:teta od telekomunistov 6min volala s mati a skusala ju ukecat na ich DSL...dojdem domov, matka, ze nech sa s tetou porozpravam, sama sa do toho nevyzna... sak fajn, teta vysypala na mna skvelu cenu 399 ci kolko Sk a hw za drobaky... vravim, ze ak to je bez viazanosti, ze je to super...
samozrejme nie je,
po minute som tetu presvedcil, ze nemam zaujem a jej hlas sa zmenil na zdeptany...chudatko :)
to len tak btw, nudim sa v noci
bez viazanosti akcie nie su, nemaju totiz zaruku, ze na dalsi mesiac nedas vypoved, tak preco by ti ponukali vyhody?
tetula sa chudatko snazila, pretoze od toho kolko preda zavisi ci bude mat dalsi den zamestnanie
tak sa len pekne uc ten dejepis, aby si nahodou tiez raz nemusel pracovat a bat sa, ci nejaky chujko na druhej strane telefonu neovplyvni to ci budes mat z coho uzivit svoje deti
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

teraz sa ludom co chcu vela tahat /a je im jedno kedy to stiahnu/ oplati dat datovo merany program. Cez tyzden vela stiahnut nemozu, avsak vikendy nie su merane. Tak sa da za cely mesiac stiahnut vyse 100 GB. A to je datovo merany program. :x Sakra tak fakt nechapem, preco nedaju aj na flat aspon vacsi limit dat, ktory tahame max rychlostou.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

daj si telecom, tam mozes tahat na flate kolko chces
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

PiKej napísal:Sakra tak fakt nechapem, preco nedaju aj na flat aspon vacsi limit dat, ktory tahame max rychlostou.
zeby preto, ze ich to stoji sakra dost penazi? :haha:
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

2 beardie: keby mi zrusili zmluvu bez sankcii tak som hned u telecomu.

2 oray: sak jasne. Ale este vacsie prachy ich stoji ked si da niekto datovo merany/za ktory plati priblizne rovnako ako za FLAT/ a cez vikendy stiahne v pohode 100 GB mesacne.

Preco Slovanet ponuka FLATove programy, ktore su pre neho neziskove?? Preco ma v ponuke sluzby ktore nevie kvalitne poskytovat?

Napr Nextra, ktora myslim tiez plati data telecomu ma pre flatovy program
ADSL Doma (nominalna rychlost 1536/256 kbps) ma datovy kredit 1.5GB* na pracovny den**, po preneseni ktoreho sa znizi prenosova rychlost na 128/256 kbps.
za 778 sk bez dph
a to 1,5 GB je na DL ...upload nerataju.

maju napisanu aj agregaciu 1:40 ale tu NEUPLATNUJU ...a ak hej tak naozaj minimalne.
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

oray napísal:
PiKej napísal:Sakra tak fakt nechapem, preco nedaju aj na flat aspon vacsi limit dat, ktory tahame max rychlostou.
zeby preto, ze ich to stoji sakra dost penazi? :haha:
10GB je v dnesnej dobe aj tak uplne nasmiech... a to ich manualne obmedzovanie rychlosti na neunosnu mieru... niet co dodat... hlavne ked to zverejnili 3.4 a platilo to od 1.4. tahal som si knoppix cez torrenty a mal som traffic okolo 3GB, o zmene VP som sa dozvedel az mailom, ktory mi prisiel 16.4. Teraz mam traffic 18GB a po zadani stranky do IE si kludne mozem odskocit do latriny poriadne sa v***** a pouzit novy homemade toaletny papier s velkym oranzovym logom firmy Slova***
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

presne...velka firma na ktoru sa hra Slovanet a nevedia/nechcu ani dopredu oznamit PODSTATNE zmeny. Ja som mal tiez za prve 4 aprilove dni uploadnutych zopar GB kym som si vsimol to ich FUP :x

Návrat na "Debata o všetkom"