Orange doma: Fibernet/TV

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

pozor

Príspevok od používateľa streetway »

Posledne dni sa tocia take famy ze nefunguju torrenty tie idu iba cez http a dc++ nejde vobec vie niekto nieco viac ?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

Mission napísal:Zdravim.

Celkom fajn diskusia. Mam na male si objednat net aj TV. Ale mam problem s kablami v byte, kedze som ho cely prerabal a uz mam osadene aj parkety, ja obvodove listy. Neviete mi niekto poradit, si sa da ten TV signal sirit vzduchom do TV? Respektive ako hrube kable pojdu so set top BOXu do TV a kolko ich bude.

Diky.

M.
ak nemas problem investovat, tak signal sa viest vzduchom da. napriklad: http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=99
osobne by som to ale riesil so supportom Orange-u. urcite ti povedia viac ku kablom a podobne.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ak by bola pravda to s P2P a torrentmi, tak mi je jedno ci by som mal hoci aj 100000Gbit za sekundu, ked nemozem tahat.

Ci sa mi mail otvori za 0,003 sekundy alebo "len" za 0,0000000003 mi moze byt PRD :o
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

Príspevok od používateľa streetway »

schyzoy napísal:Ak by bola pravda to s P2P a torrentmi, tak mi je jedno ci by som mal hoci aj 100000Gbit za sekundu, ked nemozem tahat.

Ci sa mi mail otvori za 0,003 sekundy alebo "len" za 0,0000000003 mi moze byt PRD :o

Nie nieje to pravda vytvoril som thread na tuto temu na jednom fore a napisali mi ze niesu ziadne porty blokovane ovsem musis sa chovat v ramci normalnosti a nestahovat 500GB mesacne 300GB je taka norma ktora sa este toleruje.
Ale najlepsie predsalen bude ked uz to bude mat nejaky tvoj znamy lebo to ze nieje nic bloknute moze napisat kazdy.

:o) have a nice day
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

V Kosiciach neviete ci sa nieco planuje ? (sme predsa druhe naj mesto :red: :lol: )
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

Príspevok od používateľa streetway »

Zda sa mi ze v Kosiciach uz optika je ale nie od Orange tak sa skus popytat mozno tam budu lepsie podmienky ako u Orange
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

streetway napísal:
schyzoy napísal:Ak by bola pravda to s P2P a torrentmi, tak mi je jedno ci by som mal hoci aj 100000Gbit za sekundu, ked nemozem tahat.

Ci sa mi mail otvori za 0,003 sekundy alebo "len" za 0,0000000003 mi moze byt PRD :o

Nie nieje to pravda vytvoril som thread na tuto temu na jednom fore a napisali mi ze niesu ziadne porty blokovane ovsem musis sa chovat v ramci normalnosti a nestahovat 500GB mesacne 300GB je taka norma ktora sa este toleruje.
Ale najlepsie predsalen bude ked uz to bude mat nejaky tvoj znamy lebo to ze nieje nic bloknute moze napisat kazdy.

:o) have a nice day
Napis mi pm link na to forko

Dik...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

tak dnes o 17.30 je v dome domova schodza, kde sa bude rozhodovat co sa zavedie optika alebo nie. (asi podla poctu klientov)
- chcem ten 30/2 + telefon zdarma
- TAK DTZTE PALCE

T. :D
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

takze:

- Pomaranc dostal dovolenie vybudovat siet v dome
- na vibudovanie siete staci suhlas majitela domu (netreba dopredu ziadnich klijentou)
- kabel je zatial privedeny do pivnice
- realizacia stupaciek je cca 1mesiac (ale mam nejaku paku to popohnat dopredu)

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

V Orangi som pracoval aj ja a viem ako to cele(OHomebox) zacinalo. Vtedy som si to chcel dat zaviest, nas barak pokryli hned...

Ako dobre ze som si to nezaviedol a nevyhodil prachy za zariadenia, ktore su momentalne menene za lepsie.
Jedine co ma stve ze stale nedali ten STB s HDD ale zas oni chcu pripravit vlastne storage riesenie, ktore bude na ich serveroch co si pri tej optike ozaj mozu dovolit len si neviem presne predstavit ako to bude fungovat a ci to bude spoplatnene...

Ja pekne este pockam a pred Vianocami urcite daju niaku akciu tak si to potom zoberem len mam este stale dilemu ci brat aj tu DTV...
Mne sa tam lubi ta pozicovna, mozaika a aj ten programovy sprievodca, je to fajn(kedze som sa s tym mal moznost hrat este minuly rok v septembri na prezentacii). Ale stve ma to ze jeden STB pusta ten isty pozerany kanal do 2 TV...

