Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

Killswitch, problemom je, ze prave stavkovanie a podobne veci su zatial v takej pravne sedej zone v ramci EU. Jedna vec je sloboda podnikania, druha strana mince je zas fakt, ze vacsina statov vyzaduje aby si pre poskytovanie podobnych cinnosti obcanom daneho statu musel mat licenciu od daneho statu. Teda to, ze napriklad bwin je firma na Malte ci kde ma na papieri sidlo bohuzial nic nemeni na tom, ze vo vacsine statov by si mala vybavovat licenciu. Co samozrejme prinasa aj naklady co sa tyka zdanovania tohto typu "zabavy".

Mozes teda argumentovat ako chces, faktom je ze aj europsky sud vydal niekolko protichodnych rozhodnuti a teda obe strano mozu aj nemusia mat pravdu.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa killswitch »

landrower napísal:a preco prispievat na stanty rozpect niekam kde nezijem???
tak neprispievaj, ja ta nenutim. rovnako ale ty nenut mna, aby som prispieval tam, kam chces ty.

Killswitch, problemom je, ze prave stavkovanie a podobne veci su zatial v takej pravne sedej zone v ramci EU. Jedna vec je sloboda podnikania, druha strana mince je zas fakt, ze vacsina statov vyzaduje aby si pre poskytovanie podobnych cinnosti obcanom daneho statu musel mat licenciu od daneho statu. Teda to, ze napriklad bwin je firma na Malte ci kde ma na papieri sidlo bohuzial nic nemeni na tom, ze vo vacsine statov by si mala vybavovat licenciu. Co samozrejme prinasa aj naklady co sa tyka zdanovania tohto typu "zabavy".

Mozes teda argumentovat ako chces, faktom je ze aj europsky sud vydal niekolko protichodnych rozhodnuti a teda obe strano mozu aj nemusia mat pravdu.
toto uz je na debatu, na ktoru nemam potrebnu pravnu uroven.
otazne je, preco prave toto ma byt nejak extra zdanene. podobnym "gamblingom" je aj hypoteka na 40 rokov, ci investovanie do nejakych pochybnych cennych papierov, ci fondov a nikto nekrici, ze nas pred tym treba chranit a ze to treba extra zdanit. na zaklade rovnakeho principu, by sme mali zakazat aj akekolvek eshopy, okrem slovenskych. ved predsa vieme, ze nadsenec dokaze minut stovky eur na novy HW, ci nase frajerky dokazu bez problemov minut celu vyplatu na oblecenie a kozmetiku a v pripade zahranicneho eshopu z toho stat nema nic.
treba nas aj pred tymto chranit? do vsetkeho uz musi stat vrtat ten svoj smradlavy nos?
musi mi uz s prepacenim ukazat ktorou rukou si mam vytriet prdel, ked sa vyseriem?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

killswitch napísal:toto uz je na debatu, na ktoru nemam potrebnu pravnu uroven.
otazne je, preco prave toto ma byt nejak extra zdanene.
Nemusi sa ti to pacit, ale je to aktualny pravny stav.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa killswitch »

no stav je taky, ze tieto spolocnosti podnikaju v mieste svojej registracie absolutne legalne. plus vyuzivaju na podnikanie internet. taktiez legalne. takze nevidim dovod, preco cenzurovat nieco, co sa uz reguluje v mieste vydania licencie. myslim, ze teda ten dovod by sa nakoniec aj nasiel. isty pan Ivan potrebuje zase nieco prihrat na svoj ucet a zopar ludi si potrebuje spravit business. thats all.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa galen »

killswitch napísal:toto uz je na debatu, na ktoru nemam potrebnu pravnu uroven.
otazne je, preco prave toto ma byt nejak extra zdanene.
extra zdanene moze byt cokolvek ... co dokaze vlada spopularizovat natolko, ze obyvatelstvo nebude proti ...

su krajiny, kde uvalili specialnu dan na sladke napoje, alebo na potraviny prevysujuce urcite hranice tuku
su krajiny, kde je specialna dan na tabakove vyrobky
su krajiny, kde je specialna dan na pohonne hmoty (ale iba niektore, a samozrejme rozny typ, rozna dan)


skratka, cokolvek, co sa da nazvat "luxusom" sa da lepsie zdanit, ako veci denno-dennej potreby (lebo ten luxusny statok uziva menej ludi, a teda ak sa presvedci masa ludi, ze to treba zdanit lebo inac nebude na rozkradanie, tak ta mensina bude tisko supat nozickami a platit vyssie dane)

skratka ... su to pokusy naplnit statnu kasu, ktore v tom najhorsom pripade ju vypumpuju o 10ky az 100ky milionov eur na pokutach z EU
v tom lepsom pripade iba naplnia kasu a mozno aj vrecka nejakych zaujmovych skupin ...
lava, prava, lava, prava ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa faugusztin »

killswitch napísal:no stav je taky, ze tieto spolocnosti podnikaju v mieste svojej registracie absolutne legalne. plus vyuzivaju na podnikanie internet. taktiez legalne.
Problemom je, ze nas zakon pozaduje aby pre poskytovanie svojich sluzieb obcanom nasej krajiny musia mat aj nasu licenciu.

