Skoda Fabia I

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
juraj74
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: St 20. Jan, 2010, 17:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa juraj74 »

Fabia má H7
Spoiler: ukázať

CPU:INTEL Core i7-950
COOLER:
NOCTUA NH-D14
MB:
ASUS P6X58D Premium
RAM :
2x OCZ Gold Edition XTC 3x2GB DDR3 1600MHz
PSU: CORSAIR HX850
GPU:
ATI Radeon HD 5870 Vapor - X + Alpenföhn Peter + 2x NOCTUA NF-F12
SSD:
Samsung 860 EVO 500 GB
HDD:
2x WD RED 3Tb
LCD:
Dell U2713HM UltraSharp
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa stefan222 »

znamy dal ten plast prebrusit v servise. nemusis nove ziarovky kupovat. mam podobne zakadene z vnutra tie svetla
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Reinok »

Ďakujem juraj za odpoveď ;) to som potreboval vedieť ;)
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

lol. podobne modre, ale mam dojem, ze su to tieto osram bluelight mam vo fobii, vyzera to ako xenon, ale za dazda a hmly s tym vidis menej, ako keby si mal klasicke zlte...

prelestit svetla je najvacsia blbost, lb das dole povrchovy lak a potom sa ti poskrabu ani nebudes vediet ako... takze jedina cesta je kupit nove, ak to chces mat poriadne...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa stefan222 »

myslim prebrusit z vnutra a len to sklo/plast , robi sa to bezne v servise co si mamin sracko daval.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6788
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa molnart »

ahojte,

vedeli by ste mi niekto povedat co potrebujem aby som mohol aj doma spravit diagnostiku auta? tipujem ze nejaky speci kabel + nejaky soft... aky? kolko to stoji? mame v rodine dve starsie fabie, tak ak by to nebolo nieco cenovo dramaticke rozmyslam ze by som zainvestoval....

dakujem
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

tak pred-zimny server done (olej, olejovy filter, palivovy filter, zadne brzdove oblozenie ) :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Snake »

Daj si kavu voe, servis :D





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal:Daj si kavu voe, servis :D
:facepalm: (patching time)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa stefan222 »

idem zaraz do servisu skoda. som zvedavy. vcera mi rapkala fabka po 2hod jazdy ako diesel. a rozvody tiez treba.... normalne mam strach tam ist. dufam ze ma aspon domov vezmu dajakym sluzobnym bo moju kraksnu si tam isto nechaju :hysterical:

edit:
dnes som platil 234e za - kotuce, nove brzd dosticky, 1 silent block a pelovy filter, a robota. celkom ok cena ne? akurat som nedal vymenu oleja a filter kedze za to chceli 100e
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Andre »

vela, sak to je patina ceny auta :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

stefan.koval napísal:idem zaraz do servisu skoda. som zvedavy. vcera mi rapkala fabka po 2hod jazdy ako diesel. a rozvody tiez treba.... normalne mam strach tam ist. dufam ze ma aspon domov vezmu dajakym sluzobnym bo moju kraksnu si tam isto nechaju :hysterical:

edit:
dnes som platil 234e za - kotuce, nove brzd dosticky, 1 silent block a pelovy filter, a robota. celkom ok cena ne? akurat som nedal vymenu oleja a filter kedze za to chceli 100e
kotuce 40e
dosticky ferodo 32e
silentblok 6e
pelovy uhlikovy filter 4e
78e + spravil by si si to sam

ak menil jeden silentblok tak mohol aj druhy vymenit :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa stefan222 »

mam zaujemcu za 2tis ale zbijam na 230e. rozvodovy retaz s pracou am stoji 250e len. a plus tie kotuce. to si ho fakt radsej necham
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa Chris »

Takze fobisti, kedze nastala deadly kombinacia tazky a silny motor (1.9 TDi) + bratislavsky tankodorom robi svoje.

Potreboval som vymenit silentbloky na prednej naprave. Zadne silentbloky som menil cez leto, ale kedze na internete vsade pisali, ze predne netreba atd. tak som ich nekupil ale boli chytene, ale odporucam vymenit radsej vsetky a nie rozoberat ako ja na 2x :facepalm:

Kedze tiez som hladal na nete spravny sposob a bolo to dost tazke a spravnym sposobom si mozte usetrit kopec casu a nervov.

1. Auto na dvihak, dole koleso, dole spodny kryt motora.
Obrázok

2. Treba odsrubovat vrchnu maticu guloveho capu, trochu WD na kuzel capu a jemne pobuchat, podlozit otoc aby sa nespanoval a vybit rameno s capom z otoce. Nasledne odsrubovat skrutku co drzi rameno, kmitavymi pohybmi vytiahnut rameno zo zadneho silentbloku.

Obrázok

3. U mna bola uplne popraskana guma a oddelena stredna kovova cast od gumy a brutal vola.

Obrázok Obrázok
Obrázok

novy silentblok som dal na noc do mraznicky aby sa "stiahol" a miesto, kde som isiel lisovat silentblok som nahrial teplovzdusnou pistolou
Obrázok

4. Nasledne je treba si spravit pripravok (zavitova tyc M10, matice,par podloziek a cast trubky), treba cele puzdro ramena podriadne vybrusit smirglom a vycistit, najlepsie namastit silentblok a dieru v ramene "indulonou", nie vazelinou, ta rozoziera tesnenia a aj gumu. Zostavit ako na foto a postupne pritahovat, az sa bude silentblok stahovat do vnutra.

Obrázok

5. Az bude silentbok skoro cely vo vnutry, tak rozmontovat a dat tam kusok rurky (v mojom pripade kus "vodarenskeho srubenia" ) s vacsim vnutornym priemerom ako je silentblok a vytiahnut ho s presahom von. Zasledne vycentrovat, aby bol pekne v strede.

Obrázok

6. vuala

Obrázok

podobne som lisoval aj zadny silentblok prednej napravy http://img225.imageshack.us/img225/7733/imagefh.jpg

7. nasledne vsetko opacnym sposobom namontovat s5.

obe strany id spravit fpohode do 3 hodin, v servise to stoji od 50e ak im ide vsetko dobre povolit, ale je to lepsi pocit, ak si to clovek spravi sam :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Skoda Fabia I

Príspevok od používateľa lacika »

stefan.koval napísal:idem zaraz do servisu skoda. som zvedavy. vcera mi rapkala fabka po 2hod jazdy ako diesel. a rozvody tiez treba.... normalne mam strach tam ist. dufam ze ma aspon domov vezmu dajakym sluzobnym bo moju kraksnu si tam isto nechaju :hysterical:

edit:
dnes som platil 234e za - kotuce, nove brzd dosticky, 1 silent block a pelovy filter, a robota. celkom ok cena ne? akurat som nedal vymenu oleja a filter kedze za to chceli 100e
uprimne? za tu cenu som mal na mojom megane:
161,20€- sviecky, olej+filter, filter vzduch., filter palivo, tesnenie hlavy, tesnenie vika, tesnenie sacieho, semering ventilov, semering vacky, rozvody, vodna pumpa, chlad. zmes, silent bloky vyfuk.
90€- robota

menil som aj kutoce bosh a dosticky ferodo, vyslo ma to 57 s robotou 68€
keby si mal BMW tak este pochopim, ale na fabku? likvidacna cena :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"