HAARP

Všetko o fyzike a fyzikálnych (ne)zákonoch...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Scorp »

Blackhawk napísal:to akoze teraz mam uverit len tomu, co napise a povie nejaka kapacita?
pokiaľ ide o veci, ktorým nerozumieš a máš si vybrať medzi "no name selfmade odborníkom" a kapacitami... hej, mal by si veriť tým druhým, pretože ak budeš veriť každému selfmade fachmanovi, čo si dá lajnu a vymýšľa, budeš mať hlavu plnú sprostostí

viz Japonsko, roztrtkalo nám kontinenty kvôli tomu jak sa to tu už za dinosaurov triaslo a odrazu si taký jeden novinár spomenie, že v 2011 už zemetrasenia nerobí príroda, robí ich HAARP...? Takto,hej?
Inak, ako je všeobecne známe, ja som 30 rokov študoval novinárov a tamten má na prvý pohľad jasný AIDS, keď sa na neho pozrieš dôkladne, vyzerá jak opica... a AIDS, ako je všeobecne známe, je z opíc. Problem?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

chlapi...dosiel mi toaletny papier...myslite, ze s tym moze mat nieco HAARP? :rofl:

Coho vsetkeho to je schopne, to neviem, ale ci by som si to spojil so zemetrasenim...hm...asi nie. Aj ked podla toho clanku na viewzone, ak tam tie ilustracie maju nieco spolocne s realitou, by to teoreticky mozne byt mohlo, no pochybujem

nedavno sa to triaslo na Zelande, teraz v Japonsku, myslim, ze coskoro sa to tam niekde v okoli bude triast znova
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: HAARP

Príspevok od používateľa crux2005 »

HAARP je foneticky [aerp] = áno... nič viac

či nie som zase v obraze? :-D
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
Maverick777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: St 15. Dec, 2010, 22:27
Bydlisko: BN-TN-BA

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Maverick777 »

nejak im ten HAARP nejde , dnes bolo realtívne pekne no vo videu slubovali konšpirátori nejakú výchricu či čo :D ... Za to mi ale praskla pružina na aute :D zrejme tú zbraň namierili proti mne :D ... Teraz vážne , na nemenovanom spravodajskom serveri bola zverejnená tá konšpiračná teória o HAARPe a zemestrasení s tým že tam bola aj anketa v ktorej sa zúčastnilo viac ako sedem tisíc ludí , pritom 80% zahlasovalo že tomu fakt veria :!: .
Chase: Silverstone Precision PS05b ; MB: Asus M4A87TD/USB 3.0 ; CPU: AMD Phenom x2 555 BE @ X3 3,6Ghz + AC Freezer PRO Rev.2 ; RAM: A-DATA 2x2GB 1600Mhz DDR3 ; GPU: Asus GTX460 TOP ; HDD: Western Digital 500GB 7200rpm ; PSU: Fortron FSP550 80 PLUS
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: HAARP

Príspevok od používateľa MBG »

Viem, že odveci ale pekný článok o zemetrasení - http://kravcik.blog.sme.sk/c/259287/Moz ... aseni.html

Neviem čo to je za človeka, ale priniesol na vec vcelku zaujímavý a hlavne iný pohľad, stojí za prečítanie.

edit: keď už niekto chce vyvíjať konšpiračné teórie, nech si spraví aspon trochu NORMÁLNE vyzerajúcu stránku, lebo hento chelemendik.sk či jak, je, pfú, strašné ?!
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

zaujimave...teoreticky na tom moze nieco byt, nejaka logika v tom je...
to vysusovanie znie divne, ale zdvihnutie hladiny oceanov znamena vacsi tlak na oceansku koru, ale ci to znamena aj mensi tlak na pevninovu koru, hmm...totiz mysliet si, ze celkove mnozstvo vody na svete je konstanta...ono by to asi aj slo, ale chyba tomu nejaky ten zaklad, a to, ze kedysi tu voda nebola.....
dalej, zvysenim hladiny oceanov sa mierne zvacsi aj plocha oceanov, teda sa trochu viac vypari (nehovoriac o tom, ze ocean sa vlni, takze plocha vodnej hladiny by mala byt vacsia ako rozloha oceanov)
asi to bude skor spojene s tym odvodnovanim

no na tom clanku sa mi nepaci, ze obcas to ten clovek interpretuje ako cisty fakt, pritom je to len hypoteza zalozena na divnych veciach. Taktiez mi to akosi nesedi s tou hrubkou oceanskej a pevninovej kory...pokial viem, tak oceany nie su 20km a viac hlboke...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAARP

Príspevok od používateľa faugusztin »

Hlavne si treba uvedomit ze Japonsko je tak blizko stretu kontinentalnych platni ako sa len da, a jednoducho tam velke zemetrasenia boli, su a budu. Co myslite japonci robia svoje budovy zabezpecene voci velkym zemetraseniam zo srandy ? Fak si myslis, ze inde by 8.9-kove zemetrasenie prezili budovy takymto efektom ?


