ake auto kupit do 150.000 ??

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa lezgy »

chudak chlapec si nakoniec nekupi nic :)
ja ti dam taku osobnu radu ak uz velmi nejake auto chces
mas v podstate jedno lebo obabru ta vsade pokazi sa ti kazde
vyber si take aby sluzilo ono tebe a nie ty jemu

ak budes MOC sprtat do tej ktorej znacky ake su jej naj chyby a pod rucim ti ze nekupis ziadne

odporucil by som ti
vseobecne zober benzin - kupujes ojazdene teda dizlaky maju vyssie ceny oprav
nieco male 5dverove
moj tip by znel ford fiesta
je to male relativne malo zere a co sa tyka motora ak netrafis nejaky vyslvoene smejd tak ti pobeha nejaky ten rok
a ak by si uz bral tak ho kupuj s CK
na to aj poistovne zaberu....
ak sa uz pre nejaku znacku rozhodnes najdi si na nete forum konkretneho auta a pozistuj si naj chyby ktorych sa musis vyvarovat :)
tu sa dostavam k bodu preco predom MOC nesprtat :)

a taky dotaz.... treba ti v blave auto?
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa kajfun »

treba mi v Blave auto a zdaleka nielen jedno ; inak uz asi vies ze upgradujem Octaviu co vyplyva z mojich prispevkov v tejto teme - hlavne co sa tyka velkosti.

povodne som planoval zaskorovat Renault Grand Scenic, 4.8metra, ale ten mi nevyhovoval spolahlivostou, hotova katastrofa a peklo samotne. Tak som pritlacil pilku na Chrysler Grand Voyager, 5.14metra a ty mi poradis Fiestu :) nie som si isty ci ideme spravnym smerom :)
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa lezgy »

hej vsimol som si az dodatocne :)
pomylil som si ta z inym userom nejako som bol v tom ze je to iny chlapik :D
sory :wallbash: :red:
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa kajfun »

pohoda, o nic nejde - mas ale velku pravdu ze stary ojazdeny dieslak ma urcite vyssie naklady na udrzbu ako poctivy jednoduchy benzin. Ziadne vysokotlakove vstreky, ziadne turbo, intercooler, pretlakove ventily, EGRka a podobne veci...
Používateľov profilový obrázok
EssoSk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 23. Sep, 2008, 18:39
Bydlisko: Poprad

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa EssoSk »

Kajfun falsovanie servisnej knizky je to iste ako stacanie kilometrou.... TRESTNY CIN....
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa jaffar »

Či zrovna Chrysler je dobrá voľba... Každé auto sa môže dojesúložiť, ale kupovať niečo, čo sa stabilne drží na "top" priečkach nespoľahlivosti...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa kajfun »

servisna knizka aj kilometre su jasne, pokial dojde k obohateniu vacsiemu ako ista hranica [hodne mala, tusim 8000,- v penaznom vyjadreni] tak sa uz nejedna o priestupok ale o trestny cin. PRoblem na Slovensku, ako uz bolo povedane, je dokazat umysel a hlavne konkretnej osobe. Takze... no... skoda reci.

Chrysler a jeho spolahlivost : ano viem ze je na chvoste rebrickov, to som si pozeral uplne ako prve. K tym rebrickom toto:

a) auta na prvych prieckach, typ porsche911 cabrio, mercedes SL, toyota aygo a podobne, jazdia sedem kilometrov za rok. Auta na poslednych poziciach, napriklad VSETKY rodinne vany [sharan, alhambra, galaxy, voyager, espace] sa umiestnuju na velmi zlych poziciach hlavne kvoli tomu ze taketo auta jazdia desattisice az statisice kilometrov ROCNE. Zober si mobile.de, pozri mi auta z prvych priecok tabuliek spolahlivosti, kukni si kolko maju deklarovanych kilometrov. A potom si zoberieme SUVcka/poloautobusy/dodavky/nakladaky a tam sa bavime o 250.000 za dva alebo tri roky uplne bezne. Takze chcem povedat ze to zatazenie je uplne ine.

