VYROBA VODNYCH BLOKOV

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

A2C napísal:tak toto bude perfektny blok =P~ mozno by si ich potom mohol robit na kila aj ja by som si jeden vzal (ale s univerzalnym upinanim) :wink:
Ako lahko sa to povie robit na kila, len pozri o kusok vyssie, co stoji to pozlatenie, a zober si ze vyroba jedneho bloku mi trva skoro 5 hodin. Ked je to uz vsetko pekne nafotene, tak nikoho ani nenapadne kolko roboty bolo za tym...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

no to vies my menej technicky zdatny ktory sme vDaka uzasnej skole (mam SPsS) nikdy nedrzali nastroje v ruke tak nevieme ako to je namahave ale v kazdom pripade by sa mi jeden pozdaval u mna doma :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

A2C: ok, prepac, par ludi sa najde co tomu rozumeju :wink:
Ked si uz nacal, bez ohladu ako dopadnu testy, takyto obycajny blok, myslim tym bez povrchovej upravy medeneho jadra, by som musel predat minimalne za tisicku, aby sa to vyrovnalo vsetkemu mojmu usiliu. Cize medene jadro, eloxovany hlinikovy kryt, spona, fitingy a spojovaci material. A to je podla mna na slovensku nepredajne...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

predajne to je ale ja by som nechcel hlinikovy vrch ale plexi predsa je tam potom len jeden kov :wink:
mimochodom tusim od Radek B ten blok co mam stal povodne 1000Kc takze predajne to je
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

myslim ze na predaj by sa to tu jergusovi neoplatilo vyrabat.bud by musel vyvinut extra vykonny blok ktorych by aj tak predal iba par kusov alebo nieco extra lacne co sa zase takto neda to by muselo ist do vela kusov a to by bol zasa problem predat.ak niekto chcete lacny blok kupte viscool novy s plexi topom su za par korun a ucinnost dobra.akurat dielenske spracovanie nieje na 100% ale da sa.dva mam doma.ale to uz je OT.
jergus objavia sa testy aj niekde na nete?
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

No som zvedavy na testy...Tiez som par blokov doma vyrobil a viem co to obnasa, takze by som to aj ja nepredaval kedy to malo uspech...je to narocne na cas...jergus si proste skusil vyrobit blok ktory by bol vykonnejsi ako ten co ma teraz...
Moc si od toho neslubuj, nejaky extra vykon to nebude mat ale urcite prekvapi a myslim ze o niektore Low-end WB ani nezakopne...
Ale ako si uz hovoril vsadzas na osvedcene metódy, nic prevratneho nevymyslas...takze sa vykonovo bude pohybovat pod hranicou 2000sk za WB.
Ale snaD s nim budes spokojny...
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Trosku OT: Po veceroch som rozmyslal, ako by sa dala zrealizovat seriova vyroba aby bola lacna. Pretoze len frezovanie tych drazok trva cca 2 hodiny. Napadla ma moznost kovania. Med by sa vyzihala na makko, a kula by sa priamo lisom do zapustky, bud za studena alebo tepla, to by trebalo odskusat. Avsak kovany blok by uz nemohol mat tak vysoke "tycinky", to je na zapustku vela. Osobne si myslim ze aj fitmy ako dangerden alebo swiftech takto robia svoje bloky, nakolko frezovanie by bolo extra drahe...
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

dalo by sa to robit odlievanim ale to by bolo myslim dost drahe na vyrobu ak by sa robilo len par kusov bolo by treba vyrobit mnoho kusov.len problem je v tom ze to nedokazes vyrobit aby to bolo za taku cenu aby to bolo predajne a uz vobec nie tu na slovensku kde ma par ludi vodu
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

alfik17 napísal:dalo by sa to robit odlievanim
Nedalo, pretoze by si musel mat na kazdom tom vystupku odvzdusnovak. Ale ako vravis, na slovensku by to nemalo odbyt
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak odlievat tazko, bolo by tam vela zlievarenskych chyb, ale teoreticky lisom za tepla by sa dalo.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

hmm pokial sa nemylim tak aj D-Tek FuZion je odlievany a aj ine kvalitne a dost drahe bloky inak si vyrobu fuzionu ani neviem predstavit.ale to netreba vobec riesit robit nieco take na slovensku nema ziaden vyznam.takto budes mat svoj blok a budes spokojny ze si si ho navrhol a vpodstate aj vyrobil svojpomocne a takych ludi nieje vela
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

Dokopy chcem vyrobit 8 kusov a tym to konci :wink:
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ano, za tepla by to islo pomerne lahko, len by sa to muselo robit rychlo pretoze meD pri vyssich teplotach strasne oxiduje a vytvara sa na nej pekna sivo ciena vrstva a pocas kovania by sa mohol tento "odpad" dostat do tela medi a potom sposobovat neplechu.
Potom by sa len priamou bruskou dorobili detaily.
A mohol by si postnut aj nejake fotky finalneho produktu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Príspevok od používateľa jergus »

r1z1ko napísal:A mohol by si postnut aj nejake fotky finalneho produktu. :wink:
Cakam na poeloxovanie
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

a mohol by si ho pre mna potiahnut striebrom? :red: som na ten kov zatazeny a tusim ze pod tym priehladnym vrskom by sa skvele vystavoval :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"