Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

V ktorej banke máte účet ?

Slovenská sporiteľňa
32
31%
Tatra banka
17
17%
Všeobecná úverová banka
10
10%
UniCredit Bank Slovakia
0
Žiadne hlasovania
Československá obchodná banka
9
9%
Dexia banka Slovensko
9
9%
Prvá stavebná sporiteľňa
0
Žiadne hlasovania
Volksbank Slovensko
0
Žiadne hlasovania
Poštová banka
1
1%
OTP Banka Slovensko
4
4%
Istrobanka
0
Žiadne hlasovania
Citibank (Slovakia)
0
Žiadne hlasovania
ING Bank
0
Žiadne hlasovania
J&T Banka
0
Žiadne hlasovania
Calyon
0
Žiadne hlasovania
Privatbanka
0
Žiadne hlasovania
Wüstenrot stavebná sporiteľňa
0
Žiadne hlasovania
ČSOB stavebná sporiteľňa
0
Žiadne hlasovania
mBank
17
17%
Iné
3
3%
 
Celkom hlasov: 102

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa molnart »

ja mam tiez CSOB, v podstate to mam vzdy zadarmo (chodi mi tam vyplata, plus inkaso na mobil a net), casto ma oslovuju z inych bank ci nejdem k nim a ked poviem ze inde to mam zadarmo tak sa ma pytaju ci mam nejaku internetovu banku :) vyhoda je ze maju asi najprepracovanjsiu mobilnu aplikaciu na internetbanking na trhu, len zatial som neprisiel na to ako sa da vyuzit to propagovane zaplatenie uctu odfotenim, kedze mne este ucet na ktorm by bol ciarovy kod este nedosiel.

maju sice mensi pocet bankomatov (v porovnani s VUB a SLSP), ale mne to nevadi, vacsinou platim kartou a ked vyberam hotovost tak vyberiem 300-400 eur ktore my vdrzia aj 2 mesiace, takze v tomto neni problem.

jedine co mi na nich vadi, ze dost tvrdohlavo zasielaju blbosti do posty, napr. chvilu trvalo kym mi prestali posielat vypisy, ale uplne ma vytacali, ked som robil v zahranici a posielal som si prachy na domaci ucet, tak o kazdom prevode mi zaslali do posty avizo, vtedy som vazne myslel ze s nimi skoncim
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa felipe25 »

Tak ten list o zahranicnej platbe- tak to je asi akasi ochrana, pretoze myslim ze ked to nebude SEPA platba, tak TI mozu nauctovat poplatky za prichadzajucu platbu zo zahranicia. V rodine sa nam to praveze zislo, aj ked mame nastavene notifikacne SMS o prijatych vyssich sumach, ale na tom vypise boli presne udaje od koho atd.
Taky isty list posielaju aj ked mas inkaso a platba neprejde. Co je pre niekoho mozno pohodlnejsie, ako kukat email a tam ze inkaso nepreslo.
Ten sek s ciarovym kodom na spodku Ti posiela snad kazdy, faktura od Orangeu, od Telekomu, aj ked mas Inkaso, sek tam asi nebude. ALe poistovne atd ten sek posielaju aj s ciarovym dlhym kodom, ktory sa da naskenovat a mas vsetky udaje (pokym su v tom kode uvedene, ked ti niekto posle univerzal sek kde je len cislo uctu a nie suma, tak si sumu musis vyplnit sam...).

Kazdopadne mi ale ta banka nevyhovuje, pretoze povinnost minimalneho priemerneho zostatku sa mi nepaci. Pocet platieb ano, aj sucet doslych sum sa splni samo, ale priemerny zostatok? A ked to nahodou neustriehnem, tak mi zauctuju 5€ za vedenie uctu, to mi pride dost. V net bankach mam ucet zadarmo, kreditku zadarmo, a vyber z akehokolvek bankomatu 1-3x mesacne. Aj ked tu si treba vybrat, ci chcem mat zadara kreditku a nutnost platit 50€ nou kazdy mesiac /mbank/ a vyber z hocijakeho bankomatu, alebo kreditku ktoru nemusim rok pouzit a vyber len z tatrabanky /zuno/. Alebo najlepsie je mat obe banky a kombinovat vyuzivanie, vybery, atd.

