US patriot act a strata slobody sukromia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa Scorp »

ide o to, že tu servíruješ nejaké info, za ktorými si stojíš... ty tie info odniekiaľ máš, ten kto ich písal, ich tiež odniekiaľ mal...

informácie všeobecne delíš na bullshit, čo sú umelé a sú pre profit /píšu ich židia, proti židom, lebo to sype/... a non bullshit, tie pravdivé, ktoré nikto nerieši, lebo realita je nudnejšia ako bullshit

každý autor každú info nejak prikášli, obreže, zašumí... kým sa to dostane k end userovi, bude hodne pozmenená
viz ty,ako autor, vyberiem best of
pôvod Maďarov z Mongolska, kde si si ich poplietol so Tatarmi...
najvyšší počet samovrážd v Maďarsku platí pre EU,celosvetovo nie
sionistov nazývaš zionistami... až tak?
a asi porovnávaš pohostinnosť na východnom vidieku a západných mestách
si akosi predvedčený, že pozeráme telku a čítame noviny, ktoré vlastní rupert a preto to tak berieme... telku nemám a noviny nečítam

ako autor si pre mňa špatný zdroj, toto neni fakt vycucaný z webu, toto si môžeš overiť pomerom uvedených faktov vs špatných faktov

nezaujíma ma, čo robia židia a kam sa cpe usa... ak ma to bude zaujímať, nájdem si to, mám rozum, čítať viem... ale nechcem strácať čas čítaním tvojich analýz, ktoré sú vo výsledku bezcenné,pretože ich časť sú nepravdivé, zlé, alebo neúplné info, fakt je občas odpad, čo lepíš, vôbec nič mi tvoje informovanie ma nedáva...
strašne tým vo finále strácaš čas, nemyslím to nijak zle, ale nerob tu z tohoto fóra miesto pre diskusiu o špatných veciach, ktoré sa nás zatiaľ netýkajú

všímaš si na svete aj tie dobré veci?

//a jak pravil snake, keby si čas, čo venuješ nenávisti voči bohatým židom venoval niečomu poriadnemu, možno si mohol mať pi*i na ostrove .)
Naposledy upravil/-a Scorp v Pi 15. Júl, 2011, 02:19, upravené celkom 1 krát.
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa Snake »

Scorp, najbližšie máš na mňa pivo :-). Dobrý post





.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

Kazdy mame ine ciele, ktosi cita mylne informacie, ktosi nahana pipky, ktosi riesi par mhz na svojom pc a venuje tomu svoj cely zivot.
Mozno Vam to da za par rokov nieco viac.
Islo tu len o ten patriot act a vela ludi je takych blbych ze to akceptuje, niekedy staci len mala demonstracia(100-..ludi), to sa dnes da lahko nazbierat. Ale su nastastie ludia ktorym to co sa deje okolo nie je lahostajne.
Ak niekedy chodis von, tak vidis co sa deje, ked sa rozpravas s ludmi(najma so starsimi), pekne ti ozrejmia situaciu, stary dobry sedliacky rozum. A kolko dnes trva si na nieco zarobit resp. sa presadit. A ked budes hladat robotu(mozno mas stastie ze robis v IT), ale taki ekonomovia, pravnici by vedeli povedat ako tazko sa hlada praca a ake znamosti na to treba(a to plati aj pre Bratislavu).

PS:
sionizmus=zionizmus
v Madarsku je pocet samovrazd najvyssi na svete, per capita
aj iransky povod Madarov: http://journals.cambridge.org/action/di ... &aid=52505, nemyslil som Tatarov, proste Madari su mix vsetkeho(pre buduci genom to je dobre - znizovanie mnozstva dedicnych chorob, ale psychicky to asi nie je vyhodne - vid. samovrazdy, narody drzi pokope a v tazkych chvilach - viera, kultura, tradicie...)

A preto preferujem osobny kontakt, lebo Zidia sa daju urcit podla urcitych specifickych crt a mozno tu nadavam na Zidov a je velka sanca ze aj niektori z Vas maju zidovsky povod. Najviac ma dostalo ked som si siel poobzerat ich pamiatky na Chatam Sofer nic som nerobil a chceli ma vyhodit a kedze som bol sam tak som radsej odisiel. Pritom sa hovori o islamistoch ze su radikalni, ale bol som v mesite, povedali mi co mam robit, ked som sa nieco spytal mi to vysvetlili, uplne v pohode akceptuju inych ludi....

