Hip hop ci ako sa to pise...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

ja tiez moc hip-hop nemusim, ale viem, ze sa to da robit aj kvalitne.
http://www.youtube.com/watch?v=sFCeSVAL ... re=related
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa PatrikL »

Presne to video som asi pred 40 min. stiahol do PC :)
Ale zistil som ze nie je BPM ako BPM :wink: ...
Používateľov profilový obrázok
---Diablo---
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: So 23. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava (22)

Príspevok od používateľa ---Diablo--- »

Moj nazor je takyto ja rap pocuvam mam ho rad hudba co sa roby dnes je strasna podla mojho nazoru to ako kazdy spieva ako mu je dobre a v klipoch su same zenske drahe auta a podobne to nemusim fakt nie ja mam rad ako sa tu spominalo oldschool rap to jest hlavne NWA typci co boli vacsinu casu diskriminovany za ich farbu pleti sa rozhodli ze to kazdemu kdo ich zatracoval vratia...ak pesnicka dava ako celok zmysel je to pribeh tak to by som povedal ze je zmysel pesnicky ci uz rapu alebo niecoho ineho akonahle sa pesnicka sklada so nezmyselnich fraz a roznich reci je to uz odpad podla mojho...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Velmi zaujimave flejmo-tvorne vlakno...

Moj nazor je taky - hip-hop nepocuvam, kedysi ano, ale vtedy sa to pocuvat dalo, a malo to hlavu a patu. Skuste si vypocut take Trosky 97 - uzasny album, s tym, co dnes bezi je to na neprovnanie. A nenadava sa tam, nep*cuje ani nic podobne. Ale odvtedy - bodka, u mna skoncilo. Sam si hip-hop nepustim, mam spustu lepsich zanrov, ale ked ide nejaky kvalitny song (obycajna non-Slovak), tak nemam nic proti (neviem si predstavit take NFSU bez trochy rapu).

Inac, mozno nas rap odsudzujeme viac aj preto, lebo cudzime obycajne nerozumieme. Ja osobne som nikdy neprekladal ziaden text, ale.... mozno zahranicne texty su este vacsi junk ako nase.

Za dalsie, poznam zijuci priklad toho, co s clovekom (sfanatizovanym) ta hudba spravi (drugs, atd). Ono je pekne mat vzor - ale mat vzor v stoke....dare for more
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

Scorp: Anathema EMO? kde sme :)
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Impulsive napísal:

Kód: Vybrať všetko

Mikrofón cek raz dva aby si skapal
Po*ebal sem vasich tatkov aby si to takto chapal
Mikrofón je moja zbran rozjebem ti pi*u
Nesahas mi po paty, ty ztroskotany pi*us
Kontrafakt a Gipsy hardkor zarucuje ti tu
Vsetci ste dobre pridrbani ako kybel kytu
ChoD mi z cesty do pi*e ty mrtvy buzerant
Chces ist proti mne vrati sa ti to ako bumerang
tak toto je vazne husty text . Este furt sa smejem... Nieco taketo naozaj nepochopim :?
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Príspevok od používateľa Lithil »

jop myslim ze polovica druhej a cela tretia stranka je uz rozumna :lol: ...
inak ak mate pristup k albumom Nazov Stavby tak si ich vypocujte..to je takisto RAP ktory vznikal este za dobrych cias v ktorom su minimum nadavok a su to fakt pekne pesnicky.... split nam to nadherne vysvetlil a dufam ze sa vsetci zhodneme na tychto veciach:
1.kazdy nech si pocuva co chce
2.sopliaci by mali tu hudbu pocuvat v sluchatkach
3.co citoval impulsive,tu pesnicku tak to je hnus
4.najlepsi RAP je z oldschoolu(2pac,Cypress Hill),kde naozaj vedeli co maju davat do pesniciek
5.RAP je dobra hudba ma svojich fanusikov,interpertov ale zhodneme sa na tom ze RYTMUS-a a STRAPO-a kopat do zadku az kym by neslubili ze nebudu viac spievat :D
6.vsetci sa mozno zhodneme na LOCK-u :D lebo to tu vyzera na peknu debatku


hodne zdaru !
Používateľov profilový obrázok
Ivkopivko12tka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 31. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Záhorie - Gbely

Príspevok od používateľa Ivkopivko12tka »

Zabudol si Beastie Boys , Zacka de la Rochu, Public enemy.