Cudujem sa v ankete tu, kolko ludi ma SLSP. Ked mali rodicia SLSP, rocne tam odislo tolko penazi, ze sa to hanbim povedat. Viac ako 100€ len poplatky. Ked sa ucet siel rusit, presviedcali nas ake to bude narocne prehodit platby atd.. proste, amatersky pristup na urovni spred 20rokov. Som nieco take v banke este nezazil. Vela ludi ma SLSP, a ked skonci studium, tak pochopia o com ta banka je. :) A kazdy prejde prec, tak ako som ja odisiel z VUB banky ked mi po 26rokoch zacali uctovat tie chore flexi poplatky. Stacila jedna odpoved aku mam banku - ze mbank, a typek sa ani nepokusal konkurovat, lebo je mu jasne, ze nema ako :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Papek »

Zatial mam SLSP ucet euro 26... a je mi jasne, ze si ho o rok zrusim, ak mi neponuknu nieco bez poplatkov, lebo je to vazne chore. Mesacne mi tam chodi vyplata, drzim tam vzdy nejaku sumu penazi a este by chceli ..... nenazrane. Staci mi, ked vidim, kolko plati moj mama, a to som jej uz davno hovoril, nech si hodi mbank. Ona sa skor boji, ze ak bude nejaky problem, tak nebude mat ist kam na pobocku to riesit. Hlavne ze za poslednych 5 rokov si bola v banke akurat tak po novu kartu. A na mieste aj tak nic nevyriesi na prvy krat, len jej to nejako vytlct z hlavy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nj,. ten strach z pobociek je casto..

ja mam v kosiciach pobocku m bank takze nemam problem (az na spomenutu nemoznost prace s hotovostou).

Ale vyvavis v mbank naozaj vsetko a taktiez aj cez mlinku ktora je premakana naozaj sa tam nie je coho bat, mysli mze buducnost je aj takv elektronike a papierove banky jendoducho nemoze stihat dobu
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa felipe25 »

Neponuknu.... mne vo VUB ked som bol rusit ucet okrem otazky ci mam nét banku a odpovedi ano nepovedal absolutne nic...

Banku taky klient po 26r co neplati nezaujima. No sranda bude o par rokov, ked im "dojdu" ti platiaci klienti. Pretoze dnes uz aj ludia okolo 40tky maju net banku, a pouzivaju IB a do banky nechodia. Takze zachvilu ta vekova skupina ktora patri k ich poplatkovym klientom nebude, tak uvidite ake budu ucty zadarmo.. :)

TAk presviedcat ludi je tazke, viem to z vlastnej skusenosti. Roky presvedcam ludi napr ked im konci pausal a platia 30€ faktury, nech podaju ziadost o prenos a povodny operator im tu povodnu cenu zlavni na polovicu. Kolko z nich to urobi? 10%? Tak nech sa nestazuju potom, kolko platia, ked vdaka mojej rade mohli usetrit 360€ za 2roky.
To iste banky, ked si zratam kolko ludia platia, alebo poznam vela ludi co ma na beznom ucte par tisic €, ziadne sporenia. A ked im poviem, ze v net banke ti to zadarmo presunu na sporiaci, a nemaju ziadnu viazanost, tak nie. Sak, eura asi ludom padaju z neba ked im je nejaky 50€ urok rocne nepodstatny. Nehovorim ze su to velke peniaze, ale su. A k tomu ked vo svojej banke platia 100€ tak to je dokopy +150€ keby presli inde. A chodenie do banky? Ake?
V Zune sa da vsetko vyriesit naskenovanim formularov, a neskutocne mi to setri cas. Nemusim ist do mesta, platit parking, stravit cas v banke. Ale niektori ludia nepochopia, starsich mozno chapem, ale poznam aj mladu generaciu, ktora to vobec neriesi.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Jednoduska »

nj , si mi pripomenul kamarata co si chodi kazdy emsiac do orangu platit faktury cash :facepalm: .

Je to sice pekne ze o to mchce mat prehlad a tak... ale preraba uplne maximalne zbytocne na poplatku za manualne platenie, na benzine do mesta atd...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa felipe25 »

:D :D Kazdy z nas ma v okoli x ludi, ktori zbytocne vyhadzuju peniaze za veci ktore by mohli mat zadarmo.
A potom sa cudujeme, preco hovorca Orangeu oznaci Slovensky trh za specificky, pri otazke preco na svk nemoze byt taky neobmedzeny pausal aky je v Rakusku za 20€.,
Sme specificky trh, pretoze sme narod, ktory je ochotny za novy iPhone5 dat cely svoj plat, a za pausal 5-10% platu. Takym Francuzom, Nemcom, Svajciarom urcite nejde do hlavy, ze ako sa slovaci stazuju ze sa maju zle, ale iphony a ine predrazene veci ako napr tablety si kupuju :). Je nemyslitelne, aby si taky Nemec alebo Francuz kupil iPhone5 v takom meritku ako teraz, keby stal viac ako mesacne zarobi.
Ceny v LIDLi to iste, v Nemecku 90% tovaru okrem alkoholu, cigariet a peciva je vsetko lacnejsie ako tu. Pricom plat za celu jednu predajnu na SVK je ako plat dvoch z patnastich zamestnankych v Nemecku.... Tak preco tu mame vyssie ceny? Lebo sme ochotny za to zaplatit, a na zaklade toho sa urcuju ceny aj akcie. Keby niekomu zacali klesat zisky a predajnost, ci uz v banke, mobilny operator, alebo obchod, hned by boli ine ceny.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Papek »

tak si dnes pozeram obraty na ucte a co nenajdem ... od 31.11.2012 mi zacali SLSP pravidelne na konci mesiaca strhavat 1 € za SMS sluzby :facepalm:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Courage_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 19:52
Bydlisko: Považská Bystrica - Rozkvet

