Preco nie TN panel?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

takze tu je pekny priklad ditheringu...jesnoduchy prechod 2 farieb http://upnito.sk/imggal.php?viewImage=8 ... 6bfb11e89b

kresne pasiky..teda iba s TN :-)

Alebo ze by to nebol dithering,len nejake skoky sposobene technologiou LCD?Teraz neviem
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Snake »

volá sa to banding :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

cize to mas aj ty na ispa?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Snake »

neviem čo je ispa :-)

Banding je vlastne zlý algoritmus ditheringu spôsobený elektronikou (voľne povedané je to nepresné farebné spracovanie vstupného obrazu), to že monitor je 6bpc ešte neznamená že má banding, niektoré monitory ho pociťujú pri inom nastavení než továrenskom. Čiže tu zase platí, prd elektronika, prd monitor :-).

Za vadu LCD sa to nedá považovať, skôr za vadu MCU :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

chcel som napisat IPS
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Snake »

ako som už písal, je to vec elektroniky ;) aj televízory môžu týmto problémom trpieť





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

louth napísal:chcel som napisat IPS
..ja som vychadzal z toho ze som tie ciary videl iba na TN monitoroch...ale vlastne spravne som to napisal..je to v podstate mozne iba na TN paneloch..:)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Snake »

a to si jak zistil? keď je to nejaké super IPS s taiwanskou elektronikou za 5$ tak to bude mať banding :-), vravím, je to vec elektroniky, nie vec panelu...





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

tak zatial na vsetkych co som to videl mali zlu elektroniku :D
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 376
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa charonme »

Snake napísal:Tieto monitory môžu zobraziť 253 odtienov tmavej, cislo 253 pochadza z 63x4+1 (253^3), kdezto 8bitovy panel zobrazi 256 odtienov (cize 256^3) cize full 16,7 Milionov farieb. Toto znamená že všetky 4 tmavé farby (0,1,2,3) sú zobrazené ako čierne, aj ked je monitor nastavený...
Čiže aj ondro, a aj ty máte pravdu.
Sory, tomuto zaveru vobec nerozumiem :red:
To, co opisoval Ondro a nazval to ditheringom bol princip skladania farieb zo subpixlov, ktory predpokladal 8bitov na kanal. Ja som ditheringom nazval jednu z metod, ktora sa pouziva na simulaciu farieb v pripade, ze panel pouziva menej ako 8bitov na kanal. Ty si opisal dalsie kedysi pozuzivane metody. Je mi jasne ze dithering moze byt vselico, napr. v oblasti zvuku a pod.
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
rikino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 07:54

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa rikino »

Zaijimava debata-Stale to iste!
Na hry + Video=JEDNOznačne nejaký nový TN panel. PLUSY-ODOZVA=2až 10ms a hlavne žiadný Inputlagin.
Zapory-Horši pozorovaci uhol.nie je vhodny pre profesialnych grafikoch.

NA grafiku to ostatne IPS,MVA PLUSY-dobry pozorovaci uhol.stabilne rozlišenie farieb je lepšie.OZAJ len pre grafikov.
ZAPORY -DOBA odozvy Od 6 až 20-26 ms.Zytočne otom diskutovat kto tomu trochu rozumie vie očom je reč.
A HLAVNE ten inputlag okolo 20 ms.(vrychlich zaberoch vo filmoch snimky dobiehaju a vhrach je to eštie horšie.
Na zaver-Neni možne (zatial) mat panel DOBRY na všetko.Iba CRT to dokaže ale za to je zase ina daň.

Kto my neverý nech si pozrie testy panelov na tejto stranke. http://www.svethardware.cz/branch.jsp?n ... 150043DF0D" onclick="window.open(this.href);return false;

To je ale pech že vpočitačovej dobe je našmu OKU najprirodenejši obraz z CRT .No čo už narobiš? :?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ja mam podla tej stranky obstojny monitor(uz vidim Snaka ako nesuhlasi!:))...a fakt som snim spokojny a po kalibracii sa farby subjektivne zmenili len malo,tak je asi aj dobre "faktory" nastaveny
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa br4n0 »

Inputlag majú aj TN monitory, to je otázka elektroniky, nie panelu (príklad). Čo sa týka proklamovanej nízkej odozvy TN, stačí si pozrieť testy napr. na xbit labs a hneď vidieť, že reálne hodnoty TN sú ďaleko od 2ms a VA/IPS na tom zasa vôbec nie sú tak zle, aby sa na nich nedalo hrať.
Posledná vec, čo ma zaráža, je, že používatelia sú ochotní vzdať sa aj poslednej výhody CRT, "normálnych" pozorovacích uhlov a tváriť sa, že "it´s not a bug, it´s a feature". Pravda je taká, že TN mierne mení farby/kontrast už pri malých zmenách uhla, takže to vôbec nie je o tom, že nikdo sa nebude pozerať zo 160º uhla, hoci, ak sú pri pc viaceré osoby, je to bežná vec.

//Odborný popis Hi-FRC (temporal) ditheringu, vďaka ktorému nás môžu výrobcovia oblbovať so 16,7mil. farieb.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa Andre »

rikino-u TN 2-10ms?Cool!Podla testov na svethardware.cz taky monas nenajdes..
nulovy inputlag u TN?,alebo aspon vacsiny TN?Alebo mensiny? :laugh:
S-IPS 24 odozva 9-18ms http://www.extrahardware.cz/hp-lp2475w- ... y?page=0,8" onclick="window.open(this.href);return false;
hladas dobry monas na vsetko?(v beznej sfere) http://www.alza.sk/SK/lcd-displej-benq- ... d68988.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ,LP2275W(netrpia badatelnym inputlagom)

milujem ludi co si jednu vec najdu,dve domyslia
rikino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 07:54

Re: Preco nie TN panel?

Príspevok od používateľa rikino »

andrejsvk napísal:rikino-u TN 2-10ms?Cool!Podla testov na svethardware.cz taky monas nenajdes..
nulovy inputlag u TN?,alebo aspon vacsiny TN?Alebo mensiny? :laugh:
S-IPS 24 odozva 9-18ms http://www.extrahardware.cz/hp-lp2475w- ... y?page=0,8" onclick="window.open(this.href);return false;
hladas dobry monas na vsetko?(v beznej sfere) http://www.alza.sk/SK/lcd-displej-benq- ... d68988.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ,LP2275W(netrpia badatelnym inputlagom)

milujem ludi co si jednu vec najdu,dve domyslia
Pratelia zle ste si pozreli testy .Pozrite si napr.LG - L226WTQ-SF alebo LG L227WT-PF obidva su 22"-Ta odozva je
skutočne taka 2-10ms.

A prosim ta čo to je (netrpia badatelnym inputlagom) ved je to vec naročnosti divaka alebo OKA.Ked si naročny na obraz
tak to musiš vidiet a časom ta to začne znervoznovat.Mam stym skusenosti.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"