Ako hovorim, v tomto je EU pravo este nejednoznacne, a slobodne podnikanie s tym nema nic spolocneho.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa landrower »

a to co vravi fauguzstin v principe aj ja do zaciatku tvrdim, ze pre hazardne hry alebo jak to nzavat, musia byt splnene iste poziadavky u nas, ak ich chchu poskytovat aj u nas, nejake tie licencie a pod.

to ze pre obchod s tovarom nic take nepozaduje stat je druha vec zase. to je volny trh.

je vo vseobecnosti pravda, ze nase zakony su roky za technologiou.. a toto je jeden z tych pripadov. je to sice hovadina ale je to tak v zakone ktory bol pisany este predtym ako to u nas bolo dsotupne :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa AmOK »

Vazeny asi takto... Stat nech si dani tie veci s ktorymi ma nejake vydaje! Dan ide do statneho rozpoctu a tieto vydaje pokryva. To v provom rade, az v druhom moze tvorit zisk na na pokrytie inych vydajov.
Ma stat nejake vydaje s tymito strankami? Nema. Co je potom statu do toho, co ja ako poctivy obcan spravim so svojimi zarobenymi a zdanenymi peniazmi?!
Ved je to to iste, ako keby som isiel na dovolenku a stat mi pred odchodom zdani vreckove, ktore niekde vo svete utratim...
Ja suhlasim s killswitchom. Cele to je len lobby nasich hazardnych spolocnosti.

Ustava je na takuto cenzuru ako argument nepouzitelna. Minanim riadne zdanenych penazi neohrozujem statny ani verejny zaujem, ani stat nijako neposkodzujem. Ak ma stat dojem, ze ho poskodzuje zahranicna firma, nech sa sudi s nou... Ti sa tak lahko, jak stado slovakov odrbat nedaju...
Takymto stylom nam o chvilu nejaky uradnik zacne blokovat velke zahranicne fora, lebo za 30 reklam, ktore tam maju zavesene, neodvadzaju zasratemu slovenskemu statu dan... O rapidshare, steame, last.fm a vela dalsich neplaticoch ani nehovorim... Ved sa zamyslite.
Zakon ma postihovat, alebo obmedzovat toho, kto sa niecim previni, nie obmedzovat slobodu sa rozhodnut, aj keby slo o trestny cin (vacsina zakonov je aj takto postavena), co minanie zdanenych penazi je asi tazko.

Zajtra sa generalnemu z TASR, alebo niekomu z ministerstva vnutra nebude pacit, ze ludia finance podporuju nezavisle internetove media a pozajtra tu bude dalsi zakon v zaujme statu... Taketo nieco mal rado na mysli. Je to nepresne a momentalne prehnane, ale nie nerealne. Nepojde o tie peniaze, tak isto, ako teraz nejde o statny rozpocet, ale len zaujem niekoho mocneho.
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

Vystihol si to najlepsie amok.
Ked chceme plnit pokladnicu, tak by ma skor trapilo, kde su tie peniaze co mal zaplatit orange a t-mobile za licencie. Preco sa to nikde nespomina? PIsal som na TUSR, tak dufam ze mi napisu datum a vysku zaplatenia alebo sa vyhovoria na nejaku blbost. ALe podla vsetkeho vyzera ze peniazky sli len par ludom do vrecka a bolo ich menej. Vsetko je o tom ze ked zamastite par ludom co to maju na starosti netreba platit licencie. A mozno to aj chceli od tychto zahranicnych firiem aby im kupili auticko za par milionov, domcek, ale oni ich poslali do riti, nasrali sa a teraz robia toto.
Vid nedavny predaj za par supiek novych licencii towercomu, na ktore sa ma podla zakona stanovit verejny konkurz(ten isty scenar, peniazky niekomu do vrecka).
Teraz co maju zdrazovat vlaky, som sa cudoval ako mozu byt vlaky take stratove, autobusy nie su, kamiony nie su. A ked chodim vlakom vzdy je plny. No ale prekvapil ma fakt ze najprofitujucejsie casti su sprivatizovane(IC a niektore rychliky vlastni sukromna firma). Aky to ma zmysel predavat to co profituje a to co je stratove nechat na state? Zaujimalo by ma za koho vlady sa urobili taketo tahy. Lebo o tych IC sa nikde nespominalo.

