Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakavania

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

peter.majercik napísal:
tranceshadow napísal:DOBRA SPRAVA

HP DM1Z
- V europe DM1-3xxx (3080, 3100...) - dostupne v nemecku, UK..

Lenovo x120e
- bol som sa dnes pytat v lenovo showroom - BA a potvrdili mi ze x120e ma prist v priebehu tohto mesiaca na slovensko

:cool:

aj pre beznych zakaznikov, alebo len nejake specialne objednavky???
nevies nahodou...?
vdaka...
no ked mi to hovoril predajca tak to nevyzeralo ze by tam boli nejake specialne poziadavky ..povedal ze v priebehu tohto mesiaca by to malo prist a mali by to mat aj v lenovo showroom priamo predavane-pochybujem ze by som im tam musel nejaky podnikatelsky/s.r.o preukaz ukazovat :) fakt dufam ze to neni ziaden hoax ale vyzera to ze to nakoniec pomaly pride aj do inych europskych krajin..
peter.majercik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2011, 11:14

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa peter.majercik »

tak co, stale nic nove???
Používateľov profilový obrázok
rogerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa rogerik »

Kedze tiez chcem kupit netbook, zacal som sledovat tento thread (rozhodujem sa medzi dm1z alebo x120e). Z HP mi odpisali toto
Dobrý den,

tyto notebooky se na Slovensku neprodávají a ani se aktuálně jejich prodej neplánuje.

S pozdravem
Libor Ouřada
kedze predpokladam, ze u Lenovo bude rovnaka odpoved a ak aj nie tak zo zaciatku dost vyssie ceny, asi si to necham doviezt zo statov, zaruka by mala byt medzinarodna na oba vsak?

Co myslite, oplati sa upgrade na 8GB (4GB planujem urcite)? A takisto som cital ze staci DDR3 1066Mhz, kedze NB robi downclocking z 1333Mhz na 1066Mhz.

Este stale ale nie som rozhodnuty do ktoreho pojdem, viacej ma laka to Lenovo.
CPU: e6420@3.040| MoBo: ASUS P5K-VM| VGA: 8800GT 512MB RAM| HDDs: 500GB Samsung Spinpoint SataII + 160GB Seagate Barracuda SATA 7200 rpm + 80GB WD Caviar IDE 7200 rpm| RAM: 2x Apacer 1024MB 800Mhz| PSU: Fortron 500W FSP500-60GLN | DVD-RW: Liteon 16x24xDL4x40x| TV Karta: Pinnacle PCTV| LCD: Acer 1951|Speakers: Harman Kardon Soundsticks II
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

Pardon ze som sa dlhsie neozval, cloveku sa stanu take veci ze aj zabudne ze chcel niekedy nejaky notas kupovat :)
Takze abych sa vyjadril: este stale nic ohladne x120e - ma uz riadne stvu kedze povedali ze do mesiaca, na lenovo stranke x120e svieti uz riadne dlho a stale sa nepredava... :furious2:

ked sa este stale rozhodujete a stale ste nekupili tak sa mozno nechate inspirovat mojou strategiou: ak do tyzdna nepride 120ka (idem sa na to dnes osobne spytat ze kedy to mili pani planuju vobec ukazat slovenskemu trhu) tak kupujem Idepad s205 - alza.sk - prakticky ekvivalent len sa tam tazsie vymienaju veci ako ramka a HDD.. (ale ma AntiGlare narozdiel od dm1z aj ked to neni matny display ako u 120ky)

Pre Vas co chcete nutne dm1z tak ako som spominal da sa nechat doviezt z nemecka tu je aj stranka na vhodny obchod (kedze sprosty amazon.de nedodava elektroniku) http://www.cyberport.de/notebook/notebo ... e-350.html (trochu inak sa to vola ale je to ono+ najlepsia vybava co sa predava tusim)..

