-----

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Na starsie karty je to uplne jedno...hlavne aby mal trochu vacsie rozmery a bol rebrovany..ja mam heatpipeline Aerocool,ale pouzivam iba jednu polovicu..heatpipe rurky som tam vobec nemontoval,je to zbytocne,lebo ten Aerocool je urceny na pasivne chladenie spickovych kariet. Takze akykolvek trosku vacsi rebrovany pasiv,staci nalepit obojstrannou teplovodivou paskou.
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

len nalepit? ja mam grafiku otocenu tak, ze by bol chladic dole takze by mohol odpadnut. isto je dostatocne silna ta obojstranna teplovodiva paska? neodpadne chladic?

tu teplotu ako zistim?
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Pokial tam nalepis iba lahky hlinikovy pasiv,tak v pohode udrzi...samozrejme,ak sa rozhodens pre kvalitny medeny,tak musis nejako vyriesit jeho uchytenie....pasivne chladice specialne na grafiku to maju vyriesene. Teplotu zmerias v nejakom programe,napr. mam dojem,ze teplotu meria aj Riva,ale nie som si ista,lebo ho nepouzivam....
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...nie som si isty, ci mx440 vobec ma nejake cidlo z ktoreho by softom odcital teplotu. ale mozem sa mylit.
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

2sm_oOx^ > Tiez o tom pochybujem ze ta G4 ma nejake cidlo ...
2dema > v pohode by to ta pasta mala udrzat kym tam nenalepsi daky brutalny kolos daky velky pasiv ...
+OT : odkial z rk si mas ICQ ?
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

cidlo nema :(. nainstaloval som nejaky soft z cd co som vyhrabal a tam naozaj neukazuje teplotu.
tak teraz asi nezistim, ked tam dam len ten pasiv ci sa hreje viac ako by mala? len ked bude padat pc...
LuckeR som z klacna, ale to asi aj ty :) icq mam
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

No,to som si vlastne neuvedomil,ze ta karta vlastne ani cidlo nema :wink:

Skus tu grafiku zatazit nejakym testom,aby si jej dal zabrat a poloz ruku na pasiv...tak najlepsie zistis teplotu :)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Obrázok

Obrázok

Toto je moj R9000Pro, je na nom pasiv z Athlona XP, prirobil som si tam aj podsvietenie, teplota NO PROBLEM.

Aj si chces vyrobit dobry teplomer do PC cez gameport (4 cidla), tak tu je link, je tam aj obsluzny software:
http://www.cesko.host.sk/GamePortTemp.htm

Na tej stranke je aj kopec inych navodov.
Naposledy upravil/-a Jofo v Ne 19. Mar, 2006, 12:34, upravené celkom 1 krát.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
LuckeR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ut 14. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: RUzomberoK

Príspevok od používateľa LuckeR »

NO ten link na stranku ako sa da vyrobit cidlo nefunguje ...
+ pls kde presne si umiesnil cidlo na ten pasiv ?
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

lucker nmanjofo tam nedaval cidlo, ale podsvietetie na tu grafiku
ten link daj bez ciarky na konci

nmanjofo ako si tam upevnil ten pasiv? potrebujem aj ja daco take, lebo som dnes uplne podla navodu na tejto stranke rozobral ten ventilator a aj tak huci ako besny. sa mi zda, ze viac ako oba dva na procaku a na zdroji, aj tie som vycistil a namazal.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

To Ti nepomoze...fany na grafike tocia na vysoke otacky a vydavaju neprijemny zvuk...aj ja som dospel do stadia,ked som mal najhlucnejsiu v celom compe grafiku a musel som to riesit.
Inac ten pasiv,co je na tych obrazkoch Ti bez problemov udrzi ta teplovodiva paska.
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Link som uz opravil, za chybu sa ospravedlnujem. To cidlo si planujem vyrobit, len ma zaraza, ze tie senzory stoja od 100 do 200Sk, ale neviem, aky je v nich rozdiel, na konci toho navodu je stranka, kde sa tie cidla daju kupit.
Pasiv som upevnil vdaka montaznym dieram (mal som stastie, ze tam boli), proste som navrtal diery do pasivu, odvrtal par rebier kvoli srobom. Zozadu som pouzil obycajne gumove kruzkove tesnenia, aby sa matice nedotykali karty a aby sa PCB neposkodilo. Cele ma to nevyslo ani korunu, vsetko som ponachadzal doma, pasiv mi dali v jednom PC shopiku. Podsvietenie je jednoduche, zuzitkoval som koncovku zo stareho fanu, naletoval nan 150-ohmovy odpor a vysokosvietivu diodu, a poriadne zaizoloval.

Pripevnit pasiv, ked nie su diery je dost o hubu. Mozno sa da zohnat lepiva teplovodiva pasta, ale neviem, ci by udrzala napr. moj pasiv na cipe. Mozno by sa to dalo vyriesit tak, ako ked sa dava pasiv na pamate - VELMI silne lepidlo do rohov/na okraje a do stredu teplovodiva pasta.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

hmm, tak ja som dnes na svoju FX 5500 dal box pasiv, to bola sranda vyrezat tie diery, ako pise nManJofo , treba k tomu trocha zrucnosti, a aspon 14 rokof :lol: , potom uz len srobami, a pasivne chladenie hotove, a to ticho. .. .
pred 5 min som to dokoncil, mozem este hodit foto, len sa nesmejte :D
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

neoplati sa ti radsej kupit nova grafa?! Ved r9220 abo 9550 sa daju zohnat za 1k a su chladene aj pasivne a su hlavne vykonnejsie:)
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
dema
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Pi 17. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa dema »

k tym dieram na pasiv. tu som videl polohovatelne nozicky, cez ktore sa upne chladic. len je dost vysoky, pokial nie je miesto pod kartou tak je to dost blbe http://www.tichepc.sk/product.php?it_id=894&ca_id=39

Obrázok

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"