HTC Desire - Všetko sem

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak ako vacsina inych smartfonov. Neviem preco cakate od smartfonu viac ako 1-2 dni vydrze. Zapnite si na Nokii s velkym displejom WiFi, GPS, kontrolu emailov kazdu minutu, RSS citacku atd atd a tiez vam vydrzi max 2 dni.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak Samsungu sa to podarilo dat aj na 4 dni, co bolo velke prekvapenie (otestovane v praxi, ma ho bratranec a povdal ze v pohode cez 3 dni vydrzi). Mne sosobne staci ak vydrzi ten 1 den (surfovanie, telefonovanie, posielanie sms). Kto mal smart neocakava velku vydrz.
Takze s tou vydrzou to nebude az tak strasidelne. Skor ma zaujmakvalita snimok, akrutenie HD videa a celkovy vykon. Galaxy S dalo latku vyzsie, ale ma par veci co mu chybaju. Tak ak sa majstri z HTC posnazia mozu ho predbehnut.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa isildur »

osobne si myslim ze na HTC Desire zerie najviac sense. Ja ho mam odstraneny a teraz je to uplne nieco ine.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

pravda, tiez sence nepouzivam, ale osobne mi staci ked mi telefon vydrzi 1 den (wifi, 3g surfovanie, telefonovanie, mail). Nabijacku mam doma, v aute, v praci a nosim aj usb kabel pre pripad ze by som sa niekde potreboval nabit a bol po ruke nejaky USB port :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa isildur »

mne telefon vydrzi teraz cca 2 dni s tym ze dost surfujem cez wifi a stale si menim plochu
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa fobos »

Takže, ja som si nahodil na Desire OpenDesire ROM 4.0.32 s novým kernelom a grafický výkon stúpol subjektívne až o 50% !! (samozrejme s touto ROM beží Snapdragon na 1150MHz). Asphalt 5 ide krásne plynule, to isté aj iné náročné hry. Kto má na to odvahu, tak vrelo odporúčam! Jediná nevýhoda tej ROMky je, že prídete o Sense.

Ako príklad môžem ešte uviesť benchmark Quadrant z Marketu. S originál froyom 1200pts, s OD takmer 1800 :)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa Assassin »

a v com je vlastne hlavna vyhoda tohoto? to ze idu hry lepsie? aka je vydrz baterie potom? ja osobne som si htc nekupoval na to aby som tam mastil nejaky hry ale kazdy sme iny :D preto ma to zaujima v com este spocivaju vyhody niecoho takehoto
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je ako sa pitat v com spociva zmysel OC v pocitaci?????
jednoducho pre niekoho to zmysel ma a pre niekoho nie. Dalsou vecou je ze custom ROM obvykle aj vylepsai telefon ako taky. Co sa tyka vydrze bez OC a s OC tak ja taktujem procak o 200Mhz a vyzsiu spotrebu som nezaznamenal. Je to aj tym ze kernel sa vacsinou nastavuje na rozne takty a telefon si sam urcuje ktory takt CPU chce vyuzit. ked je v idle tak mu bezi CPU na 250Mhz (aspon mne tak ide).
Naposledy upravil/-a HellAngel v Pi 01. Okt, 2010, 19:24, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa Assassin »

no sak oc v pc mi je jasny ale v telefone som to doteraz neriesil, a kedze mam HTC tak ma to zaujima tak tu nedavaj priblble prirovnania jak oc v pocitaci, kebyze to viem asi sa nepytam to je snad jasne :-D
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

sorry ale z tvojho prispevku mi to skor vyznelo ze naznacujes ci je depko ze taktuje.

To co somo pisal o tom OC tak to iste plati aj v mobile, preto som ti polozil tu otazku. Na android su hry a niekre aplikacie (skor hry) trochu nedotiahnute, respektive ich komptaibilita je slabsia. Ked napriklad hra ide trhane alebo seka tak velakrat pomoze prave OC. Napriklad na mojom Here je OC skoro nutnost ak si chcem zahrat nieco novsie (na nove hry ani nepomyslim, respektive tie viacej narocne na grafiku). OC mne osobne dost pomoze vo vykone v niektorych hrach a prestanu sekat.

Ale je to skor ta nedoladenost hry ako takej. Napriklad hra Super KO boxing ide plynule na mojom byvalom telefone HTC touch HD, a to po HW stranke na rovnako. Alebo aj na takom iPhone 3G ta hra ide plynule a tam je dokonca CPU na 412Mhz.

Zatial asi najlepse na vykon je asi Galaxy S, kde taktovanie fakt netreba.