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Courage_SK »

Asi pôjdem do OTP ready
http://www.otpbank.sk/sk/individualni-k ... o-mladych/
Čo vy na to?
CPU AMD Phenom II X4 955@3,9GHz + Gelid Tranquillo Rev.2
MB Gigabyte GA-890GPA-UD3H (rev. 2.1) GPU MSI GT 9600 512MB 700MHz@750MHz
RAM
Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
PSU
Coolermaster 600W SILENT Pro Mouse Logitech MX 518
Fan regulator
Zalman Fan Mate 2 Wheel MOMO Racing Force Feedback
LCD
Dell U2312HM
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa molnart »

ze uz som na to stary :) mne dosiel v robote nejaky mail, ze akcia otp pre zamestnancov a mali tam akoze "akciove" poplatky vyssie ako ine banky normalne :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Chcem sa opýtať, nemáte niekto problémy s ČSOB, alebo som to len ja a mám proste smolu?

1. Nešli mi platby kartou v určitých podnikoch ( Tesco, Lidl, Vlaková stanica atď) , občas platba prešla. Bol som v banke, presviedčali ma, že to nie je ich problém, nakoniec mi ponúkli výmenu kartu ( za poplatok, na ktorý ma neupozornili cca 8e ). Karta po čase začala normálne fungovať, tak som po novú nešiel ( bol som nezodpovedný, priznávam).
2. Začal som bývať v Brne, idem si tak do bankomatu, zrazu *cuc* karta zadržaná( cca rok po prvom probléme ).
Volal som na číslo uvedené na bankomate , odpoveď bola: kartu sme Vám zadržali na žiadosť pobočky v PP. Nikto mi nedal o ničom vedieť. Prišiel som do PP na pobočku a vravím im, že aký mám problém. Bolo mi povedané, že mi zadržali starú kartu, lebo mi vystavili novú. Že to robia po cca 3 mesiacoch. Na otázku, prečo mi ju teda zadržali po roku bola odpoveď : No, mali sme audit ( niečo v tom štýle ) a tak sme dali žiadosť o zadržanie. Ok, tak mi dajte tú druhú. Už ju nemáme / zadržali aj tú, niečo v tom zmysle. Že mi dá vystaviť novú, ale že skúsi pokecať s riaditeľom, aby som nemusel za ňu platiť ( bol som rozhodnutý, že ak by som musel niečo platiť, okamžite tam končím ). Ok, tka som bol ďalšie 2 týždne bez karty ( už asi mesiac cca dokopy ), viackrát som ale pripomenul, že potrebujem platby cez internet ( napr. zakúpenie lístka cez student agency, paypal atď. )
3. Prišla mi nová karta, idem si zaplatiť lístok cez internet, nejde to. Skúsil som zas, nejde, zaplatil som cez priateľku. Viackrát sa mi to stalo, tak som zase prišiel na pobočku, vravím, že aký mám problém. ( bol to piatok). Pani vyzerala, ako keby tam prvýkrát bola, pozrela na to a vraví, že čo teraz s tým. Skúsila zavolať na technickú podporu, nik jej nedvíhal telefón, tak som jej popísal chybu, nechal kontakt, dala mi kontakt na seba a že sa to bude riešiť, že jej ešte v maili mám popísať, kedy približne som sa snažil platiť kartou.
4. Prišla mi odpoveď: neevidujeme žiadne pokusy o platby. Tak ok, idem skúsiť teda zaplatiť si na zlavomate niečo. Neprešlo. Skúsim ešte raz, prvýkrát som opísal zle kód, ok, upozornilo ma to, napíšem ešte raz, zase platba neprešla. Píšem teda mail, že som akurát skúšal platiť na zlavomate. Odpoveď? Opísali ste zle kód.

Napísal som im mail a som zvedavý, ako to dopadne. :smutny:
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Kto má moje peniaze - kde si založiť účet

Príspevok od používateľa Scorp »

chod do fio a urob si backup cz/sk account, k tomu 2 karty zadara
Me like Pentium

Návrat na "Debata o všetkom"