Nic lepsie ako s205 a hento HP sa momentalne zohnat neda ak teda nechceme objednavat z USA cez nejaku forwardingovu sluzbu :facepalm:
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

rogerik napísal: ...zaruka by mala byt medzinarodna na oba vsak?
ano ale len jeden rok..
rogerik napísal: asi si to necham doviezt zo statov, zaruka by mala byt medzinarodna na oba vsak?
..jedine cez forwardingovu sluzbu cim vlastne posles svoju kupenu vec bez papierov niekomu cudziemu alebo cez obchod co ma medzinarodny rozvoz za neskutocne prachy navyse..
rogerik napísal: Co myslite, oplati sa upgrade na 8GB (4GB planujem urcite)? A takisto som cital ze staci DDR3 1066Mhz, kedze NB robi downclocking z 1333Mhz na 1066Mhz.
Ja planujem toto iste(8G) plus SSD :good:
rogerik napísal:Este stale ale nie som rozhodnuty do ktoreho pojdem, viacej ma laka to Lenovo.
:good:
Používateľov profilový obrázok
rogerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa rogerik »

rogerik napísal: asi si to necham doviezt zo statov, zaruka by mala byt medzinarodna na oba vsak?
..jedine cez forwardingovu sluzbu cim vlastne posles svoju kupenu vec bez papierov niekomu cudziemu alebo cez obchod co ma medzinarodny rozvoz za neskutocne prachy navyse..
myslel som fyzicky od niekoho kto tam pojde, i ked zatial nikto zo znamych sa nechysta :(
rogerik napísal: Co myslite, oplati sa upgrade na 8GB (4GB planujem urcite)? A takisto som cital ze staci DDR3 1066Mhz, kedze NB robi downclocking z 1333Mhz na 1066Mhz.
Ja planujem toto iste(8G) plus SSD :good:
a co s tymi taktami? staci 1066? cenovo to je aj tak jedno, co som pozeral napr. na alze
SSD som nerozmyslal, i ked som niekde videl statistiky po vymene na nejakom netbooku a dost to pomohlo

no pockam si este, zatial mi to tak nehori
CPU: e6420@3.040| MoBo: ASUS P5K-VM| VGA: 8800GT 512MB RAM| HDDs: 500GB Samsung Spinpoint SataII + 160GB Seagate Barracuda SATA 7200 rpm + 80GB WD Caviar IDE 7200 rpm| RAM: 2x Apacer 1024MB 800Mhz| PSU: Fortron 500W FSP500-60GLN | DVD-RW: Liteon 16x24xDL4x40x| TV Karta: Pinnacle PCTV| LCD: Acer 1951|Speakers: Harman Kardon Soundsticks II
Používateľov profilový obrázok
rogerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa rogerik »

tranceshadow napísal: Pre Vas co chcete nutne dm1z tak ako som spominal da sa nechat doviezt z nemecka tu je aj stranka na vhodny obchod (kedze sprosty amazon.de nedodava elektroniku) http://www.cyberport.de/notebook/notebo ... e-350.html (trochu inak sa to vola ale je to ono+ najlepsia vybava co sa predava tusim)..

Nic lepsie ako s205 a hento HP sa momentalne zohnat neda ak teda nechceme objednavat z USA cez nejaku forwardingovu sluzbu :facepalm:
no neviem do nemeckeho OS by sa mi uz z principu nechcelo :-)
CPU: e6420@3.040| MoBo: ASUS P5K-VM| VGA: 8800GT 512MB RAM| HDDs: 500GB Samsung Spinpoint SataII + 160GB Seagate Barracuda SATA 7200 rpm + 80GB WD Caviar IDE 7200 rpm| RAM: 2x Apacer 1024MB 800Mhz| PSU: Fortron 500W FSP500-60GLN | DVD-RW: Liteon 16x24xDL4x40x| TV Karta: Pinnacle PCTV| LCD: Acer 1951|Speakers: Harman Kardon Soundsticks II
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

rogerik napísal: a co s tymi taktami? staci 1066? cenovo to je aj tak jedno, co som pozeral napr. na alze
SSD som nerozmyslal, i ked som niekde videl statistiky po vymene na nejakom netbooku a dost to pomohlo

no pockam si este, zatial mi to tak nehori
Ako nie som hardverovy typ ale podla mna nepocitis rozdiel v taktoch -urcite nie na netbooku co ani neni stavany na max vykon komponentov.. z dobrych zdrojov ( :-) ) viem ze viac zavazi CL na RAMke ako o radu takty ..s SSD je kazdopadne znatelne zrychlenie..
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

rogerik napísal:
tranceshadow napísal: Pre Vas co chcete nutne dm1z tak ako som spominal da sa nechat doviezt z nemecka tu je aj stranka na vhodny obchod (kedze sprosty amazon.de nedodava elektroniku) http://www.cyberport.de/notebook/notebo ... e-350.html (trochu inak sa to vola ale je to ono+ najlepsia vybava co sa predava tusim)..

