2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ani ja, ale ked nebude ina sanca :D. Jednoducho ked bude TB pozadovat 15% zo sumy, tak sa mozu aj roztrhat s percentami, proste to nepojde lebo tolko do toho nebudem moct dat, ak chcem zaplatit vsetky poplatky a dane okolo toho, zaplatit zariadenie bytu, vymalovanie a podobne veci.

PS: Mne vypocitalo 70 tisic euro, co je pekna suma, ale ja si chcem kupit aspon 3-izbak z praktickych dovodov - ak si uz kupim ten byt tak ho predam iba ak pojdem na trvalo do zahranicia, ale na to velku sancu nevidim (moc sa mi do cudziny nechce). A na to je 70 tisic proste malo, aj ked k tomu pridas par tisic euro ako vlastny vklad pri 95% hypo. Ako hovorim, ja potrebujem hypo okolo tych 85-100 tisic, snad to nejak pojde... Teraz uz zacinaju byt ceny bytov realnejsie, a kym si pozistujem a pochodim banky tak to pojde este o trosku nizsie :laugh:.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Toman »

ja mam hypoteku z VUB a som spokojny, bezproblemove vybavenie, relatinve normalny urok... a mozem ju za istich podmienok aj predcasne splatit (teda us sa vidim.....)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

ano ale povedz aky mas prijem ha
s takym by som ani ja nemal problem
nie je problem dostat hypo s dobrym platom ale s normalnym vies
to bud macher a skus vybavit 2mega s prijmom 500 euro :-D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

scarinko, ja sa bojim ze nedostanem 3M s prijmom nad 1k€ cisteho (este stale som nevyzradil svoj plat :-D ).
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

detaily som moc nevedel takze som zadal udaje ake som si domyslel
ale v SLSP mi vyslo toto

Obrázok

mozes si vypocitat sam
http://www.slsp.sk/Popup.cfm?MessageTyp ... alk01_Uver" onclick="window.open(this.href);return false;
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Problem nie je to, ze by sa to tam nezmestilo z hladiska penazi, to nie je problem. Ale bohvie ake su tie ine limity, kvoli ktorym ti napriklad znizia maximalnu splatku o x € :-) . Ved uvidime, zajtra mam stretnutie s bratovym financnym poradcom, uvidime co poradi.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Inak ešte jedna vec, to čo Vám vyhodí kalkulačka banka vôbec nemusí akcetovať.
Posledné slovo má vždy banka a aj keď máš všetko podľa kalkulačky, úver nedostaneš alebo úplne iný než ti vyhodí kalkulačka.

Scary: čo sa týka poradenstva, nerobím len hypotéky ale mojou prácou je aj iné (dá sa povedať všetky) oblasti finančného trhu. Naviac ty chodením po pobočkách bánk a zisťovaním informácii zabiješ toľko času, ktorý by som mohol využiť inak.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

ale ja si to radsej overim sam a nebudem sa spoliehat na nejakeho financneho poradcu ktory je aj tak plateny od toho kto si aky uver zoberie alebo kto kam vlozi peniaze. proste tomu neverim. to mas tak ja s HW ja si ten komp radsej kupim v 4 shopoch a zabijem tym kopu casu ako to nakupit naraz na pixmanii a bat sa potom ci sa nieco nestane. ne fakt dik.

btw stravil som v banke asi 10-15 min takze strasna strata
ked to tak zratam tak ked obeham 4 banky po 15 min tak to mam tu istu hodinu co by som stravil s tebou na kave
a uz drzim hypo modely v ruke z kazdej banky a mozem si ich porovnat a verit im.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

No s tými kompami to nebol dobrý príklad. Skôr by som to prirovnal k tomu, že ty obeháš 4 shopy a napr. Faugusztin ti zloží komp. Ak mu veríš, od koho zoberieš komp?? Celé je to o dôvere. Ty nemáš dôveru v poradenstvo, takže chápem, že si všetko vybavuješ sám.
Scary znova opakujem ja nerobím len hypotéky, ale aj iné veci. Už sme dosť OT takže už sa na tému finančného poradenstva nebudem vyjadrovať. Jedine cez SS.

Tie modely o ktorých hovoríš ti musia schváliť vyššie v banke ako na pobočke a tu býva zväčša dosť problém. Pobočka nezisťuje prakticky žiadne podrobnejšie informácie. Teraz vravím z vlastnej skúsenosti a veru odomňa nechceli prakticky nič, len výšku príjmu a pár údajov a už som mal model hypotéky v ruke.
Toto je len návrh a realita je poväčšinou iná.
Prajem veľa šťastia nech vybavíš dobrú hypotéku. Potom ju sem postni aspoň teda čo koľko a za koľko.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Toman »

a este by som dodal ze bacha na financnich poradcou, su horsi ako spam na Viagru....

T. :laugh:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ved uvidime, za pokus to stoji - urcite neobetujem tyzden svojej dovolenky aby som obehal vsetky banky :laugh: .
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa miso2911 »

Toman ty rob nieco s tou gramatikou kks sak to mi trha oci

a k teme: len dodam ze ked chces teraz niekedy kupit byt tak je ten najlepsi cas aky len môze byt tj. je kriza a vsetci vieme ze ceny bytov isli dole, viac uz dole nepôjdu to je jasne takze teraz je ten najlepsi cas...uz si len vybrat vhodny uver a je to...viem ze nemas na vyber ale ja si neviem predstavit ze budem splacat 20 rokov uver ale to je na tebe inu moznost asi nemas...a este ti chcem povedat ze fakt pozor na to ze si to beres spolu s frajerkou je to velke riziko, viem ze teraz to môze byt medzi vami super ale si predstav ze sa nieco stane kruto sa pohadate rozidete a co potom?
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Toman napísal:a este by som dodal ze bacha na financnich poradcou, su horsi ako spam....

T. :laugh:
Povedz toto mojim klientom, podľa mňa by s tebou nesúhlasili :laugh:
O tvojom negatívnom postoji čo sa poradenstva týka viem a aj ho chápem. No ja viem čo robím a prečo to robím. ;)

No aj keď si väčšina ľudí nevie predstaviť, že bude splácať 20-30rokov úver, bohužiaľ iná možnosť pre bežného človeka nie je. Ak Vás niečo napadá sem s tým, rád sa poučím.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Debata o všetkom"