Invisible Shield folia

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa icefire »

r.b.class no teda to bol prispevok za vsetky drobne.

Dufam, ze vies o tom, ze rezistentne displeje sa prstom NEOBSLUHUJU. Preto su rezistentne. Na obsluhu prstom su kapacitne displeje. Preto ti to seka :hysterical:

Uz mam Zagg cosi vyse pol roka teraz na iPhone a lepsiu foliu som v zivote nemal. Na obsluhu telefonu to nema ziadny vplyv, doskriabana nie je a to nosim ten telefon spolu vo vrecku s klucami od auta/domu.

Ale inak mas pravdu :D (aby tvoje ego moc nevykrikovalo)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

hej,preto su rezistentne, lebo sa neobsluhuju prstom,hej :-)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa icefire »

iPhone ma kapacitny displej:
http://www.mobilmania.sk/bleskovky/htc- ... howforum=1" onclick="window.open(this.href);return false;

To, ze sa ty snazis ovladat rezistentny displej s foliou prstami, je FAIL. Na to predsa sluzi stylus, nie nahodou?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa newmi »

dyk ice ale to si fakt teraz capa strelil, oba sa daju ovladat prstami, ide o to ze rezistentne su vacsinou win mobile a tam to prostredie nie je velmi sirokym prstom naklonene, preto sa pouziva stylus :-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa icefire »

A capacitive touchscreen panel consists of an insulator such as glass, coated with a transparent conductor such as indium tin oxide (ITO).[2][3] As the human body is also a conductor, touching the surface of the screen results in a distortion of the body's electrostatic field, measurable as a change in capacitance. Different technologies may be used to determine the location of the touch. The location can be passed to a computer running a software application which will calculate how the user's touch relates to the computer software.
Kapacitne displeje sa ovladaju prstami.

Rezistentne su na ovladanie prstami nestavane, pouzivaju sa u nich primarne stylusy. Je otras ovladat rezistentne displeje prstami. Hlavne na low-endoch. Rozhranie ako Touch-Flo a podobne pomaha minimalne. Ocividne si nemal v rukach vela zariadeni.
A resistive touchscreen panel is composed of several layers, the most important of which are two thin, metallic, electrically conductive layers separated by a narrow gap. When an object, such as a finger, presses down on a point on the panel's outer surface the two metallic layers become connected at that point: the panel then behaves as a pair of voltage dividers with connected outputs. This causes a change in the electrical current which is registered as a touch event and sent to the controller for processing.
Netvrdim, ze sa ovladat prstami nedaju. Je to ale nepohodlne, nepresne a odozva nie je zrovna najlepsia. Aj na Omnii a inych zariadeniach som preto pouzival stylus.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

sam mas asi fail,rezistentny dislpej sa da ovladat vsetkym cim sa da vyvinut tlak..to akoze po zakupeni folie na telefon by sa uz nemal ovladat prstami ..ak to takto napisu na krabicu folie tak nepredaju ani prd..a po druhe,nie vsetky folie su antismykove..antismyk ma zmysel davat len na kapacitny displej,preco ho ale vyrabaju na rezistent mi nejde do hlavy )
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa newmi »

mam moznost ovladat htc touch 2 (co je dost low end si myslim, aspon u HTC), prstami a ide to v pohode (nie tak dobre ako na mojom Hero ale ide to), takze tak. A k tym foliam, ja som si kupil crocfol antireflex za 7€ a som spokojny, staci to, displej nie je poskriabany a to je dolezite, ovladat sa to tiez ovlada tak ako predtym, takze pohoda :cool:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa beardie »

nechcete to nazyvat rezistivny displej?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa newmi »

no ja by som skor povedal, ze odporovy ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
ANONYM_a7

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

A co tak tlakovy :-)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa beardie »

vsetko lepsie ako rezistentny
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co sa to tu zmenilo na jazykove okienko, vsetci ste pochopili co tym myslel, tak co z toho robite vedu. ;)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

icefire napísal: Rezistentne su na ovladanie prstami nestavane, pouzivaju sa u nich primarne stylusy. Je otras ovladat rezistentne displeje prstami. Hlavne na low-endoch. Rozhranie ako Touch-Flo a podobne pomaha minimalne. Ocividne si nemal v rukach vela zariadeni.

.
Nove odporove displeje(n97,5530..) maju citlivost porovnatelnu s kapacitnymi,samozrejme,nikdy to nebude ono,stale treba vyvinut jemny tlak..ale ze by sa nejak obtiazne ovladali prstami nie je pravda
Jedine o co mi slo a preco sa tu spustila uzasna debata je to,ze ked na takyto displej das antismykovy Invisible Shield tak sa ovladatelnost do 50% zhorsi...Samozrejme som to napisal dost prehnane, ze je nepouzitelny,skor som chcel napisat ,ze je nepouzitelny na odporove displeje .peace :-)
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa gamer222 »

no tak chcel som si kupit ten invisible shield na iPhone, ale po tom čo sa tu popísalo si niesom veľmi istý...
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Invisible Shield folia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

iphone ma pri normalnom pouzivani neposkriabatelne sklo,sef ho ma vyse roka a ani skrabanec a to snim nezaobchadza v rukavickach pretoze uz chce iny telefon...najdes vela telefonov kde su sklicka "neposkriabatelne" napr ja nokiu 5530 dlho pouzivam bez folie(mal som invisibleshield) sice snim zaobchadzam setrne,ale je vo vrecku bez puzdra a ani ten najmensi skrabancek na displeji, zato na zadnej strane je ich pozehnane...

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"