Myslite si ze podobne testy robia iba zo srandy :


Ak niekto hlada a pripadne najde spojitost medzi HAARP a zemetrasenim v Japonsku, tak moze a musi najst spojitost medzi Ficovymi vyjadreniami a snezenim v Kalifornii.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Scorp »

Maverick777 napísal:nejak im ten HAARP nejde , dnes bolo realtívne pekne no vo videu slubovali konšpirátori nejakú výchricu či čo :D ... Za to mi ale praskla pružina na aute :D zrejme tú zbraň namierili proti mne :D ... Teraz vážne , na nemenovanom spravodajskom serveri bola zverejnená tá konšpiračná teória o HAARPe a zemestrasení s tým že tam bola aj anketa v ktorej sa zúčastnilo viac ako sedem tisíc ludí , pritom 80% zahlasovalo že tomu fakt veria :!: .
14k hlasov a cez 86%, 10k fb likes, cez 300 v diskusii... topky majú tieto čísla bežne 100x menšie... konšpirácie boli vždy tutovka na traffic

M1ch4l napísal:...totiz mysliet si, ze celkove mnozstvo vody na svete je konstanta...
Prečo? Kam by mizla voda?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

faugusztin napísal:Ty si napisal "pricinou nestastia v Japonsku moze byt HAARP" a ja som ti vysvetlil, ze preco je to totalna magorina ...
Mne ide hlavne o to, ze mi vkladas do ust cudzie clanky a myslienky, ja som ten clanok a video nerobil, len som to sem postol, lebo som to zhodou okolnosti dnes dostal mailom, vidis ten rozdiel?

Inak dnes v novinach davali, ze nase jadrovky by mali byt schopne vydrzat zemetrasenie o sile 5, cize keby sme tu mali to zemetrasenie o takej sile uz by sme asi svietili ako svetlusky.

Inak tiez som si vsimol na zaberoch ako mrakodrapy stale stoja a male domceky zrovnane zo zemou (aj ked tie skor zmietla voda ako zemetrasenie).
Scorp napísal: pokiaľ ide o veci, ktorým nerozumieš a máš si vybrať medzi "no name selfmade odborníkom" a kapacitami... hej, mal by si veriť tým druhým, pretože ak budeš veriť každému selfmade fachmanovi, čo si dá lajnu a vymýšľa, budeš mať hlavu plnú sprostostí
...
Jasne suhlasim, ale treba mysliet aj na to, ze v minulosti bolo tiez zopar ludi, ktori boli povazovani za "vyvrhelov" spolocnosti a v sucasnosti su povazovani za velikanov svojej doby. Obcas treba rozmyslat aj mimo prud.

Inak nemali by sme sa vratit radsej k teme? :-)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAARP

Príspevok od používateľa faugusztin »

Blackhawk napísal:Inak dnes v novinach davali, ze nase jadrovky by mali byt schopne vydrzat zemetrasenie o sile 5, cize keby sme tu mali to zemetrasenie o takej sile uz by sme asi svietili ako svetlusky.
Ked bude u nas zemetrasenie sily 5-6, tak to uz bude riadny problem. Sanca na taketo zemetrasenie je totiz limitne blizke k nule :
http://en.wikipedia.org/wiki/Intraplate_earthquake
Blackhawk napísal:Inak tiez som si vsimol na zaberoch ako mrakodrapy stale stoja a male domceky zrovnane zo zemou (aj ked tie skor zmietla voda ako zemetrasenie).
Skody napachalo tsunami, skody zo zemetrasenia boli minimalne, takmer nulove.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Aku silu malo to posledne zemetrasenie u nas na Slovensku?

EDIT: uz som to nasiel, 2.6
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAARP

Príspevok od používateľa faugusztin »

Myslis to v Madarsku ? 4.7. Lenze bacha na mierku, Richterova stupnica je logaritmicka, takze narast o 0.2 stupnice znamena dvojnasobok uvolnenej energie. Z 4.7 na 5.0 sa teda dostanes len velmi, velmi tazko.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: HAARP

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Hej, toto: http://www.cas.sk/clanok/190544/zemetra ... zdnov.html

dufam, ze ma teraz nezaslapete za citovany zdroj, to je prvy co som nasiel :D
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6641
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: HAARP

Príspevok od používateľa M1ch4l »

http://www.cas.sk/clanok/193442/katastr ... senie.html
Katastrofa sa nekončí: Tokio zasiahlo ďalšie zemetrasenie
Dnes 21:44 - Nové zemetrasenie s magnitúdou 4,1 zaznamenali v oblasti hlavného mesta Tokio.

zda sa, ze tych tam fakt dobre vytrase...alebo je to este aftershock (co by neprekvapilo, dokonca aj v clanku to pisu)
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAARP

Príspevok od používateľa faugusztin »

To fakt nema novy cas o com pisat ? Vsak mali niekolko 5-kovych a 6-kovych zemetraseni po tom hlavnom, a novy cas sa zaobera nejakym 4.1 zemetrasenim, ktore je porovnatelne zhruba s tym ako ked ti prejde nakladiak pred domom ?

http://mapserver.gis.ttu.edu/japanquake/

Návrat na "Fyzika, vážne a nevážne"