A povedz mi nejake pekne veci co sa deju na svete?

Ako sa hovori Slovaci boli vzdy dokonali otroci a aj vzdy budu. Aj ked im naseries na hlavu, zamrmlu a povedia si ze to je ok.

V Bratislave v Univerzitnej kniznici su 2 knizky o Zidoch v medzivojnovom obdobii, co vsetko tu vlastnili, su tam priezviska(podla nich dokazes urcit z dnesneho obyvatelstva kto su Zidia) a ich velky vplyv a bohatstvo je samozrejme, kedze mali ako jedini pravo na licencie mat krcmu, pozicavat peniaze. No ako uz len lepsie mohli zarobit ak nie okradanim slovenskych alkoholikov.

Neni to nahoda ze aj Stur, Bernolak, Vavro, vacsina vojnovych a medzivojnovych spisovatelov, Maria Terezia, Michael Jackson(vela ludi ho uznava ale malokto vie ze mal velke problemy so Zidmi, mal aj niektore pesnicky o nich), Marlon Brando(ktori povedal, nikdy som nebol antisemitista kym som neprisiel do Holywoodu), Mel Gibson... neznasali Zidov a nazyvali ich parazitmi, ktori Vo vasom state zarobia peniaze a odnesu ich prec
Naposledy upravil/-a rado3105 v Pi 15. Júl, 2011, 11:42, upravené celkom 1 krát.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
ANONYM_a7

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

pisal mi obama esemesku ze cital tvoje prispevky a sleduju ta ! :OO=
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

aj mne pisal, asi vsetkym na tomto fore. No nic idem sa zakopat do zeme a postavit oloveny kryt.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
ANONYM_a7

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To nepomoze, ma supersatelit 4000ce :-D ... fakt ma zmysel sa nad tymto zamyslat? Pekne na svete je to, ze ak mas v P, platis dane a nemas dlhy, ludia ta maju v P a da ti pokoj aj stat, lebo sa nebude s tebou zaoberat, prosto si radovy obcan...

OT: mas sony mp3 prehravac, ze? :-) :OT
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

screengraber

http://www.dsl.sk/article.php?article=11186
aky to pekny clanok, tolko spin pokope
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa faugusztin »

rado3105 napísal:v Madarsku je pocet samovrazd najvyssi na svete, per capita
aj iransky povod Madarov: http://journals.cambridge.org/action/di ... &aid=52505, nemyslil som Tatarov, proste Madari su mix vsetkeho(pre buduci genom to je dobre - znizovanie mnozstva dedicnych chorob, ale psychicky to asi nie je vyhodne - vid. samovrazdy, narody drzi pokope a v tazkych chvilach - viera, kultura, tradicie...)
Esteze podlozis svoje tvrdenia aj faktami, vsakze :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... icide_rate
Poradie v pocte samovrazd v prepocte na 100 tisic ludi - Litva, Juzna Korea, Kazachstan, Bielorusko, Japonsko, Rusko, Guyana, Ukrajina, Madarsko. Ak ma Madarsko najvyssi pocet samovrazd na svete, tak potom tych 8 krajin ma supernajvyssi pocet ?

A uz som ti to vysvetloval, hladat povod etnika v strednej europe podla genomu je totalna magorina - tu sa prehnalo vsetko mozne - turci, francuzi, nemci, rusi... Je to ako hladat geneticky povod Americanov (nemyslim tym indianov0.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

Povod dokazovat geneticki povazujes za blbost, no to povedz vsetkym tym vedcom ze co robia je to zbytocne. Podla genov sa da jedine urcit skutocny povod, kazdy narod ma specifika v genome, castejsi vyskyt urcitych chorob. Napr. mi slovaci mame najvyssi vyskyt alkaptonurie na svete...

najnovsie vyskumy hovoria ze Madari su z oblasti iranu.

toto sa oplati precitat:
Alarming mental health problems

The high rate of suicide, however, is just one symptom of the Hungarians' dire mental health, psychiatrists say. About twenty-five percent of the population suffer of anxiety illnesses, and a very large part of it coupled with depression. There is a growing number of mental disorders and the rate of alcoholism and smoking is also alarmingly high, experts say.

