Nové ssd

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa dexterav »

zle si vedie ocz. ten indilinx everest2 je marvell :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> teoreticka otazka, hovorite ze nie OCZ,to si ten Indilix vedie tak zle, alebo ako? napr. uz nejaky cas pozeram po Vertex 4?

ja by som to s tym Vertexom vobec nevidel az tak zle. 128GB verzia dosahuje read/write IOPS o ktorych sa intelu 520, samsungu 830, hyper-xu, neutronu atd ani nesnivalo - vsimnite si ze na linkovanom teste sice Neutron dokoncil real file copy za 10 sekund pricom ostatne SSD az za 17s, avsak tento vysledok dosiahol v RAID0 teda DVA neutrony spriahnute dohromady. Single Neutron tento test zmakol za 22s, Vertex4 za 17s a to je teda riadna nakladacka - keby niekto nevedel pocitat tak o tretinu...

Vertexu4 by som sa vobec nebal. Fantasticky vykon s nekompresovatelnymi datami, VYBORNA spolahlivost podporena standartnou zarukou vyrobcu (tri roky, taka bezna, viem ze Intel ma 5 rokov ale to je uplne nepodstatne, pretoze tie disky nebudu mat ziadnu hodnotu o tri roky). Vertex4 NIE JE Sandforce, tym u mna vyhrava dost. Problemy s BSOD boli odstranene uz pred rokom vydanim novych firmware a hlavne tieto problemy sa netykali Vertexu4 ale obstaroznych Vertexov2/3 ktore pouzivali Sandforce a mali s tym problemy nielen OCZka ale aj mnohi ini vyrobcovia - tak to dopadne ked maju closed firmware.

Prave preto OCZ kupil celu firmu co robila radice, prave preto si spravili a velmi tazko vyladili svoj vlastny firmware. Intel oficialne priznal problem s firmware Sandforce, jedna sa o 256bitove sifrovanie a chybu na urovni HW radica ktora sa proste neda odstranit updatom firmware.

Poviem ti tak, kukni tomshardware, anandtech, xbit-labs a akekolvek velke testovacie sajty - s Vertexom4 su absolutne spokojni a vsade sa umiestnuje v testoch na poprednych miestach, skoro vzdy pred Samsungom830, pred Intelom 520 a podobnou spolocnostou. Viem ze 50.000 IOPS alebo 80.000 IOPS nie je v realnej premavke na desktope vobec podstatnych. Pozor na testy rychlosti nekompresovatelnych dat, ked si planujes sifrovat svoje veci napriklad Truecryptom, Bitlockerom a podobne, na Sandforce rovno zabudni odhora dole. Ziadne BSOD na Vertexe 4...

to je dovod preco som ho minuly tyzden za 88eur bez dph kupil (da sa este zhruba o 8eur menej). Cenovka jedna z najmensich, vykon jeden z najvacsich a horkotazko ho predbehne len superdrahy Samsung 840 ktory u nas nezozenies, spolahlivost bezna 3roky zaruka/ziadne BOSD a navyse pri tej sialenej rychlosti a bezproblemovosti citania z hladiska zivotnosti SSD nevidim dovod preco si nemozes kazdy den spravit image na klasicky rotujuci disk - nastrojov co takuto vec dokazu za behu Windows xp/2003/2008/7 mas plnu prdel takze nemas ziadny downtime).

Vsetci budu dokola omielat emštyri, emštyri, emštyri, ale už existuje kopa zivotaschopnejsich variant. Intel/Samsung nevynimajuc. OCZ sa nemusis báť, tá doba je už dávno preč. Vertex4 je úplne nová rada ktora nema so starymi problemami nič spoločné. Takyto isty system zhadzovania a zaznavania veci najdes v kazdej oblasti ludskeho zivota, napriklad aj v autach - Passat je superfasa, naprd je vsak Mondeo a Laguna. To vie kazdy, ze ? Pritom to nie je pravda, skor je to uplne naopak z hladiska technickeho (2.0tdi je hotova katastrofa do roku 2009 teda pred commonrailom pricom 2.0tdci noveho mondea aj 2.0dci laguny je labutia piesen v spolahlivosti oproti passatu / ale ludia sa budu bit len za ten posraty passat). A podobne to funguje aj s pivom, byvanim (jedna obrovska pocitacova firma vydala interne varovanie minuly rok aby sa zahranicni hostia netrepali do Petrzalky so siahodlhym odovodnenim pricom v Houstone tak vela mozu vediet o Petrzalke, radsej aby si davali pozor na Bronx) atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa dexterav »

škoda len že OCZ majú jedny z najviac reklamovaných SSD :)
dalšia vec je to že OCZ sa nijak extra nedarí ani po finančnej stránke :-(
čo tiež neveští nič dobré a o príčinách sa môžeme len dohadovať
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tymito novymi 4kami to nie je vobec take zle ako to bolo kedysi s radou II a III. Takisto nove firmware fantasticky prispeli k spolahlivosti.

