Magio router cez wifi neprideluje IP

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

No napísal som cez elektronický formulár do T-centra, napísal som môj problém,PODROBNE ho opísal, ešte som napísal aj to že obidva notebooku sú HP, router, čo je za problém, kedy ako často...proste všetko, aby som nemusel odpovedať na ďalšie otázky, trošku som predvídal asi čo sa ma opýta. Došla mi odpoveď. Dve! Jedna od elekt. formulára, že je to problém techgrupu tkomu, --podpora pre zákazníkov s internetovým pripojením. Odtiaľ mi došla odpoveď. Nebudem citovať, pre istotu! :)

Napísal ujo asi toto. Takýto problém nastáva na wifi pri zabezpečení pomocou šifrovania WPA2, (ja som mal WPA ale niekde 2 a niekde 1 mu ukazovalo, reku dobre), skúste nastaviť šifrovanie na WEP, prečítal som internet , nieje to zrovna najštastnejšie zabezpečenie, ale už som naťahoval ruku že ho vyhodím tak mu dám ešte šancu. Nastavil som dúfam dobre. Dal heslo (až 5 miestne! :D ) teraz som poradil niekomu, ale kašlať. Notebooky zatiaľ fičia obidva. Heslo nastavené. ide aj internet aj všetko možné.

Ale ako sa hovorí......nehovorí, nepoznám také príslovie. Proste musím zas čakať čo si to vymyslí, ak to vydrží 2 týždňe, problém vyriešený. Ak po 2 týždňoch síce internet pôjde ale budem mať rýchlosť viditeľne nižšiu, niekto je šťastný že mu software zistil moje ťažké heslo, aspoň tým spravím radosť aj mne aj niekomu inému. ;)

Ale každopádne vás budem informovať keď ste boli ochotní to so mnou riešiť, a pomáhať mi. :good:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa matopd »

kua-kua, to sa mi nejak nezda.... Karty v NBK podporuju wpa???

M
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

Tak zrejme áno keď dokázali niekedy ,,rozšifrovať" to kódovanie WPA. Toto zatiaľ funguje...a mohlo by to stále fungovať...

Dúfam že v okolí nemám nikoho okrem kamaráta môjho kto vie narábať s programami na získavanie hesiel... :?

P.S.: Čo sa nezdá :OO= ......dúfam že nieje niečo až moc zle...?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa matopd »

Kokes, ja mam vo vigore ralinkRT2561st, nikdy som s tymto nemal problem... Kukni co tam mas..


M
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

Nepochopil som tvojej vete, chyba bude zrejme vo mne (vrodená ) :D

Môžeš to napísať tak aby som to pochopil ( skús to napísať neinteligentne, to snáď už pochopím :) )
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa matopd »

Vo vigore 2700 je minipci slot a v nom je karta (wifi). Ja tam mam toho ralinka, co tam mas Ty??? A vrodena asi nieje :D

M
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

Ahá...to už chápem :D Á, ja som ho neotváral, to mám rozobrať alebo to niekde vyčítam? ...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa matopd »

poho, skus rozobrat, uz si nepamatam ci je tam nejaka plomba, mam ho uz asi 4 roky...


M
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

No pokúsim sa, len to musím spraviť potajomky lebo keď ma otec uvidí ako to mám v ruke rozobraté...zrejme by to rovno hodil do koša :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Toman »

zopar odpovedi:
- ano niektore wifi adaprety nepodporuju WAP/WAP2 (ale jedna o starsie produkty)
- WEP sa da zlomit 100% (ale treba nato uzivatela znaleho linux s spravnim HW a vyraznim akne)
- WPA/WAP2 za da realne zlomit odhadom na 15% (co som citak tak nejaky japoec vie zlomit kazde WAP do 2 minut, ale este nezverejnil ako nato....)
- ale ludi co lamu hesla je ako maku, nieje dovod sa niecoho obavat, to skor clovek vyhra v loterii

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa galen »

dnes sa mi v praci (cca po 8mich pracovnych dnoch) pripojil notebook na WiFi :hysterical:

uptime routra je 627h, takze nepredpokladam, ze sa resetol (medzicasom)
s nastaveniami som nic nerobil...ni notebook, ni router/wifi
a ano, stale je tam WPA/PSK

uz som si myslel, ze som trubka ja, ale kedze to robi aj svetu, tak to uz nieriesim ...

stale je nieco medzi ovladacmi dy notebookov a windowsami XP...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

chlopy, zatiaľ to ide, ako mne na starom HP aj sestre na novom compaq/u. Ešte tomu dávam dva dni aby sa ti nepripojilo....:)

Podľa všetkého je to tým WEP a WAP...

Toman: Doteraz som mal WPA či WAP, čiže každý kto sa chcel pripojiť uvidel že je tam WPA a tak by sa s tým nebabral, ak teraz zmením to na WEP, tak si to už znova pozerať nebude. Každý kto sa chcel napojiť zistil že mám WPA, stále sú v tom že ho aj mám....Ale to neriešim. Neobávam sa na tomto svete už ničoho...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Patko19 »

nemajte strach. kamarat od komunistou mi hovoril ze pracuju na novom brandovanom firmware v ktorom bude moznost uz aj WPA/WPA2 sifrovanie. preto mate aj na tych routroch zakazaneho admina defaultne lebo komunisti pre svoje potreby maju admina pre seba z internetu. takze mozete ocakavat v buducnosti ze sa problem vyriesi sam. automaticky bude nahrany novy firmware do routru.
ohladom WPA/WPA2 crackovania. do 2 minut to japonec nema sancu.
u WPA musis cakat na handshake a porovnava sa to wordlistom. musel mat sakra stastie a heslo bolo nejake ako napriklad "avatar"
da sa pouzit aj airolib-ng a sql databaza, ale stale je to o wordliste aky clovek pouzije. nato ze slovensko ma taky brutalny jazyk (synonyma a rozne prevzate slova), tak funkcny wordlist nebude asi nikdy.
u WEP je to otazka 2 minut pokial je na AP nejaky prenos, inak potom CHOP CHOP a dozadovat sa packetu.
najlepsie spolupracujuce routre su od firmy d-link, konkretne 524 (od orange)
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

patko čiže hovoríš že časom (dajme tomu pol roka, rok) príde k ,,automatickej aktualizácií už môjho routeru čo mám doma? (teda jeho firmware/u?)

Momentálne to ide...jediné problémy s rýchlosťou mám tu na pc.sk, ale to nieje mojím netom ale servermi ako to tu písali (nedávam to za vinu).

Vyzerá to že problém bol v tom WPA....no hoši...3 strany hľadania a vyrieši to tkomák emailom....ako vždy platí pod svetlom je najväčšia tma... :cool:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Magio router cez wifi neprideluje IP

Príspevok od používateľa Reinok »

Chlapy viete niečo a výpadkoch magia? Momentálne na západe seká magio obraz aj zvuk, každé dve tri minúty) je to dosť akože naokok....

Máte aj niekto iný sekanie?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Siete"