AMD vs. Intel - nekonecny thread ...

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> Teraz prichadza cas AMD - ciek Teraz sa mozu intely strcit do zadku
> ked prisli 4 - jadrove procaky AMD Phenom Black Edition su vysoko
> kvalitne a lacnejsie ako stvorky intely teraz prichaza cas AMD to
> nech sa pripravi intel



aaaaaaaa tak to tu mame konkretneho zastupcu marketingoveho oddelenia firmy AMD. Ty kvalitna black edition...

clovek videl si ty vykonove testy toho phenomu? ved ani v jednom teste nad intelmi nezvitazil a ty tu spievas vitazne ody :)


http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=3153&p=1

amd je zase vytlacene do pozicie kedy jedinou [!!!] konkurencnou schopnostou moze byt cena. A to intelu sedi do jeho zasranych monopolistickych planov - amd sa nemusi dostat z financnych problemov a bude zle s nami zakaznikmi.

... zase na druhu stranu je potrebne povedat ze konecne ma amd v ruke nieco, co sa sice neda pretacat ale hlavne uz nedostane na papulu o 50% alebo viac od intelu na zakladnej frekvencii. Aspon ze tak! Ale stale, obycajne posrane stvorjadro intelu pretocene na 3.4ghz utecie amdcku aj viac ako tych 50%... a pokial vsetko pojde tak ako to vyzera, tak uz dnes robia chlapci so vzduchom na 45nm procesoroch 4GHz o com si AMD necha snivat najblizsie dva roky- buduci rok budu mat problem dosiahnut 3GHz...

a vobec, k tejto teme sa vratime o rok alebo dva a som velmi zvedavy ci este budem vediet ake I sa pise v slove yntel pripadne ake boli tie tri pismenka tej mensej firmicky...

aj keby amd prislo hned s prevratnym produktom [ktory proste nemaju a tri roky nebudu mat], neziskaju na trhu ani 30% podiel a to je financne zalostne malo. Mam strach co bude nasledovat...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ono s tymi frekvenciami by som to nevidel tak cierne. Terajsie kusy budu mat problem dosiahnut 3GHz, pochybujem ze sa taky procesor najde, ale nova revizia toho bude schopna urcite.

Uvidime co bude na buduci rok, keD dufajme amd odladi vsetky veci okolo Phenomu. Ako som cital technologicky je na tom dost dobre, len to este nie je ono.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
yaJohny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa yaJohny »

..cize podla vas, ked SKODA nevyraba konkurencie schopne vozidla ku Ferarri, Bugatti, Porsche, automaticky skrachuje? .. :8O: lock pls..dementna katastroficko-detinska tema.. :OT:
AMD Athlon 64 X2 4600+ EE 2400@3096 6000+, ARCTIC Freezer 64 PRO l MB: Asus M2N-E l 2x 1GB RAM Kingmax Dual l Sapphire x1950xt 256MB DDR3 620/1800@729/2088 + Accelero S1 + Primecooler Fan controller l Tv karta: Winfast TV 2000 XP l Fortron 400W, Genius HT
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

yaJohny napísal:..tu bola zbytocna citacia..
Coze? Co tu hladaju auta, kde mas milion vyrobcov plus vietnamci? Vyrobcovia aut maju kazdy pokryte svoje male uzemie, u nas mas skodovice, v nemecku behaju chrobaky, mercedesy a bmw vo velkom, u francuzov tie priteplene renaulty co sa rozsype na ceste, ked zaradis vyssie ako 3...

demencia je nepochopit, ze AMD, co sa CPU tyka, je v slonej vagine...to co predvadzaju, je pruser kalibru atomovky...lepsie by mozno bolo nevyrabat nic nove, ako vyrabat smeti... holt sa budu spoliehat na zakaznikov, ktori sa riadia heslom, co je nove, to je dobre a nejake drobne z toho pojdu... hlavne, ze fandim AMD a mam doma nove AMD... ja som zeleny, ja som iny, v pc mam zelene koko**ny
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Scorp tak potom neviem co by si pisal pred nejakym casom keD intel uviedol P4 prescott.

