Apple IPad

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano funguje to podobnym stylom. Lenze servre su prave ta draha vec z celej srandy, takze pre domace pouzitie su v podstate vsetky normalnejsie riesenia nepouzitelne :
  • Remote desktop na bezne Win 7 Pro/Ultimate - prihlasenie cez remote desktop odhlasi lokalneho uzivatela
  • VNC - robis na rovnakom desktope ako lokalny uzivatel
  • Terminal Services - musis mat Windows Server a licencie - znova ideme do sum vyradujucich tuto moznost pre domace pouzitie
  • Citrix - musis mat Windows Server a licencie Citrixu - cena, cena a znova cena
Takze ti ostali nejake tie srandy ako TeamViewer, ktore ani nejakych klientov pre iPod/iPad/iPhone nemaju... Nechcem sa hadat, ale vsetky uvedene riesenia su v podstate dobre iba pre firmy, ktore aktualne maju tenkych klientov a uvazuju o upgrade.
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa zwARO »

aj nokia 5800 moze vyzerat ako windows XP/7 :)
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ipad ma problem s menom pretoze Fujitsu pouziva "ipad" pre svoj mobil uz davnejsie
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa zwARO »

iFool bude asi volny :)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

Dalsia zaujmava hracka od MSI:

<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="437" height="265" id="viddler"><param name="movie" value="http://www.viddler.com/simple_on_site/848eca08" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /><param name="allowFullScreen" value="true" /><param name="flashvars" value="fake=1"/><embed src="http://www.viddler.com/simple_on_site/848eca08" width="437" height="265" type="application/x-shockwave-flash" allowScriptAccess="always" allowFullScreen="true" flashvars="fake=1" name="viddler" ></embed></object>

- je to zaujmave ale nepride mi to as tak prakticke...

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
morrowind
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa morrowind »

nepisem casto do diskusie, ale sem napisat musim.....

to riesenie USB je mozne cez konektor ktory je dole...predavaju sa vraj na to rozne usb huby...ja si osobne myslim ze nemozete porovnavat apple ipad s niecim co bezi pod Microsoftom :rolleyes: ...ved to je neporovnatelne...

iPad bude bezat pod podobnym softom ako bol v iPhone...potom ked budem majitelom tejto hracky, tak mozeme porovnat rychlosti reakcie iPadu a reakcie Windowsackeho zariadenia v podobnej cenovej kategorii...co sa tyka ceny, tak ja si myslim ze apple zvolili velmi dobru cenovu politiku. Ved davat uvadzaciu cenu 499$ je viac nez prijatelne. Staci pozriet na nete ceny netbookov :rolleyes: ...

To ze nema multitasking, tak to uz neviem ako niekoho moze trapit pri tomto zamerani...ved to nieje stolove PC ani notebook...je to ako doplnok ku PC...Niekto kto potrebuje na cestach precitat maily, alebo pozriet film pocas letu, alebo mrknut na web, tak lepsiu vec ako iPad nenajde...nieje maly, ale ani velky...ma rozmer priblizne netbooku, s tym, ze ma neporovnatelne nizsiu hmotnost. Vydrz baterky 10 hodin, ziadne hlucne ventilatory ;)

Netvrdim, ze toto je vec ktora vam zabezpeci vsetko co mozete od tabletu ocakavat, kedze este stale to ma od tabletu dost daleko, ale ako doplnok k Notebooku je to ta najlepsia vec aku si mozete za dane peniaze zaobstarat. Ale ak niekto chce vec na ktorej v klude bude editovat video, alebo renderovat z 3d maxu, tak toto nieje to prave orechove :-) . Osobne som mal doma uz 3 apple zariadenia a zanechali vo mne velmi pozitivny dojem. Keby mozem, tak hned prejdem na MAC. Okna moc nemusim...

Odporucam si pozriet toto:
http://www.digit.cz/2010/02/01/digit-42 ... pple-ipad/
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa dexterav »

morrowind napísal: To ze nema multitasking, tak to uz neviem ako niekoho moze trapit pri tomto zamerani...ved to nieje stolove PC ani notebook...je to ako doplnok ku PC...Niekto kto potrebuje na cestach precitat maily, alebo pozriet film pocas letu, alebo mrknut na web, tak lepsiu vec ako iPad nenajde...nieje maly, ale ani velky...ma rozmer priblizne netbooku, s tym, ze ma neporovnatelne nizsiu hmotnost. Vydrz baterky 10 hodin, ziadne hlucne ventilatory ;)


Odporucam si pozriet toto:
http://www.digit.cz/2010/02/01/digit-42 ... pple-ipad/
na hento stačí lepší mobil ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
morrowind
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa morrowind »

s 2.5" displejom :?
ANONYM_a7

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

napriklad uz 100 rokov stara e90 s 90 x 40 mm displejom a rozliskom 800 x 352 b
vsetko co si tam napisal zvlada rychlo a bez problemov + full qwertz je urcite milionkrat lepsie jak hocico dotykove :D

http://www.google.sk/search?client=oper ... 8&oe=utf-8" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebude to zle, ale nejake realne vyuzitie okrem stylovosti nevidm.... :rolleyes:

Hold.. aj taketo produkty tu musia byt :-)

Strasne sa mi paci na tom to, ze to nevydava ziaden zvuk, ale neviem si predstavit taketo zariadenie bez podpory flash
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa dexterav »

morrowind napísal:s 2.5" displejom :?
na celodenné nosenie pri takej funkčnosti je to priveľké.
myslím že spusta fonov už má display väčší , rozliško 800x480 alebo podobne, na hento stačia úplne s prehľadom
samozrejme väčší display je lepší ale tamto? hmmm
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
ANONYM_a7

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Cim viac o tom citam, tym viac sa mi to zacina pacit :-)

Toman budes brat z USA koli cene? lebo predpokladam ze u nas to bude 500€ hore.... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa zwARO »

a z USA budes mat clo + dph takze rovnake
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

- este neviem...
- pockam ako sa to cele vyvinie
- ak by som to bral tak si to asi necham doviest bratrncom, v lete chodi do USA...
- alebo objednam cez internet dakde z ciny.....
- Treba si pockat do leta kym sa to zacne predavat aj v Europe, pozno to aj tu bude dotovane od operatora.....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
morrowind
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 138
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa morrowind »

neviete nahodou kedy bude dostupny v Anglicku ?
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Sangala »

Toman mozem vediet kde taky tablet pouzivas ? mna napada tak pri rannej stolici pozrem newsky..... inak nevidim zmysel tabletu

Návrat na "Mobilné PC"