Co sa tyka vydrze tak som ti odpovedal. Ja osobne nejaku vacsiu spotebu som nespozoroval a vela ludi co ma OC tiez nie.
NB: Asus ROG Strix G16
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa fobos »

počuj asazin, to, že teba nebavia hry ma absolútne nezaujíma. Veľa ľudí to ale zaujímať bude tak keď nemáš niečo k veci, radšej neprispievaj :bye:

pre tvoju zaujímavosť:

nový kernell resp. tá ROM má novšie upravené grafické ovládače. Tým získaš možno až desiatky % výkonu na základom (1GHz) takte. So SetCPU si to ešte môžeš dotaktovať na 1150Mhz čo prispeje k zrýchleniu samotného telefónu, ale naopak aj podtaktovať a vytvoriť si ľubovolné profily, aby cpu nebežal zbytočne na vysokom takte. Na xda-developers fóre píšu dokonca o vyššej výdrži batérie ako na origo FroYo. Takže ešte raz, keď ťa to nezaujíma a nechceš si vylepšiť mobil, radšej nepíš..

btw. na XDA dev. fóre je o tomto viacero vlákien, niektoré majú 700 iné 1200(!!) strán. To je myslím jasný dôkaz, že je o to záujem. Je to ako dobre podotkol HellAngel pre niekoho koníček šprtať sa v tom a prispôsobiť si to ako chceš.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa Assassin »

a mna nezaujma tvoj nazor :hysterical: pokial viem teba som sa na nic nepytal tak ak mas nieco k veci napis inak si ma nevsimaj
aspon sa nauc spravne napisat moj nick ťuťko :cool:
Naposledy upravil/-a Assassin v So 02. Okt, 2010, 11:55, upravené celkom 1 krát.
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa Assassin »

HellAngel napísal:sorry ale z tvojho prispevku mi to skor vyznelo ze naznacujes ci je depko ze taktuje.

To co somo pisal o tom OC tak to iste plati aj v mobile, preto som ti polozil tu otazku. Na android su hry a niekre aplikacie (skor hry) trochu nedotiahnute, respektive ich komptaibilita je slabsia. Ked napriklad hra ide trhane alebo seka tak velakrat pomoze prave OC. Napriklad na mojom Here je OC skoro nutnost ak si chcem zahrat nieco novsie (na nove hry ani nepomyslim, respektive tie viacej narocne na grafiku). OC mne osobne dost pomoze vo vykone v niektorych hrach a prestanu sekat.

Ale je to skor ta nedoladenost hry ako takej. Napriklad hra Super KO boxing ide plynule na mojom byvalom telefone HTC touch HD, a to po HW stranke na rovnako. Alebo aj na takom iPhone 3G ta hra ide plynule a tam je dokonca CPU na 412Mhz.

Zatial asi najlepse na vykon je asi Galaxy S, kde taktovanie fakt netreba.

Co sa tyka vydrze tak som ti odpovedal. Ja osobne nejaku vacsiu spotebu som nespozoroval a vela ludi co ma OC tiez nie.
no potom sa ospravedlnujem ja ale rozhodne to tak myslene nebolo a ked to tak vyznelo moja chyba
a vedel by si to aj niekam uploadovat zeby som to mohol napriklad vyskusat alebo tak? a co sa vydrze baterie tyka spozoroval si lepsiu alebo horsiu vydrz pri beznom pouzivani? thx
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa fobos »

a tie 3 otázky rovno pod mojím postom sú čo ? Či IQ pod 50 viac pohnúť rozumom nedovolí ? :cool:

Aby som nebol len OT, tak kto si uvedenú ROM nainštaluje tak odporúčam LauncherPro, do značnej miery nahradí Sense :)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Assassin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2365
Dátum registrácie: St 08. Okt, 2008, 15:32
Bydlisko: Blawa-okolie

Re: HTC Desire - Všetko sem

Príspevok od používateľa Assassin »

:D lol toto uz je na mna moc, ja reku som ale nic
pocuj a kde zozenem ten rom? ty iq 50 hehe :cool:
Mobo: Gigabyte P55A UD3,CPU: Intel Core i5 750(3.6GHz)+AC Freezer 13,GPU: MSI GTX560Ti HAWK (950/1900/2100 MHz@1025mV),RAM: 8GB Zeppelin CL9 DDR3 1440MHz,SSD: Crucial C300 64GB, HDD: Samsung 1TB SATA2,PSU: Gigabyte ODIN 550W,LCD: iiyama X2377HDS ,CASE: Fractal Design R3 + 4x120mm + 1x140mm Fractal Silent FAN,HeadSet: Teac HP-11 5.1 headset,KeyBoard: Sidewinder X6, Mouse: Sidewinder system: Win 7 Ultimate (64-bit)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"