prehrievajúce sa komponenty v skrinke

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
prorokrak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2010, 22:43

Re: prehrievajúce sa komponenty v skrinke

Príspevok od používateľa prorokrak »

valistar napísal:to ze padne teplota po vypnuti zataze o X stupnov nie je nic specialne, normalka
Len ma prekvapilo, že to trvalo dve sekundy.
valistar napísal:Znizovanie napatia - neznizuje vykon
to som nevedel, vedel som, že pri pretaktovávaní sa hrá aj s napätím, preto som si myslel, že to súvisí so zvyšovaním výkonu.
valistar napísal:V biose nastav vsetky voltaze na Auto, zapni C&Q
Zatiaľ je všetko na Auto, C&Q je zapnuté (resp. nastavené na Auto, druhá možnosť je Disabled).
valistar napísal:corator mas zapojeny v 4pine? Ako regulujes otacky?
Áno, 4pin CPU Fan. Otáčky regulujem cez SpeedFan - požadovaná teplota je nastavená na 45oC, upozornenie na 50oC. Hranice rýchlosti sú nastavené od 35% do 63% (t. j. 500 - 1200 RPM), pri prekročení 50oC sa ventilátor roztočí na 100% (1700-1800 RPM).
V BIOSe sa dá nastaviť len automatická regulácia rýchlosti ventilátorov (Auto) a Disabled.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: prehrievajúce sa komponenty v skrinke

Príspevok od používateľa Kyselinka »

prorokrak napísal:to som nevedel, vedel som, že pri pretaktovávaní sa hrá aj s napätím, preto som si myslel, že to súvisí so zvyšovaním výkonu.
Preto sa hra s napatim, aby mal procesor dostatok stavy na dany vykon. Ak jej nebude mat dostatok hodi ti BSOD. Urob ako ti radili, skus najst co najnizsie V na pozadovane GHz.
Imho neviem ci treba riesit teplotu cca 60°C na jadrach CPU, po pretaktovani a zatazeni v Prime95. Je to bezna teplota. Skor by som riesil tu grafiku. BTW Prime95 vyzmyka maximum z procesoru, ale samozrejme sa v nom da perfektne testovat stabilita.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: prehrievajúce sa komponenty v skrinke

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Intel Burn Test / LinX vyžmýkajú procesor na maximum.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: prehrievajúce sa komponenty v skrinke

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale tieto PII maju radi studeno , najlepsie <55stupnov

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"