OT :

Ozaj ide este dakto na Novarock pri viedni si cihnut RAGE AGAINST THE MACHINE?

www.novarock.at

-RATM
-in flames
-incubus
-nofx
-The Verve
-Judas Priest
-Sex Pistols
a dalsi ...

3300sk, paci sa mi ze ziadny predpredaj a podobne... proste pevne stanovena cena a nevymyslaju ako na nasich festoch = ziadny natlak
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Heh fakt zaujimava debata... Ja odjakziva nadavam na SVK hip-hop a na podobny americky (50Cent a bratia), to ma od rozumnej hudby - a vobec od hudby sakra Daleko. V textoch tychto autoroch len sotva najdete nejaku inteligentnu myslienku. A male deti to pocuvaju a potom su z toho degenerovane. Samozrejme ale je aj krajsia odroda Hip-hopu, a to je ten ako tu uz bolo spominane, americky old-school, aj keD taky 2Pac ma nejake vynimky (nie som pacifista, rad si zahram CS, ale mat za lasku svoju zbran, to nie...). Taktiez ma zaujali svojimi textami Fort Minor, ktori old-school rozhodne nie su, v ich textoch su nadavky len presne tam kde maju byt a kde sa hodia kvoli tomu spravnemu emotivnemu preciteniu.
A Tokio Hotel fakt nie je EMO, to ze je spevak vychrtle buzerantske decko nema s EMO nic spolocne.
A co ste spominali tych co chodia pocuvajuc hudbu z mobilu :lol: ja by som sa hanbil vytiahnut mobil a pustit si hudbu, podla mna je to trapne... nech si vypytaju od mamky na sluchadla, aj tie z teska za 50Sk hraju lepsie ako vacsina mobilov
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

No ako vidim tak ste si to zobrali zo zleho konca o tom hip-hope. Preco hned takyto text nezastavam sa Rytmusa ten text je fakt kolenovi.Ja ho pocuvam tez ale uz mi to fakt drbe z jeho textov ono hudbu ma dobru nehovorte ze ne to neni pravda ale cim dalej tim viac si mysli ze je vecsi a moze si tam len a len nadavat. Neplati to vsak o vsetkych songoch no vsak preoco nadava? ono je to jeho styl keD je wonku a proste sa bavi ja nevem co robite vonku ostatny niekto chodi do krcmi niekto na disko atd. ale v jeho pesnickach vystihuje on sam seba aky je jeho zivot ci je na hovno alebo dobry to nie je presne urcene. Osobne sa mi to fakt prestava pacit.A napriek tomu este nemenovane rapove kapely strasne napodobnuju napr. Kontrafakt v resp. Rytmusa.Ma aj o tom song a ma pravdu ze vsetkym chodnik vyslapali. No ja mam radsej takeho Veca ked si vypocujete novy album "Funkcny veteran" tak vtedy to pride a zistite ze hip hop nie je zly len casto tupy (co neplati o tomto albume) ale nie je dolezite co sa paci inym ale co sa paci jednotlivcovi ja napr. nemam rad tu top 10 alebo takto v telke ked si nastavia oni. Tez milujem ak je v pesnicke prehnane vela basov tak ze nepocujete ked vam sused kope do dveri ze to je nahlas aj ked mam rad HipHop ci uz slovenksy alebo cesky abo polsky a hlavne americky tak pocuvam aj Funky ako George Clinton a Kool and the Gang ci Raggae Bob Marley atD vsetko to mam v mp3 a miesam si to.
HLAVNE JE POCUVAJ CO SA TI PACI NIE CO SA PACI INYM ja niesom ani proti metalu ani nicomu podobnemu ked sa mi paci pesnicka moze to spievat pre mna za mna aj PREMIER
POCUVAJ TO CO SA TI PACI !!!!!!!
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

no jasne a este tu niekto vravel ze slovensky hip hop je onicom a s amerckym je na uplne inej ceste hmm myslim ze to nie je az taka pravda neviem ci si to niekto vsimol ale Kontrafakt 2007 album ma pesnicku v kerej spieva Nate Dogg a ked dobre viem tak je jeden zo spickovych rapperov americkych (ako Ali :P) no tak este toko k tomu

OW a este kto ma rad riadne songy tu je jeden :P
http://www.youtube.com/watch?v=azZ-GITo05U
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

Scorp napísal:...
pises o niecom comu nerozumies radsej nehaj tak, si mimo skoro ako jarule :lol: ked ti dochadza fantazia zaloz nejake hlasovanie ohladom sikmookych slecien co maju v rozkroku vytetovane logo nvdia a intel,bo to ti slo lepsie a dalo sa na tom aj pousmiat..

