Panasonic plazmy 2011

Špekulácie o nevydaných produktoch...
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Tak, zobral som ta za slovo a kupil som 42G30. Obraz je fakt pekny, pekne farby, SD obraz vyborny. Nie je mu velmi co vytknut. Dost mi vsak vadi ten ventilator a bzucanie, ktore je evidentne pocut. Hlavne v noci. Neviem teraz, ci je to normalne alebo to mam menit...
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa miso2911 »

to je proste panasonic....
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa scarinko »

neviem no ja mam ten isty a nic nepocujem ani v noci
asi som hluchy
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa zoom »

Spravna volba a nie nejake smradlave LCD s hovno obrazom. Az si to trochu vyladis a nastavis a pozries si nejaky pekny film v HD, tak potom budes hodnotit. Ako prvu vec by som pripomenul, ze mame radi fotky! Urob nejake pekne foto, nech sa mame cim kochat. Kazdy len kupi TV, a potom uz ma poradene, tak zduchne a nikde nic.

Krok cislo 2, aktualizuj si firmware na TV [klik]. Pozor: Link som nasiel teraz, neviem, ci je to ten spravny, ty si zodpovedny za tvoje ciny. Ak si TV pokazis a budes to chciet na mna zvalit, ukazem na teba prstom a vysmejem sa ti.

Krok 3: Obraz si nakalibruj, alebo pouzi nejake nastavenia, ktore niekto vystavil na net, aby bol aj uveritelny. Co sa tyka ventilatorov, ako som uz pisal, moja TV ich ma min. 4 a este nikdy sa mi ziaden netocil. Bzucanie - opat pozri nastavenia, hlavne rozne setriace rezimy, tieto veci sa casto daju eliminovat nejakym nastavenim, ktore neurobi takmer ziadnu zmenu v obraze, ale prejavi sa inak, podobne je to aj na mojej TV.
Nejake moznosti nastavenia, co som nasiel (ine si najdes sam, ked lozis po takychto forach):
Spoiler: ukázať
Hallo.
Ich hab mir den g30 bei redcoon gekauft und bin sehr zufrieden damit.
Hier meine settings:
Pro1:
Kontrast: 36
Helligkeit: 0
Farbe: 30
Schärfe: 2
Weißabgleich:
3
0
8
5
0
7
Gamma: 2.4
Mfg.
Spoiler: ukázať
Modus: THX
Kontrast: 36
Helligkeit -2
Schärfe: 0
Alle Bildverbesserer auf Aus
Overscan auf An
Spoiler: ukázať
Modus: Pro 2
Kontrast: 36
Helligkeit: 0
Farbe: 27
Schärfe: 0
Gamma: 2.4
Weisabgleich: Alles auf default 0
Farbsättigung: Alles auf default 0
Spoiler: ukázať
Use THX or Professional mode, leave the Brightness as-is (I've never had to change it - all BD players I've seen are outputting at the correct levels, it's mainly analogue devices that need the Brightness setting changed). Make sure Sharpness is at 0 (for HD) or at a few clicks for SD. Make sure 16:9 Overscan and Intelligent Frame / 24p Smooth Film are off. I also selected Gamma 2.4 (which actually is closer to 2.2) in Professional mode (you can't change it in the THX mode).


That's basically as good as you'll get without using a measuring device to fully calibrate greyscale and colour.


Also, don't bother adjusting Contrast. It's basically useless in the THX and Professional modes because it doesn't raise the light output of the panel (at least not by any noticeable extent). All it does is changes the digital white level, turn it up too high and it'll begin to clip highlight details (but without raising the light output of the panel).
EDIT: Este k tomu bzucaniu. Tento typek to opravil utiahnutim skrutky na jednom plosaku [klik]. Je mi jasne, ze to na novej TV robit nebudes. Toto uz je zaujimavejsie - klik - bzucanie sposobene vibrovanim ramu alebo coho. Mozes skusit obchytkat tvoju TV, ci to neprestane. Pripadne napisat do Panasonicu a vynadat im s tym, ze nech sa ti na to dojdu pozriet. Najskor by som sa ale fakt pohral s nastaveniami.
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

scarinko napísal:neviem no ja mam ten isty a nic nepocujem ani v noci
asi som hluchy
Nemusis byt hluchy, len proste to tvoj TV zrejme nerobi. Takto: ja to pocujem az do hlasitosti 13. Takze teda az 13-ka v noci prebije ten bzukot. Teda chapete, ze to nie je namyslanie si. A bzucanie sa meni s obrazom. Ak je biela obrazovka, bzuci velmi, ak je cierna, prestane. Ako, v TPD mi to bez problemov vymenia, len sa mi s tym fakt nechce babrat. Balit, odviezt, priviezt a zase detto. Navyse idem zajtra do BA na hokej.
zoom napísal:Spravna volba a nie nejake smradlave LCD s hovno obrazom. Az si to trochu vyladis a nastavis a pozries si nejaky pekny film v HD, tak potom budes hodnotit. Ako prvu vec by som pripomenul, ze mame radi fotky!
Ako strasne rad, ale chvilku to este potrva. V januari som kupil nove skrinky, gauc, stolik, HPTC a 5+0 repro. Teraz telku a este ma caka AV receiver Onkyo SR309. Teraz mam vedla TV staru vezu Aiva. Vrazil som uz do toho skoro 3000€ a teraz to odfotim s tou hnusnou vezou... Ani nahodou :P Kupim > namontujem/skalibrujem > potom odfotim.
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Toman »

