komplikácie pri realizácii CrossFire

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: komplikácie pri realizácii CrossFire

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Skus ju poriadne pretaktovat, chladic mas na to dobry. To ti zatial na FHD rozlisko musi stacit na kazdu hru.
Ked stacit nebude, tak predas a kupis nejaku silnejsiu/lepsiu kartu. V akej hre/hrach ti ta karta nestiha, ze k nej chces este jednu?
Alebo len na benchmarky? Netreba sa silou mocou hnat za extremnym vykonom, v tejto dobe nevychadza take kvantum hier, tak narocnych na HW ;)
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: komplikácie pri realizácii CrossFire

Príspevok od používateľa crux2005 »

Asi tak. Momentálne by som teda neriešil grafickú kartu. Neviem aký máš monitor, ale asi by som riešil najprv ten.
Pretaktovaná HD 6950 a ešte prípadne otvorená na HD 6970 ti nejaký čas určité postačí.
s pozdravom, crux.
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: komplikácie pri realizácii CrossFire

Príspevok od používateľa insomniac »

no HD6950 po pretočení bude tak o 5-7% výkonnejšia asi ako HD6970. ale uvažujem nad GTX570, ktorá je po
pretočení až na pár hier zarovno s GTX580. akurát že verzia s 2560 MB existuje tuším až jedna.

monitor budem mať ips 1920x1200. rád by som hral na full či ultra detailoch s FPS aspoň 55 FPS.

oplatí sa ísť do tej GTX570 a pretočiť ju alebo to zabaliť a ponechať si HD6950?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: komplikácie pri realizácii CrossFire

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Do tej 570-ky sa ist oplati, no v tvojom pripade moc nie. Jedine, ze by si tvoju dobre predal, co pochybujem, cena komponentov ide po pouziti rapidne dolu. Osobne by som si nechal tu 6950, unlockol ju na 6970 a poriadne pretocil. Za rok by som ju predal a kupil najsilnejsie jednojadro na trhu ;)
Tot moj nazor.

Návrat na "Grafické karty"