Sempron 2200+ unlock

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

To uz bude asi doskou.FSB ktore nadsavuejs uz ta doska nezvlada napr KT400 chipset konci na 186 alebo 192FSB
Zalezi od napajania chipsetu a aj roznych inych indukcnosti a dlzke vodivych plosiek medzi chpisteom a pamatiami a CPU a tienenim...
ale ja mam 166FSB a 13.5 multiplikator.A tak teda si z neho sprav mobolny ma to aj ine vyhody
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

Problem v doske nebude. Idem v pohode na 206fsb Asus a7v880. Ved ja ho chcem prerobit na mobilny ale nedari sa mi.
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

SAk nie len tam bude mali multiplikator na taky vykon...
jedine ten mobilny tak to sprav je to brnkacka je na 5 min robota.
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

Ved som sa s tym babral uz X-krat a nejde to...
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Akurat mam novy CPU mam Barton superlocked a ked som spravil mobilny mal som mal multiplikator 11 ale mal som 13x ako aj povodne.Som tomu nechapal a nedal sa mi menit vraj N-force2 to robi ze zmrzne...Ale tak som zaskrabal vsetky mostiky na L1 co je nad L3 a mam uz 11 nastku..teraz slapem na 205 FSB a priepustnost pamati je 3014MB/s fajn celkom

no a cim si sa to pokusal spajat?Bud pouzi stribornu pastu alebo meky grafit aby mal max 4 ohmy.ale mne sa to podarilo psopajat aj Kohinorkami HB tuhy do pentelky.Raz za rok sa mi to poserie alebo sa vypne bud MP alebo mobile,dnes akurat tie prepojky L1 som musel presuchavat ale uz je to ok.Ak tak casm kupim tu stribornu pastu.
No dufam ze si to tam nepsokodil leob po tym su dalsie vyvody a niekde idu tam aj pomedzi ne.
tak to to mam na straom CPU coskoro bude aj new foto terajsieho bartona
http://www.mirrco.wz.cz/DSC01035.JPG
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

Neda sa to nahodou spravit aj prepojenim noziciek procesora?
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

projenim noziciek sa da len napatie.A niektore dosky maju moznost menit multiplikator vlastne tym ze prepajaju nozicky a davaju do nich 0 alebo +.Lenze to by si musel mat vsetky mostiky spojene a na superlocked ich po virobe nie len prepalia ale prevdepodobne aj odpalia v jadre CPU.Asi si myslim preto ak b sa ti nieco podarilo poprepajat daj vediet lebo zatial som na nate nic take nenasiel.Mne by sa konkretne zislo ako poprepajat a porozpajat prepojky pre mobilny multiplikator aby som nemusel zasahivat do CPU
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

No skusal som prepojit nozicky na procesore podla navodu na nete a tym menit nasobic, ale potom som sa docital, ze to funguje iba na CPU, ktory ma prepojene mostiky, cize asi s tym nic nenarobim. Budem musiet asi kupit nejaky kvalitny lak.
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

No ja to mam teraz spojene mekkou pentelkou, jej odpor je od 3.2 do 2.9 ohm ked prilozis merak od jedneho konca k druhemu.mobilny pracuje ok ten stacilo ten tak vlazne preskrabat ale mostiky L3 som musel spajat viac krat akurat teraza to uz drzi tyzden ale nefungujem mi multiplikator 11 a vsetky 0.5 ale inac si mozem navolit od 5x do 13x.Na Nforce je to jedina moznost ostatnym doskam sa da nadstavit cokolvek do 11x a ak sa pohras s mobilnymi mostikmi tak kolko chces ale zase ked odskrabes vsetky mas startup 24 a to nemozes dat potom zaciatocnu FSB 166MHz aj ked mam Nforce2 a dam zaciatocnu FSB 100Mhz tak do 162Mhz to zmrzne ale ked zacnem od 166Mhz ide to az po 215Mhz takze tam sa potom asi meni aj frekvencia AGP alebo cohosik ineho to je jedno,hlavne ze to facha ,lebo cim vacsia FSB tym vacsia priepustnost pamati momentlane 3.2GB.Pri FSB 100mhz som dosiahol max 1.6GB a to bola delicka 1:2 a agresivne casovanie pamati CL2-2-2-3 a teraz mam CL2.5-3-3-6 a priepustnost je 2xnaobna koli FSB aspon si to myslim ja podla tohoto testu.A casovanie CL a Tras a tie nadstavenia ovplivnia podla mna len 5-10% priepustnosti a to aj tak na ukore stability
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

Dnes som zapol pc a jak pozeram tak pozeram tak z mojho semprona 2200+ je zrazu konecne athlon MP 2200+ :8O: Cize teraz uz mozem menit nasobic?

Obrázok

EDIT: Dlho som sa z toho netesil :(
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

nie athlon MP je Multiprocesing to maju semrompy tak spojene ak by si mam len athlon a spojis poslednu prepojku na L5 budes mat MP teda semprom.Rozdiel medzi ahlon XP 1800+ a Semprom 2200+ nie je ziadny vo vykone.Nebolo dokazane ze MP zvysuje vykon...
Ak by si tam mal Athlon MP-M tak je z toho mobilny
Používateľov profilový obrázok
lysohlavec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 21. Jún, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa lysohlavec »

No ale preco mi to na urcity cas nabehlo lebo teraz uz tam v rohu mam normalne ze Sempron.
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa mirrco »

Niektore stare verzie CPUZ nevedi co je to MP.Mobilny je ked spojis 3dierku na L5 ak ju mas spojenu az v tedy mas mobilny
Používateľov profilový obrázok
kamui
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 11. Okt, 2007, 08:00

zdar ...

Príspevok od používateľa kamui »

...cital som co ste tu pisali a dost ma to zaujalo.. skusal som doma na svojom AMD Semprone 2200+ nieco.. ale podarilo sa mi len v Biose ho trocha popohnat na neakych 1,71 GHz.. potom uz to v hrach pada... dosku mam ASRock K7VT4A+ (cize nic moc)
chcel by som vediet ze ked by som z neho chcel vymacknut tak okolo 2 Ghz ci to pojde ked to urobim s tymi mostikmi?? ak ano moze mi prosim niekto presne povedat ze ktore to mam prepojit?? (pre istotu) predpokladam ze treba z neho urobit ten mobile a potom mozem menit nasobic a mohlo by to ist...:-))) (spravne??)
a kde zozeniem tu striebornu pastu?? dik moc... za info...
Používateľov profilový obrázok
mirrco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Ne 18. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: zdar ...

Príspevok od používateľa mirrco »

Ked sa ti podarilo len 1.71Ghz je dost mozne ze mas jadro Palomino to je este 180nm ci nie?Robil si si CpuZ?Pozri ake mas jadro ak mas potom T bred tak pojde na 2Ghz a ak mas TbredB tak aj 2.33Ghz

Návrat na "Procesory"