b) tabulka spolahlivosti NIC nehovori o tom, kolkokrat musis na Renault Espace vymenit motor, turboduchadlo, vstreky a prevodovku aby si sa do tej tabulky vobec dostal = ABY SI VOBEC PRISIEL NA STKcku. Aby sme sa rozumeli kam mierim, chcel som kupit nejake "Espejsy" zvonku, realnych 150.000km, roky okolo 2004, KAZDY JEDEN som si nechal prebehnut u kamarata v Renaulte, KAZDY JEDEN co ma 150.000km [!!! IBA !!!] tak ma vymeneny motor, minimalne raz ak nie trikrat turboduchadlo, vacsinou aj vstreky a prevodovky. Toto myslim uplne vazne, bez akejkolvek srandy. A este mi fesak ukazoval na dvore vozy, zopar lagun, zopar meganov, dva espejsy: tento caka na vymenu motora, tuto je turboduchadlo, tu je turbo aj s motorom, tu je turbo, tu je turbo, tu je motor, tu je prevodovka. V zivote som nikdy tak rychlo neutekal prec ako z Renaultu.

c) co sa tyka toho Voyagera, nejdem ho obhajovat. Je to auto ktore ako vsetky ma svoje problemy, tu sa bavime hlavne o stvorHLAVOVOM motore 2.5TD od talianskeho VMMotori - kazdy valec ma vlastnu hlavu a nie jednu spolocnu. Vyborny vynalez, fakt hodny gulky do hlavy tentokrat ale konstruktera. Pokial sa tomu motoru dopraje aspon trochu primerana udrzba - teda nie system "jazdim dokial sa masina nezastavi" ale system "vymenim rozvodovy remen len o 50.000km neskor ako predpisuje vyrobca" a hlavne pokial s tym nejazdi uplne hovado, tak je to relativne v pohode. A ak by aj nebol, tak tento motor pouzivali vsetky Alfy, Lancie, zopar dalsich vozov takze zohnat ojazdeny na 2nd hand trhu je jednoduche a lacne.

Zase mam vybehnute REALNE veci na Voyagera od slovenskeho zastupenia a bavime sa o tomto:


klimatizacia : odfajcena elmag spojka - to ma kazdy druhy, vymena tak za 3000,-
servo pumpa riadenia - predieranie
praskanie hlav na naftovom motore do roku 1999, potom prislo ku generacnej zmene. Nove Mercedes motory 2.8 su drziaky ak sa dodrzi predpisany servis.
zhrdzavene odvzdusnováky brzd
hrdzave vyfuky
tecenie oleja z prevodovky, motora
riadenie, capy - jasne, je to obrovske tazke auto.
brzdove kotuce vpredu - zase, hmotnost sa podpisuje
silentbloky, tlmice, poloosi hlavne vpredu - znovu, dosledok hmotnosti
riadenie, kulisa - zeby sposobene hmotnostou?
loziska na kolesach prednej a zadnej napravy - zase hmotnost...
zhavice
nachylne na vady automatov - to je prieser vsade, nikto nemeni olej a potom to tak vyzera.


no cize ked to zoberiem ad absurdum, tak su to veci ktore sa daju strasne lahko skontrolovat pred kupou az na tie hlavy na motore. Tym ze 2.5turbodiesel robi necelych 90kW, nebavime sa o vysokotlakovych vstrekovacoch a dokonca viac-menej ani o turbach. Chryslery maju OBROVSKU vyhodu v tom ze do nich sa nevie fusovat vela ludi tak ako do vsetkych ostatnych aut takze skoro vsetci majitelia Chryslera chodia do autorizovaneho servisu - a sme znova pri realnych kilometroch ktore sa tam zaznamenavaju :) a hlavne tu mame preukazatelnu servisnu historiu.

... no a posledna vec, ktoru sme tu uz preberali, je to ze hadam ani jedno taketo "vysokokilometrove" auto v zahranici nema na slovensku najazdenych viac ako 170.000km od roku 2001 ; pricom v zahranici sa bezne robi prudko cez 200.000km za tri roky. Z toho potom vyplyvaju psychologicke sklamania typu "kupil som si auto ktore je strasne nespolahlive a ma iba 130.000km" - skoda ze v reali ma ten autak za sebou uz cez pol miliona...


doporucujem napriklad tieto Voyager inzeraty:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1" onclick="window.open(this.href);return false;

2001cka a 636.000km! Ano, dve tretiny miliona za sedem rokov, co je takmer stotisic rocne. TAXI.




http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1" onclick="window.open(this.href);return false;

596.000km



http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1" onclick="window.open(this.href);return false;

2001cka, 410.000km


a dalo by sa pokracovat. Takze tie auta na to maju, akurat im treba dopriat opateru nie ako pri Skoda 105. To je cele...

