NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
D3VIANT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2009, 14:36

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa D3VIANT »

Fajcenie je strasny zlozvyk. Neviem preco ludia chcu skodit vlastnemu zdraviu.
MB: ASUS MAXIMUS VIII ALPHA HERO
CPU: INTEL i7 6700k + Noctua NH-U14S
RAM: Kingston HyperX 32GB 36000Mhz
GPU: ZOTAC EXTREM GTX1070
SKRINKA: Corsair Obsidian 750D Airflow edition
ZDROJ: SEASONIC 700W Gold
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa ChataGym »

nefajčím, a fajčiarou totalne neznášam...a najradšej mám tých čo si vedla mna zapália a všetok dym rovno do tváre...
nič nevie lepšie naštartovať môj adrenalín, hlavne na zastavke... :gun: :smoke:
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Jofo »

1. fajcenie nie je zlozvyk, ale fyzicka zavislost od nikotinu (fyzicka = naviaze sa na urcite receptory v mozgu a pozmeni rovnovahu urcitych hormonov, co sa telu evidentne paci, a ked vyprcha, telo chce znova -> abstak, jednoducha matika). De facto sa viaze na rovnake receptory ako tvrdsie drogy, napr. kokain

2. to, ze niekomu "chuti" fajcenie je sposobene tym, ze odstranovanie abstaku je asociovane s chutou dymu, preto aj ti, co fajcia len obcas po tej cigarete siahnu (keby nikotin nebol navykovy, ani pes po tabaku nestekne, lebo by ten dym nikomu "nechutil").

3. tymto chcem vyviest z opaku kazdeho fajciara, co si mysli ze neni zavisly...
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Memnon »

este aby som doplnil
...fajčením vyvíja aj psychická závislosť. U psychickej závislosti ide o zvláštne ladenie psychiky, ktoré núti človeka k sústavnému požívaniu drogy, nikotínu z cigarety a teda pravidelnému fajčeniu. Jedinec tak robí preto, aby si privodil príjemný stav alebo, aby zabránil vzniku nepríjemných pocitov. Postupne asi u 85% fajčiarov sa väčšinou do 2 rokov od zahájenia fajčenia vyvíja fyzická- drogová závislosť.
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Timmy2k
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 488
Dátum registrácie: Ne 16. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Timmy2k »

Vynikajúce vlákno, idem sa hneď vyjadriť:

Fajčenie ako také je podľa mňa rovnaká pliaga ľudstva ako alkohol. Aj keď tu existuje veľa odlišností, v princípe je to stoka tak či tak.
Osobne som zarytý nefajčiar a z toho titulu mi je fajčenie veľmi nesympatické a prekáža mi. Som natešený z toho, že z legislatívnej stránky sa v danej veci koná v prospech ochrany nefajčiarov. Je jasne preukázaný súvis fajčenia a rôznych ochorení - s rakovinou pľúc na prvom mieste pelotónu.

Keď niekto fajčí a ja to mám dýchať, je to priame poškodzovanie môjho zdravia - každý predsa vie, že pasívny fajčiar na to tiež dopláca. To už ma môže dotyčný skôr fackovať z fleku ako fajčiť mi do tváre.

Čo sa týka polemiky ohľadom zvyku resp. závislosti, to z vlastnej skúsenosti neviem posúdiť. Nikdy som zapálenú cigaretu v ústach nemal. (Ak tak, nezapálenú čo som vzal otcovi :hysterical: )
Názorný príklad môjho otca mi ukázal, že závislosť je to len v minimálnej miere. Viac ide o zlozvyk a nudu či hlúposť vlastnej povahy. Pomer 30% závislosť a 70 % ten zvyšok čo som vymenoval.
Môj otec prestal fajčiť po 25 rokoch zo dňa na deň. Bola to stará škola odchovaná na "Mars-kách". Pribral pár kíl, začal cmúľať na prechodné obdobie hašlerky a je v poho. Svet sa mu nezrútil a na Prednú horu ho takisto neodviezli.

Fajčenie však môže súvisieť aj so životným štýlom. Ale je to len výhovorka. Pre mňa to bola, je a bude STOKA!!!!

Teším sa na reakcie.
Spoiler: ukázať
MY PC:
CPU:
Intel Core i5-3350P, Quad Core, 3.10GHz, 6MB;NH-U9B SE2 37o idle & 55o burn
MB:
MSI B75A-G43, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, HDMI, DVI, GBLAN, ATX
GPU:
MSI ATI Radeon 6850 Cyclone 1024 MB GDDR 5
RAM:
Kingston 8GB (Kit 2x4GB) HyperX 1600MHz DDR3 CL9 X2 Grey Series
HDD system:
Samsung SSD SSD840 120GB SATAIII 2.5'', MLC, (530MB/s; 130MB/s), 7mm, Basic 25o
HDD storage:
Samsung Spinpoint F1 HD103UJ 1 TB 32 MB 7200 rpm 24o
HDD external:
Samsung Portable G2 black 250GB 8 MB 5400 rpm 27o
Optical:
ASUS DRW-2014L1T
SOUND:
Integrated
PSU:
Corsair HX520 520 W
CASE:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0
Screen:
LG LCD 23EA63V-P 23'' IPS, LED, Full HD, HDMI, DVI, 5ms, black
Keyboard:
Genius SlimStar i222
Mouse:
no name
OS:
Windows 7 64 bit
Headphones:
Sony wireless
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Borec »

