WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vyzera to OK. Nerobis zveriny s Windows ? Nepada ti do BSOD ?
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Danix64 »

faugusztin napísal:Vyzera to OK. Nerobis zveriny s Windows ? Nepada ti do BSOD ?
nepadá mi do BSOD. Nikdy nebol BSOD.

hmm zveriny... no neviem.
Na tej partícii nemám windows, ten je na inej ale tiež na tom disku.
Hral som sa s virtuálnym PC vo VMware - Windows 7. Naposledy som dal pripojiť do virtuálneho PC práve túto partíciu, na ktorej mi odišla väčšina dát. :rolleyes: A niečo ten virtuálny win robil s tým diskom, asi ho indexoval, a ešte aj chcel nastaviť nejaké miesto pre kôš... a ešte som mal (aj mám) zbierku portable programov na tej partícii, ktoré používam namiesto klasických programov, ktoré vyžadujú inštaláciu...

V poslednej dobe som aj častejšie preinštalovával win, pretože mi tiež hlásilo, že súbory su poškodené a nečitateľné, ale to bolo na druhom disku - WD 250 GB a na tom som mal vtedy windows. A po chkdsku som už nenabootoval... tak som potom dal windows na ten nový disk WD 640 (vytvoril som si novú partíciu z voľného miesta inej partície)
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

No pouzivanie virtualneho PC na particioi viditelnej z hostitelskeho PC je dost nebezpecna hra.
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Bdurex »

Tak, mne odisiel takyto krasavec prave....pocas behu som otocil HDD ...sekol PC po restarte uz len sa rozbehne ako vzdy a akonahle sa rozbehne uz len v nom nieco cvaka potom sa prestane tocit....potom zacne rozbehne a opakuje sa to dookola...reklamacia to bude teda no....len seru ma data je este dajaka nadej ze mi ho len opravia?
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

Sanca na opravu je nulova. V dnesnej dobe sa opravuju mozno zostavy, komponenty sa menia kus za kus.
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Bdurex »

No rada pre kazdeho, robte si zalohy dat na DVD najlepsie...mne stacilo spravyt na jedno DVD a mal by som secko co potrebujem najviac :(
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Danix64 »

teraz ma napadá, že či to nemohli spôsobovať RAMky ten môj problém/problémy (tu som o tom písal: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 34#p468834" onclick="window.open(this.href);return false; ) vtedy išli ramky na 833 MHz, 5-5-5-12, 1,80 V
Mohli to robiť ramky??? :rolleyes:   (v OCCT som ich netestoval dlhšie ako pol hodinu asi...)

edit: ale asi nie, lebo ramky som mal tak nastavene uz dlhsi cas a vsetko v pohode vtedy...
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Reinok »

Zdar hoši, mám HDD asi niečo okolo 2 mesiace, pred Vianocami kúpený...v pohodičke nesťažujem sa, načítavanie v hrách, data všetko v poriadku, len keď nerobím na PC nič, proste len plocha a ICQ pustené tak počuť také jemné búchanie v HDD? také ako keď špicom prsta klepnete po stole presne také, neviete čím to je HD tune test je všetko ,,Ok" a test zelenými políčkami do polovice taktiež zelený, quick scan takisto, (celý test by mi trval vyše hodiny (640Gb) :D, neviete čím to môže byť, veď to niesú Green Edície tieto by nemali parkovať hlavičky, toto robí v intervaloch nepravidelných, 10s. 20s. at´d... niekedy nerobí, len už to spravilo 2 krát tak sa len pýtam....nebúcha Vám nikomu v tomto HDD.... :?: Nerás by som neštastne prišiel o dáta.

HDD je normálne nainštalovaný v 3,5" pozícii, ale len 2 šróbmi...

A P.S. môže mi HD odfajčiť aj nekvalitný zdroj? 350W noname, a problém mu robia už 2 HDD (Celeron 3,2Ghz starý 90nm, HDD, DVDRW, 2x1GB PQi, P5L-MX, regulátor na jediný fan, a ACfreezer, grafika 8600GT (56W v BURN) len nezostávajú love na zdroj.. :E
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Danix64 »

pre istotu upevni HDD poriadne, nie len 2 skrutkami (btw "šróby" je nespisovne :laugh:) ... keď nemáš OS na tom disku, tak daj robiť ten test (scan) a popri tom normálne pracuj, i keď nemyslím, že to nájde chyby... a dobré by bolo hodiť screenshot z údajov S.M.A.R.T.
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

Speezeer napísal:A P.S. môže mi HD odfajčiť aj nekvalitný zdroj? 350W noname, a problém mu robia už 2 HDD (Celeron 3,2Ghz starý 90nm, HDD, DVDRW, 2x1GB PQi, P5L-MX, regulátor na jediný fan, a ACfreezer, grafika 8600GT (56W v BURN) len nezostávajú love na zdroj.. :E
Uplne bezna vec, ze nekvalitny zdroj odstreli HDD...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Reinok »

no nepotešil si ma...zdroj bude najbližšie asi až na konci marca...modlite sa aj za mňa...ja som neveriaci... :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale v tomto pripade to skor vyzera na vypadky napajania, sice to tiez nie je idealna vec, ale stale lepsie ako keby ti zdroj pustil do zariadeni viac ako 12V ci kvoli skratu velky prud.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Reinok »

Môže byť príčínou pomalého kopírovania medzi dvomi HDD tiež PSU? Pretože som dal do skrinky 2x HDD jeden tento 640Gb AAKS a druhý 80GB od WD taktiež, obidva Sata, a keď som dal kopírovať medzi HDD veci, tak to kopírovalo v minútach a hádzalo mi tam aj také že 360minút to bude kopírovať, fotky strašne pomaly a aj oné veci data všetko šlo ako na ,,kľúč". Po asi pol hodke mi HDD z ničoho nič odpojilo. Bum a bol preč. Po reštarte tam stále nebol. Tak som otvoril skrinku odpojil mechaniku a tuším aj jeden FAN, a vualá medzi HDD to šlo v 100MBit rýchlosti...10GB súbor behom pár sekúnd, vtedy som nechápal že prečo to robí. Najprv som myslel že to bude sata vstupom ale ten som myslím že nemenil. Tak mi to vyšlo jedine na zdroj...

(Momentálne musím mať jeden FAN vypojený aby PC vôbec išlo)

V okne nemám ponuku upraviť, prečo?

Napíšm do nového.

Odpojilo mi 80GB HDD, nie 640Gb!

//spojene posty, pouzivaj to uzasne tlacitko upravit, gammaray
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, zjavne to zdroj nestiha ked musis odpajat ventilator (tj dalsi spotrebic) v okruhu... Ten zdroj si fakt zozen.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: WD 640Gb AAKS skusenosti sem:

Príspevok od používateľa Reinok »

Moderátorm: Ja tu nemám tlačítko upraviť? Why?

Ešte otázka k disku majú tieto disky 2x320Gb platňu?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"