Ja sice niesom zastanca ani jedneho vyrobcu ale niektore nazory su pre mna troska az zarazajuce.
Ak by som sa drzal scorp tvojho prispevku tak by mal zavret vyrobu aj intel bo cela architektura x86 nie je najlepsia volba, napr. oproti Cell.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

sakramentsky dobre to scorp napisal! Ked skodovica vylezie na trh s fabyjou III za 399000,- v zakladnej vybave bez dph a lakovania tak si ju nikto nekupi LEBO MAS MOZNOST VYBERU. Ked Intel nebude mat realneho konkurenta [CO UZ TERAZ DVA ROKY NEMA, NAJBLIZSIE DVA ROKY URCITE [!!!!!!] MAT NEBUDE A RADSEJ NEMYSLIM CO POTOM] tak si bude robit co chce presne tak ako to bolo pred piatimi- siestimi rokmi. Spomaleny vyvojovy cyklus, "spime na vavrinoch a zhrname prachy buldozermi".

To je to co ma serie!
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

diablo ked intel uviedol prescot a ten kto si ho kupi sme mu nadavali ze je <>us lebo si mal kupit amd tak ako my. problem je vsak v tom ze skus si nieco zahrat na tom 3 rocnom prescote a skus si nieco zahrat na 3 rocnom bartone. ten prescot ma vykon ktorym este dnes vie ukazat ramena. mozno ze to sa stane o 2-3 roky ze zacnu vyvojari softu pouzivat nejaku featcurku co je obsiahnuta len v tych phenomoch a budeme vsetci modrozeleny z toho jak nam to na nasich modrych strojoch nejde, a tie svine zelene si to v pohode pustaju na tych sunkach. holt smola. modra je v kurze teraz, zelena mozno o rok. berem to co mi kto ponukne za lepsiu cenu. bez konkurencie to je naprd. mozno vyvojary hier prejdu na inu platformu ako x86. mozno sparc, mozno poverPC, mozno uz spominany cell. v tedy si dotycny Intel aj AMD uvedomia ze su viacmenej v <>. stacilo by keby m$ uviedol svoj oblokovi system na inu platformu, a hned by sa karty troska zamiesali. btw urobil M$ fuziu so SUN Micro. ohladom podpori procesorov vo svojich OS.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

@jararak: o com sakra tocis ? Ved v casoch prescota boli na trhu uz A64 a ver ze na tom si zahras urcite lepsie, takze tak a Barton je uplny ekvivalent co sa vykonu tyka ako Northwood (aspon v hrach urcite !)

--------------------------------
Raz si hore , raz dole , AMD je teraz to druhe, po 3 rokoch kralovania uz nastal cas na obrat, to je v IT priemysle bezne
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
yaJohny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Št 08. Nov, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa yaJohny »

..kajfun daj si infuziu, mam o teba trosicku obavy :wink: .. take starosti nemala ani moja babka, ked stratila modlitebnu knizku O:) kajfun mas v AMD nejake akcie, ze sa tak rozculujes? :o alebo nebodaj v Inteli?

myslim, ze jararak to najlepsie vystihol...beriem to, co mi vyhovuje cenou a vykonom...ci to bude Intel, AMD, Bata, kalkulacka od frajerky..mam to v :!: .. absolutne ma netrapi, ci budem zeleny, modry alebo fialovy v truhle..

a ani ma netrapi, ci AMD skrachuje, alebo Intel bude monopol...

tak ako AMD a Intel netrapi to, ci mam do coho :shit:

inak slusna posthunterska temicka scool:
AMD Athlon 64 X2 4600+ EE 2400@3096 6000+, ARCTIC Freezer 64 PRO l MB: Asus M2N-E l 2x 1GB RAM Kingmax Dual l Sapphire x1950xt 256MB DDR3 620/1800@729/2088 + Accelero S1 + Primecooler Fan controller l Tv karta: Winfast TV 2000 XP l Fortron 400W, Genius HT
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