Hungary now leads world statistics in liver sclerosis, 8500 cases a year, an illness directly linked to alcoholism, Dr Buda says. In 1995 there were 8500 cases of liver sclerosis death, in the previous year there were 7300. This was far the highest rate in any country in the world, according to Buda. "This dramatic elevation shows that in the last years there must have been a continuous heavy drinking in many hundreds of thousands people in Hungary".

In fact, many experts agree that behind the recent drop in suicide figures there is a growing rate of mental disorders and the growth of alcoholism. Buda says that "suicidality" itself has not decreased but merely manifests itself in alcoholism which leads to earlier death. In other words, many potential suicidal victims die before reaching the suicide age.

Life expectancy is now one of the lowest in Europe in Hungary, with the population decreasing by thirty to forty thousand every year, experts say. If this trend continues Hungary's population will fall below ten million by the next century.

Reasons and theories

Dr Buda says one reason for Hungary's disturbing mental health is the enormous social changes of the last decades, with which broke up old supporting kinship and family ties. Since the 1950s almost 60 percent of the population changed residence and social status during the process of accelerated industrialisation, Buda says. "This huge horizontal and vertical mobility meant that a lot of people became isolated, alienated, as kinship systems, family ties were destroyed," he says.

Similar changes also took place in other central and eastern European countries but in countries like Romania and the Slavic countries, the kinship and family ties remained stronger, Buda explains."What is important is that in Hungary the degree of individualisation is very high, almost as high as in the Western countries."

Indeed, Hungarians often say that they are caught in between two worlds, East and West, and feel that they are 'too western' for their geographical location. Hungary has often been compared by many writers to a ferry boat - moving between East and West, longing to anchor at the Western shore but always pushed back to the East.

"This intermediary situation is really characteristic - our short trips to the Western shores imbued as with values and aspirations, but we had to go back to our Eastern realities and if you taste something then you might begin to miss it," Buda echoes the theory.

But the Gloomy Sunday playwright Peter Muller thinks that there is more to the Hungarian gloom that just frustrated aspirations. The real reasons go much deeper, he says. It is essentially a problem of identity. "Somehow the root is missing. We live in a very strange position of the world. We always try to stick to the Western culture, we try to escape from the Eastern mentality and somehow we are in a limbo, we don't belong to anybody, it's a kind of loneliness. We have somehow lost our Oriental roots without finding another one - and if you are in trouble, if your life is difficult it is the root that can save you."
http://www.phespirit.info/gloomysunday/article_02.htm
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa faugusztin »

"Oblast Iranu" je veeeelmi siroky pojem. Ak to zoberieme velmi hrubo, tak iste, mas pravdu. Pozrel si si tu mapku ? Nalinkujem ti ju este raz :
http://en.wikipedia.org/wiki/File:NE_600ad.jpg

Huns, uzemie dnesnej ukrajiny. Magyars, uzemie dnesneho pohranicia Ruska a Kazachstanu. Pod nimi vidis na mapke Bulharov, a pod tym je Perzia - dnesny Iran.

Takze technicky, ak to zoberieme velmi hrubo, tak iste, mas pravdu. Technicky zhruba 1000km vzdialenost od Perzie je "oblast Iranu". Tak ako technicky my sme oblast "Francuzska" (vzdialenost je zhruba identicka ako vzdialenost Hunov od Perzie).

Co sa tyka tvojho kopirovania ohladne samovrazd, odporucam ti precitat si "datum" - "This article was stolen without permission from the May 1997". Svoj nazor teda zakladas na statistike z postkomunistickeho obdobia, ked vsetko krachovali, ludia prichadzali o pracu... Super napad, zakladat svoj nazor na cislach zo zaciatku '90s, teda 15-20 rokov stare cisla.