Zrovna hladam najaku TV a potrebujem porarit.

- chcem 42"
- chcem plne HD
- bude natom pozerany SD signal (analog kablovka)
- bude natom Xbox
- doteraz som mal 32"LCD
- a na par dni som mal pozicany LG 42PJ350
- ten mi relativne stacil len po zotmeni bol problem z ciernou - svietila ako na LCD...... a mi vadilo...

- hladam skor Low/mid-range produkt tak 500-600E
- rozmislal som o Panasonic X3, al etam ma odradza to rozlisenie...

CO by ste mi odporucili?
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

Zdravím Vás všetkých,
mám na Vás len takú viac menej praktickú otázku, ale potreboval by som to vedieť...Neviem mi niekto poradiť, aký rozmer má krabica 50" panasonic televízoru (konkrétne P50VT30E, ale myslím, že aj iné by mali mať štandartné rozmery krabice), keďže si ho potrebujem sám previezť od dodávateľa...Nepotrebujem žiadne špekulácie, že prečo, či podobné veci, len ten rozmer krabice :) ...Ďakujem pekne za pomoc...
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

Toman napísal:Zrovna hladam najaku TV a potrebujem porarit.

- chcem 42"
- chcem plne HD
- bude natom pozerany SD signal (analog kablovka)
- bude natom Xbox
- doteraz som mal 32"LCD
- a na par dni som mal pozicany LG 42PJ350
- ten mi relativne stacil len po zotmeni bol problem z ciernou - svietila ako na LCD...... a mi vadilo...

- hladam skor Low/mid-range produkt tak 500-600E
- rozmislal som o Panasonic X3, al etam ma odradza to rozlisenie...

CO by ste mi odporucili?
no ked uz sme na tomto vlakne, tak by som na tvojom mieste pouvazoval nad panasonic P42G30 cena sa pohybuje niekde okolo toho tvojho financneho rozpätia a urcite budes spokojny, kedze:
- full HD má
- SD signal - neporovnatelne lepsi obraz oproti LCD
- aj s tou ciernou budes spokojny, kedze tym sa vyrobcovia panasonicu najviac chvalia pri tohorocnych modelovych radach
- pre xbox ma televizor game mod, ktory ti umozni plnohodnotny zazitok z hier, bez nejakych rozmazaníc
- a tento model nie je low/mid, ale high a ako som spomenul cena okolo toho tvojho rozpätia

nie som sice nijaky expert cez TV, ale co to som o tejto novej rade nacítal, kedze som si tiez vyberal TV, co by mi vydrzala relativne dlho a myslim, ze rozhodnutim sa pre tohorocne modelove rady od panasonicu neurobis ziadne zle rozhodnutie...a tak ako zoom niekde hore pisal, naproti lcd je kazda plazma lepsia...a tato rada neopdp od panasoniku je lepsia ako bezne plazmy... :)

P.S.: radsej ten mesiac vydrz a dosetri tych 100€ naviac za tento tv a neolutujes :) ...moj osobny nazor :)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ivi de LaCorke napísal:naproti lcd je kazda plazma lepsia...
...len dodam, ze ziadna plazma neurobi pri zobrazovani Full HD BluRay ripoch a BD taky ostry obraz ako LCD/LED! Uz len z toho dovodu, ze plazma ma maksi obraz, preto je na SD signal lepsia.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Andre »

:hysterical: :hysterical: staticky obraz ma plazma rovnako ostry, pohyblivy neporovnatelne ostrejsi
Toman - doplat 100e na G30, uz len koli mensim odleskom

nenastavujte obraz kym nemate nabehanych aspon 300h, farby sa vam este totalne zmenia :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Kyselinka »

andrejsvk napísal:pohyblivy neporovnatelne ostrejsi
:facepalm: ...to je tak, zarytemu plazmistovi to nevyhovoris ;)
Rovnako ako pri "Nvidia vs. ATI/AMD"
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Andre »

dokaz, ze je to tak :rolleyes:
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
commodore64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:05
Bydlisko: Cinobaňa (okolie LC)

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa commodore64 »