teraz ruku na srdce: kto z vas ktori toto citate NIEKEDY MENIL OLEJ V PREVODOVKE ?? Ja menim kazde dva roky [!!!] vzdy pred zimou na vsetkych mojich autach, lebo to stoji par stokorun. Felicia? 300. Octavia? 400. No a potom ta prevodovka samozrejme trosku inak vyzera ako ked ma 200.000km s jednym olejom od vyroby, ze? Na jeden olej v prevodovke sa u mna najazdi na jednom aute tak 30.000km max. [teda za tie dva roky]. Viac nie.

enjoy!
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa miroh »

pridaj si este aspon 150000sk a potom uz bude z coho vyberat :bye:
Asus g751jy....
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa jararak »

EssoSk napísal:Kajfun falsovanie servisnej knizky je to iste ako stacanie kilometrou.... TRESTNY CIN....
sa spametaj, si na slovensku, tu to ad 1 nikomu nedokazes a aj keby, moze ti to splacat po 1sk mesacne
ad 2 bude sa to vlacit 100 rokov, napriklad obycajne napadnutie v mojom pripade sa riesi vypocuvanie uz 7 mesiac, uz stihli vypoculi az 2 svedkov.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
EssoSk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 23. Sep, 2008, 18:39
Bydlisko: Poprad

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa EssoSk »

ale je to TRESTNY CIN !! Otec dovaza v poslednej dobe bmw,audi,mercedes z ITA,SWE,FIN.... vsetko 100% serviska nestacane nic.... chapes on moze doviezt neaku opravenu buracku a zfalsovat serv knizku a predat to za taku cenu ako ten v 100%pro stave .... ale to si nece mat na ruchach krv ani spinu.....kapis? ak je to auto dovoz a ma servisku s tej krajiny peciatky.... tak je to na 99.9999..% prava... to len slovaci cesi a ukrajinci su taki kkti ze ma auto 5-6 rokou a bolo na servisnej prehliadke raz.... tak samozrejme ju sfalsuje a stoci aby ho lepsie predal.... a tak sa stane po 2-3 majiteloch ze auto ktore ma najazdene 680tis....(udaj v systeme) ma 250tis na "palubovke"
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa Scorp »

EssoSk napísal:ale je to TRESTNY CIN !! ...
Takto... čo je presne trestný čin? Keď stočím tachometer na trabante a strelím ho za dve vodky, že má najazdených 1000km? To ešte nie je trestný čin, pokiaľ viem... škoda nulová
Zákon vraví, že za každú stočenú tisícku je mesiac basy, alebo tak nejak? Dajú sa tie stočené kilometre vyčísliť na peniaze? Pokiaľ nie, ako predajca maximálne klamem zákazníka, čo môžem robiť aj totálne nevedomky... ale aby mi on dokázal, že som mu tým spôsobil ujmu...

"čo ja? Šak ja som sprostý, nič neviem, ono to má fakt aj tachometer? ..."

u nás to nehrozí, tu ťa tutovo zavrú jedine za vraždu priamo na pojednávaní, všetko ostatné sa dá obkecať a čo sa obkecať nedá, sa dá zaplatiť.. a keď ani to nie, čas to spraví... vitaj v strednej Európe, sestre východu, akurát nemáme ropu a sme niečo medzi zvieratkami a rusmi
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa jararak »

essosk, vidno ze mas este malo prezite
myslis ze to len slovaci vedia stocit km? pokial sa auto dostane na sk tak sa kilometre stacaju aj 5 krat, staci na mobile.de, autoscout a autobazare.eu monitorovat auta a hned si vsimnes tie iste auta a vsade ina vybava a ine kilometre, kdez v nemecku ma auto palubak, a kozene sedacky a 250tkm u nas ma to auto 160, je bez radia, navigacky a bez koze a drahsie asi tak o 40-50tacov, v poslednej dobe sme si nasli asi 10 takych kuskov.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa Xaltotun »

za 150 sa sa daju kupit audi A4 s 2.0 TDI, r.v.2004 to asi nebude ale podla mna to nie je zla volba
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
EssoSk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Ut 23. Sep, 2008, 18:39
Bydlisko: Poprad

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa EssoSk »

Xaltotun napísal:za 150 sa sa daju kupit audi A4 s 2.0 TDI, r.v.2004 to asi nebude ale podla mna to nie je zla volba
Njn aj keby mala 150 stocenych ale isto vydrzi viac jak neaky talian alebo dacia logan abo jaka blbost
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: ake auto kupit do 150.000 ??

Príspevok od používateľa miroh »

to xaltotun ...za 150 sa sa daju kupit audi A4 s 2.0 TDI, r.v.2004 to asi nebude ale podla mna to nie je zla volba......no ukaz mi nejaky link za tu cenu... :laugh:

Návrat na "Debata o všetkom"