Samsung 830 aj Intel 520 nie su zle volby. Intel s tou 5rocnou zarukou je fakt neprekonatelny a je iste (ehm) ze Intel tu o 5 rokov este bude. OCZ ma naozaj nejake financne problemy, ale v tom najhorsom ich niekto kupi.

Ako to je v pripade ze kupis OCZ SSD na Slovensku a OCZ o rok skrachuje ? Mam zaruku tri roky v obchode XXX, dojdem tam ze aha toto sa pokazilo, oni ze "ale viete, tato firma skrachovala" a ja ze "ale ja som to kupil od vas a nie od tej firmy z Ameriky, cize podla slovenskych zakonov ste povinni mi to vyreklamovat". A oni ze... co ? Ako to dopadne ? Mam taky dojem ze ked to nedokazu reklamovat tak mi proste musia vratit naspat peniaze a to by bolo vcelku fajn, keby mi o dva roky dali 110eur za 128GB SSD :) vtedy si kupim za tie iste prachy 512MB .

Pozri kolko stali SSD pred dvomi rokmi a teraz sa na nas valia multibyte bunky a dalsie veci ktore prinesu vyrazne zlacnenie, v spojeni s prudko nastupujucou masovostou vyroby rozhodne kukame na cisla okolo 30% zrejme az 50% za rok.

Takze ako je to podla tych nasich zakonov ked OCZ v Amerike skrachuje ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa dexterav »

ocz sa nechovalo dobre ani ked sa im darilo a robili z ľudí tupcov :-)
inak dá sa to aj takto prečo sa zasťávať OCZ?
zadarmo mi to nedajú, povesť majú zlú, reklamácie vysoké...
nevidím tam nijaké +
výkon je slušný ale celkovo v rámci prametrov tj nieje 2x vyšší ako u iných
btw výkony SSD dosť závisia od recie a hlavne aké súbory sa používajú v real testoch
človek pozrie 3 a a 3 sú odlišné výsledky :D
ad Neutron/GTX je to SSD nadpriemerné
takisto je natrhu krátko a ani vertex4 nebol taký úžasný od začiatku , skorej je plus u neutronu že neprudí ani z prvými FW čo je zase tým že LAMD robil radiče len do podnikovej sfery a tam sa update FW každý týždeň moc nenosí. Uvidíme dokedy to vydrží :)
inak Vertex4 má parádnu hlavne 512GB verziu 256 moc extra nieje
každopádne je Neutron zaujímavý hlavne práve kôli radiču a ani nie tak výkonmi :)
vo všeobecnosti je momentálne SSD trh nudný a v rámci istých parametrov je SSD ako SSD :(
osobne to vidím že pokiaľ nebudú SSD mať nové rozhranie resp neprejdú primo na PCIe karty, tie sračky v RAID0 hlavne od OCZ moc na mysli nemám, bude to bieda a nuda
RAID0 sa ukazuje ako komplet kravina pri SSD, síce tak nejak read/write fajn čo sa očakáva ale inak často žiadna zmena oproti jednému SSD.
ono je spôsobené aj tým že sa párujú malé SSD ktoré majú vlastne v raide podobný výkon ako jeden veľký. Okaté to je najmä pri 2x64 vs 256GB
4x64 už je natom lepšie stále sú často výkony na úrovni iba toho jedného malého SSD

všetko v IT stojí chvíľu hory doly a potom ceny letia dole len ma trochu trápi že namiesto SLC začali tlačiť ceny dolu použitím MLC a to nieje žiadna výhra :(

zabudol som na niečo? :hysterical:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Nové ssd

Príspevok od používateľa Nightlight »

Ked sa to tu tak toci okolo OCZ, zaujimavy clanok ak ste este necitali: http://extrahardware.cnews.cz/ocz-novy- ... investorum

Návrat na "Nákupná poradňa"