Poriadne LCD/LED stoji viac ako 500-600€.
Ak LCD, tak odporucam Sony EX500 seriu:
http://www.lacne-nakupy.sk/audio-video- ... 16269.html
alebo Samsung C630 s matnym obrazom a ciernou na urovni 0,08 cd/m2.
http://www.mall.sk/lcd-televizory-400-7 ... g-le40c630

Ale priprav sa na horsi SD obraz a tiez tam moze nastat rozmazavanie pri pohybe.
Zaujimava mid-range plazma:
http://www.lacne-nakupy.sk/audio-video- ... 18382.html
Spoiler: ukázať
PC: Case: Fractal Meshify 2 Gray TG Light Doska: ASUS TUF X570-PLUS GAMING (WiFi) Proc: AMD Ryzen 9 5900X RAM: Kingston FURY 64 GB DDR4 3200 MHz CL16 Beast Black GPU: GTX1070 PSU: Seasonic Focus 650W modular Cooling: ARCTIC Liquid Freezer II 280 LCD: Lenovo ThinkVision P32-U10 + Samsung S32D850 Disky: ADATA XPG SX8200 Pro SSD 1 TB + Toshiba 500GB nVME + WD Black 640GB + Seagate IronWolf Pro 4TB CMR Keyboard: Ligitech Craft Mys: Logitech MX Master 3 Zvuk: Sony XB-900 System: W11 x64 PDA: Samsung Galaxy S21 Most important: Adobe CC
Používateľov profilový obrázok
Ivi de LaCorke
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ut 12. Apr, 2011, 23:26

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa Ivi de LaCorke »

commodore64 napísal:
scarinko napísal:neviem no ja mam ten isty a nic nepocujem ani v noci
asi som hluchy
Nemusis byt hluchy, len proste to tvoj TV zrejme nerobi. Takto: ja to pocujem az do hlasitosti 13. Takze teda az 13-ka v noci prebije ten bzukot. Teda chapete, ze to nie je namyslanie si. A bzucanie sa meni s obrazom. Ak je biela obrazovka, bzuci velmi, ak je cierna, prestane. Ako, v TPD mi to bez problemov vymenia, len sa mi s tym fakt nechce babrat. Balit, odviezt, priviezt a zase detto. Navyse idem zajtra do BA na hokej.
Pocuj, cim dostavas signal do TV??? nie nahodou cez scart kabel??? lebo je mozne, ze cele to bzucanie ti sposobuje len nekvalitny lacny cinsky scart kabel (nie ze by tie drahsie a lepsie neboli z ciny :D )...ja som mal ten isty problem s jednym TV a s roznym bzucanim obrazu pri zmene farieb (najviac bzucalo pri svetlych az bielych scenach). Chvilu som sa s tym trapil a nakoniec som sa nejako dozvedel, ze to moze suvisiet s kabelazou, ktoru som dovtedy neriesil...Nasledne som kupil celotieneny (teda kazda zila samostatne tienena), pozlateny scart asi za 12€ a od vtedy cuduj sa svete nic nebzuci :) ...taktiez to moze suvisiet aj s inymi typmi kablov nie len scart ale aj nekvalitne HDMI a tektiez aj s elektrikou - tam som si dal BELKIN PureAV prepatovu ochranu ktora cisti prud od vykyvov...

Ale samozrejme to nemusi s tym, co som pisal v tvojom pripade nijak suvisiet, ale za pokus to podla mna stoji vyskusat...hlavne ten prenosovy kabel signalu dat kvalitny...

Pozor ale, nie je vsetko zlato co sa blisti - nie kazdy scart, co ma "zlate konce" taktiez HDMI je ozaj zlaty a kvalitny (cinania sa naucili predavat macacie zlato :D )...ja rozoznavam kvalitne kable hlavne podla hrubky kabla, cim hrubsie tym lepsie a samozrejme existuju potom znacky ako ALPHARD Da Vinci, ale aj ine, ktore robia zarucenu top kvalitu kablov pre AV systémy :)
Scart/scart http://www.ansat-tn.sk/shop/index.php?m ... ts_id=1494
HDMI/HDMI http://www.ansat-tn.sk/shop/index.php?m ... ts_id=1479
vsimni si tie obrazky a hrubku tych kablov, proste nadhera, za ktoru si samozrejme trochu priplatis, ale mas 100%-nu istotu, ze pre cisty zvuk a obraz si urobil z hladiska kabelaze maximum :)

P.S.: Mam taky tusak, ze u teba to bude sposobene len tim kablom, lebo mas presne tie "symptomy" ako som mal ja...Daj urcite vediet ako to dopadlo... :)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Panasonic plazmy 2011

Príspevok od používateľa scarinko »

ehm nie ze by som chcel tuto teoriu nejak nastrbit ale pouzivam toto
http://www.zlacnene.sk/detail/tesco-scart-kabel-421808/

stal 0,10€

:-D

Návrat na "Špekulácie"