a k teme:
http://video.sita.sk/videoservis/intern ... -play.html
http://www.sk1.sk/v6192-aktivisti-prote ... ne-hazardu
http://www.tasr.sk/23.axd?k=20110920TBB03247
http://www.zive.sk/cenzura-internetu-ni ... fault.aspx
http://www.itnews.sk/spravy/internet/20 ... l-viskupic
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa landrower »

jedna vec je ze zachadzas uz do uplne inych zalezitosti,
a potom, myslel som ze tato debata bola o legalnosti tejto podla teba "cenzury"..
myslim ze zakonom je to podlozene, to ze tento zakon je uz dobre zastaraly je uz druha vec.
a potom, keby sa to aj nedalo podlozit zakonom, nieco sa na to vymysli.
kde je chyba? ta sa kona kazde 4 roky pri volbach. chodte volit a nevolte SMER a podobnych zlodejov...
ale ne, na volbach je ledva minimalna povolena ucast pre to aby boli platne a potm tu ludia skuvinaju.
tento stat funguje podla toho koho si zvolime, to si treba uvedomit.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

Myslis si ze tato vlada je lepsia? Co dobre spravila?
Myslis si ze je lepsie vsetko predat a sprivatizovat? Myslis si ze je vyhodne podporovat financne skupiny ako Penta ktore parazituju na ludskom zdravi? Myslis si ze je lepsie podporit pozicku statu ktory uz pozicky ma a nema ziadne peniaze na ich dalsie splacanie? Myslis si ze je lepsie vsetko zdrazit ludom, znizit platy a nechavat si vo vlastnych vreckach? Myslis si ze ludom sa zije teraz lepsie? Podnikatelom sa podnika lepsie? Myslis si ze sa splnil nejaky slub co dala tato vlada pred volbami(ak hej tak napis ktory, resp. ktore)?
P
Naposledy upravil/-a rado3105 v So 23. Mar, 2019, 23:00, upravené celkom 1 krát.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Gudas »

rado3105 napísal:... Ja buduce volby volim kotlebu, je to asi to najrozumnejsie co sa da volit....
Tak je dobre, už máme jasno...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa landrower »

za prve, nikde som nepisal ze tato vlada je dobra
za druhe, nikde som sa nezastaval privatizacie
za tretie, ano, som z BA, a co? poznam aj ludi z vychodu a niesu to ludia co by zarabali pod 300 teda zdaleka :D
a potom, ked volis kotlebu tak vlastne uz som ticho, to vysvetluje cely tvoj postoj,
ja len vravim ze vecsieho hajzla hadam neni.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa Scorp »

faugusztin napísal:
killswitch napísal:no stav je taky, ze tieto spolocnosti podnikaju v mieste svojej registracie absolutne legalne. plus vyuzivaju na podnikanie internet. taktiez legalne.
Problemom je, ze nas zakon pozaduje aby pre poskytovanie svojich sluzieb obcanom nasej krajiny musia mat aj nasu licenciu.

Ako hovorim, v tomto je EU pravo este nejednoznacne, a slobodne podnikanie s tym nema nic spolocneho.
Keď chce štát robiť sales na licencie, nech si to rieši s tými, čo ich potrebujú... dobrý deň, keše, licencia, alebo zakážte prístupy od nás, lebo porušujete tieto tri zákony a budeme to riešiť na súde pre kinderpráva... done
Prečo by sme si mali ešte my robiť doma problémy s blokovaním? Aby sme akože predchádzali porušovaniu nášho zákona a prosili ich, či by ho nedodržiavali? Veď vinníka upozorníme, ako sa to aj deje... ale následne ho nebudeme nijak riešiť, proste ho zakážeme a počkáme? Bullshit .)
Me like Pentium
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: Cenzura internetu a porusovanie ustavy zacina a u nas

Príspevok od používateľa rado3105 »

Kód: Vybrať všetko

ja len vravim ze vecsieho hajzla hadam neni.
Preco, rad by som aby si mi napisal co zle spravil, preco mas taky nazor?
Naposledy upravil/-a rado3105 v So 23. Mar, 2019, 23:00, upravené celkom 1 krát.
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Návrat na "Debata o všetkom"