Odporucam si radsej pozriet novsie info :
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Hunga ... e_rate.png
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

The history of Hungary starts in the 9th century with the arrival of the Magyars in the Carpathian Basin. They spoke, like modern Hungarians, an Uralic language belonging to the Finno-Ugric language group. Their original composition probably included Iranian and Turkish people, while other populations were already present in the territory (Avars, Slavs, Germans). Some of the Hungarian ethnic groups claim to be descendants of ancient Magyars settlers (such as the Örség), others of Huns, Turks or Iranians. We collected and compared the previously published gene frequencies of eight ethnic groups and seven hypothetical ancestral populations, including Uralics, applying a model of admixture. The results, most of which confirm historical hypotheses or the oral tradition, show that only one ethnic group (Örség) highly resembles the Uralic population
http://journals.cambridge.org/action/di ... &aid=52505
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nemam uz chut s tebou argumentovat, nech si kazdy spravi nazor sam. Argumentujes zahlavim jednej neverejnej publikacie, pricom samozrejme pristup k realnym datam v nom uverejnenym uz nemas... Argumentujes cislami samovrazd spred 20 rokov, ktore uz davno nie su realitou...

Tymto moje prispievanie v tomto zbytocnom vlakne konci.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa rado3105 »

Riesime aj tak blbosti, tak to je jedno. Uplne mi je jedno kolko madarov sa zabija. V Europe sa vie ze na vrchole su Fini a Madari, aj ked sa ich to spytas ti to povedia(som sa s jednym finom rozpraval a ten si z toho robil srandu ze sa medzi sebou predbiehaju). Ale zas odraza to ze maju problemy(alkohol, drogy, identita...), fini(tiez alkohol, poloha..).. U oboch afektivne a anxiozne psychicke poruchy(depresie).
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa AmOK »

Scorp napísal:nezaujíma ma, čo robia židia a kam sa cpe usa... ak ma to bude zaujímať, nájdem si to, mám rozum, čítať viem... ale nechcem strácať čas čítaním tvojich analýz, ktoré sú vo výsledku bezcenné,pretože ich časť sú nepravdivé, zlé, alebo neúplné info, fakt je občas odpad, čo lepíš, vôbec nič mi tvoje informovanie ma nedáva...
strašne tým vo finále strácaš čas, nemyslím to nijak zle, ale nerob tu z tohoto fóra miesto pre diskusiu o špatných veciach, ktoré sa nás zatiaľ netýkajú

všímaš si na svete aj tie dobré veci?

//a jak pravil snake, keby si čas, čo venuješ nenávisti voči bohatým židom venoval niečomu poriadnemu, možno si mohol mať pi*i na ostrove .)
Scorp, ty nie si sprosty clovek a mas aj zmysel pre humor... v inych temach, inych postoch. Pamatam si ked si mal ban a stvalo ma to. To len na margo toho, ze proti tebe nic nemam.
Pisal som, ze cely svet speje do prdele a je to prave preto, lebo to, co si napisal si hovoria vsetci. "Nezaujima ma to."
Problem je, ze ked ta to zacne zaujimat, tak s tym uz nic nespravis. Nepojdem daleko do historie, vyhnem sa pre istotu arabom, Iraku, Lybii, Juhoslavii, Izraelu a Palestine...
Rok 1994, Rwanda, 800 000 zavrazdenych Tutsiou a OSN nespravilo vdaka vetovaniu rezolucie USA vobec NIC! Pritom 2 mesiace pred genocidou sa vedelo, ze sa toto chysta a ze sa to stane. Ziadna zbran hromadneho nicenia, ziadne prekvapko, sprostych 5 milionov maciet rozdanych Hutuom a totalna ignoracia sprav, nakoniec prosieb veliaceho dostojnika vojsk OSN Romea Dallaira. Toto je ten pekny svet? Ci srat na afriku, srat na arabov, srat na vsetkych, ved sa nas to netyka, pisme o peknych veciach, o ceckatych babach na Snakeovom vysnivanom ostrove? Ten ostrov som ani komentovat nechcel, ani ma ta jeho bozska mudrost neprekvapila, nazor na neho mam davno...
Pozri si dokument The Last Just Man, alebo hrany dokument Shake Hands with the Devil, alebo film Hotel Rwanda.
Myslim, ze na fore by sa malo trochu diskutovat aj o tych spatnych veciach ako ich volas a hlavne o tych VELKYCH spatnych veciach, ktore su pre 99% medii tabu. Kym este diskutovat mozme...
Ja vnimam aj dobre veci, len je vec nazoru, co je dobra vec. Dobra vec moze byt a pisat o veciach spatnych, aby sa ludia poucili a mali krasny zivot, ked sa tie zle veci uz nebudu opakovat.
A pre toto si ja rada vazim. Nemusim s nim suhlasit vo vsetkych nazoroch, nemusim mat pravdu ja ani on. Mne staci, ked to niekoho vyprvokuje k zaujmu a zacne hladat sam. Pokial niekto ide do debaty s tym, ze on vie ako to je a to co tvrdi druha strana su sprostosti, tak ta debata nema u mna vyznam. Preto som ani nereagoval na faugustinovu analyzu aktualneho stavu:
faugusztin napísal:
AmOK napísal:
faugusztin napísal:Typicky Slovak. Kadafi zabija v Lybii nevinnych ludi, hnusny zapad nepomoze. NATO bombarduje Kadafiho, hnusny zapad zabija nevinnych ludi (Kadafiho vojakov).
Nemam dojem, ze by tu nejaky typicky slovak (rado) volal po pomoci nevinnym ludom, ktorych Kadafi zabijal pred vojenskou agresiou NATO proti Lybii. :D
Jasne, akurat ze pred zasahom boli vsade vidiet reakcie typu "Americania sa nadrbali do Iraku, do Afganistanu - a v Lybii, kde by mali pomahat nie su". Potom ked tam islo NATO, tak zas boli Americania zli agresori.