Ten Fibernet berem urcite ten Klasik kvoli uplodu.
Momentalne mam 1MB/s(megabajt nie megabit :p) ale mam na nic upload 500kb/s a o spolahlivosti sa moc neda hovorit, nadruhej strane mam zas pevnu verejnu ip a vyjde ma to mesacne 900,-SK ;-)

Takze este pockam ako sa to cele vyvinie a potom sa rozhodnem do Vianoc...

PS: >streetway> DiK za tie linky...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

ja som sa uz tesil ze to bude nejak vzduchom vsade kde je signal-zase mensie obce su nahrate lebo tam to nikdy nezavedu.

trocha parametrov, co je to za pripojenie ako funguje, je to ta ista technologia ako od ST??

co pingy ozaj, zahram CSko????
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

DiwaSwina napísal:ja som sa uz tesil ze to bude nejak vzduchom vsade kde je signal-zase mensie obce su nahrate lebo tam to nikdy nezavedu.
ano, male dedinky su nahrate, tam to nikdy nezavedu, lebo je to bohovsky drahe pokladanie kablov
trocha parametrov, co je to za pripojenie ako funguje, je to ta ista technologia ako od ST??
pripojenie optickym kablom, uplne ina technologia ako ST, ktore ide po metalickej kabelazi, rychlosti sa zatial pohybuju na 12/30/60Mbps down a 1/2/4Mbit upstream *pripadne 2nasobny up, ak si priplatis 120 mesacne*
ceny su kdesi okolo 600/720/1190 *asi bez dph, ked take pekne cifry* mesacne ... FUP maju pisane tak elegantne, ze bude existovat ak budes omedzovat plynulost ostatnych uzivatelov...
co pingy ozaj,

Pingy na ich backbone kdesi okolo 2-3ms... a z backbone operatora do sveta? nahodny jav ...
zahram CSko????
neviem aky mas skill ... :red:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
streetway
Ban
Ban
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 11. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: BA Ruzinov

Príspevok od používateľa streetway »

Martan napísal:V Orangi som pracoval aj ja a viem ako to cele(OHomebox) zacinalo. Vtedy som si to chcel dat zaviest, nas barak pokryli hned...

Ako dobre ze som si to nezaviedol a nevyhodil prachy za zariadenia, ktore su momentalne menene za lepsie.
Jedine co ma stve ze stale nedali ten STB s HDD ale zas oni chcu pripravit vlastne storage riesenie, ktore bude na ich serveroch co si pri tej optike ozaj mozu dovolit len si neviem presne predstavit ako to bude fungovat a ci to bude spoplatnene...

Ja pekne este pockam a pred Vianocami urcite daju niaku akciu tak si to potom zoberem len mam este stale dilemu ci brat aj tu DTV...
Mne sa tam lubi ta pozicovna, mozaika a aj ten programovy sprievodca, je to fajn(kedze som sa s tym mal moznost hrat este minuly rok v septembri na prezentacii). Ale stve ma to ze jeden STB pusta ten isty pozerany kanal do 2 TV...

Ten Fibernet berem urcite ten Klasik kvoli uplodu.
Momentalne mam 1MB/s(megabajt nie megabit :p) ale mam na nic upload 500kb/s a o spolahlivosti sa moc neda hovorit, nadruhej strane mam zas pevnu verejnu ip a vyjde ma to mesacne 900,-SK ;-)

Takze este pockam ako sa to cele vyvinie a potom sa rozhodnem do Vianoc...

PS: >streetway> DiK za tie linky...
No tak som rad ze sa konecne niekto vyjadril k fibernetu konkretnejsie skoda toho konverteru od trapneho alcatelu ale uz sa menia to som uz pocul davnejsie lebo co ine sme mohli od toho "alkaca" :o) cakat ako vysoku kazivost ze.
Ja mam chello a cokolvek si dam bude lepsie ako chello :o) takze pre mna je fibernet jednozncna volba, jediny dovod preco sa oplati cakat je to ze na vianoce uz by mal mat optiku aj T-com ale ako to uz dobre vieme zo skusenosti vsetci na slovensku ich pomer cena a poskytnute sluzby su katastrofalne takze sa da polemizovat aj o tom ci sa vobec oplati cakat.

Ozaj ceny su

za 12 Mbit / 1 Mbit 600sk
za 30Mbit / 2 Mbit 750sk
za 60Mbit / 4 Mbit 1200sk
za mesacny poplatok 120sk si mozes zdvojnasobit upload.
Je to bezna taxa za taketo pripojenie v zahranici asi preto ze tu optiku zacvakali francuzi ktory to Orange darovali samozrejme so zamerom ziskovosti.
Ceny su vratane DPH FUP - ko je zakotvene velmi sikovne ale informoval som sa ze 170GB mesacne by nemalo byt problem.
Vytvaranie serverov je zakazane ak ho urobis za ucelom zisku ale hry si zahras.