Nic lepsie ako s205 a hento HP sa momentalne zohnat neda ak teda nechceme objednavat z USA cez nejaku forwardingovu sluzbu :facepalm:
no neviem do nemeckeho OS by sa mi uz z principu nechcelo :-)
srry ja som zabudol ze nie kazdy chce v momente odinstalovat a prehodit OS za linux :-) v tom pripade by si mal ale asi vacsie problemy s nemeckou klavesnicou nez s OS :)
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

sprava od lenovo partnera - x120e by mal byt dostupny v priebehu najblizsich 2 tyzdnov
peter.majercik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2011, 11:14

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa peter.majercik »

uprimne povedane - neverim uz tomu, ze tento ntb bude na nasom trhu. skor to vidim tak, ze ku nam pustia jeho "nastupcu" Thinkpad Edge E125...
Používateľov profilový obrázok
rogerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa rogerik »

peter.majercik napísal:uprimne povedane - neverim uz tomu, ze tento ntb bude na nasom trhu. skor to vidim tak, ze ku nam pustia jeho "nastupcu" Thinkpad Edge E125...
tak ja stale dufam :)

zatial ale teda nic...
CPU: e6420@3.040| MoBo: ASUS P5K-VM| VGA: 8800GT 512MB RAM| HDDs: 500GB Samsung Spinpoint SataII + 160GB Seagate Barracuda SATA 7200 rpm + 80GB WD Caviar IDE 7200 rpm| RAM: 2x Apacer 1024MB 800Mhz| PSU: Fortron 500W FSP500-60GLN | DVD-RW: Liteon 16x24xDL4x40x| TV Karta: Pinnacle PCTV| LCD: Acer 1951|Speakers: Harman Kardon Soundsticks II
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

no dva tyzdne este nepresli takze nestracat nadej.. pokial viem tak by to malo prist spolu aj dalsimi notasmi ako X1 od lenova.. :music:
tranceshadow
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Mar, 2011, 16:25

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa tranceshadow »

Akoze na nervy , fakt ma s tym stve to lenovo..neni schopne dodat jeden sprosty notas pol roka do sveta..ciste pohrdanie zakaznikmi.. Dostal som mnohonasobne potvrdene ze to pride. Proste len ze cakat a cakat - max.3 tyzdne podla nich :E
Používateľov profilový obrázok
rogerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvy AMD fusion notebook - HP pavilion dm1z - nad ocakav

Príspevok od používateľa rogerik »

tranceshadow napísal:Akoze na nervy , fakt ma s tym stve to lenovo..neni schopne dodat jeden sprosty notas pol roka do sveta..ciste pohrdanie zakaznikmi.. Dostal som mnohonasobne potvrdene ze to pride. Proste len ze cakat a cakat - max.3 tyzdne podla nich :E
dnes som sa dotazoval, povedali, ze su pripraveni ho zacat predavat, akonahle pride ;-)
zaroven ma zaradili na nejaky waiting list

horsie ale je, ze zmizol aj z US stranok, takze neviem ci sa nebude cakat marne
davam tomu este mesiac, potom sa uvidi
CPU: e6420@3.040| MoBo: ASUS P5K-VM| VGA: 8800GT 512MB RAM| HDDs: 500GB Samsung Spinpoint SataII + 160GB Seagate Barracuda SATA 7200 rpm + 80GB WD Caviar IDE 7200 rpm| RAM: 2x Apacer 1024MB 800Mhz| PSU: Fortron 500W FSP500-60GLN | DVD-RW: Liteon 16x24xDL4x40x| TV Karta: Pinnacle PCTV| LCD: Acer 1951|Speakers: Harman Kardon Soundsticks II

Návrat na "Mobilné PC"