Je pravda ze ludia co co sa nezaujimaju a co neprenikli do komunity hip-hop viedia len ten zovnajsok,15 rocnych zasranov so zehlickam, neskutocnym slovnikom a nepritomnym vyrazom v tvari.. Vdaka nim sa BA kluby totalne znechutili, couz. Treba zatat zuby aved zachvilu konvertuju na EMO a zostanu naozaj len ti skalny.. Ze mobil pri uchu?? Dovod na vrazdu..Fotia sa pred auparkom pri cudzich autach a potom si to davaju na booom.. To ale neni hip hop rovnako ako sk "kapely" typu Moja rec-pindaju bezstudu ani uz nevedia naco,abo h16- sikonavany chalani z bilingualneho gympla na metodke a teraz sa hraju na tvrdasov, pritom nemozu ani na lavicku pred vlastny dom,bo stokari by ich roztrhali v zuboch

tak sme to dopracovali.. Naozaj ma to mrzi bo sk scena sa zacala pekne vyvijat KF,luza, Druha strana,vec atd.. A co z toho vzniklo?? des..

Este ze clovek ma sancu vratit sa k stylom ako chil out, house, priapadne trance a drum..

Niesom hiphoper, niesom smazka mam v to P.. pocuvam len to co mi nashufluje cd menic, pripade to,co mi preskoci cd pri prejazde cez spomalovac..



PS:
Nikoho neodsudzujem, za to co pocuva ale aky je. Myslim ze tento thread je len idealny priestor na flame a spam, neriesi nic akurat da moznost ukazat kazdemu z nas co sme to za netolerantne hovada..
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa stanomx »

Ano suhlasim s tym ako sa ta scena zacala vyvijat tak to bolo uplne o inom ale Vec v novom albume od toho neupustil. H16 sa nepacia ani mne a podobne je to uz aj s Rytmusom ale Moja Rec je nieco ine tam ich ty nedavaj su urcite lepsi ako cely Kontrafakt a vobec neblabocu inac ten tvoj styl pisania odhadujem ze si hip hop minimalne pocuval ak ho teraz nedavas :P. A ak mas rad BMW tak mi prosimta povedz aku hudbu si tam pustas, pochybujem ze nejake metaly a take halusky v BMW si mozes pustit len Funky ako "Delegation" alebo Kontrafakta no a vposlednom rade nieake techno :P Ja sa nezastavam tych Kktov ktory si chodia z mobilom v ruke a vypekaju si tam kontrafakt lebo mam skusenosti z nimi, oni nesu nic su to len hovna. A vlastne ves preco maju ten mobil v ruke?
1.Mam mobil som gangster tak ho vsetkym ukazem
2.Ale musim h mat v ruke lebo mi bude volat mama
3.Pocuvaju hudbu ...
Ja az tak proti tomu nesom ale nezastavam sa ich.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
thimy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 772
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]

Príspevok od používateľa thimy »

Toto je hodne dobre:
http://www.youtube.com/watch?v=Y54n4Jla ... re=related

a este jedna: Poezia ulice, to som ale na youtube nenasiel.
Inou tvorobou ma tento styl velmi neoslnil. Kazdopadne nemam problem s cimkolvek co ma niecim zaujme.
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Split »

miky mora to dobre povedal: mzes ich vidiet v klube s k.rom v hube---h16 su obycajni chudaci...si myslia ze ked byvaju v petrzke ze su neviem co...aj ja byvam na sidlisku ale je stokrat horsie ako petrzka...to ja by som mal zacat rapovat a nie oni... :lol:
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W

Návrat na "Debata o všetkom"