Formula 1 všetko sem

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

2015

Mclaren
3
13%
Mercedes
6
25%
Red Bull
2
8%
Wiliams
0
Žiadne hlasovania
Renault
0
Žiadne hlasovania
Haas
0
Žiadne hlasovania
Ferrari
12
50%
STR
0
Žiadne hlasovania
Sauber
0
Žiadne hlasovania
Force India
0
Žiadne hlasovania
Manor
1
4%
 
Celkom hlasov: 24

Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa lezgy »

ta anketa ma napadla v case ked bolo divadlo na vrchole ci f1 skonci alebo nie
situacia je uz ina takze viacmenej sa to stava bezpredmetnou ale ako tip na viitaza to stale moze byt celkom fajn tipovanie

len mi neda Attilka
ked sledujes 25rokov f1...
ja ju sledujem troska menej ale aj ten kto ju sleduje par dni vidi ze dnes nie jazdci ale prachy robia tituly
daj opici brawn a vyhra
posad sumachera prosta kadekoho do minardi napr a zajazdi ten isty cas

dnesni piloti su ovela lepsie vycviceni ako stari

dokazom je hamilton resp rosberg
je to prototyp jazdca ktory ked dostane skvele auto ma skvele vysledky
a ak sa tomu prida kus stastia tak aj titul f1

co mi strasne vadi je ta prehnana komercia

manazer si vybera z 2 pilotov

prvy je znemecka a ma sponzorov
druhy je z afriky prachov az tolko nema
vykonovo sustejne

manazer vyberie nemca lebo ma za sebou viac penazi aj ked african sa v testoch pre tym javi lepsie
sak tych par milionov to vyrovna
dobry priklad bol sumacher resp teraz vettel alebo piloti slabsich stajni
napr predvolebna kampan malcharka a ANO strany ktoremu Rusko zaplatil promo v minardi pred volbami par rokov dozadu

dnesna f1 uz davno nieje len o pretekani
Naposledy upravil/-a lezgy v Po 27. Júl, 2009, 00:26, upravené celkom 1 krát.
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa Attilka »

Nemienim sa vadit,a len tak pre NFO :http://www.efjednotka.websnadno.cz/Majs ... 02008.html :cool:
A tak mimochodom,nemal som rad Schumiho,ako osobu,bol namysleny flegmatik No.1,ale co je pravda,to je pravda,bol najlepsi,a basta
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa faugusztin »

Do aut mozno. Do zvysku s velkou pravdepodobnostou nie, nejde o malu vec ktoru mozes len tak zavesit na bycikel.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa zwARO »

a v f1 sa to uz rusi takze je to asi na 2 veci. na start a na nic.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa Reinok »

Čo hovoríte na zranenie MAssu, podľa mňa by mali vyriešiť niečo čo ohráni jazdcovu hlavu viacej ako prilba, teda prilba plus niečo...pretože zranenie massu a úmrtie toho jazda v inej sérii formule je viac než dostatočné aby sa to začalo nejako riešiť...? nemyslítE?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa faugusztin »

Potom to ale nebude formula. Formula je sutaz aut s otvorenym kokpitom, do coho patri aj riziko ze ta nieco trafi. Mozu dat nejake sklo pred nich, no pripadnu padajucu pneumatiku to aj tak nezabrzdi...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa Reinok »

To máš síce pravdu ale nato sú tam inžinieri aby také niečo ,,rozumné" urobili....

