Rada - Kolieskové korčule

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

Blackhawk napísal:to mas na mysli tie hopsajuce? :D
jj, ale co si co budeme klamat, som iba bezny chlap, takze preferujem hopsajuce (o)(o) pred (.)(.), a predklonena cyklistka s ...balabambam... je tiez radost

a ked je pekne slniecko, a biele tricko, pripadne bez drziaka na domestikovanu zver... a potom jemne sprchne (letne burky/prehanky rulez), tak je naozaj radost ist sa kamsi previezt

ale v takych pripadoch odporucam bicykel, nakolko kolieskove korcule su velmi nachylne na vodu, a potom sa moc smykaju na mokrom asfalte ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

NO takze pobehal som Exisport, intersport a dako sport. Sledoval som vacsinou RollerBlady. Ceny boli napr v DakoSporte zlavnene z 5200Sk na 2500Sk. CO sa mi celkom paci. prikladam obrazky, napiste, ktore su take naj.Ci sa oplati priplacat alebo nie.

Exisport
RollerBlade Spark 6OB
podvozok - ALU, kolieska - 80mm/82A, loziska - SG5, cena - 3300Sk
Obrázok

RollerBlade ASTRO 6.0 09 vraj model tejto sezony, lacnejsi ako predosly model minulej sezony :)
podvozok - ALU, kolieska - 90mm/92A, loziska - SG7, cena - 2400Sk
Obrázok

FILA Master XT
podvozok - ALU, kolieska - 84mm, loziska - asi ACEB 7, cena - 3000Sk
Obrázok

Intersport
RollerBlade Spark RC
podvozok - ALU, kolieska - 80mm/82A, loziska - SG7, cena - 3000Sk
Obrázok

DAko SPort
RollerBlade Spark XT
podvozok - ALU, kolieska - 84mm/84A, loziska - SG7, cena - 2600Sk z povodnej ceny: 4300Sk
Obrázok

RollerBlade Crossfire 4.0
podvozok - ALU, kolieska - 84mm/84A, loziska - SG7, cena - 2600Sk z povodnej ceny: 5200Sk
Obrázok

Najviac sa mi pacia tieto posledne uvedene. Maju Systém TFS power pre jednoduché uťahovanie . Aj cena je dost zlavnena. Co poviete. Fotky niesu kvalitne, lebo slabe osvetlenie a je to iba mobilom.
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

Ak mas rad rychlost, ber 7kove loziska... prvych par dni to bude o hubu, ale zvyknes si (co ta nezabije, to ta posilni). psychicky sa priprav na cestne lysaje a nadavanie na kolieskokorculiarov, co sa nepozru za seba, nez vybocia z drahy.

Cim vacsie kolieska, tym vacsi polomer kruhu, na ktorom vies zatocit ... ale zase vacsi potencial na rychlost.

Dalsim velmi dolezitym faktorom je design, na ktory clovek da velmi-velmi-vela. Ked sa ti nebude lubit design, tak si korcule nekupis, ani keby jazdili same. Predsa len, ty to budes mat na nohach, nie my.

Ak by som si ja z toho mal vybrat, za predpokladu, ze som v zivote nestal na kolieskach, bral by som asi RollerBlade Spark 6OB, a to z dovodu, ze sa mi lubi modra (a mam aj modre K2ky, abec5 loziska, a tiez maju cca 80ky koliecka, takze slusne na zaciatok).

Teraz by som asi bral RollerBlade ASTRO 6.0 09, a to koli 90mm kolieskam v kombinacii so 7kovymi loziskami. Tam bez namahy das 25kmh, a vies to dlhodobo udrzat.

co sa tyka tvojej volby RollerBlade Crossfire 4.0 : so zapinanim daneho typu nemam prakticke skusenosti. Nelubi sa mi a nemam naladu ho skusat. Som konzervativny magor. Radsej si sadnem, a pohram sa so snurkami (a medzicasom poobzeram slecny, ktore sa k tomu zohnu). U hentoho viazania si nevychutnas vyhlad na kopce, ktore su na horizonte.
SG7 loziska budu ficat slusne, a tie 84mm koliecka ... nuz ... rychlostny priemer ...
Pokial sa ti lubi farba a nebudes sa za to hanbit, tak ich ber.

PS: vsetky varianty co si ponukol su bez umelohmotnej listy, mas pochvalu :cool:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa NuSuey »

nuz aj ja som sa odhodlal a kupil som si predvcerom korcule, konkretne FIla Master GLX
Obrázok

kupil som to v exisporte, za slusnu cenu ;)

konkretne su to ABEC5, 82A

..kupil som to s tym, ze som nikdy nestal na ziadnych korculiach (ziadnych!), nakoniec vcerajsok dopadol padom na ruku - a kedze som tesne predtym dal dole chranice (bol som uz blizko pri vchode a tusim som nieco dotahoval), skoncilo to bolestivym narazenim ruky - mam to (troska) napuchnute :hysterical:, kazdopadne, po urgovani braskov, som v nemocnici po rentgene zistil ze to mam len narazene zrejme :P (boli ale dlan humusne, .. aspon si zapamatam nedavat dole chranice xP )

a dneska som sa do toho dal opat - teraz uz aj so spolocnostou, kamosom/kolegom..