Aktualny stav je taky, ze nech urobia Americania cokolvek, su zli.
- Ked nestiahnu vojakov z Iraku a Afganistanu, tak su to hnusne okupacne vojska
- Ked stiahnu vojakov z Iraku a Afganistanu, tak su to zli americania co nechali Afganistan/Irak napospas kriminalnym zivlom/Al Quaeda/Talibanu.
- Ked USA nezareagovalo ihned na Kadafiho, tak to bolo zle USA ktore nepomaha dobrym libyjcom (povstalcom).
- Ked NATO a USA s oneskorenim zareagovalo, tak to bolo zle USA ktore bombarduje dobrych libyjcov (kadafiho ludi).
- Keby sa USA kompletne stiahli a nemal svoje vojska nikde okrem USA, tak by zas boli oznaceni za hnusnych ignorantov, ktorych nezaujima svet.

Proste aktualny stav je taky, ze Americania su zodpovedni aj za to ze mal niekto rano opicu po celovecernom piti.
Taliban od svojho vzniku riadeny a podporovany CIA, bojovnici Al Kajdy skoleny agentami CIA, produkcia opia od okupacie Afganistanu neklesla, ale sialene vzrastla a zaplavuje najma rusky trh, co je logicky zamer...
Do pozicie svetoveho policajta sa USA nanominovali sami, pokial viem, tak ich nikto neprosil a ked prosil, tak na to srali, vid. napr. Rwanda, Kambodza podpora Pol Pota spojenymi statmi (odporucam nastudovat) atd...
Takeho policajta co riesi len konflikty z ktorych ma osobny prospech kazdy normalny obcan vola skorumpovany!
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: US patriot act a strata slobody sukromia

Príspevok od používateľa galen »

ja nechapem, co riesis ...
vyvrazdovanie afriky je jasny zamer -> regulacia neustale narastajucej populacie planety
si vsimni vychodne staty afriky - uz dlho sa tam nemlatili a nevrazdili, a zrazu je tam brutalny nedostatok jedla
preco? lebo ludi pribuda, produkcia jedla nerastie (ekvivalentne), a chudobne staty si ho jednoducho nemozu dovolit (chudobne z pohladu tebou nenavidenych zidov, samozrejme).
ak by tam doslo k vyvrazdeniu 400m ludi, teraz by nehladovali, nebol by taky problem s nezamestnanostou ...

ano je to uchylny pohlad na vec, ale co uz ... ktosi si to odsrat musi
a je iba otazka casu, az si cina povie, ze si to odsere india, pripadne iny stat (rusko? to ma vela polnohospodarskej pody, to by stalo za hriech)
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"