tak pridávam sa medzi nás nefajčiarov :)
kedysi som fajčil, ale rýchlo ma to omrzelo. hoci sú moji obaja rodičia tuhý fajčiari, ja žváro už vôbec nemusím a sem-tam mi to aj prekáža :) ale inak v pohode, kto fajčí nech fajčí, kto pije nech pije, kto má rád niečo iné, nech sa tomu venuje :)
CPU: e8600 @ 6006MHZ(LN2) | MB: Asus P5E64 WS Evolution | RAM: 4x1GB DDR3 Kingston HyperX 2000MHz | VGA: GeForce GTX 280 | HDD: Barracuda 7200.10 250GB | PSU: Corsair TX750 | MYŠ: Razer Diamondback Red | Watercooling: Thermalright XWB-01 | Danger Den Maze4 GPU | Nexxxos III rev 2 + Black Ice GTX 120mm rad, všetko chladené magmami | Swiftech MCP355 + XSPC top/res | NTB: Toshiba A300
Core 2 Duo e8200 @ 5122MHz --- Core 2 Duo e8400 @ 5226MHz--- Core 2 Duo e8600 @ 6006MHz
Sapphire HD3850 256MB @ 958MHz/ 2070MHz --- MSI RX3850 OC 256MB @ 1012MHz/ 2160MHz
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Snake »

Už som tiež nefajčiar : )))

Priebeh mám tu :))
<iframe src="http://snake.havran.eu.sk/a.php" width="640px" height="200px" border="0"></iframe>

alebo http://snake.havran.eu.sk/a.php" onclick="window.open(this.href);return false; :)))





.
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

osobne držím veľmi tuho palce :good:
...a zároveň mám veľkú radosť

dúfam, že tvoj úžasný počin strhne viacerých
...lebo fajčenie je naozaj nepríjemný neduh
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa ChataGym »

Snake z akeho dôvodu si prestal fajčiť? gratulujem, stavím sa o pivo, že do roka začneš :-D
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Jofo »

Snake: :good: nech ti to vydrzi
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Gl Snake :) Najdi si ked tak inu zabavku, zacni cmulat cukriky ked ti bude najhorsie...
Ja hucim do kamarata aby prestal fajcit, uz nad tym uvazuje :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Snake »

ChataGym napísal:Snake z akeho dôvodu si prestal fajčiť? gratulujem
treba dovod na to? Proste to začalo konverzáciou, a skončilo tak, že som prestal fajčiť
ChataGym napísal:stavím sa o pivo, že do roka začneš :-D
Už mám v outlooku poznámku že mám zájsť do Lednických rovných (rovní či rovných??) na pivo :) aspoň si zájdem za kamarátom :)
nManJofo napísal:Snake: :good: nech ti to vydrzi
Ď :-)
Krutibrko napísal:Najdi si ked tak inu zabavku...
Pravidelne kosím trávnik :-D





.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Dufam ze ti to vydrzich, pridavas sa medzi tych stastnejsich, medzi tych co si proste povedali a prestali.
Inac ja som tiez medzi stastnymi, nikdy som nefajcil, len raz nam stryko "prikazal" vyfajcit cigaru, ze nech sa dobre dogrcame - aspon nas nikdy v buducnosti nenapadne fajcit. To je taka jeho terapia, ked bol za nim brat a moja sestra, tak tiez toto zazili. A nikdo z nich nefajci, ani neplanuje :-D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa ChataGym »

Na všetko treba dôvod...hlavne ma to prekvapilo, lebo zakladatel Fajčiarskeho klubu
prvý prestal...
Jooj kludne dojdi, ale buduce prazdniny samozrejme...aj tak to nevydržíš :P
len, tak pomimo, koho že poznaš na LR?
Používateľov profilový obrázok
Wratha
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Ne 27. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Wratha »

Osobne som fajcil 10 rokov, pocas strednej skoly to bolo zabavne, chodit sa skryvat po hajzloch, utekat cez prestavky von. Postupom casu z toho vsak to caro vyprchalo a stal sa z toho vazne velmi otravny a obmedzujuci zlozvyk, tak som si jedneho dna povedal, ze koniec a uz 2 roky nefajcim. Spociatku som bol k fajciarom tolerantny, ale to ma tiez uz prechadza...
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5E CPU: q9300 @ 3,3 Ghz 1,275 VCore BIOS + TRUE + Magma RAM: 2x2GB Corsair C5DF Dominator @ 880 Mhz GPU: Gainward GTX285 GS 2GB + 2x Magma HDD: WD 640AAKS + Scythe Quiet Drive PSU: Corsair HX620 CASE: NZXT Tempest + Scythe Kaze Master + 2x Noctua s12 + 2x Magma MOUSE: Razer Mamba + eXactMat KB: Razer Lycosa Mirror LCD: Samsung P2370 AUDIO: Roccat KAVE NB:TOSHIBA A300D
Everything is not going to be OK

Návrat na "Debata o všetkom"