Existuje vobec idealny LCD monitor ?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to ktory psychopat ma toto na tej spodnej foto? este tak zo 3 deky si preloz nech ti ich vyhreje ked pojdes spat ;D.
technologia lcd je troska novsia (cca3 roky) a chvilku jej to trvalo nez sa presadila, ale bolo sposobene marketingom. mozno fakt profi grafici potrebuju crt, ale ked uz aj eizo zacalo robit lcd tak som si povedal ze lcd technologia dospela. inac monitor je najmenej casto menena suciastka PC, ja osobne mam svoj 3 monas a to som pri kompe pomaly 14 rokov. cize ak porovnam crt ktore malo asi 10 rokov ktore som mal a to lcd hoc so starim tn panelom, som na tom stale lepsie ako predtym.
inac skus mi povedat ako by si zriesil rozmiestnenie nabytku u nas vo firme, tak 30 ludi, akurat tak ze sa vieme odsunut od stola, kazdy ma na stole 2x17lcd a miesto tak na 2 A4 a jeden book este.
dalej, klimatizacia by nestacila kebyze mala chladit 80-100 crt v miestnosti. chcel by som vidiet tie elektricke rozvody. v celej budove mame tak asi 700lcd, kebyze to vymenis za crt tak neviem, ale mozu stavat elektraren na prostred kosic. dalsia vec hluk, kazde crt pri ktorom som bol tak neprijemne piska, ja viem som netopier ale pri lcd som to este nepocul.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Priznam sa, ze som si to az tak strasne nepredstavoval, ako to naozaj mas vyriesene - cakal som nejaky novsi stol toho nepouzitelneho typu co som popisal vyssie.
Zrejme si aj utlejsej telesnej konstrukcie, pretoze ja by som tam fyzicky proste nevosiel pod ten stol. Samozrejme mozes zabudnut na vystretie noh, a este aj mas monitor vyoseny kvoli tomu, ze na lavej strane mas dosku, cize musi byt posunuty doprava. A to mas hned vedla stola stenu. Ja som sirsi ako moj monitor, cize ak by mal byt stol vedla steny a ja sa tam mal vojst, tak by musel byt monitor v strede stola a aj to by bolo natesno a tipujem, ze kazdu chvilu by som vrazal ramenom do steny, kedze som sirsi v ramenach ako hoc aj 22" CRT.
Proste wow - vydrzis za tym sediet aj viac ako 2 hodiny ? Sice doma ani velmi nemusis, takze to je vlastne ine. Beztak je to ale tazky sajgon.
Proste sa musis zmierit s tym ze LCD monitory su trend ktory nezastavis.
Hej, ja viem, ale opravnene sa obavam, ze to bude mat neblahy vplyv na kvalitu komercneho masoveho nastupcu LCDciek, cize aj keby mi to CRTcko este 5 rokov vydrzalo (co pochybujem), najpravdepodobnejsie budem musiet ist len do LCD, ved OLEDy su uz 5 rokom len na vystavach a vo faze prototypov (i ked coraz lepsich).
Dufam, ze za 5 rokov sa podari spravit nejake pouzitelnejsie hi-endove LCDcko, ktorym budem moct nahradit svoje CRT. Problem je, ze 26" je dolna hranica velkosti LCD, ktore som ochotny pouzivat, a ako iste vies, pri tejto velkosti je tempo nastupu inovacii najpomalsie.
A inak ake napadady by som mal mat?
V podstate hocake, cokolvek ta napadne, ako prist k relativne novemu CRT 22" monitoru v horizonte 5 rokov.

Keby som pred 5 rokmi tusil, ze aka bude situacia s LCDkami, tak si jedno nove 22" Eizo kupim hoc aj na pozicku s tym, ze bude cely cas v krabici. Ale kto toto mohol pred 5 rokmi tusit ? Ja som cakal, ze aspon hi-end CRT sa budu vyrabat nadalej, nie ze sa na to kazdy vyrobca vykasle a zavre fabriky. Ved ceny mohli ostat na tej istej urovni (~40k), kedze by si nekonkurovali s LCDckami.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

jararak napísal:ale ked uz aj eizo zacalo robit lcd tak som si povedal ze lcd technologia dospela.
Eizo nemalo tiez na vyber, muselo sa prisposobit trhu rovnako ako ostatni vyrobcovia. To je proste dan za "pokrok".
jararak napísal:inac skus mi povedat ako by si zriesil rozmiestnenie nabytku u nas vo firme, tak 30 ludi, akurat tak ze sa vieme odsunut od stola, kazdy ma na stole 2x17lcd a miesto tak na 2 A4 a jeden book este.
Ved v dobe, ked este neboli LCD, ste to tiez museli mat nejako vyriesene. Nemozes predsa porovnavat projekt, ktory rata s mensimi stolmi vzhladom na LCD.
Ja som tiez zazil pracovisko, kde bolo v relativne malej miestnosti 5 stolov a naraz mohol vstat len 1 clovek, resp. druhy na pol nohe (doslova), ale my sme aspon mali velke stoly, ktore mali tak 150 cm na sirku, cize sa tam toho voslo habadej.
jararak napísal:dalej, klimatizacia by nestacila kebyze mala chladit 80-100 crt v miestnosti. chcel by som vidiet tie elektricke rozvody. v celej budove mame tak asi 700lcd, kebyze to vymenis za crt tak neviem, ale mozu stavat elektraren na prostred kosic.
Takze bud ste vznikli nedavno, alebo bol rozvoj postupny, tak ? Pri 700 monitoroch je samozrejme kazdy usporeny W dobry, cize tam sa asi vybera monitor podla spotreby a nie parametrov.
Do starej budovy so starymi rozvodmi samozrejme mozes zabudnut na 700 CRT monitorov.
jararak napísal:dalsia vec hluk, kazde crt pri ktorom som bol tak neprijemne piska, ja viem som netopier ale pri lcd som to este nepocul.
No, niektore piskaju viac, ine menej, ale je fakt, ze to vacsina ludi ani nevnima.
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

jararak napísal:to ktory psychopat ma toto na tej spodnej foto? este tak zo 3 deky si preloz nech ti ich vyhreje ked pojdes spat ;D.
Ako mozes vediet ci sa mi to prehrieva alebo ne?obycajnym kuknutim na fotku? Nepriehreva sa nic a mam tie prikryvky koli tomu aby som po par tyznoch nemal komp zasrany prachom. a u CRT monitora to ma este take plus ze neostanu za nim flaky na stene. Takze len tolko k tomu aby si chapal.

master: ten stol je starsi ako ja, mama ho mala v robote este za hlbokych komunistov, potom sa nejak dostal ku mne domov asi pred 11 timi rokmi :D

to ze som malej postavy je tiez pravda kedze som sa vosiel uz aj do naozaj miniaturnych flekov..., nohy si na nom nevystriem a najdlhsie bez akeho kolvek odchodu som bol za nim tusim 5 hodin...

a keby si prisiel v roku 2002 a 2003 tak z firmy sme predavali 20-22" eiza a odvtedy nic, od roku 2004 sa LCD masovo rozsirili a zohnat nejaky ozaj dobry CRT bol problem,momentalne budes musiet googlit aby si nasiel nejake CRT na predaj

ad: piskanie, stretol som sa stym len na malo monitoroch, vacsionou AOC, Hansol alebo ine stredne triedy
btw: v mojom monitore zozadu ziarilo to elekronove delo co tam je, takze dalo sa v noci vidiet jak to svieti na stenu :D
Používateľov profilový obrázok
xicht78
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 22. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa xicht78 »

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"