Aj tak sa tie autá behom ,,pár" rokov o dosť technicky i vizuálne zmenili....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa faugusztin »

No skus vymysliet nieco, aby mali otvoreny kokpit a zaroven zatvoreny... Su to protichodne poziadavky, ktore proste nie je mozne realizovat. Ako hovorim, rozmysla sa nad nejakym prednym sklom, co by mozno vyriesilo problem typu Massa (letiaci objekt spredu), no problem typu Surtees (letiaci objekt zhora) sa neda nijak vyriesit okrem zmeny na uzavrety kokpit... ale to tu uz mame, vola sa to Le Mans, WTCC, DTM atd.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa Reinok »

Takže to zostane ako mnoho vecí len pri nešťastnej náhode.... :-(
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22010
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa dexterav »

hm ale piloti umierajú aj v uzavretých autách
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa crux2005 »

Imho sú formuly dostatočne bezpečné - dokazuje to aj štatistika posledných rokov. Veľmi mi to však pripomína správy o páde lietadiel. Niekde na Svete padne lietadlo a hneď sa z toho spraví haló. V porovnaní s počtom lietadiel, ktoré každý deň štartujú, pristávajú a prevážajú ľudí je to naozaj len zlomok. Prečo je lietať stále štatisticky najbezpečnejší spôsob dopravy? Keby tak ukazovali každý deň v správach všetky havárie áut na Svete, tak by trvali o dosť dlhšie, nie len 30min a pod.
Speezeer napísal:Čo hovoríte na zranenie MAssu
riziko povolania, snáď sa z toho dostane
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Na lietadla mam nazor ze je tam trochu rozdiel oproti autam. Liedadlo ked "havaruje" tak sanca na prezitie sa blizi velmi blizko k nule. Havaria v aute oproti tomu ma podla mna velku pravdepodobnost toho ze to prezijes. Teraz nepisem o celnej zrazke pri 100km/h ale povedzme si pravdu... kolko havarii/poruch na aute ste ste uz mali ? Tukanec na cervenej, defekt, zadrety motor, chcipnuty motor.... Do mna napriklad za peknych par rokov co soferujem naburali zozadu uz 4x a o poruchach (pri letadle mozno spadnutie) ani nepisem. Vysledok... mam z toho prd ze je to nepravdepodobne ked sa to stane prave mne. Preto je ked si sadam do lietadla tak som zmiereny z tym ze je to posledny krat pretoze nie je v mojich moznostiach tomu nijako zabranit.

Teraz spat k F1. To je naozaj taka nutnost mat pri F1 otvoreny kokpit ? Co robi prave tato vlastnost vozodla so sledovanostou ? Prestali by to ludia pozerat ? Lebo povedzme si pravdu... ide iba o sledovanost = $$$. Ak to ma pomoct v bezpecnosti tak nechapem preco by sa to nemohlo urobit.
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa zwARO »

panasonic650 napísal:Do mna napriklad za peknych par rokov co soferujem naburali zozadu uz 4x
treba sa pozerat do spatneho ked zacinas brzdit :)

konec OT :)

co sa tyka formul. kebyze tam daju sklo,tak ta vec co trafila massu mala 800g masa siel asi 230km\h. Ta vec letela asi tiez dost ryxlo ked bola stratena 300m pred massom => naraz jak hovado => sklo nevydrzi. Keby to massu trafi do priezoru tak je asi mrtvy ... Nastastie ho to trafilo tesne vedla. Dufam ze sa z toho dostane a nebude mat nasledky. Dalsia moznost je klietka ako maju brankari na hokeji ale to je asi zle lebo by cez to dobre nevideli v tej ryxlosti. Takze to zrejme ostane tak ako to je. Teraz boli 2 nahody, naozaj si nepamatam ze by nieco trafalo pilotov do hlavy nejako pravidelne. Prave naopak toto bolo prvy kra...
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa panasonic650 »

OT: Brzdi sa podla situacie pred tebou a nie zatebou. :)

Podla mna musia byt materialy (ako sklo) ktore vydrzia taketo veci. Mozno trochu od veci priklab (hrubka a podobne) ale napriklad na raketoplanoch, stihackach a podobne....
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: F1 anketa

Príspevok od používateľa zwARO »

co hovorite na navrat krala?:)
myslim ze super tah ferrari,aspom im pomoze pripravit auto na buducu sezonu kedze ma dost citlive vnimanie vozidla.no som zvedavy :) ale tak zrejme o popredne priecky nebude bojovat...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"