Od nastupu A64 az kym neprislo C2D nebolo o com. Kolko rokov to bolo? Osobne u mna je AMD technologicky lider, C&Q,HT,pamatovy radic... s cim prevratnym dosiel za posledne roky Intel?
Znizovanie spotreby? Prescot vs. A64... Momentalne ma AMD aspon 45W dvojjadra a myslim, ze spotreba bude hrat stale vacsiu rolu, ako extremny vykon.
Vacsina beznych uzivatelov nie su OC fanatici, o firemnych desktopoch ani nehovorim.
Nejdem tu fanaticky obhajovat AMD, momentalne su vo velkej prdeli, ale nemyslim, ze krachnu.
A 65nm vs. 90nm?
G1 revizia brisbane nebola nic moc, ale je vidno, ze doladili vyrobu. Znizila sa spotreba a zvysilo OC. Posledne G1 idu cez 3GHz, co prve kusky nemali sancu.
Co je zac G2 revizia uvidime, ale BE-2400 s 45 watikmi pri 2,3GHz vyzera zaujimavo.
Phenom 9500 za 7300,-, alebo Q6600 za 9000,-?
Ked bude lama chciet 4 jadra (a vacsina uzivatelov..) , ktore IMHO minimalne rok ti budu vo vacsine aplikacii naprd, tak urcite bude pozerat na cenu. Co ine AMD ostava, to je druha vec, ale maju 4 jadra.
Nedoladene, s velkou spotrebou, ale zase s pokrokovou technologiou rozdielnych fq pre kazde jadro. Ak sa podari doladit vyrobu, zdvihne sa pracovna fq a znizi spotreba, potom bude Phenom minimalne zaujimavou konkurenciou pre C2Q.

Mno, snad sa pozviechaju. 65nm hold smola, alebo urcite scasti aj, ako si napisal:
Spomaleny vyvojovy cyklus, "spime na vavrinoch a zhrname prachy buldozermi". Myslim tym zaslu dobu slavy, ked AMD kralovalo s prvymi A64. Urcite aj dobre mysleny tah s Ati nevypalil tak ako si to frajeri z marketingu naplanovali a o debakli nVidie na poli chipsetov pre AMD ani nehovorim.
Jedno s druhym sa pekne spocita a mame tu vysledok..

A ked sa pozrem po forach na podpisy, tak sa nestacim cudovat, jak vsetkych zarytych AMD-ckarov osvietila modra. Jo berem spat, som zabudol, ze vsetci streamuju video a kompiluju v cad-e a ze pri rozdiele 5s uz ide o zivot. Alebo o image?
Nehovorim o zarytych Intelakoch (nic proti nim nemam), ktory su teraz na koni a smeju sa z AMD. Aj my sme sa smiali. :P
Hovorim o tych, co sa musia smiat vzdy, len dufam, ze si raz spolocne vsetci nepoplaceme, ake to bolo fasa, ked sme mali na vyber...

Good save the AMD, Intel rulezz. (momentalne) 8)

P.S: kajfun, pri tom pretacani Intelu na 3,75GHz. OC je jedna vec, druha, ze to zere W a kuri jak prasa. Nastastie, inac by to uz AMD asi nerozdychalo.
Mna osobne by potesilo (aj preto AMD), keby vyvoj cpu kladol vacsi doraz na spotrebu. Ked sa tie miliony pc spocitaju je to humus zrovnatelny s autami. Vivat Hasta la Vista a najvacsi zasraty ekoterorista Bill. :bash:
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

AmOK napísal:Od nastupu A64 az kym neprislo C2D nebolo o com. Kolko rokov to bolo? Osobne u mna je AMD technologicky lider, C&Q,HT ,pamatovy radic... s cim prevratnym dosiel za posledne roky Intel?
No intel uviedol ako prvy HT (teraz myslim Hyper Threading, nie HT u AMD), Dvojjdaro, QC CPU, sice je to zlepene dvojjadro ,ale AMD s 90nm by to vtedy nedokazal, z coho vyplyva ze Intel je pred AMD vzdy o krok vpred co sa tyka vyrobnej technologie. Ale co si budeme nahovarat, rozpocet firmy je 10x vecsia ako u AMD a je vobec zazrak z AMD drzi s nim krok a prechod na novu technlogiu nie je najlacnejsia zalezitost
AmOK napísal:Znizovanie spotreby? Prescot vs. A64... Momentalne ma AMD aspon 45W dvojjadra a myslim, ze spotreba bude hrat stale vacsiu rolu, ako extremny vykon.
Ano u najnizsich modelo to plati, ale staci porovnat A64 6000+ a taky E6750 a sme doma. Situacia je uplne opacna.
AmOK napísal:Vacsina beznych uzivatelov nie su OC fanatici, o firemnych desktopoch ani nehovorim.
Uplny suhlas. Ale toto vacsina uzivatelov nielen na tomto fore nevie pochopit a hrdo sa vytahuju s OC potencialom C2D
AmOK napísal:Phenom 9500 za 7300,-, alebo Q6600 za 9000,-?
Tieto CPU su vykonom rovne ako vajce vajcu, ale Q6600 urcite nestoji 9000Sk :) cena je u oboch jednaka, ale AMD vlastne na trhu u nas ziaden Phenom nema. Btw. QC je dnes este stale nezmysel pre bezneho uzivatela
AmOK napísal:A ked sa pozrem po forach na podpisy, tak sa nestacim cudovat, jak vsetkych zarytych AMD-ckarov osvietila modra. Jo berem spat, som zabudol, ze vsetci streamuju video a kompiluju v cad-e a ze pri rozdiele 5s uz ide o zivot. Alebo o image?
A vezmi si dnes ti v podste staci daky brisbane 4000+ uplne na vsetko.