Pridavam citaciu od Orange:

dakujeme Vam za prejaveny zaujem o nasu info sluzbu.

FUP pri sluzbe Orange doma - Fibernet nebude uplatnovana, budete moct vyuzivat Pevnu IP adresu a dalsie doplnkove sluzby

Ceny zariadeni zavisia od kombinacii sluzieb alebo balika Fibernetu. Zariadenia su v cenach od 1,- do 7998,- Sk s DPH.
Pri aktivacii iba sluzby Fibernet je cena zariadeni 1,- Sk pre balik Klasik a Premium a 1999,- Sk s DPH pre balik Start.
Poplatok za zriadenie pripojenia je 1130,- Sk s DPH.
Vyjazd technika 1190,- Sk s DPH (na poziadanie).

Mozete si vybrat z 3 balikov sluzby Fibernet
Start - 600 Sk s DPH
Klasik - 720 Sk s DPH
Premium - 1190 Sk s DPH

Dostupnost sluzby si zatial mozete overit na stranke www.orange.sk/ftth/pokrytie/coverage.dwp

V pripade Vasho zaujmu sa mozete nezavazne zaregistrovat na: www.orange.sk/ftth/zaujem/zaujem.dwp

V pripade otazok nas mozete kedykolvek kontaktovat e-mailom na adrese "info@orange.sk" alebo telefonicky zavolanim na Zakaznicku linku 905 (0905 905 905 - pre spojenie s operatorom volba cislo 9), ktorej operatori su Vam k dispozicii 24 hodin denne. Hovor na Zakaznicku linku 905 - prepojenie na operatora je spoplatnovany v zmysle platneho Cennika sluzieb, resp. Prima/Orangeclick cennika.


S pozdravom

Gregorikova Andrea
CS Call Centre Representative
Orange Slovensko, a. s.
http://www.orange.sk



----- Original Message -----

From:
To: info@orange.sk
Sent: 13.09.2007 12:26
Subject: zakaznicka linka 905 - otazka

Dobry den v pripade ze by som si fibernet dal zapojit bol by problem mesacny traffic cca 170 GB resp. kolko GB je uz neprijatelne ??
Pytam sa ohladne toho dodatku v cenniku.

Dakujem za vas cas.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

Umna zatial nic nove, som sa rozpraval zo spravcom a od domovej schvodze pred 3 tyzdnami sem nik z pomarancu ani nepachol...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Príspevok od používateľa Martan »

Ja mam tiez aktualitku pytal som sa na moznost zapojenia vlastnych zariadenii, hlavne routra, tu je odpoved:
Question: napísal: Dobry den,

Chcel by som sa informovat ohladom sluzby Orange Doma konkretne sluzby Fibernet.

K danej sluzbe poskytujete "Bezdrotovy smerovac DLink". Je mozne ak si danu sluzbu objednam po zaplateni akciovej ceny zariadeni Konvertor + Bezdrotovy smerovac zapojit a vyuzivat vlastny router namiesto dodavaneho bezdrotoveho smerovaca DLink, alebo je to zakazane a nemozne ?

Dakujem za skoru odpoved!
Answer: napísal:Pri sluzbe Fibernet je samozrejme mozne vyuzivat aj iny router ale v tom pripade Vam nezarucuje plnu kvalitu a funkcnost pripojenia a v takom pripade neposkytujeme ani technicku podporu.Momentalne neposkytujeme sluzbu Fibernet bez viazanosti.K vyuzivaniu je taktiez potrebny nevyhnutne konvertor ktory ponukame v cene v zavislosti od typu pripojenia.Pri Fibernete start je poplatok za zariadenia 1990 Sk s DPH, pri Fibernete klasik su zaradenia za 1Sk s DPH.
Z uvedeneho vyplyva ze je potrebne si v pripade zaujmu o vyuzivanie sluzby Fibernet zakupit aj Konvertor.Akonahle si vsak kupujete konvertor, k nemu automaticky ziskavate aj bezdrotovy smerovac-router ci uz za 1990 Sk s DPH(obidve zariadenia -suma je dokopy) alebo za 1Sk s DPH.

V pripade otazok nas mozete kedykolvek kontaktovat e-mailom na adrese "info@orange.sk" alebo telefonicky zavolanim na Zakaznicku linku 905 (0905 905 905 - pre spojenie s operatorom volba cislo 9), ktorej operatori su Vam k dispozicii 24 hodin denne. Hovor na Zakaznicku linku 905 - prepojenie na operatora je spoplatnovany v zmysle platneho Cennika sluzieb, resp. Prima cennika.

S pozdravom

Klibani, Miroslav
Cs Call Center Representative
Orange Slovensko, a. s.
http://www.orange.sk
Naposledy upravil/-a Martan v Ut 02. Okt, 2007, 10:40, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad

Návrat na "Siete"