wau, krasa.. :cool:
krasne sa da pri tom odreagovat - okolo vam lietaju casto pekne babenky.. uz len dokupit tie okuliare ako vravel galen;)
urcite mozem kazdemu toto odporucat, kto to este neskusal.. yahooo
(je pravda ze momentalne ma bolia nohy, ale .. to je dan, zato ze niesom na tie korcule zvyknuty zrejme)

krasny relax, uz len to pivko za tym si dat - to by este bodlo :-D

:good:
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

pivko silne odporucam az po vyzuti korculi, bez ich opatovneho obuvania (hlavne pre novacikov). Ostatne to plati o vsetkych omamnych latkach, ktore znizuju pozornost a zvysuju reakcnu dobu na nahodne udalosti, ako napriklad nebezpecne zaklonenie dozadu ...

ale uznavam, ze taketo doplnovanie tekutin je fajn, bezne sme so spolubydlom chodili par km do varina, potom s5 do ziliny, zase do varina, tam pivko ... a potom pohodovym tempom s5 do ziliny ...

PS: bacha na slniecko, slniecko je kamarat, kupi dalsie :red:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

galen asi mas pravdu, kupim nejake ABEC 5 alebo 7, kolieska tak 80mm, asi tie cierne rolery za 2600. Myslim ze klasicke snurkovanie bude lepsie. PRedsa keby sa ten system pokaslal :)

NuSuey a kde presne chodis korculovat? tiez teraz byvam v KE a premyslal som, ze ked kupim, tak kam pojdem.
Napada ma akurat chodnik okolo celej cesty na zapade, terasa atd...
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa NuSuey »

nuz my na jazere mame taku fajnu trasu pri hornade ;) takze tam odporucam :)
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

Kde presne to je, siel by som to tam vyskusat.

tu mas kde je jazero. http://maps.google.com/maps/mm?ie=UTF8& ... 9&t=h&z=15" onclick="window.open(this.href);return false;
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
NuSuey
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 383
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa NuSuey »

nuz zacina ta 'trasa' pri hradzi hornadu, takze DUFAM ze som to vyznacil dobre, ale zda sa mi ze tam niekde to zacina :)

dufam ze som to nasiel, spravne - kedze som sa v tom podla mapky nevyznal :)

..juj uz sa teism na korcule, skoda ze chodidla este bolia..a ta narazena ruka ani nehovorim :good: xP
Case: Silverstone RVZ01B, CPU: Intel Core i3-4130, GPU: EVGA GeForce GTX 750 Ti 2GB, RAM: Crucial Ballistix Tactical 4GB (1 x 4GB) DDR3-1600, MB: Asus H81I-PLUS Mini ITX, HDD: Crucial M500 240GB
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Nazdar, hoší, rád by som poprosil o radu, dostala sa mi do ložiska zrejme špina, nejaký piesok alebo čo... a ľavá korčula mi tým pádom vydáva zvuky, proste ako keď je piesok v ložisku, a potreboval by som ho vyčistiť ale dôkladne, máte nejaký ľahký návod aby som nemusel bežať do shopu kupovať nové, potom čo by som toto odfajčil mojou neodbornou manipuláciou?

len pripomínam sú to Spark RC od Rollerblade...

P.S.: Tie ceny ku*** že som nepočkal, tie posledné vyzerajú bombovo!!!
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

JJ vyzeraju bombovo, ale uz som sa informoval o tom zapinacom mechanizme. Predsa len ze casom sa tam nejaka poistka vybeha a uz to nieje ono. Radsej len vezmem dnes take, kde su šnurky a nie toto.

K tvojmu loziskou. Ked si zlozil koliesko, si mohol odfotit lozisko a dat to tu. Ako vyzera. ci je zapuzdrene alebo nie. Ja som mal kedysi kolieskace(este s umelymi kolieskami) a tam to lozisko nebolo zapuzdrene, ale iba tak ako keby uzatvorene, dalo sa lahko cistit a mazat.
Iny napad nemam :( A zrejme ani iny :(
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Nieje problem pridem domov a odfotim to koliesko, pretoze neviem ktory je ktory...dnes vecer tu fotka urcite bude... :good:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

ja mam tiez zapuzdrene loziska, skarka tenka, ze by tade clovek ani zastruhany misaci chlp nevopchal, ale prach sa tam nasere ...

raz za cas to zakapnem/preplachnem WD40kou, obcas to pomoze. Jedno lozisko mi trosku drhne, odtial to uz neviem vyplachnut, ale co uz ... nejak nieje velka vada, a az sa to dosere uplne, vymenim loziska, pripadne cele korcule ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

tak nakoniec som kupil tieto za 2400Sk + inline ponozky :)

Obrázok

len tak trosku som ich skusil, no po case mi trosku lietali, ale to asi preto, ze som mal iba kotnikove ponozky, ked som vybral nohy z korculi, tak boli totalne mokre :)
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

aj mne lietala noha...treba to fakt poriadne uviazat,, ale zase aby nebolela...potom to pofici :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Debata o všetkom"