Ja len zopakujem , ze KONKURENCIA JE DOBRA VEC. Kolko stali na pred rokom a pol Atrhlony 64 X2 3800+ ? 13000SK !!!! a po vydani C2D , sme ich za mesiac dostali uz za 6000Sk, co som si aj vtedy kupil a dnes su uz pod 2k
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AmOK »

fobos napísal:
AmOK napísal:Phenom 9500 za 7300,-, alebo Q6600 za 9000,-?
Tieto CPU su vykonom rovne ako vajce vajcu, ale Q6600 urcite nestoji 9000Sk :) cena je u oboch jednaka, ale AMD vlastne na trhu u nas ziaden Phenom nema.
C2Q 6600 - Phenom 9500 Ceny su v podstate maloobchodne.

"A64 6000+ a taky E6750" Suhlasim.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Mno , za 8000Sk maju Q6600 na xcomputers.sk a este jedna vec , phnenom bezi na 200MHz nizsej frekvencii ako Q6600, cize Phenom 9700 a Q6600 sa budu rovnat cenou a aj vykonom :wink:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

infuzia napichnuta, slivka direkt do zily.

to ze dnes bezi c2q o 200mhz rychlejsie ako phenom sa da zmenit velmi lahko a rychlo : KED BUDE MAT INTEL REALNY DOVOD = VYKONOVY KONKURENCIU, BUDE MUSIET SROBOVAT SVOJE PROCESORY JAK SWINA. Teraz nemusia, spravili 2.4GHz len tak sprdele lebo sa im to dalo a sedeli a brali prachy. Dnes maju cipy ktore robia 3GHz len tak mirniksdirniks. Ked sa naseru [akoze nie, lebo na to nie je realny dovod], zajtra zacnu na tie iste cipy lepit nalepky "3400MHz, MUCH FASTER THAN ANYTHING THE OTHER COMPANY CAN OFFER YOU" a ked sa este viac naseru [ale na to nebude dva roky ziadny dovod], tak zvysia napajanie o 0.1V a budu lepit nalepky "3800MHZ, FORGET AMD FOR TWO COMING YEARS". A nic ich to nestoji, vsetko uz maju zmaknute - vyrobne technologie atd.

To ze dnes phenom bezi o 200mhz pomalsie ako c2q sa NEDA ZMENIT LEBO NA VIAC NEMA ANI PRI HRUBYCH POKUSOCH O PRETAKTOVANIE. A to je ten problem.

Intel dlhodobo nema konkurenciu, ma o dve generacie lepsie vyrobne technologie ako amd a ma ich zvladnute bez zavahania. Boze keby len AMDcku isla pekne ta 65nm... aby sa mohli zaoberat 45kou a nie nejakymi debilinami.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

a to ze amd sa bude rovnat vykonom, to bol moc dobry vtip. Ano, bude sa. Ale uz dva roky sa nerovna... A kedy sa bude?

Este raz ti opakujem ze intel zaintegruje pamatovy radic do cipov a vykon je zase o 15-20% vyssi. A cele to bude v prdeli.

edit :
tak som sa zase raz nasr*l :
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=67
http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=162552
http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=162721

Návrat na "Procesory"